Kalendar događanja možete preuzeti i u .pdf formatu:
> FZ_Zagreb_2022.pdf

Festival znanosti - Zagreb

SNIMKE

Napomena:

Snimke predavanja i prezentacija biti će postavljene najkasnije do 1. svibnja.

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta – „Razvoj funkcionalne negorive tkanine“, Tea Kaurin i Veronika Lovreškov SNIMKA - Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta – „U zdravlju i bolesti tekstil je djelić radosti!“, Franka Žuvela Bošnjak i Ana Vrbić SNIMKA - Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta – „Život ili smrt - kako tajna nano oružja medicinskog tekstila mogu uništiti tisuću puta veće bakterije“, Iva Rezić SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta - Reality VS stvarnost; izazov izrade cosplay kostima, Tena Omerović, Irena Šabarić, Franka Karin, Slavica Bogović, Ivana Škaper, Valentina Ferenčak i Nikolina Tufekčić SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta, Zavod za dizajn tekstila i odjeće - „Kreativni procesi u tekstilnom i modnom dizajnu“, Helena Schultheis Edgeler SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Agroklimatski atlas Hrvatske – nezaobilazna literatura za učinkovitu proizvodnju hrane, Mislav Anić SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Digitalna meteorološka postaja, voditelji: Ružica Lončar i Ivan Jajčević SNIMKA - Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Festival znanosti: život i spavanje, Katarina Ilić SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izgradi vlastitu solarnu elektranu, voditeljice: Ivana Fundurulić i Adriana Ivandić SNIMKA - Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Jedan dan u životu analitičara lijekova, voditelji: Lu Turković, Zvonimir Mlinarić SNIMKA - Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Karta mojega budućeg svijeta, Miljenko Lapaine VIRTUALNI OBILAZAK 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kvalitetan lijek = kvalitetan život!, voditelji: Mario-Livio Jeličić i Jelena Kovačić SNIMKA - Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Meteorologija + vatrogastvo = život, Lovro Kalin SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Naših prvih 75 godina u službi vremena (i još malo više), Kornelija Špoler Čanić i Ivana Grljak SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Pasji trn - Ulje života, Sandra Pedisić, Zoran Zorić, Zrinka Čošić, Patricija Čulina, Zdenka Pelaić i Verica Dragović-Uzelac SNIMKA - Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Rak dojke – smanji rizik & odaberi život, voditeljice: Maja Ortner Hadžiabdić, Lucija Ana Bićanić, Tajana Silovski, Miranda Sertić SNIMKA - Prezentacija, kviz 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Suživot s gljivicama oko nas, voditeljice: Daniela Jakšić i Lea Raos SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Tajni život domaćih životinja, Dubravko Škorput i Ana Kaić SNIMKA - Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Vozila na alternativni pogon – tehnologija vodika, Ružica Lončar i Ivan Jajčević SNIMKA - Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u in vitro ispitivanjima lijeka za primjenu u nos, voditeljice: Anita Hafner, Laura Nižić Nodilo i Mirna Perkušić SNIMKA - Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u znanosti – jedan dan u laboratoriju, voditeljice: Ana Mornar Turk, Daniela Amidžić Klarić, Jelena Kovačić, Nikša Turk SNIMKA - Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
ONLINE UŽIVO PREZENTACIJE

Napomena:

Linkovi za online predavanje i prezentacije biti će postavljeni najkasnije do 1. svibnja.

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Znanstveni boravak – predstavljanje programa, voditelj: Dubravko Čop 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. ONLINE PREZENTACIJA predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Pametni materijali u svakodnevnom životu, Daniela Dumenčić, Ivana Ivanić i Stjepan Kožuh 4.5.2022. ONLINE PREZENTACIJA predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Metalni implantati u svakodnevnom životu, Magdalena Jajčinović, Ljerka Slokar Benić i Andreja Carek 4.5.2022. ONLINE PREZENTACIJA predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Hrvatski institut za istraživanje mozga, Medicinski fakultet, Šalata 12
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Biokemija života: kemijska osnova životnih procesa, Vladimir Damjanović i Kristina Mlinac Jerković 2.5.2022. predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Dječji vrtić Vjeverica, Šalata 13

Napomena:
Zatvoreno događanje samo za korisnike dječjeg vrtića
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Kemijske čarolije, Kristina Mlinac Jerković i Vladimir Damjanović 5.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Laboratorij za aditivnu proizvodnju, Savska cesta 16
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Rođenje i život nove tehnologije — 3D-ispis, Marijan-Pere Marković, Ivan Karlo Cingesar, Domagoj Vrsaljko 3.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Pierottijeva 6

Napomena:

Za prijavu na radionicu Nova dimenzija hrane - 3D printana hrana potrebna je predbilježba u jednu od 2 grupe prema danom rasporedu (12-12.30h i 13-13,30h). Jedna grupa može sadržavati maksimalno 8 sudionika. Predbilježbe se zaprimaju isključivo na e-mail: abebekmarkovinovic@pbf.hr do 3.5.2022. do 12 h.

Za prijavu na radionicu Bakterije i kvasci – prijateljske mikrotvornice javiti se na mail alebos@pbf.unizg.hr do 29. travnja 2022.

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Nova dimenzija hrane – 3D printana hrana, voditelji: Anica Bebek Markovinović, Adrijana Žigolić, Dora Brdar, Filip Valjak, Deni Kostelac i Danijela Bursać Kovačević 4.5.2022., 4.5.2022., 4.5.2022., 4.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Bakterije i kvasci – prijateljske mikrotvornice, Andreja Leboš Pavunc, Blaženka Kos, Jasna Novak, Martina Banić, Katarina Butorac i Nina Čuljak 4.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Ivana Lučića 5, ulaz u južnu zgradu Fakulteta
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Prezentacija Fakulteta i studentskih udruga u Velikoj vijećnici, predstavljanje četiri studija na Fakultetu i obilazak laboratorija uz razgovor sa učenicima, voditelji: Ivan Stojanović i Marko Švaco 6.5.2022., 6.5.2022. Dan otvorenih vrata 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Fakultet elektrotehike i računarstva, Miramarska 20, Laboratorij za podvodne sustave i tehnologije (LABUST)
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Pogled u pomorsku robotiku, Đula Nađ, Vladimir Slošić, Igor Kvasić, Luka Mandić i Nadir Kapetanović 6.5.2022. Radionica i prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, Ulica Hrvatske bratske zajednice 4

Napomena:
Događanje je zatvorenog tipa / popunjena su mjesta za sudionike.
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Pčele, život, ljudi: izrada tematske zbirke, voditelji: Dorja Mučnjak, Dolores Mumelaš, Ingeborg Rudomino 2.5.2022. predavanje, radionica, prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole
Knjižnica Gajnice, Meksička 6
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Utjecaj korištenja mobilnih telefona na djecu i adolescente, Marina Grubić 3.5.2022. predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Teorija brojeva i kriptografija, Andrej Dujella 4.5.2022. predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Zero Waste Escape room- Postani Zero Waste majstor u svojoj kuhinji, voditeljice: Brigita Jerić i Nina Cesarec 5.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Astrofotografije, trajanje izložbe: 2.5.-27.5.2022. 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. izložba opća populacija
Likovno znanstvena radionica „Budućnost gradova – budućnost koju vidim u svom gradu“, voditelj: Vedran Markulin 3.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Geološka radionica: „Četiri elementa koji život znače”, voditeljica: Maja Hrustić 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Predavanje uz radionicu: „Nisam za bacit – nauči osnovno, upotrijebi ponovno“, voditelji: Vedran Markulin i Ivana Kurygin 5.5.2022. predavanje i radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, djeca s posebnim potrebama
Kazalište Smješko: predstava: „Naš zeleni svijet 7.5.2022. Kazališna predstava opća populacija
Rudarsko-geološko-naftni fakultet, Pierottijeva 6
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Daljinska istraživanja i GIS – Korištenje satelitskih snimaka u promatranju života na Zemlji, Ivan Medved i Dario Perković 2.5.2022. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Veterinarski fakultet, Heinzelova ulica 55
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
„Živjeti znači umirati“ – promjene u tijelu nakon smrti, Kukci kao skriveni svjedoci, voditelji: Magdalena Palić, Krešimir Severin, Lucija Šerić Jelaska, Barbara Anđelić Dmitrović i Lara Ivanković Tatalović 7.5.2022. Predavanje, izložba 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
IZLOŽBA: „Život kroz stanice“; RADIONICA: „Bitak prije života“; Voditelji: Lucija Bastiančić, Nikolina Škvorc i Snježana Kužir, Nikola Serdar, Mladenka Vukšić, Ana Delać, Zrinka Jurič, Romana Franko, Višnja Bašić, Ashkan Sadri, Anna Titova, Seona Agnes Wilson, Céline Sadaf Morteza Gholi, Martin Morival 7.5.2022. Izložba, radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Magija fizike, voditelj: Selim Pašić 7.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Makroskopski i mikroskopski oblici života, voditelji: Jasna Aladrović, Lana Pađen, Marinko Vilić, , Ivona Žura Žaja, Ana Shek Vugrovečki, Jadranka Pejaković Hlede i Josip Miljković (Zavod za fiziologiju i radiobiologiju) i Martina Lojkić (Klinika za porodništvo i reprodukciju) 7.5.2022. Radionica, kviz, prezentacija, izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mini Reptilomanija+, voditelji: Jasna Kusanović, članovi Udruge Studenata Veterinarske Medicine „Equus“ 7.5.2022. izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Put od jajne stanice do mozga!, voditelji: Ivan Alić, Ana Bekavac i Ante Plećaš 7.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S IVSA-om oko svijeta, voditelji: Antonia Mužić, Lucija Jeremić, Aleksandra Medaković i Iva Kiković 7.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Živo, a mrtvo – godišnji ili cjeloživotni ciklus rasta roga, voditelji: Miljenko Bujanić, Nikolina Škvorc, Dean Konjević, Danijela Temraz, Maja Širinić i Anđela Verović 7.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Život u životu, voditelji: Ines Jović, Marin Torti, Martina Crnogaj, Iva Šmit, Jelena Gotić, Darko Grden, Blanka Beer Ljubić, Tea Dodig, Ivana Filipčić, Nejra Subašić, Dora Ivšić Škoda, Luka Ečimović i Vlasta Đurić 7.5.2022. izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Tehnički muzej „Nikola Tesla“, Savska cesta 18

Napomena:

Zbog prostornih ograničenja u Tehničkome muzeju „Nikola Tesla“ za najave grupa, molimo, nazovite na telefon 01/4844 050; 01/4881 626 ili pošaljite e-poruku na: marijo.zrna@tmnt.hr.

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
„Život pod mikroskopom“ – virtualna izložba mikroskopijskih slika u sklopu programa „MikroskopiJA na netu“, Vida Strasser, Danijela Poljuha, Goran Kovačević i Ina Erceg 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. Projekcija opća populacija
Be(e) life - život pčela u knjigama našeg muzeja, izložba Knjižnice Tehničkog muzeja Nikole Tesle, autorica Kristina Kalanj 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. izložba opća populacija
Filatelatelistički izlošci: Tehnički muzej i filatelija; Otkrića i hrvatski znanstvenici; Nikola Tesla; Hrana, autor: Ivan Librić 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. izložba opća populacija
Godina čitanja kroz objektiv knjižničara - izložbu fotografija predstavljaju Zagrebačko knjižničarsko društvo i XVIII. jezična gimnazija, autor fotografija Vedran Peruničić 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. izložba opća populacija
Meteorološko motrenje - meteorološka postaja "Tehnički muzej", Ana Weissenberger 2.5.2022., 4.5.2022., 6.5.2022. prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
MUZA – istraži pametnu mobilnu kuću koja troši gotovo nula energije i saznaj kako izgleda zvuk u prostoru, Bojan Milovanović, Marina Bagarić, Mergim Gaši i Ivana Banjad Pečur 2.5.2022., 2.5.2022., 2.5.2022., 2.5.2022., 3.5.2022., 3.5.2022. prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Razvoj života na Zemlji i DNA – molekula života, Renata Brezinščak i Petra Šparica 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. izložba opća populacija
Recikliranje automobilskih guma – od odlagališta do igrališta, voditelji: Marija Tomaš, Paula Benjak i Benjamin Radetić 2.5.2022. Izložba makete uz prezentaciju predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Daljinska istraživanja i GIS – Korištenje satelitskih snimaka u promatranju života na Zemlji, Ivan Medved i Dario Perković 2.5.2022. predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Digitalni termometar, voditelji: Tomislav Jurišić i Boris Tokmačić 2.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život najvećih i najstarijih stanovnika planeta Zemlje – što možemo naučiti iz svjetskih šuma?, Martina Đodan i Sanja Perić 2.5.2022. predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Kako izolirati molekulu života kod kuće?, voditeljice: Anja Bukovac i Mihaela Bobić Rasonja 2.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mobilna izložba Diverterra, Jana Peršić i Mak Vujanović, Zavod za zaštitu okoliša i prirode, Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja 2.5.2022., 3.5.2022. izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Što nam je potrebno za davanje „života“ robotu?, voditeljica: Andreja Štancl 2.5.2022. prezentacija 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Koliko CO2 stane u jedan život?, Ivana Carević i Matea Flegar 2.5.2022. predavanje 5. i 6. razred osnovne škole
Od sjemenke do stabla – životni put jedne sjemenke, Marija Gradečki-Poštenjak i Nevenka Ćelepirović 2.5.2022. prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Značaj tla i vode za život šume, voditeljice: Tamara Jakovljević, Lucija Lovreškov i Renata Tubikanec 2.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život parazitskih gljiva od infekcije do detekcije, voditeljice: Sanja Novak Agbaba i Nevenka Ćelepirović 2.5.2022. prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Šumsko drveće iz epruvete – ulog u budućnost, Sanja Bogunović, Nevenka Ćelepirović i Mladen Ivanković 2.5.2022. predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Koja je ovo biljka? - Osnove prepoznavanja biljnih vrsta, voditeljice: Ivana Sirovica i Jasnica Medak 2.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
50 Godina Opservatorija Hvar, voditelji: Mateja Dumbović, Jaša Čalogović, Paul Geyer, Suresh Karuppiah, Karmen Martinić, Filip Matkovic, Opservatorij Hvar, Hrvatsko astronomsko društvo 2.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 2.5.2022., 3.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 4.5.2022. Film opća populacija
Digitalna meteorološka postaja, voditelji: Ružica Lončar i Ivan Jajčević 2.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Tko sam ja? I … dokle sam ja?, Predrag Pale 2.5.2022. predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Vozila na alternativni pogon – tehnologija vodika, Ružica Lončar i Ivan Jajčević 2.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u oblacima, Doris Novak 2.5.2022. predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Život s mobitelom u prometu, Krešimir Vidović 2.5.2022. predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Spašavanje ljudskih života u prometu, Pero Škorput 2.5.2022. predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Kako će inovativni koncepti mobilnosti utjecati na budućnost svakodnevnog života, Martin Gregurić 2.5.2022. predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Otvorenje Festivala znanosti 2.5.2022. Protokol opća populacija
Meteorološko motrenje - meteorološka postaja "Tehnički muzej", Dubravka Rasol 3.5.2022., 5.5.2022. prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Stanica kao strukturalna i funkcionalna osnova života, voditeljice: Anita Somborac Bačura i Andrea Hulina Tomašković 3.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Život u kapljici eteričnog ulja, voditeljice: Mateja Mervić, Lejsa Jakupović, Tea Petković i Katarina Rajkovača 3.5.2022. prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život nakon dinosaura, Karlo Bermanec 3.5.2022. predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Stvarajmo 3D, voditelji: Mislav Tujmer, Ana Pilipović i Bruno Krajačić 3.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Zaštiti život laboratorijskih životinja – odaberi alternativne testove toksičnosti, Ivana Kmetič, Teuta Murati i Marina Miletić 3.5.2022. predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Životno putovanje dudovog svilca, voditeljica: Ivana Dumbović Žužić 3.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Geometrijski origami: kocka, tetraedar i oktaedar, voditelji: Katarina Potaček i Tomislav Pavlek 3.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Praćenje šuma metodama daljinskih istraživanja podacima programa Copernicus, Mateo Gašparović 3.5.2022. predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Art ex Machina - Nove tendencije u Tehničkom muzeju, Jasna Jakšić i Dorotea Pečarić 3.5.2022. Prezentacija - Turistička tura 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Pojačaj zvuk!, voditeljice: Iva Novak, Vedrana Ceranja i Marta Kuliš Aralica 3.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Boje inženjerstva, voditeljice: Matea Bajo, Rafaela Kovačević, Dora Lovrenčić i Lana Rončević 3.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kemija života, voditelji: Ivan Pucko, Rafael Anelić, Tomislav Šalinović, Luka Gregurek i David Cirimotić 3.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Otpad: od kolijevke pa do groba, Aleksandra Anić Vučinić 3.5.2022. Predavanje, izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Mikrobiota- suživot čovjeka i bakterija, voditelji: Vedran Horvat, Kamelija Horvatović, Lucija Žunić i Rebeka Rumbak 3.5.2022. prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Sto i petnaest godina sintetske plastike, Igor Čatić 3.5.2022. predavanje opća populacija, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Informacijski i materijalni ekvivalenti ugljikovog dioksida?, Igor Čatić 3.5.2022. predavanje opća populacija, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Geodezijom do blaga, voditelji: Mladen Zrinjski, Krunoslav Špoljar, Kristina Matika, Antonio Tupek i Đuro Barković 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Magija fizike, voditelj: Selim Pašić 4.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
MUZA – istraži pametnu mobilnu kuću koja troši gotovo nula energije i saznaj kako izgleda zvuk u prostoru, Bojan Milovanović, Marina Bagarić, Mergim Gaši i Ivana Banjad Pečur 4.5.2022., 4.5.2022., 4.5.2022., 4.5.2022. prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nuklearna energija, voditelji: Luka Romac, Paulina Dučkić i Ivo Žarković, Hrvatsko nuklearno društvo i Fond za financiranje razgradnje i zbrinjavanja radioaktivnog otpada i istrošenoga nuklearnog goriva Nuklearne elektrane Krško 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Život hrane u hladnjaku, voditeljice: Nada Vahčić, Mirjana Hruškar, Ksenija Marković, Marina Krpan, Saša Drakula, Renata Petrović i Valentina Hohnjec 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Život jednog kruha, voditeljice: Bojana Voučko, Duška Ćurić, Dubravka Novotni, Nikolina Čukelj i Lidija Drobac 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Ako voliš stanicu, tkivo il' organ, uključit ćemo te u naš opaki plan!, voditeljice: Ana Huđek Turković i Ksenija Durgo 4.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Razvoj života na Zemlji, voditeljice: Iva Kolenković Močilac i Ana Maričić 4.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u sjeni nuklearnog, Želimir Veinović i Galla Uroić 4.5.2022. predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Antioksidansi – prevencija debljine, voditeljice: Irena Landeka Jurčević i Irena Crnić 4.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Otkrijmo godove – ogledalo života jednog stabla, voditeljice: Doroteja Bitunjac i Maša Zorana Ostrogović Sever 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
SLAM sustav: Gdje se nalazim? Što sve vidim oko sebe?, voditelji: Đuro Barković, Antun Jakopec, Loris Redovniković, Sergej Baričević i Mladen Zrinjski 4.5.2022. prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Živa stabla šume – Kako im odrediti debljinu, visinu i obujam, voditelji: Elvis Paladinić i Danijela Ivanković 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mit o postanku života, Jakov Baleta i Damjan Cerinski 4.5.2022. predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u virtualnom svijetu – mladi u Europi i navike povezane s internetom Od otvorenih podataka do otvorene karte u 15 minuta :), Ana Kuveždić Divjak i Andrea Miletić 4.5.2022. prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole
DNA – molekula života, voditeljice: Martina Podnar Lešić, Petra Šparica i Renata Brezinščak 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Život u kapljici vode, voditeljice: Marija Vuković Domanovac, Elza Štefanović, Ivana Stojmilović i Martina Trtinjak 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Kolorizacija karata ili ne?, Robert Župan, Stanislav Frangeš i Adam Vinković 4.5.2022. predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Mikroorganizmi aktivnog mulja, Tibela Landeka Dragičević, Dijana Grgas i Tea Štefanac 4.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slatko-šareni svijet silikata, voditelji: Katarina Mužina, Ivana Katarina Ivković i Filip Brleković 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Živo, a mrtvo – godišnji ili cjeloživotni ciklus rasta roga, voditelji: Miljenko Bujanić, Nikolina Škvorc i Dean Konjević 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Primjena proširene stvarnosti u geovizualizaciji i kartografiji, Iva Cibilić, Vesna Poslončec-Petrić i Kristina Tominić 4.5.2022. predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Modernizacija nastavnih programa geoinformatike zasnovana na problemskom učenju i razvijena kroz GEOBIZ projekt, Željko Bačić, Vesna Poslončec-Petrić, Zvonimir Nevistić i Iva Cibilić 4.5.2022. predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Institut za fiziku, XV. gimnazija Zagreb: Zvijezda je rođena – radovi darovitih učenika, Berti Erjavec, Sivije Vdović, Mario Rakić, Nikša Krstulović, Damir Dominko, Antonio Supina, Virna Kisiček, Ana Senkić, Marko Movre, Ines Dukić, Mihaela Marceljak Ilić i daroviti učenici XV. gimnazije 4.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Simulacija gravitacijske sile pomoću tehnologije proširene stvarnosti, voditelj: Andrej Vidak 4.5.2022. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Anomalije periodnog sustava elemenata, Nenad Raos 4.5.2022. predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Analiza vode rijeke Save, voditeljice: Monika Puhalović i Petra Sekulić 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta – 30 godina Zavoda za tekstilnu kemiju i ekologiju, voditelji: Ana Sutlović, Martinia Ira Glogar, Sandra Flinčec Grgac, Anita Tarbuk, Tihana Dekanić, Lea Botteri, Zorana Kovačević, Kristina Šimić, Iva Brlek, Ivan Beritić, Ana Vrbić, Ivana Čorak, Ksenija Višić, Ana Šaravanja, Katia Grgić, Eva Magovac, Tea Kaurin, Veronika Lovreškov 5.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta - Reality VS stvarnost; izazov izrade cosplay kostima, Tena Omerović, Irena Šabarić, Franka Karin, Slavica Bogović, Ivana Škaper, Valentina Ferenčak i Nikolina Tufekčić 5.5.2022. prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta- Život jednog kostimografa ─ priča o diplomskom studiju kostimografije od osnutka 2008. do danas, voditelji: Ivana Bakal, Marin Sovar, Đurđica Kocijančić i Studenti druge godine Diplomskog studija kostimografija 5.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Fosili – Priče iz davnina, Valerije Makarun, Lucija Drobnjak, Marina Čančar i Igor Pejnović, PMF – Geološko-paleontološki zavod 5.5.2022. Izložba, radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
MUZA – istraži pametnu mobilnu kuću koja troši gotovo nula energije i saznaj kako izgleda zvuk u prostoru, Bojan Milovanović, Marina Bagarić, Mergim Gaši i Ivana Banjad Pečur 5.5.2022., 5.5.2022., 5.5.2022., 5.5.2022. prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Misteriozna, mala i nevidljiva oku bića, voditeljice: Dajana Kučić Grgić, Kristina Bule, Marijana Vidaković 5.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Svjedočimo li izumiranju plemenite periske?, Tatjana Bakran-Petricioli 5.5.2022. predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u geološkoj prošlosti, voditeljice: Petra Šparica i Renata Brezinščak 5.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
„Život“ poslije života… Život fosila, Katarina Krizmanić i Nediljka Prlj Šimić 5.5.2022. predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Razvoj života na Zemlji, voditeljice: Iva Kolenković Močilac i Josipa Kapuralić 5.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Sunčev sustav, voditeljice: Bernardica Bakula i Mina Ruljančić 5.5.2022. Prezentacija, radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Upoznajte STEM projekt: „Šumski istraživači“, voditeljica: Martina Iljić 5.5.2022. Prezentacija, radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
MEDITERATRI: Uloga molekule DNA u istraživanju života beskralježnjaka tla, Lara Ivanković Tatalović, Lucija Šerić Jelaska i Barbara Anđelić Dmitrović 5.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 5.5.2022., 5.5.2022., 7.5.2022., 7.5.2022. Film opća populacija
Origami putovanje kroz dimenzije, voditelji: Sanja Srbljinović Čuček, Želimir Zlatić i Igor Petlevski 5.5.2022. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kodiranje kroz igru, voditeljice: Ives Buljan Gladović i Mirjana Malarić 5.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Život u ekstremnim uvjetima na Zemlji i u svemiru, Dalibor Paar 5.5.2022. predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Čudesni život kukaca, voditelji: Ivan Juran, Maja Čačija, Darija Lemić, Ivana Pajač Živković, Helena Virić Gašparić, Martina Kadoić Balaško i Sandra Skendžić (Entomološka grupa Agronomskog fakulteta) 6.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izrada bioplastike, voditeljica: Zrinka Valetić, Institut poduzetničkog obrazovanja i inovacija 6.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mjerenje emisija vozila u stvarnim uvjetima vožnje, voditelji: Petar Ilinčić, Vjekoslav Sraga, Ante Vučetić i Boris Bućan 6.5.2022. prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
MUZA – istraži pametnu mobilnu kuću koja troši gotovo nula energije i saznaj kako izgleda zvuk u prostoru, Bojan Milovanović, Marina Bagarić, Mergim Gaši i Ivana Banjad Pečur 6.5.2022., 6.5.2022., 6.5.2022., 6.5.2022. prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nevidljivi život školjkaša, voditeljica: Karla Orlić 6.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Obogatimo život mirisom hrane, voditelji: Ivica Kos, Ivan Vnučec i Darija Bendelja Ljoljić 6.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Pogled u pomorsku robotiku, Đula Nađ, Vladimir Slošić, Igor Kvasić, Luka Mandić i Nadir Kapetanović 6.5.2022. izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Ultrazvučna levitacija, voditelji: Antonio Petošić i Petar Franček 6.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zgrade 2.0 – Pametne zgrade za pametne gradove, Tea Žakula, Nikola Bađun, Borut Omerzo 6.5.2022. predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Od prve lančane reakcije do radioaktivnog otpada, Goran Kukmanović, Fond za financiranje razgradnje i zbrinjavanja radioaktivnog otpada i istrošenoga nuklearnog goriva Nuklearne elektrane Krško 6.5.2022. predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Pčelinja zajednica - život superorganizma, voditelji: Lidija Svečnjak, Saša Prđun 6.5.2022. Radionica i izložba 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Piretrini iz dalmatinskog buhača: od Lavoslava Ružičke do suvremenih ekoloških i kemijskih insekticida, Martina Grdiša, Nina Jeran, Aleksandar Mešić 6.5.2022. predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zelena pakiranja hrane za Generaciju Z!, voditeljica: Luna Maslov Bandić, sudionik: Slaven Jurić 6.5.2022. Radionica, prezentacija, predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Staklo je život (u vinogradarstvu), Željko Andabaka, Zvjezdana Marković i Ivana Puhelek 6.5.2022. predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Biljni igrokaz, voditeljica: Nevena Opačić, sudionici: Sanja Radman, Sanja Fabek Uher, Petra Marija Rajković, Petra Samardžić 6.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Energetske kulture: Proizvodnja biomase u sustavu kružnog biogospodarstva, voditelj: Nikola Bilandžija 6.5.2022. predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život bez čokolade nije život!, voditeljice: Danijela Ašperger, Bruna Babić, Tea Horvat, Slavica Kos i Tanja Ivančić 6.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako nastaju mikročestice ispunjene s mikro i makro- nutritientima, voditelji: Marko Vinceković i studenti Agrokemijske grupe 6.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Voćnjaci zajednica, voditeljica: Kristina Batelja Lodeta, sudionik: Dario Jemrić 6.5.2022. predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Inkapsulacija - metoda za ishranu/zaštitu biljnih kultura i proizvodnju funkcionalne hrane, voditelj: Marko Vinceković 6.5.2022. predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život iz pepela - From Ash to Ash, voditelji: Gabrijel Ondrašek, Filip Kranjčec i Jelena Horvatinec 6.5.2022. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Recentna istraživanja Zbirke krapinskih neandertalaca, Davorka Radovčić i Ankica Oros Sršen 6.5.2022. predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izrada privjesaka za ključeve na laserskom rezaču, Dinko Štimac i Tin Valentić, FabLab 6.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u geološkoj prošlosti, voditeljice: Petra Šparica i Renata Brezinščak 6.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Što će biljkama pametni sat (WatchPlant)?, Marko Križmančić 6.5.2022. predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Fraktali, voditelj: Hrvoje Nuić 6.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
robotics@fer.hr: Interaktivna izložba: Što će biljkama pametni sat (WatchPlant)?, Marko Križmančić; Interaktivna izložba: SofIA – mekana robotska hvataljka, Marko Križmančić, Ivan Marković, Matko Orsag, Stjepan Bogdan, Marsela Polić, Jelena Tabak, Dario Stuhne, Marijana Peti 6.5.2022. Radionica i izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Slučajna otkrića u kemiji, Tomislav Portada 6.5.2022. predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Play2Learn – zaigrajmo računalne igre bez računala, voditelji: Tomislav Jagušt, Gordana Borotić, Paula Vulić i Bartol Boras 6.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Roboti, androidi i umjetna inteligencija kroz crtiće i filmove, Ivan Marković 6.5.2022. predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Astrobiologija: znanost o izvanzemaljskom životu, Dario Hrupec 6.5.2022. predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
COLORINA – Zaštitni znak za 10. rođendan, voditeljice: Ana Sutlović, Martinia Ira Glogar 7.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
MUZA – istraži pametnu mobilnu kuću koja troši gotovo nula energije i saznaj kako izgleda zvuk u prostoru, Bojan Milovanović, Marina Bagarić, Mergim Gaši i Ivana Banjad Pečur 7.5.2022., 7.5.2022., 7.5.2022., 7.5.2022. prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
U društvu pčela – kotač životnog ciklusa pčela medarica, voditelji: Katarina Ivanišin-Kardum, Kristina Kalanj, Nikola Kezić, Dubravka Sandev i Marija Crnčević 7.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Život u vodi, voditelji: Lara Šercar, Daria Pranjić, Anita Kos, Antonia Smolić, Daria Pilić, Hana Perinić, Iva Bakarić, Ivana Meštrović, Laura Gradečki, Nera Blagdan, Sara Jelovčić i Sunčica Kvež 7.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
TMNTEEN : Zero Waste Boje, voditeljice: Katarina Ivanišin Kardum, Ana Sutlović i Marija Crnčević 7.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mozaik života - obiteljska igraonica, voditeljice: Petra Šparica, Renata Brezinščak i Marina Višić Vranjković 7.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Marsotresi – rezultati misije InSight, Zvonimir Drvar 7.5.2022. predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zabavna krivudava povijest astronomije I., Vladis Vujnović 7.5.2022. predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole