Kalendar događanja možete preuzeti i u .pdf formatu:
> FZ_Zagreb_2022.pdf

Festival znanosti - Zagreb

SNIMKE

Napomena:

Snimke predavanja i prezentacija biti će postavljene najkasnije do 15. travnja.

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta – „Razvoj funkcionalne negorive tkanine“, Tea Kaurin i Veronika Lovreškov SNIMKA - Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta – „U zdravlju i bolesti tekstil je djelić radosti!“, Franka Žuvela Bošnjak i Ana Vrbić SNIMKA - Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta – „Život ili smrt - kako tajna nano oružja medicinskog tekstila mogu uništiti tisuću puta veće bakterije“, Iva Rezić SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta - Reality VS stvarnost; izazov izrade cosplay kostima, Tena Omerović, Irena Šabarić, Franka Karin, Slavica Bogović, Ivana Škaper, Valentina Ferenčak i Nikolina Tufekčić SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta, Zavod za dizajn tekstila i odjeće - „Kreativni procesi u tekstilnom i modnom dizajnu“, Helena Schultheis Edgeler SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Agroklimatski atlas Hrvatske – nezaobilazna literatura za učinkovitu proizvodnju hrane, Mislav Anić SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Antioksidacijska aktivnost eteričnih ulja i hidrolata, Maja Dent i Doris Barić SNIMKA - Prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole
Digitalna meteorološka postaja, voditelji: Ružica Lončar i Ivan Jajčević SNIMKA - Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Festival znanosti: život i spavanje, Katarina Ilić SNIMKA - Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izgradi vlastitu solarnu elektranu, voditeljice: Ivana Fundurulić i Adriana Ivandić SNIMKA - Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Jedan dan u životu analitičara lijekova, voditelji: Lu Turković, Zvonimir Mlinarić SNIMKA - Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Karta mojega budućeg svijeta, Miljenko Lapaine VIRTUALNI OBILAZAK 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kvalitetan lijek = kvalitetan život!, voditelji: Mario-Livio Jeličić i Jelena Kovačić SNIMKA - Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mali znanstvenici – veliki genijalci: Što znamo o svijetu koji nas okružuje?, Violeta Vidaček Hainš, Suzana Keglević Kozjak i Katarina Leko SNIMKA - Prezentacija, izložba predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6.razred osnovne škole
Meteorologija + vatrogastvo = život, Lovro Kalin SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Naizgled nepovratno, Magdalena Kačan, Antonio Vudraga i David Krvavac Predavanje 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole
Naših prvih 75 godina u službi vremena (i još malo više), Kornelija Špoler Čanić i Ivana Grljak SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Od sitnozora do modernih mikroskopa, Danijela Poljuha, Mirela Uzelac i Vida Strasser, izložba povodom 40. Obljetnice osnutka Sekcije za elektronsku mikroskopiju Hrvatskog prirodoslovnog društva i 30. godišnjice samostalnoga djelovanja Hrvatskog mikroskopijskog društva izložba - prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama, odrasli
Pasji trn - Ulje života, Sandra Pedisić, Zoran Zorić, Zrinka Čošić, Patricija Čulina, Zdenka Pelaić i Verica Dragović-Uzelac SNIMKA - Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Plastična priroda, Ivan Mamić, Petra Turčić, Ivana Vinković Vrček, Lucija Božičević SNIMKA - Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Rak dojke – smanji rizik & odaberi život, voditeljice: Maja Ortner Hadžiabdić, Lucija Ana Bićanić, Tajana Silovski, Miranda Sertić SNIMKA - Prezentacija, kviz 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Suživot s gljivicama oko nas, voditeljice: Daniela Jakšić i Lea Raos SNIMKA - Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Što WMO-u znači DHMZ i što DHMZ-u znači WMO, Kornelija Špoler Čanić i Ivana Grljak SNIMKA - Prezentacija 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Tajne veze mikroplastike, Anamarija Pulitika SNIMKA - Radionica 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Tajni život domaćih životinja, Dubravko Škorput i Ana Kaić SNIMKA - Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Umjetna inteligencija u kartografiji i geodeziji, Miljenko Lapaine Predavanje Opća populacija
Vozila na alternativni pogon – tehnologija vodika, Ružica Lončar i Ivan Jajčević SNIMKA - Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u in vitro ispitivanjima lijeka za primjenu u nos, voditeljice: Anita Hafner, Laura Nižić Nodilo i Mirna Perkušić SNIMKA - Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u znanosti – jedan dan u laboratoriju, voditeljice: Ana Mornar Turk, Daniela Amidžić Klarić, Jelena Kovačić, Nikša Turk SNIMKA - Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
ONLINE UŽIVO PREZENTACIJE

Napomena:

Linkovi za online predavanje i prezentacije biti će postavljeni najkasnije do 1. svibnja.

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Znanstveni boravak – predstavljanje programa, voditelj: Dubravko Čop 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. ONLINE PREZENTACIJA predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Pametni materijali u svakodnevnom životu, Daniela Dumenčić, Ivana Ivanić i Stjepan Kožuh 4.5.2022. ONLINE PREZENTACIJA predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Metalni implantati u svakodnevnom životu, Magdalena Jajčinović, Ljerka Slokar Benić i Andreja Carek 4.5.2022. ONLINE PREZENTACIJA predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Kako ptice znaju kuda ići – kvantne tajne ptičje navigacije, Maja Hanić 27.4.2023. ONLINE PREDAVANJE 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Hrvatski institut za istraživanje mozga, Medicinski fakultet, Šalata 12
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Biokemija života: kemijska osnova životnih procesa, Vladimir Damjanović i Kristina Mlinac Jerković 2.5.2022. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Dječji vrtić Vjeverica, Šalata 13

Napomena:
Zatvoreno događanje samo za korisnike dječjeg vrtića
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Kemijske čarolije, Kristina Mlinac Jerković i Vladimir Damjanović 5.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Kemija u prirodi, Kristina Mlinac Jerković i Vladimir Damjanović 25.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije, Laboratorij za aditivnu proizvodnju, Savska cesta 16
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Rođenje i život nove tehnologije — 3D-ispis, Marijan-Pere Marković, Ivan Karlo Cingesar, Domagoj Vrsaljko 3.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Rođenje i život nove tehnologije — 3D-ispis, Ivan Karlo Cingesar, Marijan-Pere Marković, Elizabeta Forjan i Domagoj Vrsaljko 25.4.2023. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Pierottijeva 6

Napomena:

Radionica Čarobni svijet probiotika je zatvorenog tipa s ograničenim brojem sudionika, potrebno je najaviti dolazak na e-mail katarina.butorac@pbf.hr do 21. travnja 2023.

Za radionicu 3D printanje hrane u svrsi očuvanja zdravlja društva i prirode predbilježba u 2 grupe prema danom rasporedu. Jedna grupa može sadržavati max. 8 sudionika. Predbilježbe se zaprimaju na e-mail: abebekmarkovinovic@pbf.hr do 24.4.2023. do 12 h.

Na radionici Escape room-Formula za temelj zdravog života moguće su 3 grupe dnevno; 6 sudionika po grupi. Prijave za termine se mogu izvršiti na linku https://strawpoll.com/polls/NoZr3z7bBy3 zaključno s 24. travnja u 16:30.

Za radionicu Kakve su ovo vradžbine?! maksimalni broj sudionika je 20. Obavezna prijava putem online linka: https://forms.gle/Hw9VogLAWoDiAgH48

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Nova dimenzija hrane – 3D printana hrana, voditelji: Anica Bebek Markovinović, Adrijana Žigolić, Dora Brdar, Filip Valjak, Deni Kostelac i Danijela Bursać Kovačević 4.5.2022., 4.5.2022., 4.5.2022., 4.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Bakterije i kvasci – prijateljske mikrotvornice, Andreja Leboš Pavunc, Blaženka Kos, Jasna Novak, Martina Banić, Katarina Butorac i Nina Čuljak 4.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Čarobni svijet probiotika, Katarina Butorac, Blaženka Kos, Jasna Novak, Andreja Leboš Pavunc, Martina Banić i Nina Čuljak 24.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
3D printanje hrane u svrsi očuvanja zdravlja društva i prirode, Anica Bebek Markovinović, Danijela Bursać Kovačević, Filip Valjak, Predrag Putnik, Katarina Bavrka i Nikša Bekavac 26.4.2023., 26.4.2023. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Escape room-Formula za temelj zdravog života, Sandra Balbino, Verica Dragović-Uzelac, Branka Levaj, Ivona Elez Garofulić, Maja Repajić, Ana Dobrinčić, Ena Cegledi i Erika Dobroslavić 26.4.2023., 27.4.2023. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kakve su ovo vradžbine?!, Marko Nuskol 27.4.2023., 28.4.2023. interaktivna prezentacija 2.,3. i 4.razred srednje škole, izvođenje laboratorijskog pokusa uz korištenje Kahoot online sudjelovanja
Fakultet strojarstva i brodogradnje, Ivana Lučića 5, ulaz u južnu zgradu Fakulteta
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Prezentacija Fakulteta i studentskih udruga u Velikoj vijećnici, predstavljanje četiri studija na Fakultetu i obilazak laboratorija uz razgovor sa učenicima, voditelji: Ivan Stojanović i Marko Švaco 6.5.2022., 6.5.2022. Dan otvorenih vrata 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Fakultet elektrotehike i računarstva, Miramarska 20, Laboratorij za podvodne sustave i tehnologije (LABUST)
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Pogled u pomorsku robotiku, Đula Nađ, Vladimir Slošić, Igor Kvasić, Luka Mandić i Nadir Kapetanović 6.5.2022. Radionica i prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, Ulica Hrvatske bratske zajednice 4

Napomena:
Događanje je zatvorenog tipa / popunjena su mjesta za sudionike.
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Pčele, život, ljudi: izrada tematske zbirke, voditelji: Dorja Mučnjak, Dolores Mumelaš, Ingeborg Rudomino 2.5.2022. predavanje, radionica, prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole
Osnovna škola Jurja Habdelića
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Što se iza oblaka skriva?, Gabrijela Ljubek 24.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Fakultet šumarstva i drvne tehnologije, Svetošimunska cesta 23

Napomena:

Radionica zatvorenog tipa s učenicima iz XII. i VIII. gimnazije

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Dendroteka, Dolores Mumelaš, Dorja Mučnjak, Alisa Martek, Igor Poljak, Antonio Vidaković, Diana Ivošević, Branka Horvat 25.4.2023. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Dječji Vrtić „Koraci“, Alojza Stepinca 12, Velika Gorica
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Što se iza oblaka skriva?, Gabrijela Ljubek 25.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
SUNAC, obrt za dnevnu skrb o djeci, Zagrebačka ulica 140, Velika Gorica
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Što se iza oblaka skriva?, Gabrijela Ljubek 26.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Lojzek, obrt za dnevnu skrb o djecu, A. K. Miošića 15c, Velika Gorica
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Što se iza oblaka skriva?, Gabrijela Ljubek 27.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Fakultet elektrotehnike i računarstva, Unska ulica 3

Napomena:

Za radionicu "Programiranje za svakoga" ograničeni je broj sudionika. Obavezna prijava putem online linka: https://tinyurl.com/progzasve. Ako ste profesor koji želi prijaviti svoj razred na radionicu, roditelj koji bi poveo djecu ili samo imate drugih pitanja, slobodno se javite na: lucija.petricioli@fer.hr

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Programiranje za svakoga, Predrag Pale, Lucija Petricioli 24.4.2023., 28.4.2023., 28.4.2023. Radionica 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Prehrambeno-biotehnološki fakultet, Izidora Kršnjavoga 25

Napomena:

Radionica Rješavanje misterija analizom DNA je zatvorenog tipa s ograničenim brojem sudionika, potrebno je najaviti dolazak na e-mail mmiklenic@pbf.hr

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Rješavanje misterija analizom DNA: radionica iz genetike za mlade znanstvenike, Marina Svetec Miklenić, Ana Slišković, Angela Matanović i Ivan-Krešimir Svetec 29.4.2023., 29.4.2023. Radionica 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Knjižnica Gajnice, Meksička 6
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Utjecaj korištenja mobilnih telefona na djecu i adolescente, Marina Grubić 3.5.2022. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Teorija brojeva i kriptografija, Andrej Dujella 4.5.2022. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Zero Waste Escape room- Postani Zero Waste majstor u svojoj kuhinji, voditeljice: Brigita Jerić i Nina Cesarec 5.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Tektonski procesi – suživot s potresima, Bojan Matoš 25.4.2023. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Hocus pocus radionica za male i velike kemičare, Andrea Antunac Muštra, Sandra Bartolović i Paula Pranjić 26.4.2023. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Kako ptice znaju kuda ići – kvantne tajne ptičje navigacije, Maja Hanić 27.4.2023. ONLINE PREDAVANJE 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Nabildajmo mozak i mišiće, Ida Svetličić i Barbara Nikolić 28.4.2023. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Astrofotografije, trajanje izložbe: 2.5.-27.5.2022. 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. Izložba opća populacija
Likovno znanstvena radionica „Budućnost gradova – budućnost koju vidim u svom gradu“, voditelj: Vedran Markulin 3.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Geološka radionica: „Četiri elementa koji život znače”, voditeljica: Maja Hrustić 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Predavanje uz radionicu: „Nisam za bacit – nauči osnovno, upotrijebi ponovno“, voditelji: Vedran Markulin i Ivana Kurygin 5.5.2022. predavanje i radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, djeca s posebnim potrebama
Kazalište Smješko: predstava: „Naš zeleni svijet 7.5.2022. Kazališna predstava opća populacija
„Astrofotografija” - fotografije svemira i zvjezdanog neba, Fotografije članova Udruge „Beskraj” 24.4.2023., 25.4.2023., 26.4.2023., 27.4.2023., 28.4.2023., 29.4.2023. Izložba opća populacija
„Od Sunčevog sustava do dubokog svemira” – fotografijom kroz svemir, Astronomsko društvo Beskraj 26.4.2023. Predavanje opća populacija
Znanstvena fantastika kao poticaj za likovno stvaralaštvo 28.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Roboakcija – radionica robotike 29.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Rudarsko-geološko-naftni fakultet, Pierottijeva 6
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
Daljinska istraživanja i GIS – Korištenje satelitskih snimaka u promatranju života na Zemlji, Ivan Medved i Dario Perković 2.5.2022. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Veterinarski fakultet, Heinzelova ulica 55
Naziv Datum Vrsta događaja Publika
„Živjeti znači umirati“ – promjene u tijelu nakon smrti, Kukci kao skriveni svjedoci, voditelji: Magdalena Palić, Krešimir Severin, Lucija Šerić Jelaska, Barbara Anđelić Dmitrović i Lara Ivanković Tatalović 7.5.2022. Predavanje, izložba 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
IZLOŽBA: „Život kroz stanice“; RADIONICA: „Bitak prije života“; Voditelji: Lucija Bastiančić, Nikolina Škvorc i Snježana Kužir, Nikola Serdar, Mladenka Vukšić, Ana Delać, Zrinka Jurič, Romana Franko, Višnja Bašić, Ashkan Sadri, Anna Titova, Seona Agnes Wilson, Céline Sadaf Morteza Gholi, Martin Morival 7.5.2022. Izložba, radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Magija fizike, voditelj: Selim Pašić 7.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Makroskopski i mikroskopski oblici života, voditelji: Jasna Aladrović, Lana Pađen, Marinko Vilić, , Ivona Žura Žaja, Ana Shek Vugrovečki, Jadranka Pejaković Hlede i Josip Miljković (Zavod za fiziologiju i radiobiologiju) i Martina Lojkić (Klinika za porodništvo i reprodukciju) 7.5.2022. Radionica, kviz, prezentacija, izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mini Reptilomanija+, voditelji: Jasna Kusanović, članovi Udruge Studenata Veterinarske Medicine „Equus“ 7.5.2022. Izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Put od jajne stanice do mozga!, voditelji: Ivan Alić, Ana Bekavac i Ante Plećaš 7.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S IVSA-om oko svijeta, voditelji: Antonia Mužić, Lucija Jeremić, Aleksandra Medaković i Iva Kiković 7.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Živo, a mrtvo – godišnji ili cjeloživotni ciklus rasta roga, voditelji: Miljenko Bujanić, Nikolina Škvorc, Dean Konjević, Danijela Temraz, Maja Širinić i Anđela Verović 7.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Život u životu, voditelji: Ines Jović, Marin Torti, Martina Crnogaj, Iva Šmit, Jelena Gotić, Darko Grden, Blanka Beer Ljubić, Tea Dodig, Ivana Filipčić, Nejra Subašić, Dora Ivšić Škoda, Luka Ečimović i Vlasta Đurić 7.5.2022. Izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Tetrijeb gluhan – simbol zaštite prirode u 2023. godini, Miljenko Bujanić, Nikolina Škvorc, Dean Konjević, Ivica Križ, Nika Čehulić i Antonija Šmisl, Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Lovačka sekcija dr. Oto Rohr 28.4.2023. Radionica i prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Arhivska zbirka krvnih razmaza egzotičnih i domaćih životinja Zavoda za patofiziologiju, Siniša Faraguna i Sandra Kunštek 28.4.2023. Izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Brz kao zec, lukav kao lasica, Mirna Brkljačić, Gabrijela Jurkić Krsteska, Nejra Subašić, Vesna Matijatko, Nada Kučer, Ivana Kiš, Alen Šabanović, Petra Logožar Mlinarić, Anamarija Nevistić, Ema Sajdl, Katarina Vid, Magdalena Bogović, Martina Hodinj, Mirna Mandić, Marina Marić, Ivana Pejakić, Dubravka Ratkajec Crnogorac, Sara Mešanović, Teuta Blažić, Mateja Šmic i Lucija Jeremić 28.4.2023. radionica, predavanje, izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Jedan radni dan veterinara, Marija Mamić, Valentina Plichta, Mirta Vučković, Ana Smajlović, Željka Stepanić, Petra Dmitrović, Niko Ivkić, Katarina Miljak, Nina Kukoč, Mihovil Matković, Petra Jurišić i Hana Milošević 28.4.2023. radionica, prezentacija, kviz predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Kukci kao skriveni svjedoci – Biološkim tragom do počinitelja i žrtve, Krešimir Severin, Magdalena Palić, Lucija Šerić Jelaska i Andrea Blažević 28.4.2023. Izložba 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Moj Toto i ja… jesmo li sami?, Iva Zečević, Zrinka Štritof, Josipa Habuš, Suzana Hađina, Selma Pintarić, Matko Perharić, Krešimir Martinković, Iva Benvin, Marija Cvetnić, Daniel Fitz, Veronika Šipušić, Martina Hodinj, Marija Batinjan i Mija Curiš 28.4.2023. Prezentacija 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole
Muzej Zavoda za Veterinarsku Patologiju: Zvala sam se Mraclinska bolest, a tko sam sada?, Lidija Medven Zagradišnik, Ivan-Conrado Šoštarić-Zuckermann, Branka Artuković, Andrea Gudan Kurilj, Marko Hohšteter, Doroteja Huber i Dunja Vlahović 28.4.2023. izložba - prezentacija 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Naši divlji susjedi, Martina Đuras, Kim Korpes, Magdalena Kolenc, Maja Lukač, Hana Paklar, Dora Milina, Dorotea Dorotić i Albert Trstenjak 28.4.2023. radionica, predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole
Od oplodnje do živog bića, Ivan Butković, Martina Lojkić, Silvijo Vince, Ivan Folnožić, Branimira Špoljarić, Nikica Prvanović Babić i Juraj Šavorić 28.4.2023. Radionica i izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
REPTILOMANIJA+: Čudesni, ljuskavi i hladnokrvni - svijet reptila i ostalih egzotičnih životinja, članovi U.S.V.M. EQUUS: Jasna Kusanović, Tvrtko Mataušić, Tessa Đorđević, Katarina Borić, Ena Krajina, Iva Kuzman, Iva Nizić, Matea Hranić, Luka Kabalin 28.4.2023. Izložba 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Sve što moram znati o lijekovima i otrovima za kućne ljubimce, Ena Oster, Nikola Čudina i Niko Popović 28.4.2023. radionica, predavanje, izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Svijet parazita, Lea Grbavac, Nika Konstantinović i Ana Kajmić 28.4.2023. izložba i prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Gledaj X-zrakama!, Ana Javor, Iva Bacan, Anita Kraljević, Kim Korpes, Magdalena Kolenc i Petar Krolo 28.4.2023. radionica, predavanje, izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Tehnički muzej Nikola Tesla, Savska cesta 18

Napomena:

Zbog prostornih ograničenja u Tehničkome muzeju Nikola Tesla za najave grupa, molimo, nazovite na telefon 01/4844 050; 01/4881 626 ili pošaljite e-poruku na: marijo.zrna@tmnt.hr.

Naziv Datum Vrsta događaja Publika
„Život pod mikroskopom“ – virtualna izložba mikroskopijskih slika u sklopu programa „MikroskopiJA na netu“, Vida Strasser, Danijela Poljuha, Goran Kovačević i Ina Erceg 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. Projekcija opća populacija
Be(e) life - život pčela u knjigama našeg muzeja, izložba Knjižnice Tehničkog muzeja Nikole Tesle, autorica Kristina Kalanj 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. Izložba opća populacija
Filatelatelistički izlošci: Tehnički muzej i filatelija; Otkrića i hrvatski znanstvenici; Nikola Tesla; Hrana, autor: Ivan Librić 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. Izložba opća populacija
Godina čitanja kroz objektiv knjižničara - izložbu fotografija predstavljaju Zagrebačko knjižničarsko društvo i XVIII. jezična gimnazija, autor fotografija Vedran Peruničić 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. Izložba opća populacija
Meteorološko motrenje - meteorološka postaja "Tehnički muzej", Ana Weissenberger 2.5.2022., 4.5.2022., 6.5.2022. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
MUZA – istraži pametnu mobilnu kuću koja troši gotovo nula energije i saznaj kako izgleda zvuk u prostoru, Bojan Milovanović, Marina Bagarić, Mergim Gaši i Ivana Banjad Pečur 2.5.2022., 2.5.2022., 2.5.2022., 2.5.2022., 3.5.2022., 3.5.2022. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Razvoj života na Zemlji i DNA – molekula života, Renata Brezinščak i Petra Šparica 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. Izložba opća populacija
Recikliranje automobilskih guma – od odlagališta do igrališta, voditelji: Marija Tomaš, Paula Benjak i Benjamin Radetić 2.5.2022. Izložba makete uz prezentaciju predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Daljinska istraživanja i GIS – Korištenje satelitskih snimaka u promatranju života na Zemlji, Ivan Medved i Dario Perković 2.5.2022. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Digitalni termometar, voditelji: Tomislav Jurišić i Boris Tokmačić 2.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život najvećih i najstarijih stanovnika planeta Zemlje – što možemo naučiti iz svjetskih šuma?, Martina Đodan i Sanja Perić 2.5.2022. Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Kako izolirati molekulu života kod kuće?, voditeljice: Anja Bukovac i Mihaela Bobić Rasonja 2.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mobilna izložba Diverterra, Jana Peršić i Mak Vujanović, Zavod za zaštitu okoliša i prirode, Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja 2.5.2022., 3.5.2022. Izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Što nam je potrebno za davanje „života“ robotu?, voditeljica: Andreja Štancl 2.5.2022. Prezentacija 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Koliko CO2 stane u jedan život?, Ivana Carević i Matea Flegar 2.5.2022. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole
Od sjemenke do stabla – životni put jedne sjemenke, Marija Gradečki-Poštenjak i Nevenka Ćelepirović 2.5.2022. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Značaj tla i vode za život šume, voditeljice: Tamara Jakovljević, Lucija Lovreškov i Renata Tubikanec 2.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život parazitskih gljiva od infekcije do detekcije, voditeljice: Sanja Novak Agbaba i Nevenka Ćelepirović 2.5.2022. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Šumsko drveće iz epruvete – ulog u budućnost, Sanja Bogunović, Nevenka Ćelepirović i Mladen Ivanković 2.5.2022. Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Koja je ovo biljka? - Osnove prepoznavanja biljnih vrsta, voditeljice: Ivana Sirovica i Jasnica Medak 2.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
50 Godina Opservatorija Hvar, voditelji: Mateja Dumbović, Jaša Čalogović, Paul Geyer, Suresh Karuppiah, Karmen Martinić, Filip Matkovic, Opservatorij Hvar, Hrvatsko astronomsko društvo 2.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 2.5.2022., 3.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 4.5.2022. Film opća populacija
Digitalna meteorološka postaja, voditelji: Ružica Lončar i Ivan Jajčević 2.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Tko sam ja? I … dokle sam ja?, Predrag Pale 2.5.2022. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slaganje modela molekula, voditelj: Nenad Raos 2.5.2022., 3.5.2022., 4.5.2022., 5.5.2022., 6.5.2022., 7.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Vozila na alternativni pogon – tehnologija vodika, Ružica Lončar i Ivan Jajčević 2.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u oblacima, Doris Novak 2.5.2022. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Život s mobitelom u prometu, Krešimir Vidović 2.5.2022. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Spašavanje ljudskih života u prometu, Pero Škorput 2.5.2022. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Kako će inovativni koncepti mobilnosti utjecati na budućnost svakodnevnog života, Martin Gregurić 2.5.2022. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Otvorenje Festivala znanosti 2.5.2022. Protokol opća populacija
Meteorološko motrenje - meteorološka postaja "Tehnički muzej", Dubravka Rasol 3.5.2022., 5.5.2022. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Stanica kao strukturalna i funkcionalna osnova života, voditeljice: Anita Somborac Bačura i Andrea Hulina Tomašković 3.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Život u kapljici eteričnog ulja, voditeljice: Mateja Mervić, Lejsa Jakupović, Tea Petković i Katarina Rajkovača 3.5.2022. Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život nakon dinosaura, Karlo Bermanec 3.5.2022. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Stvarajmo 3D, voditelji: Mislav Tujmer, Ana Pilipović i Bruno Krajačić 3.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Zaštiti život laboratorijskih životinja – odaberi alternativne testove toksičnosti, Ivana Kmetič, Teuta Murati i Marina Miletić 3.5.2022. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Životno putovanje dudovog svilca, voditeljica: Ivana Dumbović Žužić 3.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Geometrijski origami: kocka, tetraedar i oktaedar, voditelji: Katarina Potaček i Tomislav Pavlek 3.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Praćenje šuma metodama daljinskih istraživanja podacima programa Copernicus, Mateo Gašparović 3.5.2022. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Art ex Machina - Nove tendencije u Tehničkom muzeju, Jasna Jakšić i Dorotea Pečarić 3.5.2022. Prezentacija - Turistička tura 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Pojačaj zvuk!, voditeljice: Iva Novak, Vedrana Ceranja i Marta Kuliš Aralica 3.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Boje inženjerstva, voditeljice: Matea Bajo, Rafaela Kovačević, Dora Lovrenčić i Lana Rončević 3.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kemija života, voditelji: Ivan Pucko, Rafael Anelić, Tomislav Šalinović, Luka Gregurek i David Cirimotić 3.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Otpad: od kolijevke pa do groba, Aleksandra Anić Vučinić 3.5.2022. Predavanje, izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Mikrobiota- suživot čovjeka i bakterija, voditelji: Vedran Horvat, Kamelija Horvatović, Lucija Žunić i Rebeka Rumbak 3.5.2022. Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Sto i petnaest godina sintetske plastike, Igor Čatić 3.5.2022. Predavanje opća populacija, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Informacijski i materijalni ekvivalenti ugljikovog dioksida?, Igor Čatić 3.5.2022. Predavanje opća populacija, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Geodezijom do blaga, voditelji: Mladen Zrinjski, Krunoslav Špoljar, Kristina Matika, Antonio Tupek i Đuro Barković 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Magija fizike, voditelj: Selim Pašić 4.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
MUZA – istraži pametnu mobilnu kuću koja troši gotovo nula energije i saznaj kako izgleda zvuk u prostoru, Bojan Milovanović, Marina Bagarić, Mergim Gaši i Ivana Banjad Pečur 4.5.2022., 4.5.2022., 4.5.2022., 4.5.2022. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nuklearna energija, voditelji: Luka Romac, Paulina Dučkić i Ivo Žarković, Hrvatsko nuklearno društvo i Fond za financiranje razgradnje i zbrinjavanja radioaktivnog otpada i istrošenoga nuklearnog goriva Nuklearne elektrane Krško 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Život hrane u hladnjaku, voditeljice: Nada Vahčić, Mirjana Hruškar, Ksenija Marković, Marina Krpan, Saša Drakula, Renata Petrović i Valentina Hohnjec 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Život jednog kruha, voditeljice: Bojana Voučko, Duška Ćurić, Dubravka Novotni, Nikolina Čukelj i Lidija Drobac 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Ako voliš stanicu, tkivo il' organ, uključit ćemo te u naš opaki plan!, voditeljice: Ana Huđek Turković i Ksenija Durgo 4.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Razvoj života na Zemlji, voditeljice: Iva Kolenković Močilac i Ana Maričić 4.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u sjeni nuklearnog, Želimir Veinović i Galla Uroić 4.5.2022. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Antioksidansi – prevencija debljine, voditeljice: Irena Landeka Jurčević i Irena Crnić 4.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Otkrijmo godove – ogledalo života jednog stabla, voditeljice: Doroteja Bitunjac i Maša Zorana Ostrogović Sever 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
SLAM sustav: Gdje se nalazim? Što sve vidim oko sebe?, voditelji: Đuro Barković, Antun Jakopec, Loris Redovniković, Sergej Baričević i Mladen Zrinjski 4.5.2022. Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Živa stabla šume – Kako im odrediti debljinu, visinu i obujam, voditelji: Elvis Paladinić i Danijela Ivanković 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mit o postanku života, Jakov Baleta i Damjan Cerinski 4.5.2022. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u virtualnom svijetu – mladi u Europi i navike povezane s internetom Od otvorenih podataka do otvorene karte u 15 minuta :), Ana Kuveždić Divjak i Andrea Miletić 4.5.2022. Prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole
DNA – molekula života, voditeljice: Martina Podnar Lešić, Petra Šparica i Renata Brezinščak 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Život u kapljici vode, voditeljice: Marija Vuković Domanovac, Elza Štefanović, Ivana Stojmilović i Martina Trtinjak 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Kolorizacija karata ili ne?, Robert Župan, Stanislav Frangeš i Adam Vinković 4.5.2022. Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Mikroorganizmi aktivnog mulja, Tibela Landeka Dragičević, Dijana Grgas i Tea Štefanac 4.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slatko-šareni svijet silikata, voditelji: Katarina Mužina, Ivana Katarina Ivković i Filip Brleković 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Živo, a mrtvo – godišnji ili cjeloživotni ciklus rasta roga, voditelji: Miljenko Bujanić, Nikolina Škvorc i Dean Konjević 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Primjena proširene stvarnosti u geovizualizaciji i kartografiji, Iva Cibilić, Vesna Poslončec-Petrić i Kristina Tominić 4.5.2022. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Modernizacija nastavnih programa geoinformatike zasnovana na problemskom učenju i razvijena kroz GEOBIZ projekt, Željko Bačić, Vesna Poslončec-Petrić, Zvonimir Nevistić i Iva Cibilić 4.5.2022. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Institut za fiziku, XV. gimnazija Zagreb: Zvijezda je rođena – radovi darovitih učenika, Berti Erjavec, Sivije Vdović, Mario Rakić, Nikša Krstulović, Damir Dominko, Antonio Supina, Virna Kisiček, Ana Senkić, Marko Movre, Ines Dukić, Mihaela Marceljak Ilić i daroviti učenici XV. gimnazije 4.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Simulacija gravitacijske sile pomoću tehnologije proširene stvarnosti, voditelj: Andrej Vidak 4.5.2022. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Anomalije periodnog sustava elemenata, Nenad Raos 4.5.2022. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Analiza vode rijeke Save, voditeljice: Monika Puhalović i Petra Sekulić 4.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta – 30 godina Zavoda za tekstilnu kemiju i ekologiju, voditelji: Ana Sutlović, Martinia Ira Glogar, Sandra Flinčec Grgac, Anita Tarbuk, Tihana Dekanić, Lea Botteri, Zorana Kovačević, Kristina Šimić, Iva Brlek, Ivan Beritić, Ana Vrbić, Ivana Čorak, Ksenija Višić, Ana Šaravanja, Katia Grgić, Eva Magovac, Tea Kaurin, Veronika Lovreškov 5.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta - Reality VS stvarnost; izazov izrade cosplay kostima, Tena Omerović, Irena Šabarić, Franka Karin, Slavica Bogović, Ivana Škaper, Valentina Ferenčak i Nikolina Tufekčić 5.5.2022. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
30 godina Tekstilno-tehnološkog fakulteta- Život jednog kostimografa ─ priča o diplomskom studiju kostimografije od osnutka 2008. do danas, voditelji: Ivana Bakal, Marin Sovar, Đurđica Kocijančić i Studenti druge godine Diplomskog studija kostimografija 5.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Fosili – Priče iz davnina, Valerije Makarun, Lucija Drobnjak, Marina Čančar i Igor Pejnović, PMF – Geološko-paleontološki zavod 5.5.2022. Izložba, radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
MUZA – istraži pametnu mobilnu kuću koja troši gotovo nula energije i saznaj kako izgleda zvuk u prostoru, Bojan Milovanović, Marina Bagarić, Mergim Gaši i Ivana Banjad Pečur 5.5.2022., 5.5.2022., 5.5.2022., 5.5.2022. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Misteriozna, mala i nevidljiva oku bića, voditeljice: Dajana Kučić Grgić, Kristina Bule, Marijana Vidaković 5.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Svjedočimo li izumiranju plemenite periske?, Tatjana Bakran-Petricioli 5.5.2022. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u geološkoj prošlosti, voditeljice: Petra Šparica i Renata Brezinščak 5.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
„Život“ poslije života… Život fosila, Katarina Krizmanić i Nediljka Prlj Šimić 5.5.2022. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Razvoj života na Zemlji, voditeljice: Iva Kolenković Močilac i Josipa Kapuralić 5.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Sunčev sustav, voditeljice: Bernardica Bakula i Mina Ruljančić 5.5.2022. Prezentacija, radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Upoznajte STEM projekt: „Šumski istraživači“, voditeljica: Martina Iljić 5.5.2022. Prezentacija, radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
MEDITERATRI: Uloga molekule DNA u istraživanju života beskralježnjaka tla, Lara Ivanković Tatalović, Lucija Šerić Jelaska i Barbara Anđelić Dmitrović 5.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izdvojeno iz programa Da Vinci 5.5.2022., 5.5.2022., 7.5.2022., 7.5.2022. Film opća populacija
Origami putovanje kroz dimenzije, voditelji: Sanja Srbljinović Čuček, Želimir Zlatić i Igor Petlevski 5.5.2022. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kodiranje kroz igru, voditeljice: Ives Buljan Gladović i Mirjana Malarić 5.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Život u ekstremnim uvjetima na Zemlji i u svemiru, Dalibor Paar 5.5.2022. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Čudesni život kukaca, voditelji: Ivan Juran, Maja Čačija, Darija Lemić, Ivana Pajač Živković, Helena Virić Gašparić, Martina Kadoić Balaško i Sandra Skendžić (Entomološka grupa Agronomskog fakulteta) 6.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izrada bioplastike, voditeljica: Zrinka Valetić, Institut poduzetničkog obrazovanja i inovacija 6.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mjerenje emisija vozila u stvarnim uvjetima vožnje, voditelji: Petar Ilinčić, Vjekoslav Sraga, Ante Vučetić i Boris Bućan 6.5.2022. Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
MUZA – istraži pametnu mobilnu kuću koja troši gotovo nula energije i saznaj kako izgleda zvuk u prostoru, Bojan Milovanović, Marina Bagarić, Mergim Gaši i Ivana Banjad Pečur 6.5.2022., 6.5.2022., 6.5.2022., 6.5.2022. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nevidljivi život školjkaša, voditeljica: Karla Orlić 6.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Obogatimo život mirisom hrane, voditelji: Ivica Kos, Ivan Vnučec i Darija Bendelja Ljoljić 6.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Pogled u pomorsku robotiku, Đula Nađ, Vladimir Slošić, Igor Kvasić, Luka Mandić i Nadir Kapetanović 6.5.2022. Izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Ultrazvučna levitacija, voditelji: Antonio Petošić i Petar Franček 6.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zgrade 2.0 – Pametne zgrade za pametne gradove, Tea Žakula, Nikola Bađun, Borut Omerzo 6.5.2022. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Od prve lančane reakcije do radioaktivnog otpada, Goran Kukmanović, Fond za financiranje razgradnje i zbrinjavanja radioaktivnog otpada i istrošenoga nuklearnog goriva Nuklearne elektrane Krško 6.5.2022. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Pčelinja zajednica - život superorganizma, voditelji: Lidija Svečnjak, Saša Prđun 6.5.2022. Radionica i izložba 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Piretrini iz dalmatinskog buhača: od Lavoslava Ružičke do suvremenih ekoloških i kemijskih insekticida, Martina Grdiša, Nina Jeran, Aleksandar Mešić 6.5.2022. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zelena pakiranja hrane za Generaciju Z!, voditeljica: Luna Maslov Bandić, sudionik: Slaven Jurić 6.5.2022. Radionica, prezentacija, predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Staklo je život (u vinogradarstvu), Željko Andabaka, Zvjezdana Marković i Ivana Puhelek 6.5.2022. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Biljni igrokaz, voditeljica: Nevena Opačić, sudionici: Sanja Radman, Sanja Fabek Uher, Petra Marija Rajković, Petra Samardžić 6.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Energetske kulture: Proizvodnja biomase u sustavu kružnog biogospodarstva, voditelj: Nikola Bilandžija 6.5.2022. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život bez čokolade nije život!, voditeljice: Danijela Ašperger, Bruna Babić, Tea Horvat, Slavica Kos i Tanja Ivančić 6.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kako nastaju mikročestice ispunjene s mikro i makro- nutritientima, voditelji: Marko Vinceković i studenti Agrokemijske grupe 6.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Voćnjaci zajednica, voditeljica: Kristina Batelja Lodeta, sudionik: Dario Jemrić 6.5.2022. Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Inkapsulacija - metoda za ishranu/zaštitu biljnih kultura i proizvodnju funkcionalne hrane, voditelj: Marko Vinceković 6.5.2022. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život iz pepela - From Ash to Ash, voditelji: Gabrijel Ondrašek, Filip Kranjčec i Jelena Horvatinec 6.5.2022. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Recentna istraživanja Zbirke krapinskih neandertalaca, Davorka Radovčić i Ankica Oros Sršen 6.5.2022. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Izrada privjesaka za ključeve na laserskom rezaču, Dinko Štimac i Tin Valentić, FabLab 6.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Život u geološkoj prošlosti, voditeljice: Petra Šparica i Renata Brezinščak 6.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Što će biljkama pametni sat (WatchPlant)?, Marko Križmančić 6.5.2022. Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Fraktali, voditelj: Hrvoje Nuić 6.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
robotics@fer.hr: Interaktivna izložba: Što će biljkama pametni sat (WatchPlant)?, Marko Križmančić; Interaktivna izložba: SofIA – mekana robotska hvataljka, Marko Križmančić, Ivan Marković, Matko Orsag, Stjepan Bogdan, Marsela Polić, Jelena Tabak, Dario Stuhne, Marijana Peti 6.5.2022. Radionica i izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Slučajna otkrića u kemiji, Tomislav Portada 6.5.2022. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Play2Learn – zaigrajmo računalne igre bez računala, voditelji: Tomislav Jagušt, Gordana Borotić, Paula Vulić i Bartol Boras 6.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Roboti, androidi i umjetna inteligencija kroz crtiće i filmove, Ivan Marković 6.5.2022. Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Astrobiologija: znanost o izvanzemaljskom životu, Dario Hrupec 6.5.2022. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
COLORINA – Zaštitni znak za 10. rođendan, voditeljice: Ana Sutlović, Martinia Ira Glogar 7.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
MUZA – istraži pametnu mobilnu kuću koja troši gotovo nula energije i saznaj kako izgleda zvuk u prostoru, Bojan Milovanović, Marina Bagarić, Mergim Gaši i Ivana Banjad Pečur 7.5.2022., 7.5.2022., 7.5.2022., 7.5.2022. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
U društvu pčela – kotač životnog ciklusa pčela medarica, voditelji: Katarina Ivanišin-Kardum, Kristina Kalanj, Nikola Kezić, Dubravka Sandev i Marija Crnčević 7.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Život u vodi, voditelji: Lara Šercar, Daria Pranjić, Anita Kos, Antonia Smolić, Daria Pilić, Hana Perinić, Iva Bakarić, Ivana Meštrović, Laura Gradečki, Nera Blagdan, Sara Jelovčić i Sunčica Kvež 7.5.2022. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
TMNTEEN : Zero Waste Boje, voditeljice: Katarina Ivanišin Kardum, Ana Sutlović i Marija Crnčević 7.5.2022. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mozaik života - obiteljska igraonica, voditeljice: Petra Šparica, Renata Brezinščak i Marina Višić Vranjković 7.5.2022. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Marsotresi – rezultati misije InSight, Zvonimir Drvar 7.5.2022. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Zabavna krivudava povijest astronomije I., Vladis Vujnović 7.5.2022. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
BIOPLAnet (Institut POI), Zrinka Valentić, Iris Jašarević, Sara Kralj i Tin Valentić 24.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Botanički vrt – endemsko bilje, Željka Librić, Mala radionica filatelije 24.4.2023., 25.4.2023., 26.4.2023., 27.4.2023., 28.4.2023., 29.4.2023. Izložba opća populacija
Fosili na drugi način - Dodirni me, zagrli me, upoznaj me!, Ljerka Marjanac, Irena Šabarić, Franka Karin i Beti Rogina-Car 24.4.2023., 25.4.2023., 26.4.2023., 27.4.2023., 28.4.2023., 29.4.2023. Izložba opća populacija
Meteorološko motrenje – meteorološka postaja „Tehnički muzej“, Ana Weissenberger 24.4.2023., 26.4.2023., 28.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Nikola Tesla – avangarda znanosti II : izložba građe iz fonda knjižnice Tehničkog muzeja Nikola Tesla, autorica Kristina Kalanj; stručni suradnik Renato Filipin 24.4.2023., 25.4.2023., 26.4.2023., 27.4.2023., 28.4.2023., 29.4.2023. Izložba opća populacija
Oboji me indikatorima, Marina Čalogović 24.4.2023. Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Od sitnozora do modernih mikroskopa, Danijela Poljuha, Mirela Uzelac i Vida Strasser, izložba povodom 40. Obljetnice osnutka Sekcije za elektronsku mikroskopiju Hrvatskog prirodoslovnog društva i 30. godišnjice samostalnoga djelovanja Hrvatskog mikroskopijskog društva 24.4.2023., 25.4.2023., 26.4.2023., 27.4.2023., 28.4.2023., 29.4.2023. Projekcija opća populacija
Okusi znanosti, Tihomir Marjanac 24.4.2023., 25.4.2023., 26.4.2023., 27.4.2023., 28.4.2023., 29.4.2023. Izložba opća populacija
Priče o leptirima, Martina Šašić Kljajo i Iva Mihoci 24.4.2023., 25.4.2023., 26.4.2023., 27.4.2023., 28.4.2023., 29.4.2023. Izložba opća populacija
Projekti Hrvatskog šumarskog instituta, izložba bannera, Sanja Bogunović, Lucija Lovreškov i Tomislav Krcivoj 24.4.2023. Izložba opća populacija
Proljeće, a nemir u meni, Željka Librić, Mala radionica filatelije 24.4.2023., 25.4.2023., 26.4.2023., 27.4.2023., 28.4.2023., 29.4.2023. Izložba opća populacija
Što WMO-u znači DHMZ i što DHMZ-u znači WMO, Kornelija Špoler Čanić i Ivana Grljak 24.4.2023., 25.4.2023., 26.4.2023., 27.4.2023., 28.4.2023., 29.4.2023. Projekcija opća populacija
Minuta do 12 za DAR-iće, Dubravko Čop 24.4.2023. Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Kako društvo utječe na proces proizvodnje šumskog sjemena?, Marija Gradečki-Poštenjak, Nevenka Ćelepirović, Sanja Novak Agbaba 24.4.2023. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Makro i mikro gljive u šumskom staništu, Sanja Novak Agbaba, Nevenka Ćelepirović, Tomislav Krcivoj, Marija Gradečki-Poštenjak 24.4.2023. Prezentacija i izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Šuma i Stabla - kako im izmjeriti debljinu, visinu te obujam, Elvis Paladinić, Danijela Ivanković 24.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
STEMerica (FabLab), Iris Jašarević, Sara Kralj i Tin Valentić 24.4.2023. Prezentacija, radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Šumsko drveće iz epruvete – ulog u budućnost, Sanja Bogunović, Nevenka Ćelepirović, Mladen Ivanković 24.4.2023. Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Mobilna izložba Diverterra, Jana Peršić i Mak Vujanović, Zavod za zaštitu okoliša i prirode, Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja 24.4.2023., 25.4.2023. Izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Utjecaj onečišćenja zraka na šume – kisele kiše i prizemni ozon, Tamara Jakovljević, Lucija Lovreškov, Renata Tubikanec 24.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Svečano otvorenje Festivala znanosti 2023. 24.4.2023. Protokol opća populacija
Promet, priroda i društvo, Pero Škorput, Dario Babić, Krešimir Vidović i Bia Mandžuka, Fakultet prometnih znanosti: Digitalne mrvice kruha, Krešimir Vidović; Simulator vožnje – alata za istraživanje ponašanja vozača, Dario Babić; Moje pametne navike: personalizirana putovanja za održiviji grad, Bia Mandžuka; Društvena prihvatljivost autonomnih vozila, Pero Škorput 24.4.2023. Radionica i prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Utjecaj tehnologije na život, Ružica Lončar i Helena Jilek Kubalek 24.4.2023. Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Centri za optimizaciju gospodarenja vodom u poljoprivredi: Inovativni koncept za globalnu sigurnost hrane, voditelj: Gabrijel Ondrašek, Filip Kranjčec, Ivan Mustać i Jelena Horvatinec 24.4.2023. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Holistički pristup poučavanju kao doprinos reformi strukovnog obrazovanja, Ružica Lončar i Helena Jilek Kubalek 24.4.2023. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mjerenje temperature okoline pomoću Arduina, Tomislav Jurišić i Boris Tokmačić 24.4.2023. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Priroda i društveni kukci, Aleksandar Mešić 24.4.2023. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Kapilarni uzgoj biljaka, Ružica Lončar i Sanja Penić 24.4.2023. Radionica 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Zašto su svinje važne za naše društvo?, Dubravko Škorput, Ana Kaić 24.4.2023. Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Povijest i recikliranje stakla, Karolina Herceg i Helena Vučenović 24.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Kad se mreže umreže, Kornelija Špoler Čanić i Ivana Grljak 24.4.2023. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Priče o leptirima, Martina Podnar Lešić, Martina Šašić Kljajo, Renata Brezinščak i Petra Šparica 24.4.2023., 25.4.2023. predavanje, radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Korištenje otpadne vode za dobivanje energije, Ružica Lončar 24.4.2023. Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Matematika i umjetnost, Bernardica Bakula i Mina Ruljančić 24.4.2023. Prezentacija 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Ruka je najuniverzalniji alat, Igor Čatić 24.4.2023. Predavanje opća populacija
Zašto se Zemlja trese?, Tihomir Marjanac 24.4.2023. Predavanje 5. i 6. razred osnovne škole, 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
(Bio)goriva, Mia Gotovuša, Paula Huzjak, Ivana Zadravec i Martina Zadravec 25.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Kemija u prirodi, Suzana Inić, Jasna Jablan, Patrik Kovačić, Vanessa Vana Rogga, Mislav Malović 25.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Od molekule do instrumenta: kako danas liječimo rak dojke?, Miranda Sertić 25.4.2023. prezentacija i radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Slatke tajne enzima, Nevena Milčić, Ivana Bošnjak, Mehmet Mervan Čakar, Zvjezdana Findrik Blažević, Emerik Leaković, Lorena Mateša, Dino Skendrović, Martina Sudar, Leo Bolješić, Krešimir Kos i Ivana Petrić 25.4.2023. Radionica 2.,3. i 4.razred srednje škole
Šareni svijet bronce, Helena Otmačić Ćurković i Angela Kapetanović 25.4.2023. Predavanje 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Društvo u paleti boja iz prirode, Maja Bival Štefan i Mateja Mervić 25.4.2023. Prezentacija 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Projekt Zvijezda je rođena, rad s darovitim učenicima, Institut za fiziku i 15. gimnazija Zagreb: Berti Erjavec, Sivije Vdović, Mario Rakić, Nikša Krstulović, Damir Dominko, Antonio Supina, Virna Kisiček, Ana Senkić, Rafaela Radičić, Marko Movre, Ines Dukić i Mihaela Marceljak Ilić 25.4.2023. Radionica 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Koralji – prirodna i kulturna baština, Mali graditelji velikih djela, Katarina Krizmanić i Nediljka Prlj Šimić 25.4.2023. Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole, 2., 3. i 4. razred srednje škole
Čarobni svijet mikroorganizama, Dajana Kučić Grgić 25.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Kemija života, Ivan Pucko, Rafael Anelić, Mihovil Medić, Sanja Povrženić, Ana Klemar 25.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Cyber-look odjeće za TIK-TOK, Nikolina Jukl, Dubravko Rogale, Snježana Firšt Rogale, Željko Knezić i Rudi Rogale 25.4.2023. Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Silikati, oksidi i dragulji mali, sve su to (nano)materijali, Katarina Mužina 25.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Istraživanje kemijske okolice sumpora u novim Li-S baterijama pomoću rendgenskih tehnika, Marko Petric 25.4.2023. Prezentacija 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Izdvojeno iz programa „Da Vinci“ 25.4.2023., 25.4.2023., 26.4.2023., 27.4.2023., 29.4.2023., 29.4.2023. Film
3D modeliranje i 3D ispis, Robert Ljubek, Dalibor Pekas i Zoran Kauzlarić 25.4.2023. Radionica 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole
Teški metali naši svagdašnji, Filip Kramar, Marko Petric i Nikola Sakač 25.4.2023. Prezentacija 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Ima li neandertalaca među nama?, Dragana Dogančić i Anita Ptiček Siročić 25.4.2023. Predavanje 2.,3. i 4.razred srednje škole
Kako pisati brajicom, Nina Sivec i Mia Dožić 25.4.2023. Prezentacija 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Istražni radovi opsega onečišćenja crne točke Bare, Knin, Mario Poleto 25.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Preselimo energiju! - Radionica izrade elektroničkog sklopa, Andreja Štancl i Franjo Pavlović 25.4.2023. Radionica 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Slaganje modela molekula, Nenad Raos 25.4.2023., 26.4.2023., 28.4.2023., 29.4.2023. Radionica 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Čudesni svijet čarolija!, Anja Rakas 25.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Kemija za dobro – kemija za zlo, Nenad Raos 25.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
PALAČINKE - Priprema homogene smjese i zgrušavanje proteina zagrijavanjem, Marija Fabijanec, Lea Jocić 25.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Komunikacija sa Zemaljskim svemirskim sondama, Karlo Bermanec 25.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Antibiotici u vodenom okolišu, Tibela Landeka Dragičević, Dijana Grgas i Tea Štefanec 26.4.2023. Radionica 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Geodetski četverokut, Mladen Zrinjski, Krunoslav Špoljar, Ivan Ljubičić, Đuro Barković, Loris Redovniković, Antonio Tupek i Sergej Baričević 26.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Kemija = promjena, Kristina Pavić, Tin Weitner, Davor Šakić, Andrea Čeri, Goran Poje, Lucija Bilandžija, Ana Penava, Gabrijel Zubčić i Erim Bešić 26.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole
Mmmm, što to tako fino miriši?, Nada Vahčić, Mirjana Hruškar, Ksenija Marković, Marina Krpan, Saša Drakula, Renata Petrović i Valentina Hohnjec 26.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Nuklearna elektrana Krško i zbrinjavanje radioaktivnog otpada, Goran Kukmanović, Lara Kerep, Ivo Žarković i Luka Cavallieri Lokas 26.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Prezentacija bicikla na vodik i radionica s ciljem promoviranja tehnologije vodika, Matej Paranos 26.4.2023., 27.4.2023. Prezentacija 2., 3. i 4. razred srednje škole
Priroda se mijenja i hranu nam sprema, Ines Panjkota Krbavčić, Ivana Rumora Samarin i Anja Vukomanović 26.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Magnetski maraton, Ivana Fundurulić i Adriana Ivandić 26.4.2023. Radionica 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Pogled na Zemlju iz perspektive geodeta, Blaženka Bukač i Ivan Razumović 26.4.2023. Prezentacija 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Kognitivna robotika – Afektivna robotska glava PLEA, Tomislav Stipančić i Leon Koren 26.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Nuklearna elektrana Krško i zbrinjavanje radioaktivnog otpada, Goran Kukmanović, Lara Kerep, Ivo Žarković i Luka Cavallieri Lokas 26.4.2023. Prezentacija 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Što koristimo u analizi lijekova?, Zvonimir Mlinarić, Lu Turković 26.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Vidjeti nevidljivo: Istraživanje svijeta pomoću termalne kamere, Iva Odak, Vanja Miljković, Boško Pribičević, Almin Đapo, Ela Ključarić i Lovro Klarić 26.4.2023. Prezentacija 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole,
Copernicus program – pogled iz svemira na Zemlju, Zvonimir Nevistić, Iva Cibilić, Vesna Poslončec-Petrić i Željko Bačić 26.4.2023. Predavanje 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Kognitivna robotika – Afektivna robotska glava PLEA, Tomislav Stipančić i Leon Koren 26.4.2023. Radionica 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Održivi razvoj u industriji metala, Lorena Mrkobrada 26.4.2023. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Otpadna voda za potrebe bijeljenja pletiva, Iva Ćurić, Davor Dolar, Dora Povodnik, Ivana Grbin i Martina Firšt 26.4.2023. Radionica 2.,3. i 4.razred srednje škole
U društvu mikroba, Marija Vuković Domanovac, Monika Šabić Runjavec, Martina Trtinjak, Nolla Todorović i Ivan Zgrebec 26.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole
Usavršavanje kurikuluma vezanih za klimatski pametnu urbanizaciju – primjer SmartWB projekta, Vesna Poslončec-Petrić, Željko Bačić, Zvonimir Nevistić i Iva Cibilić 26.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Od ruda do zrakoplova i implantata, Magdalena Jajčinović, Ljerka Slokar Benić, Tamara Holjevac Grgurić i Andreja Carek 26.4.2023. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Mnoštveno prikupljeni podaci sportskih mobilnih aplikacija - facebook za bicikliranje, Adam Vinković, Robert Župan i Stanislav Frangeš 26.4.2023. Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Simulacija električne sile pomoću tehnologije proširene stvarnosti, Andrej Vidak 26.4.2023. Radionica 2.,3. i 4.razred srednje škole
Biotehnološki alati u borbi s klimatskim promjenama, Ana Vrsalović Presečki 26.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Prirodna kozmetika za dobar izgled u društvu, Zora Rukavina, Sabina Keser, Josip Ljubica 26.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Quipu sistem – Naučimo brojeve!, Nina Sivec i Mia Dožić 26.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Naučimo kutije šibica igrati križić kružić, Martin Ante Rogošić, Viktorija Štrulić-Tupek, Tomislav Jagušt 26.4.2023. Radionica i prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Johann Christoph Müller i kartografija Komisije za razgraničenje s početka 18. stoljeća, Dubravka Mlinarić i Kristina Rupert 26.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Što se nalazi u kutiji?, Nina Sivec i Mia Dožić 26.4.2023. Prezentacija 2.,3. i 4.razred srednje škole
Elektronička kocka upravljana servo motorom, Radovan Kosanović i Milenko Simić 26.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Mjerenje temperature okoline pomoću VIDI X mikroračunala, Branko Balon i Milenko Simić 26.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Programiranje semafora pomoću VIDI X mikroračunala, Milenko Simić i Radovan Kosanović 26.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Kemija i arhitektura, Nenad Raos 26.4.2023. Predavanje 2.,3. i 4.razred srednje škole
Kemija – muza arhitekture, Nenad Raos, Zvonko Pađan, Vladimir Stilinović i Benedetto Tardozzi 26.4.2023. Predstavljanje 2.,3. i 4.razred srednje škole
Gordana Stubičan Ladešić, Iva Čizmin: Žene u STEM-u 27.4.2023. Izložba
Izložba knjiga boja „ASOBIGOKORO“, Lucija Agić 27.4.2023. Prezentacija
Otpad: nađi njegovu primjenu, Ivana Carević i Matea Flegar 27.4.2023. Radionica 5.i 6.razred osnovne škole
Posvećenje proljeća, radionica primijenjene kostimografije i prezentacija rada, Ivana Bakal, Đurđica Kocijančić i studenti druge godine diplomskog studija kostimografije: Sara Bardić, Teodora Cerovac, Sofija Curiš, Josip Đerek, Ema Marković-Imbrija i Ana Roko 27.4.2023. Radionica 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Priroda u tekstilu – tekstil u društvu, Ana Sutlović, Martinia Ira Glogar, Sandra Flinčec Grgac, Anita Tarbuk, Tihana Dekanić, Lea Botteri, Kristina Šimić, Ana Palčić, Ivana Čorak, Iva Divjak, Ana Šaravanja, Katia Grgić, Eva Magovac, Tea Kaurin i Veronika Lovreškov 27.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Znanstveno obrazovanje (STEM / STEAM) od rane dobi za zanimanja i građane 21. stoljeća (PMF) 27.4.2023. Projekcija
Novi život plastičnog otpada, Ljerka Kratofil Krehula 27.4.2023. Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Flora i fauna na dlanu, Ivana Dumbović Žužić 27.4.2023. Radionice predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Biopolimeri materijali budućnosti, Emi Govorčin Bajsić 27.4.2023. Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Microgreens brokule pri visokoj i niskoj temperaturi: Koji su bogatiji proteinima?, Ivana Šola, Daria Gmižić, Magdalena Litrić i Ena Vilagoš 27.4.2023. Radionica 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Društvo iz davnina. Voditelji: Valerije Makarun, Marina Čančar, Lucija Markotić, Igor Pejnović 27.4.2023. radionica, edukativna igra predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole
Moj dom je presušio! - Prilagodbe organizama povremenih tekućica, Andreja Brigić, Lea Ružanović, Fran Rebrina, Marina Vilenica 27.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Povremene tekućice – izazov budućnosti za životinje i znanstvenike, Andreja Brigić, Lea Ružanović, Fran Rebrina, Marina Vilenica 27.4.2023. Predavanje 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Mali vrtlari na putu oko svijeta, Nevena Opačić, Sanja Fabek Uher, Tamara Brlek, studenti/ce: Marija Staničić, Gabriela Grdović, Mihaela Miljanić, Jerolim Piližota, Lucija Surić, Lora Vrankić, Anamarija Novosel, Ivana Lacković (Vrtlarska grupa – izvannastavna aktivnost Agronomskog fakulteta) 27.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Živi svijet jadranskog podmorja, Maja Novosel 27.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Kako su otkrića prirode DNA utjecala na društvo?, Marko Košiček 27.4.2023. Predavanje 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Tko se boji potresa još?, Lucija Golub, Patrik Jureša i Iva Dasović 27.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole
Mali lovci na oluje, Patrik Jureša, Lucija Golub i Domagoj Dolički 27.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole
Od atoma do svemira, Dalibor Paar 27.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Trajnost umjetničkih radova integriranih u arhitektonski projekt u odnosu na životni ciklus zgrade, Neda Mrinjek Kliska i Tihana Hrastar 27.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Čemu služi fizika danas, Petra Grozić 27.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Kartografija i vulkani. Voditelji: Karla Weber, David Dudaš i Josip Ćapin 27.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole
Naučimo kutije šibica igrati križić kružić, Martin Ante Rogošić, Viktorija Štrulić-Tupek, Tomislav Jagušt 27.4.2023. radionica, prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Tetrijeb gluhan – simbol zaštite prirode u 2023. godini, Miljenko Bujanić, Nikolina Škvorc, Dean Konjević, Ivica Križ, Nika Čehulić i Antonija Šmisl, Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Lovačka sekcija dr. Oto Rohr 27.4.2023. prezentacija i radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Nesvakidašnji fenomeni u vakuumu, Mario Novak 27.4.2023. Predavanje 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Buka – riješimo je se skupa!, Mia Suhanek 27.4.2023. prezentacija i radionica 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Potresi i društvo, Katarina Gobo 27.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Klimatski ekstremi na Velebitu - što nas čeka u budućnosti?, Dalibor Paar 27.4.2023. Predavanje 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
REPTILOMANIJA+: Čudesni, ljuskavi i hladnokrvni - svijet reptila i ostalih egzotičnih životinja, članovi U.S.V.M. “EQUUS”: Jasna Kusanović i Tvrtko Mataušić 27.4.2023. Predavanje 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Slučajna otkrića u kemiji i biologiji, Tomislav Portada 27.4.2023. Predavanje 2.,3. i 4.razred srednje škole
Analiza tla na području OŠ Rugvica i Oblaci oko nas, Monika Puhalović i Petra Sekulić 28.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
Funkcionalne površine i tribološke prevlake u strojarstvu, Darko Landek, Jurica Jačan i Filip Žanetić 28.4.2023. Radionica 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Maslac - drevni dar iz prirode, Iva Dolenčić Špehar, Milna Tudor Kalit, Darija Bendelja Ljoljić 28.4.2023. Radionica 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Mjerenje emisija vozila u stvarnim uvjetima vožnje, Vjekoslav Sraga, Petar Ilinčić i Boris Bućan 28.4.2023. Prezentacija 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Radionica računalnih simulacija (FSB), Ana Lisac 28.4.2023. Radionica 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Studiraj i istražuj na Fakultetu strojarstva i brodogradnje – Uloga Fakulteta u prirodi i društvu, Luka Boban, nastavnici i članovi Povjerenstva za odnose s javnošću FSB-a, predstavnici udruga 28.4.2023. Prezentacija 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Značaj kukaca u prirodi, Ivan Juran, Maja Čačija, Ivana Pajač Živković, Helena Virić Gašparić, Sandra Skendžić, Entomološka grupa Agronomskog fakulteta 28.4.2023. Radionica 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Što su metalne pjene?, Tomislav Rodinger i Danko Ćorić 28.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Prirodni mozaik, Iva Novak, Marta Kuliš Aralica i Vedrana Ceranja 28.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Razigrana geologija, Petra Šparica, Renata Brezinščak i Marina Višić Vranjković 28.4.2023., 29.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Studentske udruge Fakulteta strojarstva i brodogradnje – inovativni studenti za inovativno društvo, tri udruge FSB-a: Margareta Horvat, EUROAVIA Zagreb, Filip Kuzminski, Udruga mehatroničara, Karla Smolčić, SOME 28.4.2023. predavanje, radionica, prezentacija 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Zgrade 2.0 – Pametne zgrade za pametne gradove, Tea Žakula, Nikola Bađun, Borut Omerzo, Lucija Magdić, Dario Pupić i Franko Ćurčin 28.4.2023. Predavanje 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Boje inženjerstva, Rafaela Kovačević, Dora Bakšić, Lana Rončević, Dora Lovrenčić i Ana Žitković 28.4.2023. Radionica 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Robotics@FER, Roboti, androidi i umjetna inteligencija kroz crtiće i filmove, Ivan Marković 28.4.2023. Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Robotics@FER, Što će biljkama pametni sat (WatchPlant)?, Marko Križmančić 28.4.2023. Predavanje predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Projekt INTEL-MARIC, Nikola Vladimir, Manuela Vukić, Marija Koričan i Tena Bujas 28.4.2023. Prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Temperatura – san ili java?, Nenad Ferdelji 28.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Najbolje iz prirode za društvo je čokolada!, Danijela Ašperger 28.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Robotics@FER, Zračna robotika u poljoprivredi, Ivan Marković, Matko Orsag, Tamara Petrović, Đula Nađ, Robert Milijaš, Anja Bosak, Dorian Erić, Lovro Raguž, Anja Babić, Luka Mandić, Matko Batoš i Kristijan Krčmar 28.4.2023. radionica, izložba predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Studiraj i istražuj na Fakultetu strojarstva i brodogradnje – Uloga Fakulteta u prirodi i društvu, Luka Boban, nastavnici i članovi Povjerenstva za odnose s javnošću FSB-a, predstavnici udruga 28.4.2023. Prezentacija 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Naučimo kutije šibica igrati križić kružić, Martin Ante Rogošić, Viktorija Štrulić-Tupek, Tomislav Jagušt 28.4.2023. Radionica i prezentacija predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Zdrave boje, Valerija Vujčić Bok, Ana-Marija Domijan i Petra Bajt 28.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Kako izmjeriti količinu informacije, Dario Bojanjac 28.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Od Kopernika do međuplanetarnih putovanja – možemo li na Mars?, Želimir Veinović i Galla Uroić 28.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Suptropsko voće oko nas, Kristina Batelja Lodeta, Jelena Gadže, Aleš Vokurka 28.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Play2Learn – zaigrajmo računalne igre bez računala, Tomislav Jagušt, Ema Smolić Ročak, Gordana Borotić i Bartol Boras 28.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole
Virusi i cjepiva, Ivana Šimić, Nina Milutin Gašperov i Ena Pešut 28.4.2023. predavanje i radionica 2.,3. i 4.razred srednje škole
Skriveni život biljaka, Marina Brčić, Željko Jukić, Matija Balala 28.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Mobilne komunikacije – od 1G do 6G!, Nives Sandri 28.4.2023. Prezentacija 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Biljke gdje ih ne očekujemo, Marina Brčić, Željko Jukić, Matija Balala 28.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Avanture bespilotnom letjelicom u vinogradu, Monika Zovko 28.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Kako je boja žutanjka jajeta povezana s karotenoidima?, Dora Zurak, Kristina Kljak, Veronika Gunjević, Marija Duvnjak, Goran Kiš, Dalibor Bedeković 28.4.2023. Predavanje 2.,3. i 4.razred srednje škole
Socijalni izazovi, Stela Lujnić i Filip Trbuha 29.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole
Škola za male ljekarnike: Kako pomoći baki i djedu s puno lijekova?, Dora Belec, Maja Dobranić, Maja Ortner Hadžiabdić, studenti Farmaceutsko-biokemijskog fakulteta 29.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole
U društvu pčela – sadnja vrta s medonosnim biljem, Katarina Ivanišin Kardum, Dubravka Sandev i Nikola Kezić 29.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Origami Svemir, Sanja Srbljinović Čuček, Igor Petlevski, Želimir Zlatić i Origami grupa XV. gimnazije 29.4.2023. Radionica 2.,3. i 4.razred srednje škole
Zamisli život bez žarulje? - Izumitelj žarulje Franjo Hanaman i FKIT neizostavni dio društva!, Danijela Ašperger 29.4.2023. Predavanje 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole
Origami varijacije na kocki, Katarina Potaček, Tomislav Pavlek i Paulina Božinović 29.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Priroda i društvo – radionice – eSTUDENT, Iva Bakarić, Antonia Smolić, Anđela Goluža, Karla Guvo, Ana Josipa Jerončić, Tea Knežević, Ana Kovačić, Marta Pinčić, Tonka Rimac, Jana Ropac, Karmen Radovčić i Katarina Soža 29.4.2023. Radionica 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole
Granica na moru između Slovenije i Hrvatske – Problematika Savudrijske vale viđena očima jednog kapetana duge plovidbe, Antun Gold 29.4.2023. Predavanje
Stvori svoju dugu, Adriana Ivandić i Ivana Blagović 29.4.2023. Radionica predškolska dob i niži razredi osnovne škole, 5.i 6.razred osnovne škole, 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole, djeca s posebnim potrebama
Najnovija istraživanja i uzbudljive nove svemirske misije, Ante Radonić 29.4.2023. Predavanje 2.,3. i 4.razred srednje škole
Zabavna krivudava povijest astronomije II, Vladis Vujnović 29.4.2023. Predavanje 7.i 8.razred osnovne škole, 1.razred srednje škole, 2.,3. i 4.razred srednje škole