Zbog prostornih ograničenja i epidemioloških mjera u Tehničkome muzeju Nikola Tesla za najave grupa, molimo, nazovite na telefon
01/4844 050; 01/4881 626,
ili pošaljite mail na: marijo.zrna@tmnt.hr.

Dopušten broj sudionika na predavanjima u Tehničkom muzeju Nikola Tesla zbog epidemioloških mjera je maksimalno 25.
Dopušten broj sudionika na radionicama u Tehničkom muzeju Nikola Tesla zbog epidemioloških mjera je maksimalno 10 tijekom jedne radionice.
Snimke i linkovi za online predavanje i prezentacije biti će postavljeni najkasnije do 9. svibnja.

Ovisno o epidemiološkim mjerama na snazi tijekom trajanja Festivala znanosti u prostorima Tehničkog muzeja Nikola Tesla moguće je da će se sve radionice održavati na otvorenom prostoru (u dvorištu Muzeja).

Što se iza oblaka skriva?, Gabrijela Ljubek

Datum i vrijeme:
srijeda 26.4.2023., 10:00 - 11:00

Mjesto održavanja:
SUNAC, obrt za dnevnu skrb o djeci, Zagrebačka ulica 140, Velika Gorica

Vrsta događanja:
Radionica

Publika:
predškolska dob i niži razredi osnovne škole

Lokacija (prostorija):
Prostor SUNAC, obrta za dnevnu skrb o djeci

Detalji

Ovogodišnja interaktivna kemijska radionica se sastoji od 3 zanimljiva pokusa (Napravi svoj oblak, Što se iza oblaka skriva i Erupcija vulkana) uz pomoću kojih će se djeca upoznati s pojavama u prirodi. Vidjet će kako nastaje oblak kojeg će moći opipati, pomoći će u izradi i nastajanju duge, te svjedočiti pravoj vulkanskoj erupciji. Cilj radionice je djecu upoznati s novim pojmovima kao što su kondenzacija, ispravanje, kružnu tok vode, gustoća, magma, lava, itd. Osim toga, radionica potiče djecu na stjecanje iskustva o uzročno-posljedičnim vezama te razvoju vizualne percepcije. 

Biografija:

Dr. sc. Gabrijela Ljubek rođena je 26. listopada 1986. godine u Zagrebu. Nakon završetka Gimnazije u Karlovcu upisuje Kemijsko-tehnološki fakultet Sveučilišta u Splitu. Doktorirala je na Fakultetu kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu 2021. godine. Trenutno radi kao viša asistentica na Zavodu kemiju Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta u Zagrebu. Znanstvene interese ostvaruje u području tehničkih znanosti gdje se bavi sintezom novih 2D materijala kao što su grafen, grafenov oksid i MXene za primjenu u superkondenzatorima i baterijama.