Festival znanosti - Vinkovci

Petak, 20. travnja 2018.

Tehnička škola Ruđera Boškovića Vinkovci, Stanka Vraza 15
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Faust kakvog ga danas doživljavamo i njegova otkrića, Andreja Pokas, Dobrila Hemetek i Mirela Tomljanović 09:00 do 09:45 Učionica A116 Predavanje Učenici srednjih škola, građanstvo
Robotska ruka od recikliranog materijala, voditelj: Danijel Markić 09:00 do 09:45 Učionica A020 Radionica Učenici osnovnih i srednjih škola
Vinkovci ‒ najstarije kontinuirano naselje u Europi, Marina Matković 09:00 do 09:45 Učionica Predavanje Sve dobne skupine
Znanstveni sukobi u stripu, mentori: Mirela Tomljanović i Vlado Mikić 09:00 do 14:00 Hodnik Poster Učenici srednjih škola, građanstvo
Mali astronomi, mentor: Marica Jurec 09:00 do 14:00 Hodnik Poster Svi zainteresirani
Ultrazvuk u fizioterapiji, mentor: Vedran Žadanj, učenici: Nikolina Gagulić i Mihaela Jurčić 09:00 do 14:00 Hodnik Poster, instalacija u videoformatu Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Imunostimulatori ‒ cijepljenje i karcinomi ‒ veza i prevencija, mentor: Vedran Žadanj, učenici: Patricia Gudeljević i Tea Perković 09:00 do 14:00 Hodnik Poster Učenici osnovnih i srednjih škola, građanstvo
Sunčev sustav, grupa autora: Mirko Ožvat, Danijel Pobi, Mirna Stojanović, Danijel Markić i Ana Žuljević 09:00 do 14:00 Hodnik Instalacija Sve dobne skupine posjetitelja
Kruženje vode u prirodi, autor: Marica Jurec 09:00 do 14:00 Hodnik Instalacija Svi zainteresirani
Meteorološka stanica, autori: Danijel Pobi i Mirna Stojanović 09:00 do 14:00 Hodnik Izložba Ciljana skupina su učenici osnovnih i srednjih škola, ali i poduzetnici koje bi mogli zaintrigirati niskom cijenom i vrhunskom kvalitetom proizvoda
Učenički praktični radovi iz područja tehničkog stvaralaštva mladih, područje elektrotehnika i elektronika, mentor: Marijan Balaž 09:00 do 14:00 Hodnik Izložba Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Ljudsko tijelo, autor: Katica Konstantinović, suradnici: učenici 4a razreda 09:00 do 14:00 Hodnik Interaktivna izložba predškolska djeca te učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole
Eratostenov eksperiment, Ivana Božić Lombarović 10:00 do 10:45 Učionica A116 Predavanje Učenici osnovnih i srednjih škola
Otkrijmo otkriveno, voditelj: Marica Jurec 10:00 do 10:45 Učionica A020 Radionica Svi zainteresirani
Upravljanje UBTech Alpha 1 robotom s pomoću pametnog telefona, voditelj: Igor Farbaš 10:00 do 10:45 Učionica A019 Radionica Učenici osnovnih i srednjih škola
Što je to ALOHA Mentalna aritmetika, voditelji: Marija Andrijanić i Darija Kostelić 10:00 do 10:45 Učionica B011 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola (u biti mogu svi, ali bit ce prilagođena djeci)
Što je to ALOHA Mentalna aritmetika, voditelji: Marija Andrijanić i Darija Kostelić 10:00 do 10:45 Učionica B011 Radionica Predškolska djeca, učenici osnovnih škola (u biti mogu svi, ali bit ce prilagođena djeci)
Grad od stiropora, autori: Darija Kostelić i Marija Andrijanić 10:00 do 13:00 Hodnik Poster, instalacija u videoformatu predškolska djeca, učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Priča o nuli, Suzana Osička 11:00 do 11:45 Učionica A116 Predavanje Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Biofizika i fiziologija uha i sluha, voditelji: Vedran Žadanj i Alen Žigić 11:00 do 11:45 Učionica A020 Radionica Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Programiranje industrijskog robota UR3, voditelj: Zlatko Ruščić 11:00 do 11:45 Učionica A019 Radionica učenici završnih razreda osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti
Infrazvuk, Anita Karaban 12:00 do 12:45 Učionica A117 Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Ljudsko tijelo u svemiru, voditelji: Vedran Žadanj, Đurđica Perolić i Andrija Filipović 12:00 do 12:45 Učionica A020 Radionica Učenici osnovnih škola, učenici srednjih škola, studenti, građanstvo
Otkrivanje pravokutnog trokuta istraživačkim pristupom, voditelj: Dajana Zucić 12:00 do 12:45 Učionica A128 Radionica Učenici osnovnih škola, učitelji i nastavnici
Velika otkrića u kemiji, voditelji: Ana Žuljević i Danko Bučanac 12:00 do 12:45 Učionica A021 Radionica Sve dobne skupine posjetitelja
Velika geografska otkrića, Josip Peći 12:00 do 12:45 Učionica A020 Predavanje Učenici osnovnih i srednjih škola
Znanstvena otkrića su slučajna?, voditelji: Tatjana Dujić i Mateja Maričić 12:00 do 13:00 Učionica A128 Debata Učenici srednjih škola, građanstvo