Festival znanosti - Split

Petak, 20. travnja 2018.

Prirodoslovno-matematički fakultet u Splitu, Zgrada tri fakulteta, Ruđera Boškovića 33 (južni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Tajne hrane; Viljemka Bučević Popović, Tea Vučković, Tea Staničić, Ružica Vukadin, Bruna Mimica, Lea Šošo, Karmela Dukić 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Izložba učeničkih radova s državnih natjecanja iz astronomije; Stella Vješnica 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Lov na Higgsov bozon; Marko Kovač, Toni Šćulac* 09:00 do 11:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Zdravstvena škola, Šoltanska 15
Sveučilišna knjižnica, Ruđera Boškovića 31
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Izraelska otkrića i razvoj koji su utjecali na svijet; Mirta Matošić, Mirjana Šlaj Frolich, Ana Lebl 08:00 do 21:00 Izložba osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića 32
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Programiranje industrijskih računala; Danijel Jolevski, Ozren Bego* 09:00 do 11:00 Radionica srednja škola
Kemijsko-tehnološki fakultet, Zgrada tri fakulteta, Ruđera Boškovića 35 (istočni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Povijest razvoja plastike; Branka Andričić, Miće Jakić 09:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Prirodoslovni muzej grada Splita, Poljana kneza Trpimira 3
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Tajanstvena bića iz dubina; Milena Medvidović, Bože Kokan 10:45 do 11:30 Predavanje srednja škola
Hrvatski pomorski muzej Split, Glagoljaša 18
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
„Najstrašnije od svih morskih čudovišta“:izum torpeda; Petra Blažević 11:00 do 12:00 Predavanje srednja škola, studenti, opća populacija
Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije
Medicinski fakultet u Splitu, Šoltanska 2
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Znanstvena otkrića u kemiji* 14:00 do 18:00 Radionica niži razredi osnovne škole
Institut kineziologije i sporta, Osječka 11 (dvorana Gripe)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Predstavljanje dijagnostičke opreme; Damir Zubac, Vladimir Ivančev, Tomislava Jukić 14:30 do 15:00 Prezentacija Opća populacija
Mjerenje parametara plućnih funkcija metodom spirometrije; Marko Erceg, Ante Rađa, Frane Žuvela, Zoran Grgantov, Boris Milavić, Antonio Županović* 15:00 do 17:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Mjerenje statičke i dinamičke ravnoteže; Saša Krstulović, Goran Kuvačić, Tea Bešlija, Daria Bilić, Tomislava Jukić, Dražen Čular, Mario Tomljanović, Boris Maleš* 15:00 do 17:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Mjerenje snage udarca ruku i nogu; Saša Krstulović, Goran Kuvačić, Tea Bešlija, Daria Bilić, Tomislava Jukić, Dražen Čular, Mario Tomljanović, Boris Maleš* 15:00 do 17:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Antropometrijska mjerenja i određivanje sastava tijela metodom bioindependance; Mirjana Milić, Tonči Bavčević, Đuđica Miletić, Alen Miletić, Igor Jelaska, Ivana Glavović* 15:00 do 17:00 Radionica srednja škola
Kako dijagnostikom slabosti utjecati na zdravlje; Ana Kezić, Mario Tomljanović, Tea Bešlija, Dražen Čular, Daria Bilić, Tomislava Jukić* 15:00 do 17:00 Radionica srednja škola
Utvrđivanje statusa stopala aparaturom FOOTSCAN; Jelena Paušić, Biljana Kuzmanić, Nina Ivančić* 15:00 do 17:00 Radionica srednja škola
Ergometar; Ognjen Uljević, Goran Gabrilo, Luka Pezelj, Damir Bavčević, Mia Perić* 15:00 do 17:00 Radionica srednja škola
Streettenis; Ivan Teklić, Ivana Bavčević, Šime Veršić* 15:00 do 17:00 Radionica niži razredi osnovne škole
Udruga podvodnih aktivnosti Rostrum, Doverska 18
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Priča o ronjenju – zaroni s nama u čarobni svijet podmorja!; Fedra Dokoza, Pero Ugarković, Ivan Živković, Marko Lete, Neven Lete, Lucija Radić i članovi UPA Rostrum* 18:00 do 19:00 Izložba, Radionica, Predavanje Opća populacija
Uvod u ronjenje; Ivan Živković, Marko Lete* 19:00 do 20:00 Predavanje Opća populacija
Kavana Lvxor, Peristil
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Skriva li farmaceutska industrija lijekove za najteže bolesti?; Livia Puljak 18:30 do 19:30 Predavanje Opća populacija
Kavana Academia, Ruđera Boškovića 27
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Astroparty; Mihaela Kotarac, Antonio Županović, Alen Juginović 19:00 do 23:55 Astroparty Opća populacija
Zvjezdano selo Mosor, Sitno Gornje
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Elon Musk i svemirski letovi; Ante Radonić 19:00 do 20:00 Predavanje Opća populacija
Astronomsko promatranje neba; Tomislav Nikolić, Zoran Knez, Ante Radonić, Mijo Ćurak, Stipe Vladova, Stella Vješnica 20:00 do 23:55 Radionica Opća populacija
Kavana Tinel, Ruđera Boškovića 31
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrivanje Svetog – Ćakula s duhovnikom; Mihael Mišo Prović, Mate Pocrnjić i Zbor Mihovil 20:00 do 21:30 Predavanje, Koncert studenti