Festival znanosti - Split

Srijeda, 18. travnja 2018.

Prirodoslovno-matematički fakultet u Splitu, Zgrada tri fakulteta, Ruđera Boškovića 33 (južni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Tajne hrane; Viljemka Bučević Popović, Tea Vučković, Tea Staničić, Ružica Vukadin, Bruna Mimica, Lea Šošo, Karmela Dukić 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Izložba učeničkih radova s državnih natjecanja iz astronomije; Stella Vješnica 08:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Lov na Higgsov bozon; Marko Kovač, Toni Šćulac* 09:00 do 11:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Otkrijte informatiku; Goran Zaharija, Divna Krpan, Saša Mladenović* 09:00 do 12:00 Radionica viši razredi osnovne škole
Kuća budućnosti; Stjepan Kovačević, Vladimir Pleština 10:00 do 11:00 Prezentacija Opća populacija
PrirodosLOVAC 17:00 do 20:00 Radionica osnovna škola
Zdravstvena škola, Šoltanska 15
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Kako je parni stroj pokrenuo globalizaciju svijeta; Zrinka Smoljanović Baburica, Ana Šamadan Lončar 08:00 do 20:00 Izložba srednja škola
Upalimo svjetlo; Marija Jurišić Šarlija, Manuela Brnčić Dadić, Ana Paradžik 10:00 do 15:00 Izložba Opća populacija
DNA – kraljica života; Ines Paviškov, Ivana Alajbeg 16:45 do 17:45 Predavanje srednja škola
Sveučilišna knjižnica, Ruđera Boškovića 31
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Izraelska otkrića i razvoj koji su utjecali na svijet; Mirta Matošić, Mirjana Šlaj Frolich, Ana Lebl 08:00 do 21:00 Izložba osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Ekonomsko-birotehnička škola, Vukovarska 37
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Tko je otkrio suvremeni turizam?; Mijana Matošević Radić 10:00 do 11:00 Predavanje srednja škola
Otkrijte svoju financijsku budućnost; Domagoja Buljan Barbača 10:00 do 11:30 Radionica srednja škola
Kemijsko-tehnološki fakultet, Zgrada tri fakulteta, Ruđera Boškovića 35 (istočni ulaz)
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Zamislimo da plastike nema …; Nataša Stipanelov Vrandečić 10:00 do 11:00 Predavanje Opća populacija
Povijest razvoja plastike; Branka Andričić, Miće Jakić 11:00 do 20:00 Izložba Opća populacija
Maria Skłodowska Curie: ljubav i znanost; Lea Kukoč Modun 11:30 do 12:30 Predavanje srednja škola
Rosalind Franklin – Fotografija 51; Antea Hrepić 12:30 do 13:15 Predavanje Opća populacija
Otkriće nesvjesnog C. G. Jung; Mila Radišić, Haja Gamulin, Dajana Pleština, Vesna Kostović 13:15 do 14:00 Predavanje studenti
Otkriće nekih lijekova – iz prirode za ljude; Ivana Carev 14:00 do 15:00 Predavanje Opća populacija
Umjetnička akademija, Glagoljaška bb
Prirodoslovni muzej grada Splita, Poljana kneza Trpimira 3
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Tajanstvena bića iz dubina; Milena Medvidović, Bože Kokan 10:45 do 11:30 Predavanje srednja škola
Hrvatski pomorski muzej Split, Glagoljaša 18
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Pomorstvo kao preduvjet velikih geografskih otkrića; Branka Despotušić 11:00 do 12:00 Predavanje viši razredi osnovne škole, srednja škola, studenti, opća populacija
Osnovna škola Spinut, Teslina 12
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrijte što može micro:bit; Saša Mladenović, Marin Aglić Čuvić, Fadila Zoranić* 12:15 do 13:45 Radionica viši razredi osnovne škole
Sveučilišni odjel za forenzične znanosti, Zgrada tri fakulteta, Ruđera Boškovića 33
Gradsko kazalište mladih, Trg Republike 1
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Znanost i prvašići; Dragana Pavičić 16:00 do 17:00 Prezentacija niži razredi osnovne škole
Znanstvena otkrića 1918.; Zoran Ljubić 17:00 do 18:00 Prezentacija Opća populacija
Kako je Heraklo pomogao Saloni; Ana Torlak 18:00 do 19:00 Predavanje Opća populacija
Fizika i umjetnost; Nikola Godinović 19:00 do 20:00 Predavanje Opća populacija
Od atoma do stanice; Siniša Novković, Nada Kovačević* 20:00 do 21:00 Predstava osnovna škola, srednja škola, studenti, opća populacija
Medicinski fakultet u Splitu, Šoltanska 2
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Upoznajmo ljudsko tijelo; Renata Brčić, Ivona Bebić, Silvia Dužević, Mihaela Kotarac, Miro Vuković, Paulo Dušević, Antonija Marušić, Ivica Grković* 16:00 do 17:30 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola
Sjeverni toranj Sveučilišne knjižnice, Ruđera Boškovića 31
Filozofski fakultet, Teslina 12
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Tablet pub-kviz; Lada Maleš, Suzana Tomaš i studenti Učiteljskog studija, modul ICT u učenju i poučavanju* 17:00 do 20:00 Radionica niži razredi osnovne škole
Kavana Lvxor, Peristil
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Makroekonomija, što je to?; Zdeslav Šantić 18:30 do 19:30 Predavanje Opća populacija
Muzej grada Splita, Gotička dvorana, Papalićeva 1
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Razvoj glazbenih ideja i formi u 19. i 20. stoljeću; Mladen Grgić 18:30 do 20:00 Predavanje Opća populacija