Festival znanosti - Rijeka

Petak, 20. travnja 2018.

Kampus Trsat
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Istraživanje nepoznatog, radovi studenata Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, mentorica: Nenad Roban 08:00 Aula Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci Izložba Opća populacija
Davor Stipanić: Život pri malim Reynoldsovim brojevima: kretanje mikroorganizama 14:00 do 14:45 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Luka Zaharija: Invazija lentikularnih oblaka 14:45 do 15:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Srđan Žuškin: Torpedo i njegov utjecaj na pomorsku industriju 17:30 do 18:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Josip Tambača: Matematičko modeliranje stentova 18:30 do 19:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Sven Maričić: Printajmo s(v)e! 19:30 do 20:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Nove tehnologije i medicina, sudjeluju: Sven Maričić i Josip Tambača 20:30 do 22:00 Akvarij ZnaK 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Prirodoslovni muzej u Rijeci, Lorenzov prolaz 1

Sudjelovanje na radionicama i projekcijama filmova je besplatno, ali uz obaveznu najavu. 
Dinamična planeta Zemlja - Za stručno vodstvo u prijepodnevnom terminu potrebna je najava. Za popodnveni termin stručnog vodstva najava nije potrebna.
Najave na  051/553 669, 051/553 674 ili na anita@prirodoslovni.com.

Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrij! Istraži!, voditeljica: Anita Hodak 09:00 do 11:00 Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
DNA – otkrijte „zapis života“!, voditeljica: Ana Barešić 12:00 do 13:30 Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Gradska vijećnica, Korzo 16
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
OŠ Čavle: Moć i snaga vode otkrile su nam... 10:00 do 10:15 Škole za škole 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
OŠ Kozala: Električna baterija kroz povijest 10:15 do 10:30 Škole za škole 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
OŠ Frane Petrića, Cres: Otkriće tektonskih ploča 10:30 do 10:45 Škole za škole 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
OŠ Skrad: Neka važna prirodoslovna otkrića 10:45 do 11:00 Škole za škole 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
OŠ Kostrena: Umjetna inteligencija – analiza teksta 11:00 do 11:15 Škole za škole 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Joel Aničić (Prva riječka hrvatska gimnazija): The mathematical way of winning at Monopoly, prva nagrada na natjecanju EuroMath 2018. 11:15 do 11:45 Predstavljanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
SŠ Markantuna de Dominisa, Rab: Grci za PET 11:45 do 12:00 Škole za škole 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
SŠ Prirodoslovna i grafička škola Rijeka: Zapaljivi i vitalni zrak – kada kemija i povijest reagiraju 12:00 do 12:15 Škole za škole 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
SŠ Gimnazija Andrije Mohorovičića, Rijeka: Fizika začinjena filozofijom – serijal debata o otkrićima 12:15 do 12:30 Dvije debate 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
SŠ Trgovačka i tekstilna škola u Rijeci: Torpedo – prvi na svijetu 12:30 do 12:45 Škole za škole 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
SŠ Prometna škola Rijeka: Ledena priča 12:45 do 13:00 Škole za škole 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
SŠ Ambroza Haračića, Mali Lošinj, PO u Cresu: Otkriće Alana Turinga 13:00 do 13:15 Škole za škole 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
SŠ Željeznička tehnička škola Moravice: Fibonaccijev niz 13:15 do 13:30 Škole za škole 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
SŠ Pomorska škola Bakar: S otkrićima se lakše brodi 13:30 do 13:45 Škole za škole 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
SŠ Tehnička škola Rijeka: Newtonova otkrića – otkrića jednoga viteza 13:45 do 14:00 Škole za škole 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Korzo
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Fizika za sve 12:00 do 14:00 Znanost na Korzu predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Gradska knjižnica Rijeka, Dječji odjel Stribor, Trg 128. brigade HV-a 6

*Radionica je zatvorenoga tipa, namijenjena je učenicima uz najavu na programi@gkri.hr.

Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Stripaonica specijal: otkrij stripovske tehnike – od pećine do tableta, voditelji: Krešimir Špralja, Ljubica Mihajić i Vesna Kurilić* 14:30 do 15:30 Radionica niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
Palach, Kružna 8
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Micro-Macro Art II, radovi studenata Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, mentorica: Ingeborg Fülepp 17:00 do 20:00 Galerija Studentskoga kulturnog centra Izložba Opća populacija
Koncert eksperimentalne elektroničke glazbe uz videoperformans 21:00 do 23:00 Koncert 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija