Festival znanosti - Rijeka

Četvrtak, 19. travnja 2018.

Kampus Trsat
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Istraživanje nepoznatog, radovi studenata Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, mentorica: Nenad Roban 08:00 Aula Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci Izložba Opća populacija
Dijalozi s baštinom: Iskustva u zaštiti redovničke kulturne baštine 09:00 do 18:00 Filozofski fakultet Sveučilišta u Rijeci Konferencija 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Kemijsko prijepodne, Tomislav Portada i Zvonimir Mlinarić 10:00 do 12:00 Zgrada sveučilišnih odjela; Odjel za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci, O-268 Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Miran Tuhtan: Njihala – uvod u kaos 13:00 do 14:00 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Prirodoslovni muzej u Rijeci, Lorenzov prolaz 1

Sudjelovanje na radionicama i projekcijama filmova je besplatno, ali uz obaveznu najavu. 
Dinamična planeta Zemlja - Za stručno vodstvo u prijepodnevnom terminu potrebna je najava. Za popodnveni termin stručnog vodstva najava nije potrebna.
Najave na  051/553 669, 051/553 674 ili na anita@prirodoslovni.com.

Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrij! Istraži!, voditeljica: Anita Hodak 09:00 do 11:00 Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Dinamična planeta Zemlja, voditeljice: Mirjana Utvić i Danijela Vučićević* 11:10 do 12:00 Interaktivna izložba, Vodstvo predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
DNA – otkrijte „zapis života“!, voditeljica: Ana Barešić 12:00 do 13:30 Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Dan otvorenih vrata Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Romana Jerković, Gordana Starčević-Klasan i Ana Radetić: Otkrij ljudsko tijelo 10:00 do 10:45 Velika predavaonica (broj 2) Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Borut Peterlin: Personalizirana genomika kuca i na tvoja vrata 11:00 do 11:45 Velika predavaonica (broj 2) Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Tematske radionice na Zavodima za anatomiju, histologiju i embriologiju, mikrobiologiju i parazitologiju, te kemiju i biokemiju 12:00 do 14:00 Praktikumi Zavoda Radionice, Razgledavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Pomorski fakultet Sveučilišta u Rijeci
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Dan otvorenih vrata 10:00 do 14:00 Razgledavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Osnovna škola „Nikola Tesla“, Trg Ivana Klobučarića 1

*Radionica je zatvorenog tipa.

Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Od bacanja kocke do teorije vjerojatnosti, voditeljice: Jelena Jardas Antonić, Antonija Kranjec i Ivona Lambaša* 11:00 do 12:00 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Astronomski centar Rijeka, Sveti križ 33

*Promatranje teleskopom ovisi o vremenskim uvjetima. Uz navedeni će se program Festivala znanosti u planetariju Astronomskog centra Rijeka 19. travnja 2018. u 19.30 održati projekcija filma Astronomske učionice te prigodna prezentacija u sklopu Tjedna tamnog neba (ulaznice: 10 kn za djecu, studente i umirovljenike; 20 kn za ostale posjetitelje).

Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Vanesa Ujčić Ožbolt: Astronomska otkrića 11:00 do 11:45 Kviz 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola
Svemir – na vama je da ga otkrijete 12:00 do 12:45 Planetarij prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Vanesa Ujčić Ožbolt: Najčešće postavljana pitanja u astronomiji 13:00 do 13:45 Prezentacija 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Marin Karuza: Otkriće: gravitacijski valovi 18:00 do 19:15 Predavanje srednja škola, opća populacija
„Astronomske učionice“: planetariji i zvjezdarnice kroz povijest* 19:30 Projekcija filma, Prezentacija Opća populacija
Dijana Dominis Prester: Planeti izvan Sunčeva sustava 20:30 do 21:15 Predavanje srednja škola, opća populacija
Šetnja po nebu* 21:00 do 22:30 Promatranje teleskopom predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Mogućnost otkrića izvanzemaljskog života, sudjeluju: Dijana Dominis Prester i Vladimir Takšić 21:30 do 22:30 ZnaK 7. i 8. razred osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Gradska vijećnica, Korzo 16
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Vedrana Mikulić Crnković: O geometriji u kojoj pravci nisu pravci 11:00 do 12:00 Predavanje 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Saša Mićanović: Kozmičko zračenje – prirodni laboratorij za fiziku visokih energija 12:00 do 13:00 Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Nagrađeni radovi Natjecanja Društva matematičara i fizičara i dodjela nagrada 13:00 do 14:00 Predstavljanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Korzo
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Matematički trikovi s kartama 12:00 do 14:00 Znanost na Korzu predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Pomorski i povijesni muzej Hrvatskoga primorja Rijeka, Muzejski trg 1
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Što je žiroskop?, voditeljica: Andrea Samaržija* 12:00 do 13:30 Pedagoški kabinet, PPMHP Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Osnovna škola „Sveti Matej“ Viškovo, Vozišće 13, Viškovo

*Radionice su zatvorenog tipa.

Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkriće novca i poreza – razvoj kroz povijest, voditeljice: Bojana Olgić Draženović i Maja Grdinić* 12:00 do 13:00 Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Palach, Kružna 8
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Micro-Macro Art II, radovi studenata Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, mentorica: Ingeborg Fülepp 17:00 do 20:00 Galerija Studentskoga kulturnog centra Izložba Opća populacija