Festival znanosti - Rijeka

Utorak, 17. travnja 2018.

Kampus Trsat
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Istraživanje nepoznatog, radovi studenata Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, mentorica: Nenad Roban 08:00 Aula Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci Izložba Opća populacija
Otvoreni dan sveučilišnih odjela Sveučilišta u Rijeci* 09:00 do 19:00 Zgrada sveučilišnih odjela Dan otvorenih vrata predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Lidija Pletenac: AR Sandbox – proširena stvarnost u modeliranju terena 10:00 do 13:00 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Toni Valković: Domino-efekt jednoga znanstvenog otkrića u medicini? 17:30 do 18:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Tvrtko Korbar: Katastrofalni tsunami pogodio je područje Jadrana prije 66 milijuna godina nakon udara asteroida koji je uništio dinosaure 18:30 do 19:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Marcelo Kovačić i Boštjan Surina: Što otkrivamo u muzejima? 19:30 do 20:30 Građevinski fakultet Sveučilišta u Rijeci Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Hoćemo li u budućnosti otkriti želatinozne oceane? sudjeluju: Davor Lučić, Tvrtko Korbar, Marcelo Kovačić i Milvana Arko Pijevac 20:30 do 22:00 Akvarij ZnaK 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Prirodoslovni muzej u Rijeci, Lorenzov prolaz 1

Sudjelovanje na radionicama i projekcijama filmova je besplatno, ali uz obaveznu najavu. 
Dinamična planeta Zemlja - Za stručno vodstvo u prijepodnevnom terminu potrebna je najava. Za popodnveni termin stručnog vodstva najava nije potrebna.
Najave na  051/553 669, 051/553 674 ili na anita@prirodoslovni.com.

Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Otkrij! Istraži!, voditeljica: Anita Hodak 09:00 do 11:00 Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Dinamična planeta Zemlja, voditeljice: Mirjana Utvić i Danijela Vučićević* 11:00 do 12:00 Interaktivna izložba, Vodstvo predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
DNA – otkrijte „zapis života“!, voditeljica: Ana Barešić 12:00 do 13:30 Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Dinamična planeta Zemlja, voditeljice: Mirjana Utvić i Danijela Vučićević* 18:00 do 19:00 Interaktivna izložba, Vodstvo predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Otvoreni dan Sveučilišnih odjela

Odjel za biotehnologiju, Odjel za fiziku, Odjel za informatiku, Odjel za matematiku

Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Okupljanje sudionika i pozdravna riječ 09:00 do 09:30 O-027 Natjecanje Tetragon srednja škola
Didaktičke igre 09:00 do 18:00 Atrij Smotra odjela Opća populacija
Web scavenger hunt 09:00 do 18:00 Atrij Smotra odjela Opća populacija
Složi računalo 09:00 do 18:00 Atrij Smotra odjela Opća populacija
Prezentacije radova učenika i studenata 09:00 do 18:00 Atrij Smotra odjela Opća populacija
Rebeka Gasparić, Sara Bekavac, Nikolina Lončar: Zaigrajmo matematiku! 09:00 do 10:30 Atrij Smotra odjela Opća populacija
Štand Odjela za informatiku 09:00 do 18:00 Atrij Smotra odjela Opća populacija
Natjecanje* 09:30 OB, OF, OI, OM Natjecanje Tetragon srednja škola
Šarenilo kemije, voditelji: Nela Malatesti, Ana Filošević, Martina Mušković, Andreja Zubković* 10:00 do 18:00 O-264 Pokazni pokusi i demonstracije vrtićki uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Laboratorij za elementnu mikroanalizu Voditelj: Darko Mekterović* 10:00 do 12:00 O-022 Laboratoriji otvoreni za razgled učenici
Laboratorij za kvantnu i nelinearnu optiku Voditelj: Marin Karuza* 10:00 do 14:00 O-S24 Laboratoriji otvoreni za razgled učenici
Laboratorij za tanke filmove Voditeljica: Iva Šarić* 10:00 do 14:00 O-S21 Laboratoriji otvoreni za razgled učenici
Laboratorij za sintezu funkcionalnih materijala Voditeljica: Gabrijela Ambrožić* 10:00 do 12:00 O-023 Laboratoriji otvoreni za razgled učenici
Laboratorij za precizno inženjerstvo i tehnologiju mikro i nano sustava Voditelj: Saša Zelenika* 10:00 do 14:00 O-S23 Laboratoriji otvoreni za razgled učenici
Laboratorij za pretražnu elektronsku mikroskopiju Voditeljica: Ivna Kavre Piltaver* 10:00 do 14:00 O-120 Laboratoriji otvoreni za razgled učenici
Sanja Dević-Pavlić, Jelena Ban, Željka Maglica, Adelina Barukčić Mikroskopiranje* 10:00 do 18:00 O-352 Radionica vrtićki uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Nela Malatesti, Ana Filošević, Martina Mušković, Andreja Zubković Igraonica za male znanstvenike* 10:00 do 18:00 O-261, O-262 Radionica vrtićki uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Tko je jači: imuni sustav ili virusi?* Voditelji: Ivana Munitić, Ana Bura, Matea Rob, Nikolina Prtenjača* 10:00 do 15:00 O-207 Igrokazi vrtićki uzrast, niži razredi osnovne škole
Što sve može moj mozak? Voditeljica: Jelena Ban* 10:00 do 15:00 O-339 Igrokazi vrtićki uzrast, niži razredi osnovne škole
Tomislav Terzić: Mjerenje najviših energija u svemiru 11:00 do 12:00 O-027 Predavanje Opća populacija
Marijana Butorac: Fleksagoni* 11:00 do 12:30 O-356 Radionica osnovna škola
Elitza Markova-Car: Ritam života – cirkadijalni ritam u znanosti i životu? 12:00 do 13:00 O-027 Predavanje Opća populacija
LAN Party: Umrežite se i otkrijte zabavu uz igru Xonotic 12:00 do 16:30 O-359 Zaigrajmo... učenici
Praktikum primijenjene matematike Voditelj: Bojan Crnković 12:00 do 17:00 O-334 Pokazni pokusi i demonstracije učenici
Praktikum diskretne matematike Voditelji: Matteo Mravić, Matea Zubović 12:00 do 17:00 O-363 Pokazni pokusi i demonstracije učenici
Imaginary – čarobna matematika Voditeljica: Doris Dumičić Danilović 12:00 do 17:00 O-364 Pokazni pokusi i demonstracije učenici
Tomislav Pavlešić, Marko Filipović Arome vina* 12:00 do 16:00 O-265 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Okupljanje sudionika i pozdravna riječ 13:00 O-365 Natjecanje Scratch Match osnovna škola
Natjecanje* 13:00 do 15:00 O-365 Natjecanje Scratch Match osnovna škola
Tin Zrinski: Povijest kombinatorike 13:00 do 14:00 O-027 Predavanje Opća populacija
Laboratorij za hematopoezu Što je krv? Voditelji: Antonija Jurak Begonja, Ivana Bertović, Ticijana Zornada 13:00 do 18:00 O-235 Laboratoriji otvoreni za razgled vrtićki uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Laboratorij za prirodne spojeve i metabolomiku Otopljeni kisik u vodenim otopinama Voditelj: Jasminka Giacometti* 13:00 do 18:00 O-150 Laboratoriji otvoreni za razgled viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Računalna biokemija Voditelj: Željko Svedružić 13:00 do 18:00 O-366 Laboratoriji otvoreni za razgled viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Svjetleće stanice Voditelji: Željka Maglica, Marin Dominović 13:00 do 18:00 O-239 Laboratoriji otvoreni za razgled viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Laboratorij za molekularnu neuroznanost Mozak pod povećalom Voditelji: Jelena Ban, Miranda Mladinić Pejatović, Antonela Petrović, Ivana Tomljanović 13:00 do 18:00 O-251 Laboratoriji otvoreni za razgled viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Laboratorij za molekularnu virologiju Na granici živog i neživog – virusi Voditelji: Igor Jurak, Maja Cokarić-Brdovčak, Marina Pribanić Matešić 13:00 do 18:00 O-260 Laboratoriji otvoreni za razgled viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Laboratorij za molekularnu imunologiju Imuni nadzor mozga u zdravlju i bolesti Voditelji: Ivana Munitić, Andrea Markovinović, Tereza Ljutić 13:00 do 18:00 O-236 Laboratoriji otvoreni za razgled viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Pegi Pavletić Izrada kozmetike za najmlađe 13:00 do 19:00 O-353 Radionica vrtićki uzrast, osnovna škola, srednja škola, opća populacija
Igor Jurak, Andreja Zubković, Maja Badurina Izolacija DNA iz banane* 13:00 do 18:00 O-265 Radionica viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Ivona Novak: Matematički trikovi s kartama* 13:00 do 14:30 O-356 Radionica učenici
Svjetlo koje liječi: porfirini i fotodinamika, Nela Malatesti 13:00 do 13:30 O-268 Kratka znanstvena izlaganja viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Mile Pavlić: IT otkrića koja su promijenila svijet 14:00 do 15:00 O-027 Predavanje Opća populacija
Šahovski turnir za djelatnike i studente visokoškolskih ustanova te članove Alumni kluba Odjela za matematiku 14:00 do 17:00 O-355 Zaigrajmo... djelatnici i studenti visokoškolskih ustanova, članovi Alumni kluba Odjela za matematiku
Rebeka Gasparić, Sara Bekavac, Nikolina Lončar: Zaigrajmo matematiku! 14:00 do 17:00 Atrij Smotra odjela Opća populacija
Proglašenje pobjednika 15:00 O-027 Natjecanje Tetragon srednja škola
Retro Gaming Party: Vratite se u prošlost i otkrijte zaboravljene igre 15:00 do 17:00 O-366 Zaigrajmo... učenici
Andrea Lakošeljac Obrada fotografija – otkrijte mogućnosti fotomontaže* 15:00 do 16:30 O-365 Radionica osnovna škola
Svjetlo koje liječi: porfirini i fotodinamika, Nela Malatesti 15:00 do 15:30 O-268 Kratka znanstvena izlaganja viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Najznačajnija otkrića studenata znanstvenika, Ured za Znanost SZSuR-a 15:00 do 18:00 O-030 Kratka znanstvena izlaganja viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Proglašenje pobjednika 16:30 O-357 Natjecanje Scratch Match osnovna škola
Domagoj Vlaho Izrada videa – otkrijte mogućnosti videoobrade* 16:30 do 18:00 O-365 Radionica srednja škola
Ana Jurasić, Klara Grlaš Matematičke igre na šahovskoj ploči* 17:00 do 18:30 O-356 Radionica osnovna škola
Svjetlo koje liječi: porfirini i fotodinamika, Nela Malatesti 17:00 do 17:30 O-268 Kratka znanstvena izlaganja viši razredi osnovne škole, srednja škola, opća populacija
Astronomski centar Rijeka, Sveti križ 33
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Vanesa Ujčić Ožbolt: Otkrivamo Sunčev sustav 11:00 do 11:30 Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Uvod u planetarij: Istraživači Sunca 11:45 do 12:00 Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Naša zvijezda Sunce 12:00 do 12:30 Planetarij prezentacija predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Korzo
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Laboratorij na otvorenom 12:00 do 14:00 Znanost na Korzu predškolski uzrast, osnovna škola, srednja škola
Sveučilišna knjižnica Rijeka, Dolac 1
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Znanjem do otkrića* 12:00 do 13:30 Radionica 2., 3. i 4. razred srednje škole
Prva sušačka hrvatska gimnazija, Ul. Ljudevita Gaja 1
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Biologija vjerovanja, voditelj: Saša Ostojić 14:00 do 15:30 Parlaonica 3. i 4. razred srednje škole
Palach, Kružna 8
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Micro-Macro Art II, radovi studenata Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, mentorica: Ingeborg Fülepp 19:00 do 21:00 Galerija Studentskoga kulturnog centra Otvorenje izložbe 2., 3. i 4. razred srednje škole, opća populacija
Micro-Macro Art II, radovi studenata Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, mentorica: Ingeborg Fülepp 19:00 Galerija Studentskoga kulturnog centra Izložba Opća populacija