Festival znanosti - Karlovac

Utorak, 17. travnja 2018.

Osnovna škola Banija, Gaja Petrovića 5
Gradska knjižnica „Ivan Goran Kovačić“, Ljudevita Šestića 1
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
Programiranje mBota, micro.bita i Probota, Mario Škrtić, Valentino Ribičić 10:00 do 12:00 Odjel za djecu i mladež Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5. i 6. razred osnovne škole
GLOBE kao citizen science, Zorana Sedlar 11:00 do 12:00 Ilirska dvorana Predavanje 2., 3. i 4. razred srednje škole
Meteorološka otkrića kroz pokuse, Vladimir Ribičić. Izidor Lončarić, Antonio Benić i Anton Tijanić 12:00 do 14:00 Zeleni krov Knjižnice Predavanje predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Piezoelektricitet kao obnovljivi izvor energije u uređajima korištenima u internoj medicini, Jasminka Žiža, Lovro Jančić 12:00 do 13:00 Ilirska dvorana Predavanje Opća populacija
Veleučilište Karlovac, Trg Josipa Jurja Strossmayera 9
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Praktična prezentacija istraživanja euroazijskog risa, Vedran Slijepčević 10:00 do 11:00 Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Mikrobiom crijeva i zdravlje ljudi, Bojan Matijević 11:00 do 12:00 Predavanje Opća populacija
Kemijski piknik, Ines Cindrić i Jasna Halambek 12:00 do 13:00 Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Mikroskop ‒ od otkrića stanice do mobitela, Nina Popović i Aljoša Duplić 13:00 do 13:45 Radionica 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
„Primjena bioimpedancijske spektroskopije u procjeni roka trajanja i kontroli kvalitete liganja -Cephalopod: Loliginidae“ Sandra Zavadlav,Sanja Vidaček, Tibor Janči 13:45 do 14:15 Predavanje Opća populacija
Projektiranje i upravljanje multirotornih bespilotnih letjelica, Denis Kotarski i Petar Piljek 14:00 do 16:45 Radionica, Predavanje predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole, 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Javna ustanova Aquatika – Slatkovodni akvarij Karlovac, Branka Čavlovića Čavleka 1a
Naziv Vrijeme Prostorija Vrsta događaja Publika
DNA molekula života, Snježana Protulipac, Magdalena Mihalić, Ivona Delač, Patrik Šlat i Tomo Plemić 10:00 do 11:00 Dvorana Predavanje 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Čudesni oblaci, Gordana Rakinić, Jelena Delač, Ivančica Pavlačić i Vesna Stojmenović 11:00 do 12:00 Dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Čudesna voda, Mirjana Kovač, Iva Đelatić i Ružica Šušak 11:00 do 12:00 Dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Znanstveno otkriće poznatog znanstvenika, Edita Erdeljac i učenici gimnazije 12:00 do 14:00 Dvorana Radionica 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Planet do planeta - Sunčev sustav, Maja Kuzmanić, Martina Rogoz 12:00 do 13:00 Dvorana Radionica predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
Voda, tlo i čovjek, Josip Horovski, Lea Žagar, Lucija Krčevski i Ana Glasnović 13:00 do 14:00 Dvorana Prezentacija Opća populacija
Kemijski pokusi, Željka Obrovac, Marina Špine Juraić i Anamarija Dumešić 14:00 do 15:00 Dvorana Radionica 5. i 6. razred osnovne škole
Od vatre do rakete, Vladimir Ribičić, Izidor Lončarić i Anton Tijanić 14:00 do 17:00 Trg Prezentacija 5., 6., 7. i 8. razred osnovne škole, 1., 2., 3. i 4. razred srednje škole
Znanstveni kviz, Dražen Cukina i Tin Adlešić 17:00 do 18:30 Dvorana Kviz 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
Šumarska i drvodjeljska škola Karlovac, Vatrogasna cesta 5
Glazbena škola Karlovac, Augusta Cesarca 3
Naziv Vrijeme Vrsta događaja Publika
Znanost i glazba u Zvijezdi, Tereza Špralja 12:00 do 14:00 Predavanje Opća populacija
Glazba i zdravlje; Miro Jakovljević, Helena Dukić 16:00 do 17:00 Predavanje Opća populacija