dcsimg
  • Najbolji način za predviđanje budućnosti jest njezino stvaranje.

    Abraham Lincoln

  • Budućnost pripada onima koji vjeruju u ljepotu svojih snova.

    Eleanor Roosevelt

  • Možda nismo u stanju pripremiti budućnost za svoju djecu, ali smo barem u stanju pripremiti svoju djecu za budućnost.

    Franklin D. Roosevelt

  • Svi su cvjetovi budućnosti u sjemenu sadašnjosti.

    Kineska

  • Budućnost ovisi o tome što radiš danas.

    Mahatma Gandhi

  • Nikada ne mislim o budućnosti – ionako prebrzo dolazi.

    Albert Einstein

  • Prošlost je duh, budućnost je san, sve što imamo je sada.

    Bill Cosby

  • Ako ne mislite o budućnosti, ne možete je ni imati.

    John Galsworthy

  • Problem s budućnosti je u tome što obično stiže prije nego smo mislili.

    Arnold Glasgow

  • Budućnost je uvijek u pokretu.

    Minch Yoda

Print

Utorak, 23. travnja

Posted in Program.

22.-27.04.2013.

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

08.00-20.00

 

Izložba

kARTe mARTek (izložba Hrvatskog kartografskog društva i Geodetskog fakulteta; autor: Vlado Martek)

23. TRAVNJA     U T O R A K   

TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Vizionarstvo u tehnici (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Arktik, autor: Luka Tomac (organizirano u suradnji s British Councilom)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Velika istraživanja (izložba filatelističkog kluba Zagreb)

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Živjeti s klizištima (izložba Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Gradskog ureda za strategijsko planiranje i razvoj Grada Zagreba i Ureda za upravljanje u hitnim situacijama Grada Zagreba)

10.00-11.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2

„I ptice trebaju stanove“, voditeljica: Bojana Davda Sirovina i učenici V. Gimnazije

10.30-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1

Klima u budućnosti, voditelji: Nikola Vikić-Topić, Antonio Stanešić, Tea Blažević, Martina Čurić, Tomislav Stilinović, Dorian Ribarić, Amalija Božiček, Kornelija Špoler Čanić, Dubravka Rasol i Krešimir Čanić

10.30-11.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Marko Košiček: Alzheimerova bolest – epidemija budućnosti

11.00-19.00

TM Dvorište

Interaktivni kiosk

Nano točka: što mislite o nanotehnologiji? (projekt Nanopinion - organizirano u suradnji s British Councilom)

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Virusi u budućnosti – prijatelji ili neprijatelji, voditeljica: Sandra Šupraha Goreta

11.00-13.00

TM Dvorište Muzeja

Prezentacija
S1,S2,S3

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

11.30-13.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Zvuk – interaktivna radionica, voditelj: Krešimir Čanić

11.45-12.45

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Ivana Herceg Bulić: Utječe li tropski Pacifik na vrijeme u Hrvatskoj?

12.00-13.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Prvi čovjek koji će doživjeti 150 godina već je rođen!, voditeljica: Olga Gornik

12.30-13.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Crvena fermentirana riža – od tradicionalne kineske medicine do suvremenog lijeka, voditeljica: Miranda Sertić

13.30-14.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Ajurvedska medicina – nekad i danas, voditeljica Ana Mornar Turk

13.30-15.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Svijet minerala i simetrija, voditelj: Vanja Biševac

13.00-14.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S3

Toma Keser: Konačna sudbina stalno širećeg svemira

13.30-14.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S1,S2,S3

Bura znanja – o parku, u parku, voditelji: Tomislav Mašić i Josipa Filipović

14.00-14.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Mali letači kobnog potpisa, voditelji: Josipa Filipović i Tomislav Mašić

14.15-15.00

TM Mala dvorana

Film

Šašava znanost: valovi – Da Vinci Learning

14.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Saturn, voditeljice: Maja Šuveljak i Višnja Srdelić

15.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2

Bungee jumping, voditeljice: Margerita Mužić i Marija Mijatović

15.00-16.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Moja malenkost – seizmograf, voditelji: Tomislav Fiket i Ivo Allegretti

15.00-16.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S3

Marihuana - lijek u budućnosti?, voditeljice: Biljana Blažeković, Marija Kindl, Sabina Gazafi i Sanda Vladimir-Knežević

15.30-16.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Sve je mreža, voditelj: Markus Schatten

16.00-17.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Jerka Dumić Belamarić: Personalizirana medicina – medicina budućnosti

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Fitoaromaterapija za zdraviju budućnost, voditeljice: Marija Kindl, Biljana Blažeković, Sabina Gazafi i Sanda Vladimir-Knežević

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

POGLED U BUDUĆNOST HRVATSKE OBALE: NASTANAK I NESTANAK KARBONATA, voditeljica: Hana Fajković

16.30-17.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Arktik na tankom ledu, voditelj: Luka Tomac

17.00-18.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Znanstvene čarolije, voditelji: Monika Bjelčić, Dajana Barišić, Kristina Čuljak, Ivana Nogalo, Katarina Lisac, Ina Erceg, Natali Nakić, Tatjana Lukarić, Zrinka Vitković, Vedran Vulić i Ksenija Žibert

17.00-19.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Voda – budućnost svijeta je u njezinoj zaštiti, voditeljice: Matea Jarak, Renata Rogić, Kristina Fedel (Edukacijski odbor BIUS-a)

17.15-18.15

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Martin Kuhar: Spolni odgoj u Hrvatskoj: odnos znanosti i svjetonazora nekad i danas

18.00-19.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Važnost dodira u komunikaciji, voditeljice: Tihana Brkljačić, Matea Mustapić i Antea Cvjetković

18.30-19.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Tajna praznog prostora - vakuum, voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

18.30-20.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Slaganje molekula alotropskih modifikacija ugljika, voditelj: Nenad Raos

18.30-19.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Neven Soić: Porijeklo i sastav vidljive materije u svemiru

20.00-21.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Roman Brajša: Budućnost svemira

MATICA HRVATSKA, Strossmayerov trg 4

19.00

Velika dvorana

Predavanje

Aarathi Prasad: Like a virgin: o granicama začeća

Live stream predavanja na www.tportal.hr

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00-17.00

 

Izložba postera

Što će nam u daljoj budućnosti biti bliže, a što dalje? izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja, autori: Dragan Bukovec, Biserka Radanović Gužvica, Ivan Razum i Snježana Mikulčić Pavlaković

23.04.2013.

CENTAR ZA KULTURU I OBRAZOVANJE SUSEDGRAD, Argentinska 5, Zagreb

12.00-13.00

 

Predavanje*

Ljubomir Majdandžić: Solarna energija – naša budućnost

*predavanje i eko-praktikum za učenike OŠ Bana Jelačića u solarnoj kući Špansko, J. Kavanjanina 14, Špansko


TMNT

Tehnički muzej, Kabinet Nikole Tesle, Savska cesta 18

TMV

Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 ili poslati mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )

TMM

Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18

TMP

Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18

TMD

Tehnički muzej, Dvorište Muzeja, Savska cesta 18

Caffé BUG

Tratinska 36

BV

Botanički vrt Marulićev trg 9a, samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898 060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)

NSD

Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a

GF

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

HPM

Hrvatski priridoslovni muzej, Demetrova 1

CKS

Centar za kulturu Susedgrad, Argentinska 5

KG

Knjižnica Gajnice, Meksička ulica 6

Mjesta događanja:

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama