Print

Subota, 27. travnja

Posted in Program.

22.-27.04.2013.

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

08.00-20.00

 

Izložba

kARTe mARTek (izložba Hrvatskog kartografskog društva i Geodetskog fakulteta; autor: Vlado Martek)

 

27. TRAVNJA     S U B O T A

TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Vizionarstvo u tehnici (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Arktik, autor: Luka Tomac (organizirano u suradnji s British Councilom)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Velika istraživanja (izložba filatelističkog kluba Zagreb)

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Živjeti s klizištima (izložba Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Gradskog ureda za strategijsko planiranje i razvoj Grada Zagreba i Ureda za upravljanje u hitnim situacijama Grada Zagreba)

10.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Čokolada – njezina dobra svojstva i kako ih odrediti, voditeljica: Danijela Ašperger

10.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Otkrij metal u rudi, voditeljica: Dragana Mutavdžić Pavlović

10.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1;S2

Boje unutar boja, voditeljica: Mirta Zrnčić

10.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Zeleno svjetlo za bolju budućnost, voditelji: Nikolina Palaić, Ines Varga i Petar Žuvela

10.30-11.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Vesna Poslončec-Petrić: Suvremeni trendovi u kartografskoj vizualizaciji

11.45-12.45

TM Mala dvorana

Predavanje
S1,S2,S3

Martina Periša: Budućnost antibiotika

12.00-13.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Duga na kemijskom stolu, voditeljice: Andrijana Meščić i Silvija Korunda

12.00-13.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Zabavni i poučni eksperimenti u kemiji, voditeljice: Silvija Korunda i Andrijana Meščić

13.00-14.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Rijeka Zrmanja - biser u kamenoj pustoši, voditelj: Luka Blažić

13.00-14.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Franka Miriam Brückler: MPE2013 – Svjetska godina matematike planeta Zemlje 2013

13.00-14.30

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1

Kakvi će nam vjetrovi puhati, voditelji: Dubravka Rasol, Nikola Vikić-Topić, Antonio Stanešić, Tea Blažević, Martina Čurić, Tomislav Stilinović, Dorian Ribarić, Amalija Božiček, Kornelija Špoler Čanić i Krešimir Čanić

14.15-15.00

TM Mala dvorana

Film

Kako i zašto: roboti – Da Vinci Learning

14.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Zviježđa proljetnog i ljetnog neba, voditeljice: Maja Šuveljak i Višnja Srdelić

14.00-15-00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2

Brzi i žestoki, voditeljice: Marija Mijatović i Margerita Mužić

15.30-17.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S1,S2,S3

Voda – budućnost svijeta je u njezinoj zaštiti, voditeljice: Matea Jarak, Renata Rogić, Kristina Fedel (Edukacijski odbor BIUS-a)

15.30-16.30

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Stojni valovi u kuhinji – fizika toplog sendviča, voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

16.00-17.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Miljenko Lapaine: Budućnost kartografskih projekcija – Nove projekcije i sustavi za podršku izbora kartografskih projekcija

16.30-17.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Znanstvene čarolije, voditelji: Monika Bjelčić, Dajana Barišić, Kristina Čuljak, Ivana Nogalo, Katarina Lisac, Ina Erceg, Natali Nakić, Tatjana Lukarić, Zrinka Vitković, Vedran Vulić i Ksenija Žibert

17.00-18.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

I sije na uglu limunska lampa, voditeljice: Marija Mijatović i Margareta Mužić

17.15-18.15

TM Mala dvorana

Predavanje

Nenad Raos: Kemija budućnosti

18.00-20.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Slaganje molekula alotropskih modifikacija ugljika, voditelj: Nenad Raos

18.30-19.30

TM Mala dvorana

Predavanje

Dario Hrupec: Nove grane astronomije 21. stoljeća

20.00-21.00

TM Mala dvorana

Predavanje

Vladis Vujnović: Ozon na zemlji i u svemiru

27.04.2013.

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00-19.00

 

Izložba postera

Što će nam u daljoj budućnosti biti bliže, a što dalje? izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja, autori: Dragan Bukovec, Biserka Radanović Gužvica, Ivan Razum i Snježana Mikulčić Pavlaković

27.04.2013.

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00-13.00

 

Radionica*

CSI: HPM – Zločin u kokošinjcu, voditeljica: Martina Podnar Lešić

*najave za radionicu molimo na 01/4851-700

Mjesta događanja:


TMNT

Tehnički muzej, Kabinet Nikole Tesle, Savska cesta 18

TMV

Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 ili poslati mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )

TMM

Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18

TMP

Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18

TMD

Tehnički muzej, Dvorište Muzeja, Savska cesta 18

Caffé BUG

Tratinska 36

BV

Botanički vrt Marulićev trg 9a, samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898 060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)

NSD

Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a

GF

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

HPM

Hrvatski priridoslovni muzej, Demetrova 1

CKS

Centar za kulturu Susedgrad, Argentinska 5

KG

Knjižnica Gajnice, Meksička ulica 6

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama