dcsimg
  • Najbolji način za predviđanje budućnosti jest njezino stvaranje.

    Abraham Lincoln

  • Budućnost pripada onima koji vjeruju u ljepotu svojih snova.

    Eleanor Roosevelt

  • Možda nismo u stanju pripremiti budućnost za svoju djecu, ali smo barem u stanju pripremiti svoju djecu za budućnost.

    Franklin D. Roosevelt

  • Svi su cvjetovi budućnosti u sjemenu sadašnjosti.

    Kineska

  • Budućnost ovisi o tome što radiš danas.

    Mahatma Gandhi

  • Nikada ne mislim o budućnosti – ionako prebrzo dolazi.

    Albert Einstein

  • Prošlost je duh, budućnost je san, sve što imamo je sada.

    Bill Cosby

  • Ako ne mislite o budućnosti, ne možete je ni imati.

    John Galsworthy

  • Problem s budućnosti je u tome što obično stiže prije nego smo mislili.

    Arnold Glasgow

  • Budućnost je uvijek u pokretu.

    Minch Yoda

Print

Srijeda, 24. travnja

Posted in Program.

22.-27.04.2013.

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

08.00-20.00

 

Izložba

kARTe mARTek (izložba Hrvatskog kartografskog društva i Geodetskog fakulteta; autor: Vlado Martek)

 

24. TRAVNJA     S R I J E D A

TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Vizionarstvo u tehnici (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Arktik, autor: Luka Tomac (organizirano u suradnji s British Councilom)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Velika istraživanja (izložba filatelističkog kluba Zagreb)

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Živjeti s klizištima (izložba Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Gradskog ureda za strategijsko planiranje i razvoj Grada Zagreba i Ureda za upravljanje u hitnim situacijama Grada Zagreba)

10.00-11.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Budućnost: poznavanje sadašnjeg i predviđanje budućeg vremena, voditelj: Mladen Matvijev

10.00-11.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Mala TV-prognoza vremena, voditelj: Lovro Kalin

10.00-11.00

TM Dvorište

Radionica
S0,S1,S2

Meteorološko motrenje – Meteorološka postaja „Tehnički muzej“, voditeljice: Ana Weissenberger, Janja Milković i učenici Šumarske i drvodjeljske škole iz Karlovca – budući meteorološki tehničari

10.00-11.30

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1

Izradi svoje tijelo u 90 minuta, voditeljica: Bojana Davda Sirovina i učenici V. Gimnazije

10.30-11.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Mirela Marić, Suzana Rimac Brnčić: Funkcionalna hrana i pretilost

11.00-19.00

TM Dvorište

Interaktivni kiosk

Nano točka: što mislite o nanotehnologiji? (projekt Nanopinion - organizirano u suradnji s British Councilom)

11.00-11.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Rajka Božanić: Funkcionalna mlijeka – hrana budućnosti

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Prošlost i budućnost šuma u Hrvatskoj, voditelj: Josip Horovski

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2

Vesela geologija, voditeljica: Renata Brezinščak

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Kako radi naš mozak?  voditeljica: Lidija Preglej i učenici Privatne klasične gimnazije

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Priča o boji – percepcija i značenje digitalno producirane boje, voditeljica: Petra Milovac

11.45-12.45

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Marin Matošić: Kako ponovo upotrijebiti otpadnu vodu

12.00-13.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Uklanjanje dušika iz otpadne vode, voditeljice: Dijana Grgas i Tibela Landeka Dragičević

12.00-13.00

TM Velika dvorana

Prezentacija S1,S2,S3

Slobodno dostupni programi za 3D modeliranje, voditeljice: Ana Mihaljević i Maja Kapustić

12.00-13.30

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Prašinski vrtlog, voditelji: Antun Marki, Maja Bubalo i Damjan Jelić

13.00-13.45

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Izrada Službenih topografskih karata u Republici Hrvatskoj, voditelj: Ivan Landek

13.00-14.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Tibela Landeka Dragičević: Otpadna voda – biološka obrada

13.00-14.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Istraživanje toksičnosti spojeva bez eksperimentalnih životinjica, voditeljice: Ksenija Durgo i Ana Butorac

13.00-14.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S1,S2,S3

Mobilnost u kartografiji – jučer, danas i sutra, voditelj: Robert Župan

14.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Jupiter i Galileanski sateliti, voditeljice: Maja Šuveljak i Višnja Srdelić

14.15-15.00

TM Mala dvorana

Film

Svemir: gdje su izvanzemaljci? – Da Vinci Learning

15.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2

Rušim zidam, voditeljice: Margerita Mužić i Marija Mijatović

15.30-16.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S1,S2,S3

Moja malenkost – seizmograf, voditelji: Ivo Allegretti i Tomislav Fiket

15.30-16.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

3D modeliranje – primjena u geovizualizaciji, voditeljice: Ružica Kardum i Veronika Kević

15.30-17.30

TM Dvorište Muzeja

Prezentacija
S1,S2,S3

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Speleološka istraživanja, jučer, danas i sutra, voditelj: Marko Budić

16.00-16.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Integracija i primjene mobilnih uređaja podržanih GNSS-om, voditelji: Fran Peručić i Luka Prosenica

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

40 godina Opservatorija Hvar, voditelji: Jaša Čalogović i Mateja Dumbović

16.00-16.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Branka Levaj, Verica Dragović – Uzelac: „Fresh cut“ voće i povrće – izazov sadašnjosti i budućnosti

16.30-17.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Verica Dragović – Uzelac, Branka Levaj: „Super voće“- mit ili stvarnost?

17.00-19.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Voda – budućnost svijeta je u njezinoj zaštiti, voditeljice: Matea Jarak, Renata Rogić, Kristina Fedel (Edukacijski odbor BIUS-a)

17.15-18.15

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Igor Čatić: Obrazovanje za izazove budućnosti

18.00-19.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Koliko je hladan tekući dušik? voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

18.30-20.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Slaganje molekula alotropskih modifikacija ugljika, voditelj: Nenad Raos

18.30-19.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S3

Korado Korlević: Događaj u Čeljabinsku i naši sljedeći koraci

20.00-21.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S3

Grupa 22 u partnerstvu s Heinrich Böll Stiftung Hrvatska: DOSTA?: PRIRODNA OGRANIČENJA EKONOMSKOG RASTA

24.04.2013.

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00-17.00

 

Izložba postera

Što će nam u daljoj budućnosti biti bliže, a što dalje? izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja, autori: Dragan Bukovec, Biserka Radanović Gužvica, Ivan Razum i Snježana Mikulčić Pavlaković

24.04.2013.

OŠ Ivana Gorana Kovačića, Dječji odjel klinike za kožne i spolne bolesti i Klinike za ortopediju (http://os-igkovacic-zg.skole.hr/skola-u-bolnici
)

12.00-13.00

 

Radionica*

Apokalipsa kroz oči kemičara, voditelji: Kristina Mlinac, Tomislav Kokotović i Nikola Habek

13.00-14.00

 

Radionica*

Svjetlost u medicini – iz prošlosti u budućnost, voditelji: Sanja Dolanski Babić, Kristina Serec, Tijana Gvozdenović i Luka Bucić

* radionica je zatvorenog tipa samo za učenike OŠ Ivana Gorana Kovačića

24.04.2013.

CENTAR ZA KULTURU SUSEDGRAD, Argentinska 5, Zagreb

18.00-20.00

 

Predavanje

Branimir Čuček: Zašto matematičari vole origami – neke nove spoznaje o odnosu znanosti i umjetnosti

24.04.2013.

KNJIŽNICA GAJNICE, Meksička ulica 6

12.00-14.00

 

Radionica

Meteorološka mjerenja u sadašnjosti za prognoze budućnosti, voditelji: Kornelija Špoler Čanić, Krešimir Čanić, Dubravka Rasol, Nikola Vikić-Topić, Antonio Stanešić, Tea Blažević, Martina Ćurić, Tomislav Stilinović, Dorian Ribarić i Amalija Božiček

Mjesta događanja:


TMNT

Tehnički muzej, Kabinet Nikole Tesle, Savska cesta 18

TMV

Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 ili poslati mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )

TMM

Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18

TMP

Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18

TMD

Tehnički muzej, Dvorište Muzeja, Savska cesta 18

Caffé BUG

Tratinska 36

BV

Botanički vrt Marulićev trg 9a, samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898 060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)

NSD

Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a

GF

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

HPM

Hrvatski priridoslovni muzej, Demetrova 1

CKS

Centar za kulturu Susedgrad, Argentinska 5

KG

Knjižnica Gajnice, Meksička ulica 6

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama