dcsimg
  • Najbolji način za predviđanje budućnosti jest njezino stvaranje.

    Abraham Lincoln

  • Budućnost pripada onima koji vjeruju u ljepotu svojih snova.

    Eleanor Roosevelt

  • Možda nismo u stanju pripremiti budućnost za svoju djecu, ali smo barem u stanju pripremiti svoju djecu za budućnost.

    Franklin D. Roosevelt

  • Svi su cvjetovi budućnosti u sjemenu sadašnjosti.

    Kineska

  • Budućnost ovisi o tome što radiš danas.

    Mahatma Gandhi

  • Nikada ne mislim o budućnosti – ionako prebrzo dolazi.

    Albert Einstein

  • Prošlost je duh, budućnost je san, sve što imamo je sada.

    Bill Cosby

  • Ako ne mislite o budućnosti, ne možete je ni imati.

    John Galsworthy

  • Problem s budućnosti je u tome što obično stiže prije nego smo mislili.

    Arnold Glasgow

  • Budućnost je uvijek u pokretu.

    Minch Yoda

Print

Ponedjeljak, 22. travnja

Posted in Program.

22.-27.04.2013.

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

08.00-20.00

 

Izložba

kARTe mARTek (izložba Hrvatskog kartografskog društva i Geodetskog fakulteta; autor: Vlado Martek)

 

22. TRAVNJA     P O N E D J E L J A K

TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Vizionarstvo u tehnici (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Arktik, autor: Luka Tomac (organizirano u suradnji s British Councilom)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Velika istraživanja (izložba filatelističkog kluba Zagreb)

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Živjeti s klizištima (izložba Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Gradskog ureda za strategijsko planiranje i razvoj Grada Zagreba i Ureda za upravljanje u hitnim situacijama Grada Zagreba)

10.00-11.00

TM Dvorište

Prezentacija
S0,S1,S2

Meteorološko motrenje – Meteorološka postaja „Tehnički muzej“, voditeljice: Ana Weissenberger, Janja Milković i učenici Šumarske i drvodjeljske škole iz Karlovca – budući meteorološki tehničari

10.00-11.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

MALA TV-PROGNOZA VREMENA, voditelj: Lovro Kalin

10.00-11.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Prošlost i budućnost šuma u Hrvatskoj, voditelj: Josip Horovski

10.30-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1

(Meteorološka) mjerenja u sadašnjosti za prognoze budućnosti, voditelji: Kornelija Špoler Čanić, Dubravka Rasol, Krešimir Čanić, Nikola Vikić-Topić, Antonio Stanešić, Tea Blažević, Martina Čurić, Tomislav Stilinović, Dorian Ribarić i Amalija Božiček

10.30-11.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Daria Karasalihović Sedlar, Valentina Gregorić, Zorica Galešić: Nova ležišta plina

11.00-19.00

TM Dvorište

Interaktivni kiosk

Nano točka: što mislite o nanotehnologiji? (projekt Nanopinion - organizirano u suradnji s British Councilom)

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Mrežne stranice Državnog hidrometeorološkog zavoda , voditeljice: Janja Milković i Ana Weissenberger

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Prezentacija S2, S3

Zaštita speleoloških objekata od onečišćenja, voditelj: Jakov Kalajžić

11.30-13.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Zemlja – jučer, danas, sutra, voditelji: Marin Sečanj, Ivana Gudac, Adriana Grzunov

11.45-12.45

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Anamarija Grbeš: BIO & EKO rudarstvo

12.15-13.15

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Živi svijet bara i močvara te njegova ugroženost i zaštita, voditelji: Nataša Kletečki i Eduard Kletečki

12.00-13.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Primjena ccd kamera u amaterskoj astronomiji, voditelj: Damir Hržina

12.30-13.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S3

Sportsko klađenje i matematika, voditelj: Toni Milun

13.00-14.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Zoran Kovač: Zagrebački vodonosnik danas i sutra

13.00-14.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Budućnost Sunca, voditelj: Darije Maričić

13.30-15.00

TM Velika dvorana

Radionica

Bura, voditelji: Antun Marki, Maja Bubalo i Damjan Jelić

14.15-15.00

TM Mala dvorana

Film

Šašava znanost: Internet – Da Vinci Learning

15.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Povratak u budućnost!, voditelji: Alan Vranjković, Bojan Matoš i Duje Smirčić

15.00-16.30

Caffé BUG

Znanstveni kafić
S3

Matematička igraonica, voditeljica: Franka Miriam Brückler

15.30-16.30

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Kušaonica vode, voditeljica: Jelena Parlov

15.30-17.30

TM Dvorište Muzeja

Prezentacija
S1,S2,S3

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

16.00-17.30

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Svjetlost u medicini – iz prošlosti u budućnost, voditelji: Sanja Dolanski Babić, Kristina Serec, Tijana Gvozdenović i Luka Bucić

16.00-16.30

TM Mala dvorana

Predavanje

S2,S3

Dubravka Krilov: Svijet nano čestica – budućnost je već počela

16.30-17.00

TM Mala dvorana

Predavanje

S2,S3

Vanja Zvonar: Kibernetika u medicini – danas i sutra

17.00-18.30

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Prediktivna medicina, voditelji: Tamara Nikuševa Martić, Ljiljana Šerman i Filip Đerke

17.00-19.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Trenutak laži, voditelji: Tomislav Kelava, Vilma Dembitz i Alan Šućur

17.15-18.15

TM Mala dvorana

Predavanje
S3

Mirza Žižak: Kako će e-učenje promijeniti studij medicine?

17.30-19.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Mikroorganizmi svuda oko nas, voditelji: Esmina Prahin i Vedran Prahin

17.30-19.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Apokalipsa kroz oči kemičara, voditelji: Kristina Mlinac, Tomislav Kokotović i Nikola Habek

17.30-19.30

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Neuroznanstvena radionica – Mozak i budućnost, voditeljice: Katarina Ilić, M. Gačić i Svjetlana Kalanj Bognar

18.30-19.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Želimir Veinović: Nuklearna energija i radioaktivni otpad

20.00-21.00

TM Velika dvorana

Protokol

Nastup pjevačkog zbora Lege artis Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

 

22.04.2013.

FAKULTET KEMIJSKOG INŽENJERSTVA I TEHNOLOGIJE, ZAVOD ZA MJERENJA I AUTOMATSKO VOĐENJE PROCESA, Savska cesta 16/5a
Samo uz najavu na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Prema dogovoru s voditeljem

 

Radionica

Automatika svuda oko nas, voditelj: Nenad Bolf

Mjesta događanja:


TMNT

Tehnički muzej, Kabinet Nikole Tesle, Savska cesta 18

TMV

Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 ili poslati mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )

TMM

Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18

TMP

Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18

TMD

Tehnički muzej, Dvorište Muzeja, Savska cesta 18

Caffé BUG

Tratinska 36

BV

Botanički vrt Marulićev trg 9a, samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898 060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)

NSD

Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a

GF

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

HPM

Hrvatski priridoslovni muzej, Demetrova 1

CKS

Centar za kulturu Susedgrad, Argentinska 5

KG

Knjižnica Gajnice, Meksička ulica 6

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama