dcsimg
  • Najbolji način za predviđanje budućnosti jest njezino stvaranje.

    Abraham Lincoln

  • Budućnost pripada onima koji vjeruju u ljepotu svojih snova.

    Eleanor Roosevelt

  • Možda nismo u stanju pripremiti budućnost za svoju djecu, ali smo barem u stanju pripremiti svoju djecu za budućnost.

    Franklin D. Roosevelt

  • Svi su cvjetovi budućnosti u sjemenu sadašnjosti.

    Kineska

  • Budućnost ovisi o tome što radiš danas.

    Mahatma Gandhi

  • Nikada ne mislim o budućnosti – ionako prebrzo dolazi.

    Albert Einstein

  • Prošlost je duh, budućnost je san, sve što imamo je sada.

    Bill Cosby

  • Ako ne mislite o budućnosti, ne možete je ni imati.

    John Galsworthy

  • Problem s budućnosti je u tome što obično stiže prije nego smo mislili.

    Arnold Glasgow

  • Budućnost je uvijek u pokretu.

    Minch Yoda

Print

Subota, 27. travnja

Posted in Program.

22.-27.04.2013.

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

08.00-20.00

 

Izložba

kARTe mARTek (izložba Hrvatskog kartografskog društva i Geodetskog fakulteta; autor: Vlado Martek)

 

27. TRAVNJA     S U B O T A

TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Vizionarstvo u tehnici (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Arktik, autor: Luka Tomac (organizirano u suradnji s British Councilom)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Velika istraživanja (izložba filatelističkog kluba Zagreb)

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Živjeti s klizištima (izložba Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Gradskog ureda za strategijsko planiranje i razvoj Grada Zagreba i Ureda za upravljanje u hitnim situacijama Grada Zagreba)

10.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Čokolada – njezina dobra svojstva i kako ih odrediti, voditeljica: Danijela Ašperger

10.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Otkrij metal u rudi, voditeljica: Dragana Mutavdžić Pavlović

10.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1;S2

Boje unutar boja, voditeljica: Mirta Zrnčić

10.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Zeleno svjetlo za bolju budućnost, voditelji: Nikolina Palaić, Ines Varga i Petar Žuvela

10.30-11.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Vesna Poslončec-Petrić: Suvremeni trendovi u kartografskoj vizualizaciji

11.45-12.45

TM Mala dvorana

Predavanje
S1,S2,S3

Martina Periša: Budućnost antibiotika

12.00-13.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Duga na kemijskom stolu, voditeljice: Andrijana Meščić i Silvija Korunda

12.00-13.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Zabavni i poučni eksperimenti u kemiji, voditeljice: Silvija Korunda i Andrijana Meščić

13.00-14.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Rijeka Zrmanja - biser u kamenoj pustoši, voditelj: Luka Blažić

13.00-14.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Franka Miriam Brückler: MPE2013 – Svjetska godina matematike planeta Zemlje 2013

13.00-14.30

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1

Kakvi će nam vjetrovi puhati, voditelji: Dubravka Rasol, Nikola Vikić-Topić, Antonio Stanešić, Tea Blažević, Martina Čurić, Tomislav Stilinović, Dorian Ribarić, Amalija Božiček, Kornelija Špoler Čanić i Krešimir Čanić

14.15-15.00

TM Mala dvorana

Film

Kako i zašto: roboti – Da Vinci Learning

14.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Zviježđa proljetnog i ljetnog neba, voditeljice: Maja Šuveljak i Višnja Srdelić

14.00-15-00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2

Brzi i žestoki, voditeljice: Marija Mijatović i Margerita Mužić

15.30-17.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S1,S2,S3

Voda – budućnost svijeta je u njezinoj zaštiti, voditeljice: Matea Jarak, Renata Rogić, Kristina Fedel (Edukacijski odbor BIUS-a)

15.30-16.30

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Stojni valovi u kuhinji – fizika toplog sendviča, voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

16.00-17.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Miljenko Lapaine: Budućnost kartografskih projekcija – Nove projekcije i sustavi za podršku izbora kartografskih projekcija

16.30-17.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Znanstvene čarolije, voditelji: Monika Bjelčić, Dajana Barišić, Kristina Čuljak, Ivana Nogalo, Katarina Lisac, Ina Erceg, Natali Nakić, Tatjana Lukarić, Zrinka Vitković, Vedran Vulić i Ksenija Žibert

17.00-18.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

I sije na uglu limunska lampa, voditeljice: Marija Mijatović i Margareta Mužić

17.15-18.15

TM Mala dvorana

Predavanje

Nenad Raos: Kemija budućnosti

18.00-20.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Slaganje molekula alotropskih modifikacija ugljika, voditelj: Nenad Raos

18.30-19.30

TM Mala dvorana

Predavanje

Dario Hrupec: Nove grane astronomije 21. stoljeća

20.00-21.00

TM Mala dvorana

Predavanje

Vladis Vujnović: Ozon na zemlji i u svemiru

27.04.2013.

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00-19.00

 

Izložba postera

Što će nam u daljoj budućnosti biti bliže, a što dalje? izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja, autori: Dragan Bukovec, Biserka Radanović Gužvica, Ivan Razum i Snježana Mikulčić Pavlaković

27.04.2013.

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00-13.00

 

Radionica*

CSI: HPM – Zločin u kokošinjcu, voditeljica: Martina Podnar Lešić

*najave za radionicu molimo na 01/4851-700

Mjesta događanja:


TMNT

Tehnički muzej, Kabinet Nikole Tesle, Savska cesta 18

TMV

Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 ili poslati mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )

TMM

Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18

TMP

Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18

TMD

Tehnički muzej, Dvorište Muzeja, Savska cesta 18

Caffé BUG

Tratinska 36

BV

Botanički vrt Marulićev trg 9a, samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898 060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)

NSD

Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a

GF

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

HPM

Hrvatski priridoslovni muzej, Demetrova 1

CKS

Centar za kulturu Susedgrad, Argentinska 5

KG

Knjižnica Gajnice, Meksička ulica 6

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama

Print

Petak, 26. travnja

Posted in Program.

22.-27.04.2013.

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

08.00-20.00

 

Izložba

kARTe mARTek (izložba Hrvatskog kartografskog društva i Geodetskog fakulteta; autor: Vlado Martek)

 

26. TRAVNJA     P E T A K

TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Vizionarstvo u tehnici (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Arktik, autor: Luka Tomac (organizirano u suradnji s British Councilom)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Velika istraživanja (izložba filatelističkog kluba Zagreb)

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Živjeti s klizištima (izložba Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Gradskog ureda za strategijsko planiranje i razvoj Grada Zagreba i Ureda za upravljanje u hitnim situacijama Grada Zagreba)

10.00-11.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Mrežne stranice Državnog hidrometeorološkog zavoda , voditeljice: Janja Milković i Ana Weissenberger

10.00-11.00

TM Dvorište

Radionica
S0,S1,S2

Meteorološko motrenje – meteorološka postaja Tehnički muzej, voditeljice: Ana Weissenberger, Janja Milković i učenici Šumarske i drvodjeljske škole iz Karlovca – budući meteorološki tehničari

10.00-11.00

TM Velika dvorana

Radionica
S3

Budućnost: poznavanje sadašnjeg i predviđanje budućeg vremena, voditelj: Mladen Matvijev

10.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Budućnost u bojama analitičke kemije, voditeljice: Suzana Inić i Jasna Jablan

10.30-11.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S3

Mini elektrana na plin s termoelektričnim elementima, voditeljica: Ankica Đukić

10.30-11.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Antonio Petošić: Zvuk na drugim planetima i može li zlatna ribica čuti želje ribiča koji ju ulovi?

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Jesu li masovna izumiranja stvar prošlosti?, voditelj: Aleksandar Mezga

11.30-12.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Jeste li sigurni da znate sve o automobilima? voditelj: Darko Kozarac

11.30-12.30

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Materijali – ples s neživima, voditelj: Josip Župan

11.45-12.45

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Kalman Žiha, Joško Parunov: Energija vjetrova i valova na morima i oceanima

12.00-13.00*

Botanički vrt *

Prezentacija*
S1,S2,S3

*Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, voditelji: Biserka Juretić, Sanja Kovačić, Dubravka Sandev i Darko Mihelj

12.30-13.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Humanoidni roboti –partneri u radu i igri, voditelji: Zdenko Kovačić, Damjan Miklić i Frano Petric

13.00-14.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Aleksandar Mešić: Sigurna hrana – imperativ za budućnost

13.30-14.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S1,S2,S3

Moja malenkost – seizmograf, voditelji: Ivo Allegretti i Tomislav Fiket

14.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Asteroidi, voditeljice: Maja Šuveljak i Višnja Srdelić

14.00-15.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Egzaktni znanstvenici u hrvatskoj kulturi, voditelj: Igor Subotić i učenici Gimnazije Velika Gorica

14.15-15.15

TM Mala dvorana

Predavanje

Predrag Pale: Kako se uči u 21. stoljeću?

15.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2

Kuda idu divlje bube? voditeljice: Margerita Mužić i Marija Mijatović

15.00-16.30

Caffé BUG

Znanstveni kafić
S3

Matematika i demokracija, voditeljica: Franka Miriam Brückler

15.30-16.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Warp pogon, voditelj: Davor Horvatić

15.30-16.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Biokemija ljubavi, voditelj: Marko Košiček

15.30-17.30

TM Dvorište Muzeja

Prezentacija
S2,S3

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Kalkulatori naših (pra – pra – pra) baka, voditelj: Tomislav Jagušt

16.00-16.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Boris Duralija: Jagode u svemiru

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Znanstvene čarolije, voditelji: Monika Bjelčić, Dajana Barišić, Kristina Čuljak, Ivana Nogalo, Katarina Lisac, Ina Erceg, Natali Nakić, Tatjana Lukarić, Zrinka Vitković, Vedran Vulić i Ksenija Žibert

16.30-17.00

TM Mala Dvorana

Predavanje
S2,S3

Tihomir Miličević: Gljive – nedovoljno poznato carstvo

17.00-18.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Geografska kuhinja, voditelj: Marko Košak

17.00-18.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Geografija i računalne tehnologije, voditelj: Nikola Marijan

17.00-19.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Voda – budućnost svijeta je u njezinoj zaštiti, voditeljice: Matea Jarak, Renata Rogić, Kristina Fedel (Edukacijski odbor BIUS-a)

17.15-17.45

TM Mala dvorana

Predavanje
S1,S2,S3

Milna Tudor: Funkcionalna hrana – hrana novog doba

17.45-18.15

TM Mala dvorana

Predavanje
S1,S2,S3

Nataša Mikulec: Eko mlijeko

18.00-19.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Teslin transformator, voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

18.30-20.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Slaganje molekula alotropskih modifikacija ugljika, voditelj: Nenad Raos

18.30-19.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S3

Tomislav Petković: Stoljetni i budući međaš kvantne fizike: Bohrov model atoma 1913. – 2013.

20.00-21.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S3

Mladen Martinis: Spiralna evolucija svemira

26.04.2013.

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00-17.00

 

Izložba postera

Što će nam u daljoj budućnosti biti bliže, a što dalje? izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja, autori: Dragan Bukovec, Biserka Radanović Gužvica, Ivan Razum i Snježana Mikulčić Pavlaković

Mjesta događanja:


TMNT

Tehnički muzej, Kabinet Nikole Tesle, Savska cesta 18

TMV

Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 ili poslati mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )

TMM

Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18

TMP

Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18

TMD

Tehnički muzej, Dvorište Muzeja, Savska cesta 18

Caffé BUG

Tratinska 36

BV

Botanički vrt Marulićev trg 9a, samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898 060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)

NSD

Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a

GF

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

HPM

Hrvatski priridoslovni muzej, Demetrova 1

CKS

Centar za kulturu Susedgrad, Argentinska 5

KG

Knjižnica Gajnice, Meksička ulica 6

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama

Print

Četvrtak, 25. travnja

Posted in Program.

22.-27.04.2013.

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

08.00-20.00

 

Izložba

kARTe mARTek (izložba Hrvatskog kartografskog društva i Geodetskog fakulteta; autor: Vlado Martek)

 

25. TRAVNJA     Č E T V R T A K

TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Vizionarstvo u tehnici (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Arktik, autor: Luka Tomac (organizirano u suradnji s British Councilom)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Velika istraživanja (izložba filatelističkog kluba Zagreb)

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Živjeti s klizištima (izložba Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Gradskog ureda za strategijsko planiranje i razvoj Grada Zagreba i Ureda za upravljanje u hitnim situacijama Grada Zagreba)

10.00-11.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Mrežne stranice Državnog hidrometeorološkog zavoda , voditeljice: Janja Milković i Ana Weissenberger

10.00-11.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1

PLASTIK – FANTASTIK (Radionica o recikliranju – za čištu budućnost), voditeljica: Nikolina Bošnjak

10.30-11.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S0,S1,S2,S3

Dunja Mazzocco Drvar: Gdje je voda koju je pio Nikola Tesla?

11.00-19.00

TM Dvorište

Interaktivni kiosk

Nano točka: što mislite o nanotehnologiji? (projekt Nanopinion - organizirano u suradnji s British Councilom)

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S0,S1

Obnovljivi izvori energije, voditeljica: Nikolina Bošnjak

11.00-13.00

TM Dvorište Muzeja

Prezentacija
S1,S2,S3

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Zašto nam je važna fosilna šuma u ledenom dobu? voditelj: Luka Blažić

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Kako radi naš mozak? voditeljica: Lidija Preglej i učenici Privatne klasične gimnazije

11.45-12.45

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Tatjana Bakran – Petricioli: Nove tehnike i tehnologije u istraživanju živih zajednica Jadranskog mora

12.00-13.00*

Botanički vrt *

Prezentacija*
S1,S2,S3

*Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, voditelji: Biserka Juretić, Sanja Kovačić, Dubravka Sandev i Darko Mihelj

12.00-13.15

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

O krapinskim neandertalcina i geologiji Hrvatskog zagorja , voditelji: Vlasta Krklec, Lorka Lončar Uvodić i Eduard Vasiljević

12.00-13.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Prošlost i budućnost Zemlje, voditelj: Tihomir Marjanac

13.00-14.00

TM Velika dvorana

Prezentacija

S2,S3

Održivost – budućnost materijala, voditeljica: Ana Baričević

13.00-14.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Donat Petricioli: Jednostavni uređaji za mjerenje i snimanje podataka u biološkim istraživanjima mora

13.15-14.15

TM Velika dvorana

Prezentacija

S2,S3

NAŠA NEPOZNATA RIJEKA SAVA, voditeljica: Ana Marija Tomša

14.00-15.00

TM Kabinet Nikole Tesle

Predavanje
S2,S3

Renato Filipin: Nikola Tesla – vizionar budućnosti

14.00-15.30

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Kelvin-Helmholtz-ova nestabilnost, voditelji: Antun Marki, Maja Bubalo i Damjan Jelić

14.15-15.00

TM Mala dvorana

Film

Kako i zašto: izumi i bionika – Da Vinci Learning

15.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2

Plastik fantastik, voditeljice: Margerita Mužić i Marija Mijatović

15.30-16.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Obnovljivi izvori energije u zemlji sunca i vjetra – stanje i trendovi u svijetu i kod nas, voditelj: Luka Perković

16.00-17.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Ivica Smojver: Budućnost zrakoplovstva

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Čarobni svijet kemije, voditelji: Zrinka Buhin, Tatjana Radanović, Valentina Siuc i  Denis Sačer

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

O recentnim klimatskim promjenama i modeliranju klimatskih scenarija, voditelj: Branko Grisogono

17.00-18.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Od neistraženih dubina Velebita do špilja na Marsu, voditelj: Dalibor Paar

17.00-18.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Super molekule i svijetla budućnost, voditelji: Ivo Crnolatac, Nataša Šijaković Vujičić, Tihomir Pospišil i Dijana Saftić

17.15-18.15

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Davor Horvatić: Paralelni svemiri i crne rupe

18.00-20.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Voda – budućnost svijeta je u njezinoj zaštiti, voditeljice: Matea Jarak, Renata Rogić, Kristina Fedel (Edukacijski odbor BIUS-a)

18.00-19.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S3

Kooperativni sustavi u prometu i transportu, voditelji: Sadko Mandžuka, Ivan Grgurević, Ivana Ćavar, Edouard Ivanjko, Pero Škorput i Mario Buntić

18.30-20.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Slaganje molekula alotropskih modifikacija ugljika, voditelj: Nenad Raos

18.30-19.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S3

Ante Radonić: Astronautika danas

18.00-20.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Mars i njegovi sateliti, voditeljice: Maja Šuveljak i Višnja Srdelić

20.00-21.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S3

Korado Korlević: Čovjekov put u Svemir: Budućnost

25.04.2013.

OŠ Ivana Gorana Kovačića, Dječji odjel klinike za kožne i spolne bolesti i Klinike za ortopediju (http://os-igkovacic-zg.skole.hr/skola-u-bolnici
)

12.00-13.00

 

Radionica*

Apokalipsa kroz oči kemičara, voditelji: Kristina Mlinac, Tomislav Kokotović i Nikola Habek

13.00-14.00

 

Radionica*

Svjetlost u medicini – iz prošlosti u budućnost, voditelji: Sanja Dolanski Babić, Kristina Serec, Tijana Gvozdenović i Luka Bucić

* radionica je zatvorenog tipa samo za učenike OŠ Ivana Gorana Kovačića

25.04.2013.

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00-20.00

 

Izložba postera

Što će nam u daljoj budućnosti biti bliže, a što dalje? izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja, autori: Dragan Bukovec, Biserka Radanović Gužvica, Ivan Razum i Snježana Mikulčić Pavlaković

25.04.2013.

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

17.00-20.00

 

Radionica*

CSI: HPM – Zločin u kokošinjcu, voditeljica: Martina Podnar Lešić

*najave za radionicu molimo na 01/4851-700

25.04.2013.

CENTAR ZA KULTURU SUSEDGRAD, Argentinska 5, Zagreb

11.00-13.00

 

Okrugli stol

Budućnost fosilnih goriva – putovi i stranputice energetske tranzicije

Mjesta događanja:


TMNT

Tehnički muzej, Kabinet Nikole Tesle, Savska cesta 18

TMV

Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 ili poslati mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )

TMM

Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18

TMP

Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18

TMD

Tehnički muzej, Dvorište Muzeja, Savska cesta 18

Caffé BUG

Tratinska 36

BV

Botanički vrt Marulićev trg 9a, samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898 060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)

NSD

Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a

GF

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

HPM

Hrvatski priridoslovni muzej, Demetrova 1

CKS

Centar za kulturu Susedgrad, Argentinska 5

KG

Knjižnica Gajnice, Meksička ulica 6

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama

Print

Srijeda, 24. travnja

Posted in Program.

22.-27.04.2013.

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

08.00-20.00

 

Izložba

kARTe mARTek (izložba Hrvatskog kartografskog društva i Geodetskog fakulteta; autor: Vlado Martek)

 

24. TRAVNJA     S R I J E D A

TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Vizionarstvo u tehnici (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Arktik, autor: Luka Tomac (organizirano u suradnji s British Councilom)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Velika istraživanja (izložba filatelističkog kluba Zagreb)

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Živjeti s klizištima (izložba Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Gradskog ureda za strategijsko planiranje i razvoj Grada Zagreba i Ureda za upravljanje u hitnim situacijama Grada Zagreba)

10.00-11.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Budućnost: poznavanje sadašnjeg i predviđanje budućeg vremena, voditelj: Mladen Matvijev

10.00-11.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Mala TV-prognoza vremena, voditelj: Lovro Kalin

10.00-11.00

TM Dvorište

Radionica
S0,S1,S2

Meteorološko motrenje – Meteorološka postaja „Tehnički muzej“, voditeljice: Ana Weissenberger, Janja Milković i učenici Šumarske i drvodjeljske škole iz Karlovca – budući meteorološki tehničari

10.00-11.30

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1

Izradi svoje tijelo u 90 minuta, voditeljica: Bojana Davda Sirovina i učenici V. Gimnazije

10.30-11.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Mirela Marić, Suzana Rimac Brnčić: Funkcionalna hrana i pretilost

11.00-19.00

TM Dvorište

Interaktivni kiosk

Nano točka: što mislite o nanotehnologiji? (projekt Nanopinion - organizirano u suradnji s British Councilom)

11.00-11.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Rajka Božanić: Funkcionalna mlijeka – hrana budućnosti

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Prošlost i budućnost šuma u Hrvatskoj, voditelj: Josip Horovski

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2

Vesela geologija, voditeljica: Renata Brezinščak

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Kako radi naš mozak?  voditeljica: Lidija Preglej i učenici Privatne klasične gimnazije

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Priča o boji – percepcija i značenje digitalno producirane boje, voditeljica: Petra Milovac

11.45-12.45

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Marin Matošić: Kako ponovo upotrijebiti otpadnu vodu

12.00-13.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Uklanjanje dušika iz otpadne vode, voditeljice: Dijana Grgas i Tibela Landeka Dragičević

12.00-13.00

TM Velika dvorana

Prezentacija S1,S2,S3

Slobodno dostupni programi za 3D modeliranje, voditeljice: Ana Mihaljević i Maja Kapustić

12.00-13.30

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Prašinski vrtlog, voditelji: Antun Marki, Maja Bubalo i Damjan Jelić

13.00-13.45

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Izrada Službenih topografskih karata u Republici Hrvatskoj, voditelj: Ivan Landek

13.00-14.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Tibela Landeka Dragičević: Otpadna voda – biološka obrada

13.00-14.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Istraživanje toksičnosti spojeva bez eksperimentalnih životinjica, voditeljice: Ksenija Durgo i Ana Butorac

13.00-14.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S1,S2,S3

Mobilnost u kartografiji – jučer, danas i sutra, voditelj: Robert Župan

14.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Jupiter i Galileanski sateliti, voditeljice: Maja Šuveljak i Višnja Srdelić

14.15-15.00

TM Mala dvorana

Film

Svemir: gdje su izvanzemaljci? – Da Vinci Learning

15.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2

Rušim zidam, voditeljice: Margerita Mužić i Marija Mijatović

15.30-16.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S1,S2,S3

Moja malenkost – seizmograf, voditelji: Ivo Allegretti i Tomislav Fiket

15.30-16.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

3D modeliranje – primjena u geovizualizaciji, voditeljice: Ružica Kardum i Veronika Kević

15.30-17.30

TM Dvorište Muzeja

Prezentacija
S1,S2,S3

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Speleološka istraživanja, jučer, danas i sutra, voditelj: Marko Budić

16.00-16.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Integracija i primjene mobilnih uređaja podržanih GNSS-om, voditelji: Fran Peručić i Luka Prosenica

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

40 godina Opservatorija Hvar, voditelji: Jaša Čalogović i Mateja Dumbović

16.00-16.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Branka Levaj, Verica Dragović – Uzelac: „Fresh cut“ voće i povrće – izazov sadašnjosti i budućnosti

16.30-17.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Verica Dragović – Uzelac, Branka Levaj: „Super voće“- mit ili stvarnost?

17.00-19.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Voda – budućnost svijeta je u njezinoj zaštiti, voditeljice: Matea Jarak, Renata Rogić, Kristina Fedel (Edukacijski odbor BIUS-a)

17.15-18.15

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Igor Čatić: Obrazovanje za izazove budućnosti

18.00-19.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Koliko je hladan tekući dušik? voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

18.30-20.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Slaganje molekula alotropskih modifikacija ugljika, voditelj: Nenad Raos

18.30-19.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S3

Korado Korlević: Događaj u Čeljabinsku i naši sljedeći koraci

20.00-21.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S3

Grupa 22 u partnerstvu s Heinrich Böll Stiftung Hrvatska: DOSTA?: PRIRODNA OGRANIČENJA EKONOMSKOG RASTA

24.04.2013.

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00-17.00

 

Izložba postera

Što će nam u daljoj budućnosti biti bliže, a što dalje? izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja, autori: Dragan Bukovec, Biserka Radanović Gužvica, Ivan Razum i Snježana Mikulčić Pavlaković

24.04.2013.

OŠ Ivana Gorana Kovačića, Dječji odjel klinike za kožne i spolne bolesti i Klinike za ortopediju (http://os-igkovacic-zg.skole.hr/skola-u-bolnici
)

12.00-13.00

 

Radionica*

Apokalipsa kroz oči kemičara, voditelji: Kristina Mlinac, Tomislav Kokotović i Nikola Habek

13.00-14.00

 

Radionica*

Svjetlost u medicini – iz prošlosti u budućnost, voditelji: Sanja Dolanski Babić, Kristina Serec, Tijana Gvozdenović i Luka Bucić

* radionica je zatvorenog tipa samo za učenike OŠ Ivana Gorana Kovačića

24.04.2013.

CENTAR ZA KULTURU SUSEDGRAD, Argentinska 5, Zagreb

18.00-20.00

 

Predavanje

Branimir Čuček: Zašto matematičari vole origami – neke nove spoznaje o odnosu znanosti i umjetnosti

24.04.2013.

KNJIŽNICA GAJNICE, Meksička ulica 6

12.00-14.00

 

Radionica

Meteorološka mjerenja u sadašnjosti za prognoze budućnosti, voditelji: Kornelija Špoler Čanić, Krešimir Čanić, Dubravka Rasol, Nikola Vikić-Topić, Antonio Stanešić, Tea Blažević, Martina Ćurić, Tomislav Stilinović, Dorian Ribarić i Amalija Božiček

Mjesta događanja:


TMNT

Tehnički muzej, Kabinet Nikole Tesle, Savska cesta 18

TMV

Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 ili poslati mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )

TMM

Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18

TMP

Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18

TMD

Tehnički muzej, Dvorište Muzeja, Savska cesta 18

Caffé BUG

Tratinska 36

BV

Botanički vrt Marulićev trg 9a, samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898 060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)

NSD

Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a

GF

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

HPM

Hrvatski priridoslovni muzej, Demetrova 1

CKS

Centar za kulturu Susedgrad, Argentinska 5

KG

Knjižnica Gajnice, Meksička ulica 6

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama

Print

Utorak, 23. travnja

Posted in Program.

22.-27.04.2013.

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

08.00-20.00

 

Izložba

kARTe mARTek (izložba Hrvatskog kartografskog društva i Geodetskog fakulteta; autor: Vlado Martek)

23. TRAVNJA     U T O R A K   

TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Vizionarstvo u tehnici (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Arktik, autor: Luka Tomac (organizirano u suradnji s British Councilom)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Velika istraživanja (izložba filatelističkog kluba Zagreb)

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Živjeti s klizištima (izložba Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Gradskog ureda za strategijsko planiranje i razvoj Grada Zagreba i Ureda za upravljanje u hitnim situacijama Grada Zagreba)

10.00-11.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2

„I ptice trebaju stanove“, voditeljica: Bojana Davda Sirovina i učenici V. Gimnazije

10.30-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1

Klima u budućnosti, voditelji: Nikola Vikić-Topić, Antonio Stanešić, Tea Blažević, Martina Čurić, Tomislav Stilinović, Dorian Ribarić, Amalija Božiček, Kornelija Špoler Čanić, Dubravka Rasol i Krešimir Čanić

10.30-11.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Marko Košiček: Alzheimerova bolest – epidemija budućnosti

11.00-19.00

TM Dvorište

Interaktivni kiosk

Nano točka: što mislite o nanotehnologiji? (projekt Nanopinion - organizirano u suradnji s British Councilom)

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Virusi u budućnosti – prijatelji ili neprijatelji, voditeljica: Sandra Šupraha Goreta

11.00-13.00

TM Dvorište Muzeja

Prezentacija
S1,S2,S3

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

11.30-13.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Zvuk – interaktivna radionica, voditelj: Krešimir Čanić

11.45-12.45

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Ivana Herceg Bulić: Utječe li tropski Pacifik na vrijeme u Hrvatskoj?

12.00-13.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Prvi čovjek koji će doživjeti 150 godina već je rođen!, voditeljica: Olga Gornik

12.30-13.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Crvena fermentirana riža – od tradicionalne kineske medicine do suvremenog lijeka, voditeljica: Miranda Sertić

13.30-14.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Ajurvedska medicina – nekad i danas, voditeljica Ana Mornar Turk

13.30-15.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Svijet minerala i simetrija, voditelj: Vanja Biševac

13.00-14.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S3

Toma Keser: Konačna sudbina stalno širećeg svemira

13.30-14.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S1,S2,S3

Bura znanja – o parku, u parku, voditelji: Tomislav Mašić i Josipa Filipović

14.00-14.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Mali letači kobnog potpisa, voditelji: Josipa Filipović i Tomislav Mašić

14.15-15.00

TM Mala dvorana

Film

Šašava znanost: valovi – Da Vinci Learning

14.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Saturn, voditeljice: Maja Šuveljak i Višnja Srdelić

15.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2

Bungee jumping, voditeljice: Margerita Mužić i Marija Mijatović

15.00-16.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Moja malenkost – seizmograf, voditelji: Tomislav Fiket i Ivo Allegretti

15.00-16.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S3

Marihuana - lijek u budućnosti?, voditeljice: Biljana Blažeković, Marija Kindl, Sabina Gazafi i Sanda Vladimir-Knežević

15.30-16.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Sve je mreža, voditelj: Markus Schatten

16.00-17.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Jerka Dumić Belamarić: Personalizirana medicina – medicina budućnosti

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Fitoaromaterapija za zdraviju budućnost, voditeljice: Marija Kindl, Biljana Blažeković, Sabina Gazafi i Sanda Vladimir-Knežević

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

POGLED U BUDUĆNOST HRVATSKE OBALE: NASTANAK I NESTANAK KARBONATA, voditeljica: Hana Fajković

16.30-17.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Arktik na tankom ledu, voditelj: Luka Tomac

17.00-18.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Znanstvene čarolije, voditelji: Monika Bjelčić, Dajana Barišić, Kristina Čuljak, Ivana Nogalo, Katarina Lisac, Ina Erceg, Natali Nakić, Tatjana Lukarić, Zrinka Vitković, Vedran Vulić i Ksenija Žibert

17.00-19.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Voda – budućnost svijeta je u njezinoj zaštiti, voditeljice: Matea Jarak, Renata Rogić, Kristina Fedel (Edukacijski odbor BIUS-a)

17.15-18.15

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Martin Kuhar: Spolni odgoj u Hrvatskoj: odnos znanosti i svjetonazora nekad i danas

18.00-19.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Važnost dodira u komunikaciji, voditeljice: Tihana Brkljačić, Matea Mustapić i Antea Cvjetković

18.30-19.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Tajna praznog prostora - vakuum, voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

18.30-20.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Slaganje molekula alotropskih modifikacija ugljika, voditelj: Nenad Raos

18.30-19.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Neven Soić: Porijeklo i sastav vidljive materije u svemiru

20.00-21.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Roman Brajša: Budućnost svemira

MATICA HRVATSKA, Strossmayerov trg 4

19.00

Velika dvorana

Predavanje

Aarathi Prasad: Like a virgin: o granicama začeća

Live stream predavanja na www.tportal.hr

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00-17.00

 

Izložba postera

Što će nam u daljoj budućnosti biti bliže, a što dalje? izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja, autori: Dragan Bukovec, Biserka Radanović Gužvica, Ivan Razum i Snježana Mikulčić Pavlaković

23.04.2013.

CENTAR ZA KULTURU I OBRAZOVANJE SUSEDGRAD, Argentinska 5, Zagreb

12.00-13.00

 

Predavanje*

Ljubomir Majdandžić: Solarna energija – naša budućnost

*predavanje i eko-praktikum za učenike OŠ Bana Jelačića u solarnoj kući Špansko, J. Kavanjanina 14, Špansko


TMNT

Tehnički muzej, Kabinet Nikole Tesle, Savska cesta 18

TMV

Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 ili poslati mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )

TMM

Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18

TMP

Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18

TMD

Tehnički muzej, Dvorište Muzeja, Savska cesta 18

Caffé BUG

Tratinska 36

BV

Botanički vrt Marulićev trg 9a, samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898 060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)

NSD

Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a

GF

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

HPM

Hrvatski priridoslovni muzej, Demetrova 1

CKS

Centar za kulturu Susedgrad, Argentinska 5

KG

Knjižnica Gajnice, Meksička ulica 6

Mjesta događanja:

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama

More Articles...