dcsimg
  • Najbolji način za predviđanje budućnosti jest njezino stvaranje.

    Abraham Lincoln

  • Budućnost pripada onima koji vjeruju u ljepotu svojih snova.

    Eleanor Roosevelt

  • Možda nismo u stanju pripremiti budućnost za svoju djecu, ali smo barem u stanju pripremiti svoju djecu za budućnost.

    Franklin D. Roosevelt

  • Svi su cvjetovi budućnosti u sjemenu sadašnjosti.

    Kineska

  • Budućnost ovisi o tome što radiš danas.

    Mahatma Gandhi

  • Nikada ne mislim o budućnosti – ionako prebrzo dolazi.

    Albert Einstein

  • Prošlost je duh, budućnost je san, sve što imamo je sada.

    Bill Cosby

  • Ako ne mislite o budućnosti, ne možete je ni imati.

    John Galsworthy

  • Problem s budućnosti je u tome što obično stiže prije nego smo mislili.

    Arnold Glasgow

  • Budućnost je uvijek u pokretu.

    Minch Yoda

Print

Petak, 26. travnja

Posted in Program.

22.-27.04.2013.

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

08.00-20.00

 

Izložba

kARTe mARTek (izložba Hrvatskog kartografskog društva i Geodetskog fakulteta; autor: Vlado Martek)

 

26. TRAVNJA     P E T A K

TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Vizionarstvo u tehnici (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Arktik, autor: Luka Tomac (organizirano u suradnji s British Councilom)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Velika istraživanja (izložba filatelističkog kluba Zagreb)

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Živjeti s klizištima (izložba Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Gradskog ureda za strategijsko planiranje i razvoj Grada Zagreba i Ureda za upravljanje u hitnim situacijama Grada Zagreba)

10.00-11.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Mrežne stranice Državnog hidrometeorološkog zavoda , voditeljice: Janja Milković i Ana Weissenberger

10.00-11.00

TM Dvorište

Radionica
S0,S1,S2

Meteorološko motrenje – meteorološka postaja Tehnički muzej, voditeljice: Ana Weissenberger, Janja Milković i učenici Šumarske i drvodjeljske škole iz Karlovca – budući meteorološki tehničari

10.00-11.00

TM Velika dvorana

Radionica
S3

Budućnost: poznavanje sadašnjeg i predviđanje budućeg vremena, voditelj: Mladen Matvijev

10.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Budućnost u bojama analitičke kemije, voditeljice: Suzana Inić i Jasna Jablan

10.30-11.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S3

Mini elektrana na plin s termoelektričnim elementima, voditeljica: Ankica Đukić

10.30-11.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Antonio Petošić: Zvuk na drugim planetima i može li zlatna ribica čuti želje ribiča koji ju ulovi?

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Jesu li masovna izumiranja stvar prošlosti?, voditelj: Aleksandar Mezga

11.30-12.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Jeste li sigurni da znate sve o automobilima? voditelj: Darko Kozarac

11.30-12.30

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Materijali – ples s neživima, voditelj: Josip Župan

11.45-12.45

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Kalman Žiha, Joško Parunov: Energija vjetrova i valova na morima i oceanima

12.00-13.00*

Botanički vrt *

Prezentacija*
S1,S2,S3

*Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, voditelji: Biserka Juretić, Sanja Kovačić, Dubravka Sandev i Darko Mihelj

12.30-13.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Humanoidni roboti –partneri u radu i igri, voditelji: Zdenko Kovačić, Damjan Miklić i Frano Petric

13.00-14.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Aleksandar Mešić: Sigurna hrana – imperativ za budućnost

13.30-14.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S1,S2,S3

Moja malenkost – seizmograf, voditelji: Ivo Allegretti i Tomislav Fiket

14.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Asteroidi, voditeljice: Maja Šuveljak i Višnja Srdelić

14.00-15.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Egzaktni znanstvenici u hrvatskoj kulturi, voditelj: Igor Subotić i učenici Gimnazije Velika Gorica

14.15-15.15

TM Mala dvorana

Predavanje

Predrag Pale: Kako se uči u 21. stoljeću?

15.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2

Kuda idu divlje bube? voditeljice: Margerita Mužić i Marija Mijatović

15.00-16.30

Caffé BUG

Znanstveni kafić
S3

Matematika i demokracija, voditeljica: Franka Miriam Brückler

15.30-16.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Warp pogon, voditelj: Davor Horvatić

15.30-16.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Biokemija ljubavi, voditelj: Marko Košiček

15.30-17.30

TM Dvorište Muzeja

Prezentacija
S2,S3

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Kalkulatori naših (pra – pra – pra) baka, voditelj: Tomislav Jagušt

16.00-16.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Boris Duralija: Jagode u svemiru

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Znanstvene čarolije, voditelji: Monika Bjelčić, Dajana Barišić, Kristina Čuljak, Ivana Nogalo, Katarina Lisac, Ina Erceg, Natali Nakić, Tatjana Lukarić, Zrinka Vitković, Vedran Vulić i Ksenija Žibert

16.30-17.00

TM Mala Dvorana

Predavanje
S2,S3

Tihomir Miličević: Gljive – nedovoljno poznato carstvo

17.00-18.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Geografska kuhinja, voditelj: Marko Košak

17.00-18.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Geografija i računalne tehnologije, voditelj: Nikola Marijan

17.00-19.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Voda – budućnost svijeta je u njezinoj zaštiti, voditeljice: Matea Jarak, Renata Rogić, Kristina Fedel (Edukacijski odbor BIUS-a)

17.15-17.45

TM Mala dvorana

Predavanje
S1,S2,S3

Milna Tudor: Funkcionalna hrana – hrana novog doba

17.45-18.15

TM Mala dvorana

Predavanje
S1,S2,S3

Nataša Mikulec: Eko mlijeko

18.00-19.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Teslin transformator, voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

18.30-20.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Slaganje molekula alotropskih modifikacija ugljika, voditelj: Nenad Raos

18.30-19.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S3

Tomislav Petković: Stoljetni i budući međaš kvantne fizike: Bohrov model atoma 1913. – 2013.

20.00-21.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S3

Mladen Martinis: Spiralna evolucija svemira

26.04.2013.

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00-17.00

 

Izložba postera

Što će nam u daljoj budućnosti biti bliže, a što dalje? izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja, autori: Dragan Bukovec, Biserka Radanović Gužvica, Ivan Razum i Snježana Mikulčić Pavlaković

Mjesta događanja:


TMNT

Tehnički muzej, Kabinet Nikole Tesle, Savska cesta 18

TMV

Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 ili poslati mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )

TMM

Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18

TMP

Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18

TMD

Tehnički muzej, Dvorište Muzeja, Savska cesta 18

Caffé BUG

Tratinska 36

BV

Botanički vrt Marulićev trg 9a, samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898 060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)

NSD

Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a

GF

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

HPM

Hrvatski priridoslovni muzej, Demetrova 1

CKS

Centar za kulturu Susedgrad, Argentinska 5

KG

Knjižnica Gajnice, Meksička ulica 6

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama