Print

Četvrtak, 25. travnja

Posted in Program.

22.-27.04.2013.

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

08.00-20.00

 

Izložba

kARTe mARTek (izložba Hrvatskog kartografskog društva i Geodetskog fakulteta; autor: Vlado Martek)

 

25. TRAVNJA     Č E T V R T A K

TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Vizionarstvo u tehnici (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Arktik, autor: Luka Tomac (organizirano u suradnji s British Councilom)

10.00-21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Velika istraživanja (izložba filatelističkog kluba Zagreb)

10.00-21.00

TM Predvorje

Izložba

Živjeti s klizištima (izložba Rudarsko-geološko-naftnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, Gradskog ureda za strategijsko planiranje i razvoj Grada Zagreba i Ureda za upravljanje u hitnim situacijama Grada Zagreba)

10.00-11.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1,S2

Mrežne stranice Državnog hidrometeorološkog zavoda , voditeljice: Janja Milković i Ana Weissenberger

10.00-11.00

TM Velika dvorana

Radionica
S0,S1

PLASTIK – FANTASTIK (Radionica o recikliranju – za čištu budućnost), voditeljica: Nikolina Bošnjak

10.30-11.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S0,S1,S2,S3

Dunja Mazzocco Drvar: Gdje je voda koju je pio Nikola Tesla?

11.00-19.00

TM Dvorište

Interaktivni kiosk

Nano točka: što mislite o nanotehnologiji? (projekt Nanopinion - organizirano u suradnji s British Councilom)

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S0,S1

Obnovljivi izvori energije, voditeljica: Nikolina Bošnjak

11.00-13.00

TM Dvorište Muzeja

Prezentacija
S1,S2,S3

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Zašto nam je važna fosilna šuma u ledenom dobu? voditelj: Luka Blažić

11.00-12.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Kako radi naš mozak? voditeljica: Lidija Preglej i učenici Privatne klasične gimnazije

11.45-12.45

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Tatjana Bakran – Petricioli: Nove tehnike i tehnologije u istraživanju živih zajednica Jadranskog mora

12.00-13.00*

Botanički vrt *

Prezentacija*
S1,S2,S3

*Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, voditelji: Biserka Juretić, Sanja Kovačić, Dubravka Sandev i Darko Mihelj

12.00-13.15

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

O krapinskim neandertalcina i geologiji Hrvatskog zagorja , voditelji: Vlasta Krklec, Lorka Lončar Uvodić i Eduard Vasiljević

12.00-13.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Prošlost i budućnost Zemlje, voditelj: Tihomir Marjanac

13.00-14.00

TM Velika dvorana

Prezentacija

S2,S3

Održivost – budućnost materijala, voditeljica: Ana Baričević

13.00-14.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Donat Petricioli: Jednostavni uređaji za mjerenje i snimanje podataka u biološkim istraživanjima mora

13.15-14.15

TM Velika dvorana

Prezentacija

S2,S3

NAŠA NEPOZNATA RIJEKA SAVA, voditeljica: Ana Marija Tomša

14.00-15.00

TM Kabinet Nikole Tesle

Predavanje
S2,S3

Renato Filipin: Nikola Tesla – vizionar budućnosti

14.00-15.30

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Kelvin-Helmholtz-ova nestabilnost, voditelji: Antun Marki, Maja Bubalo i Damjan Jelić

14.15-15.00

TM Mala dvorana

Film

Kako i zašto: izumi i bionika – Da Vinci Learning

15.00-16.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2

Plastik fantastik, voditeljice: Margerita Mužić i Marija Mijatović

15.30-16.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Obnovljivi izvori energije u zemlji sunca i vjetra – stanje i trendovi u svijetu i kod nas, voditelj: Luka Perković

16.00-17.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Ivica Smojver: Budućnost zrakoplovstva

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Čarobni svijet kemije, voditelji: Zrinka Buhin, Tatjana Radanović, Valentina Siuc i  Denis Sačer

16.00-17.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

O recentnim klimatskim promjenama i modeliranju klimatskih scenarija, voditelj: Branko Grisogono

17.00-18.00

TM Velika dvorana

Prezentacija
S2,S3

Od neistraženih dubina Velebita do špilja na Marsu, voditelj: Dalibor Paar

17.00-18.00

TM Velika dvorana

Radionica
S2,S3

Super molekule i svijetla budućnost, voditelji: Ivo Crnolatac, Nataša Šijaković Vujičić, Tihomir Pospišil i Dijana Saftić

17.15-18.15

TM Mala dvorana

Predavanje
S2,S3

Davor Horvatić: Paralelni svemiri i crne rupe

18.00-20.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Voda – budućnost svijeta je u njezinoj zaštiti, voditeljice: Matea Jarak, Renata Rogić, Kristina Fedel (Edukacijski odbor BIUS-a)

18.00-19.30

TM Velika dvorana

Prezentacija
S3

Kooperativni sustavi u prometu i transportu, voditelji: Sadko Mandžuka, Ivan Grgurević, Ivana Ćavar, Edouard Ivanjko, Pero Škorput i Mario Buntić

18.30-20.30

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Slaganje molekula alotropskih modifikacija ugljika, voditelj: Nenad Raos

18.30-19.30

TM Mala dvorana

Predavanje
S3

Ante Radonić: Astronautika danas

18.00-20.00

TM Velika dvorana

Radionica
S1,S2,S3

Mars i njegovi sateliti, voditeljice: Maja Šuveljak i Višnja Srdelić

20.00-21.00

TM Mala dvorana

Predavanje
S3

Korado Korlević: Čovjekov put u Svemir: Budućnost

25.04.2013.

OŠ Ivana Gorana Kovačića, Dječji odjel klinike za kožne i spolne bolesti i Klinike za ortopediju (http://os-igkovacic-zg.skole.hr/skola-u-bolnici
)

12.00-13.00

 

Radionica*

Apokalipsa kroz oči kemičara, voditelji: Kristina Mlinac, Tomislav Kokotović i Nikola Habek

13.00-14.00

 

Radionica*

Svjetlost u medicini – iz prošlosti u budućnost, voditelji: Sanja Dolanski Babić, Kristina Serec, Tijana Gvozdenović i Luka Bucić

* radionica je zatvorenog tipa samo za učenike OŠ Ivana Gorana Kovačića

25.04.2013.

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00-20.00

 

Izložba postera

Što će nam u daljoj budućnosti biti bliže, a što dalje? izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja, autori: Dragan Bukovec, Biserka Radanović Gužvica, Ivan Razum i Snježana Mikulčić Pavlaković

25.04.2013.

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

17.00-20.00

 

Radionica*

CSI: HPM – Zločin u kokošinjcu, voditeljica: Martina Podnar Lešić

*najave za radionicu molimo na 01/4851-700

25.04.2013.

CENTAR ZA KULTURU SUSEDGRAD, Argentinska 5, Zagreb

11.00-13.00

 

Okrugli stol

Budućnost fosilnih goriva – putovi i stranputice energetske tranzicije

Mjesta događanja:


TMNT

Tehnički muzej, Kabinet Nikole Tesle, Savska cesta 18

TMV

Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 ili poslati mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )

TMM

Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18

TMP

Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18

TMD

Tehnički muzej, Dvorište Muzeja, Savska cesta 18

Caffé BUG

Tratinska 36

BV

Botanički vrt Marulićev trg 9a, samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898 060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)

NSD

Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a

GF

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

HPM

Hrvatski priridoslovni muzej, Demetrova 1

CKS

Centar za kulturu Susedgrad, Argentinska 5

KG

Knjižnica Gajnice, Meksička ulica 6

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama