Print

Ponedjeljak, 22. travnja

Posted in Program.

22. TRAVNJA     PONEDJELJAK

Galerija umjetnina

10.00-15.00

GU

Radionice

Radionice, pokusi

11.00-12.00

GU

Protokol

Otvaranje Festivala znanosti

Prirodoslovni muzej

12.00-13.00

PM

Predavanje; S2, S3

Bože Kokan: Muha Lucilia sericata u liječenju rana koje sporo zacijeljuju

Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje

11.00-12.00

FESB

Predavanje

Dragan Poljak: Smjer protoka vremena (strijela vremena) i elektromagnetsko zračenje

Kinoteka Zlatna Vrata

15.00-18.00

KZV

Predavanja

U dodiru znanosti - javna studentska predavanja, voditelji: Ivan Dević, Meri Bilan, Natalija Dunić

18.00-20.00

KZV

Predavanje

Zoran Knez: Veliki teleskopi jučer, danas i sutra

19.00-20.00

KZV

Predavanje

Ivica Puljak: Vizije - kako će znanost revolucionarizirati 21. stoljeće

20.00-21.00

KZV

Predavanje

Željka Roje: Mama, boli me uho!

Gradska knjižnica Marka Marulića

12.00-13.00

GKMM

Predavanje

Mile Dželalija: Prezentacija o stanju u obrazovanju u zemljama Istočne Afrike, te njihovim potencijalima

13.00-14.00

GKMM

Predavanje

Berislav Žarnić: Znanosti i njihovi jezici

17.00-18.00

GKMM

Predavanje

Mirko Jakić: Odnos filozofije i znanosti – sadašnjost i budućnost

18.00-19.00

GKMM

Predavanje

Dragan Poljak: Odnos znanstvene metode i filozofije znanosti – poveznice i razdori kroz povijest

19.00-20.00

GKMM

Predavanje

Franjo Sokolić: Što je vrijeme?

Lvxor

18.00-19.00

LVX

Predavanje
Café Scientifique

Alen Harapin: Moral u vladavini sebičnih interesa ili zašto je važna suradnja?

Sveučilišna knjižnica

17.00-18.00

SVK

Predavanje

Vedran Barbarić: S tehnologijom budućnosti dublje u prošlost – arheološko istraživanje gradine Rat na Braču

18.00-19.00

SVK

Predavanje

Maja Miše: Arheometrija – metodologijom budućnosti istražujemo antičke obrte

19.00-21.00

SVK

Tribina

Budućnost humanističkih znanosti, sudionici: Aleksandar Jakir, Antonija Primorac, Dijana Ćurković, Maja Miše

Mjesta događanja:


FESB

Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića bb (osim u navedenim terminima, Teslina zavojnica će se prezentirati sukladno interesu i vremenskim prilikama)

KIF

Kineziološki fakultet, Teslina 6

MGS

Muzej Grada Splita, Papalićeva ulica 1 (najaviti se na broj 360 171 s obzirom da je broj polaznika ograničen)

PMF

Prirodoslovno–matematički fakultet, Teslina 12

KZV

Kinoteka Zlatna vrata, Pučko otvoreno učilište, Dioklecijanova 7

KTF

Kemijsko-tehnološki fakultet, Teslina 10

GU

Galerija umjetnina, Ulica kralja Tomislava 15

LVX

Kavana Luxor, Peristil

PAK

Patološko – anatomski kompleks, KBC Firule

SVK

Sveučilišna knjižnica, Ruđera Boškovića 31

GKMM

Gradska knjižnica Marka Marulića, Ulica slobode 2

HHI

Hrvatski hidrografski institut, Zrinsko-Frankopanska 161

PM

Prirodoslovni muzej i zoološki vrt Split, Poljana kneza Trpimira 3 (najaviti se na broj 322 988 s obzirom da je broj polaznika ograničen)

SKY

Sky, restaurant / caffe bar, Put Brodarice 6 („Joker“ centar)

Riva

Obala Hrvatskog narodnog preporoda

Obojena

Šetalište Ivana Meštrovića 35

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama