dcsimg
  • Najbolji način za predviđanje budućnosti jest njezino stvaranje.

    Abraham Lincoln

  • Budućnost pripada onima koji vjeruju u ljepotu svojih snova.

    Eleanor Roosevelt

  • Možda nismo u stanju pripremiti budućnost za svoju djecu, ali smo barem u stanju pripremiti svoju djecu za budućnost.

    Franklin D. Roosevelt

  • Svi su cvjetovi budućnosti u sjemenu sadašnjosti.

    Kineska

  • Budućnost ovisi o tome što radiš danas.

    Mahatma Gandhi

  • Nikada ne mislim o budućnosti – ionako prebrzo dolazi.

    Albert Einstein

  • Prošlost je duh, budućnost je san, sve što imamo je sada.

    Bill Cosby

  • Ako ne mislite o budućnosti, ne možete je ni imati.

    John Galsworthy

  • Problem s budućnosti je u tome što obično stiže prije nego smo mislili.

    Arnold Glasgow

  • Budućnost je uvijek u pokretu.

    Minch Yoda

Print

Subota, 27. travnja

Posted in Program.

27. TRAVNJA     SUBOTA

Lvxor

18.00-19.00

LVX

Predavanje
Café Scientifique

Dražan Jožić: X-zrake i njihova primjena u istraživanju materijala

Obojena svjetlost

22.00-01.00

Obojena

Party

Astroparty

Mjesta događanja:


FESB

Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića bb (osim u navedenim terminima, Teslina zavojnica će se prezentirati sukladno interesu i vremenskim prilikama)

KIF

Kineziološki fakultet, Teslina 6

MGS

Muzej Grada Splita, Papalićeva ulica 1 (najaviti se na broj 360 171 s obzirom da je broj polaznika ograničen)

PMF

Prirodoslovno–matematički fakultet, Teslina 12

KZV

Kinoteka Zlatna vrata, Pučko otvoreno učilište, Dioklecijanova 7

KTF

Kemijsko-tehnološki fakultet, Teslina 10

GU

Galerija umjetnina, Ulica kralja Tomislava 15

LVX

Kavana Luxor, Peristil

PAK

Patološko – anatomski kompleks, KBC Firule

SVK

Sveučilišna knjižnica, Ruđera Boškovića 31

GKMM

Gradska knjižnica Marka Marulića, Ulica slobode 2

HHI

Hrvatski hidrografski institut, Zrinsko-Frankopanska 161

PM

Prirodoslovni muzej i zoološki vrt Split, Poljana kneza Trpimira 3 (najaviti se na broj 322 988 s obzirom da je broj polaznika ograničen)

SKY

Sky, restaurant / caffe bar, Put Brodarice 6 („Joker“ centar)

Riva

Obala Hrvatskog narodnog preporoda

Obojena

Šetalište Ivana Meštrovića 35

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama

Print

Petak, 26. travnja

Posted in Program.

26. TRAVNJA     PETAK

Prirodoslovni muzej

12.00-13.00

PM

Predavanje; S2, S3

Bože Kokan: Muha Lucilia sericata u liječenju rana koje sporo zacijeljuju

Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje

10.00-14.00

FESB

Demonstracija

Tesline čarolije – Teslina zavojnica, voditelji: Tamara Radan, Duje Giljanović, Dominik Jukić

Gradska knjižnica Marka Marulića

10.00-11.00

GKMM

Predavanje

Tonči Kokić: Hijerarhijsko gledište je budućnost teorije evolucije

11.00-12.00

GKMM

Predavanje

Juraj Simunić: Evolucijska utrka u naoružanju – važnost za budućnost medicine

12.00-13.00

GKMM

Predavanje

Ivica Aviani: Budućnost energije – energija budućnosti

16.30-17.30

GKMM

Predavanje

Joško Božanić: Projekt istraživanja hrvatske maritimne baštine

Kinoteka Zlatna Vrata

16.00-19.00

KZV

Predavanja

Predavanja znanstvenih novaka

19.00-20.00

KZV

Predavanje

Ivana Mihovilčević: Pravo budućnosti – računalno i informatičko pravo

20.00-21.00

KZV

Predavanje

Maja Marasović: Svjetlija budućnost

Lvxor

18.00-19.00

LVX

Predavanje
Café Scientifique

Milan Tafra: Moć rejting agencija

Caffe bar Sky

19.00-21.00

SKY

Prezentacija

Ante Medić: Realtime pogled na Zemlju s prolazećih satelita

21.00-23.00

SKY

Promatranje

Promatranje neba teleskopima

Mjesta događanja:


FESB

Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića bb (osim u navedenim terminima, Teslina zavojnica će se prezentirati sukladno interesu i vremenskim prilikama)

KIF

Kineziološki fakultet, Teslina 6

MGS

Muzej Grada Splita, Papalićeva ulica 1 (najaviti se na broj 360 171 s obzirom da je broj polaznika ograničen)

PMF

Prirodoslovno–matematički fakultet, Teslina 12

KZV

Kinoteka Zlatna vrata, Pučko otvoreno učilište, Dioklecijanova 7

KTF

Kemijsko-tehnološki fakultet, Teslina 10

GU

Galerija umjetnina, Ulica kralja Tomislava 15

LVX

Kavana Luxor, Peristil

PAK

Patološko – anatomski kompleks, KBC Firule

SVK

Sveučilišna knjižnica, Ruđera Boškovića 31

GKMM

Gradska knjižnica Marka Marulića, Ulica slobode 2

HHI

Hrvatski hidrografski institut, Zrinsko-Frankopanska 161

PM

Prirodoslovni muzej i zoološki vrt Split, Poljana kneza Trpimira 3 (najaviti se na broj 322 988 s obzirom da je broj polaznika ograničen)

SKY

Sky, restaurant / caffe bar, Put Brodarice 6 („Joker“ centar)

Riva

Obala Hrvatskog narodnog preporoda

Obojena

Šetalište Ivana Meštrovića 35

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama

Print

Četvrtak, 25. travnja

Posted in Program.

25. TRAVNJA     ČETVRTAK

Prirodoslovni muzej

12.00-13.00

PM

Predavanje; S2, S3

Bože Kokan: Muha Lucilia sericata u liječenju rana koje sporo zacijeljuju

Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje

09.30-13.00

FESB

Smotra

Budi i ti znanstvenik – pokusi i istraživački radovi učenika osnovnih i srednjih škola

13.00-14.00

FESB

Demonstracija

Tesline čarolije – Teslina zavojnica, voditelji: Tamara Radan, Duje Giljanović, Dominik Jukić

Galerija umjetnina

18.00-19.00

GU

Café Scientifique

Matko Marušić: Kava sa znanstvenikom

Kinoteka Zlatna Vrata

17.00-18.00

KZV

Predavanja

Borka Jadrijević: U tvornici prostih brojeva

18.00-19.00

KZV

Predavanje

Ivan Toman: Što je klima? 

19.00-20.00

KZV

Predavanje

Rade Popadić: Klimatske promjene u Hrvatskoj i svijetu

20.00-21.00

KZV

Predavanje

Davorka Sutlović: Tragovi - DNA analiza i DNA profil

Muzej Grada Splita

12.00-13.00

MGS

Radionica; S0, S1

Muzejski vremeplov - slike prošlosti, vizije budućnosti, voditeljica: Gorana Barišić Bačelić

14.00-15.00

MGS

Radionica; S0, S1

Muzejski vremeplov - slike prošlosti, vizije budućnosti, voditeljica: Gorana Barišić Bačelić

Prirodoslovno matematički fakultet

14.00-15.00

PMF

Predavanje

Davor Juretić: Imaju li (peptidni) antibiotici budućnost?

15.00-16.00

PMF

Predavanje

Tomislav Živković: Postoje li dinamički zakoni prirode?

16.00-17.00

PMF

Predavanje

Damir Vukičević: Hoćemo li za 30 godina svi biti milijunaši?

17.00-18.00

PMF

Predavanje

Paško Županović: Sackur-Tetrodeova formula i moderna fizika

18.00-19.00

PMF

Predavanje

Bratislav Lučin: Govore li računala latinski?

19.00-20.00

PMF

Predavanje

Jasna Puizina: Telomere i starenje

Lvxor

18.00-19.00

LVX

Predavanje, Café Scientifique

Dejan Vinković: Zašto pada kamenje s neba i zašto takav kamen može eksplodirati?

Kineziološki fakultet

12.30-13.15

KIF

Predavanje

Viktorija Trninić, Ognjen Uljević: Selektivni interventni programi u psihološkoj pripremi sportaša

Sveučilišna knjižnica

17.00-18.00

SVK

Predavanje

Josip Lorincz: Poslijediplomski studij i usavršavanja u inozemstvu – zašto i kako?

18.00-19.00

SVK

Predavanje

Vesna Pekić: Nanomreže i molekularne komunikacije

20.00-22.00

SVK

Tribina

Popularna znanost i filozofija, sudionici: Tomislav Domazet Lošo, Mile Dželalija

Riva

17.00-20.00

Riva

Radionica

Robotika, voditelji: članovi ZTK grada Splita – Centra Tehničke kulture Kman

17.00-20.00

Riva

Radionica

Programiranje i roboti, voditelj: Saša Mladenović

18.00-19.00

Riva

Radionica

Čarolija vakuuma

18.00-19.00

Riva

Radionica, demonstracija

Lansiranje balona s porukama

18.00-21.00

Riva

Radionica, demonstracija

Put u budućnost – balon i vremenska kapsula

Mjesta događanja:


FESB

Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića bb (osim u navedenim terminima, Teslina zavojnica će se prezentirati sukladno interesu i vremenskim prilikama)

KIF

Kineziološki fakultet, Teslina 6

MGS

Muzej Grada Splita, Papalićeva ulica 1 (najaviti se na broj 360 171 s obzirom da je broj polaznika ograničen)

PMF

Prirodoslovno–matematički fakultet, Teslina 12

KZV

Kinoteka Zlatna vrata, Pučko otvoreno učilište, Dioklecijanova 7

KTF

Kemijsko-tehnološki fakultet, Teslina 10

GU

Galerija umjetnina, Ulica kralja Tomislava 15

LVX

Kavana Luxor, Peristil

PAK

Patološko – anatomski kompleks, KBC Firule

SVK

Sveučilišna knjižnica, Ruđera Boškovića 31

GKMM

Gradska knjižnica Marka Marulića, Ulica slobode 2

HHI

Hrvatski hidrografski institut, Zrinsko-Frankopanska 161

PM

Prirodoslovni muzej i zoološki vrt Split, Poljana kneza Trpimira 3 (najaviti se na broj 322 988 s obzirom da je broj polaznika ograničen)

SKY

Sky, restaurant / caffe bar, Put Brodarice 6 („Joker“ centar)

Riva

Obala Hrvatskog narodnog preporoda

Obojena

Šetalište Ivana Meštrovića 35

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama

Print

Srijeda, 24. travnja

Posted in Program.

24. TRAVNJA     SRIJEDA

Prirodoslovni muzej

12.00-13.00

PM

Predavanje; S2, S3

Bože Kokan: Muha Lucilia sericata u liječenju rana koje sporo zacijeljuju

Kinoteka Zlatna Vrata

17.00-18.00

KZV

Predavanje

Lovre Krstulović-Opara: Detekcija osmoze kod plovila metodom infracrvene termografije

18.00-19.00

KZV

Predavanje

Nikola Godinović: Što smo otkrili prije 100 godina, a što bismo mogli otkriti za 100 godina?

19.00-20.00

KZV

Predavanje

Aarathi Prasad: Like a virgin: Exploring the Frontiers of Conception

20.00-21.00

KZV

Predavanje, prezentacija

Ilijan Kotarac: Ipak se okreće!

Lvxor

18.00-19.00

LVX

Predavanje
Café Scientifique

Ivana Novak: Autofagija i njena uloga u zdravlju i bolesti

Medicinski fakultet

12:00

MEF

Predavanje

Aarathi Prasad: Like a virgin: Exploring the Frontiers of Conception

Kemijsko tehnološki fakultet

09.30-19.30

KTF

Otvoreni dan

Otvoreni dan Kemijsko-tehnološkog fakulteta

09.30-10.00

KTF

Prezentacija

Upoznajte KTF! Zadaje li vam kemija glavobolju?, voditelji: studenti i znanstveni novaci

10.00-11.00

KTF

Eksperimenti

Mala škola čarolije, voditelji: studenti i znanstveni novaci

11.00-12.00

KTF

Radionica

Znanstvena školica, voditeljica: Lea Kukoč Modun

12.00-13.00

KTF

Eksperimenti

Šaljivi i poučni kemijski pokusi i prezentacije, voditelji: studenti i znanstveni novaci

13.00-14.00

KTF

Predavanje

Maja Marasović: Svjetlija budućnost

14:00-15:0

KTF

Predavanje

Dražan Jozić: X-zrake i njihova primjena u istraživanju materijala

15.00-16.00

KTF

Radionica

Voda iz boce vs. voda iz slavine, voditelji: djelatnici Zavoda za inženjerstvo okoliša

16.00-17.00

KTF

Predavanje

Tea Bilušić: Što ćemo jesti u budućnosti?

17.00-18.00

KTF

Predavanja

Postani vrstan poznavatelj kemije – kemijski kviz i kratka znanstvena predavanja, voditelji: studenti i znanstveni novaci

18.00-19.00

KTF

Radionica

Kemijom do mirišljavih poklona, voditelji: djelatnici Zavoda za organsku tehnologiju

Prirodoslovno matematički fakultet

12.00-13.00

PMF

Predavanje

Mirjana Nazor: Je li optimizam uvijek bolji od pesimizma?

13.00-14.00

PMF

Predavanje

Ivan Tadić: O nadi

Patološko – anatomski kompleks

15.00-18.00

PAK

Radionica, S3

Anatomija mozga, voditelji: Dubravka Komić, Ivana Marelja, Ružica Tokalić

Sveučilišna knjižnica

18.00-20.00

SVK

Tribina

Budućnost mediteranskih gradova, sudionici: Ivo Šimunović, Mirko Petrić, Diana Magdić, Maja Miše OTKAZANO!

 Hrvatski hidrografski institut

10.00-14.00

HHI 

 Otvoreni dani

Otvoreni dan Hrvatskog hidrografskog instituta

Mjesta događanja:


FESB

Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića bb (osim u navedenim terminima, Teslina zavojnica će se prezentirati sukladno interesu i vremenskim prilikama)

KIF

Kineziološki fakultet, Teslina 6

MGS

Muzej Grada Splita, Papalićeva ulica 1 (najaviti se na broj 360 171 s obzirom da je broj polaznika ograničen)

PMF

Prirodoslovno–matematički fakultet, Teslina 12

KZV

Kinoteka Zlatna vrata, Pučko otvoreno učilište, Dioklecijanova 7

MEF

Medicinski fakultet, Šoltanska 2

KTF

Kemijsko-tehnološki fakultet, Teslina 10

GU

Galerija umjetnina, Ulica kralja Tomislava 15

LVX

Kavana Luxor, Peristil

PAK

Patološko – anatomski kompleks, KBC Firule

SVK

Sveučilišna knjižnica, Ruđera Boškovića 31

GKMM

Gradska knjižnica Marka Marulića, Ulica slobode 2

HHI

Hrvatski hidrografski institut, Zrinsko-Frankopanska 161

PM

Prirodoslovni muzej i zoološki vrt Split, Poljana kneza Trpimira 3 (najaviti se na broj 322 988 s obzirom da je broj polaznika ograničen)

SKY

Sky, restaurant / caffe bar, Put Brodarice 6 („Joker“ centar)

Riva

Obala Hrvatskog narodnog preporoda

Obojena

Šetalište Ivana Meštrovića 35

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama

Print

Utorak, 23. travnja

Posted in Program.

23. TRAVNJA     UTORAK

Prirodoslovni muzej

12.00-13.00

PM

Predavanje; S2, S3

Bože Kokan: Muha Lucilia sericata u liječenju rana koje sporo zacijeljuju

Kinoteka Zlatna Vrata

17.00-18.00

KZV

Prezentacija

Ivica Grković: Anatomija budućnosti - zašto i kako

18.00-21.00

KZV

Predavanje

Livia Puljak, Damir Sapunar, CFI: Znanost u filmovima

Lvxor

18.00-19.00

LVX

Predavanje
Café Scientifique

Ranko Milić: Društveno odgovorna ekonomija budućnosti

Mjesta događanja:


FESB

Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića bb (osim u navedenim terminima, Teslina zavojnica će se prezentirati sukladno interesu i vremenskim prilikama)

KIF

Kineziološki fakultet, Teslina 6

MGS

Muzej Grada Splita, Papalićeva ulica 1 (najaviti se na broj 360 171 s obzirom da je broj polaznika ograničen)

PMF

Prirodoslovno–matematički fakultet, Teslina 12

KZV

Kinoteka Zlatna vrata, Pučko otvoreno učilište, Dioklecijanova 7

KTF

Kemijsko-tehnološki fakultet, Teslina 10

GU

Galerija umjetnina, Ulica kralja Tomislava 15

LVX

Kavana Luxor, Peristil

PAK

Patološko – anatomski kompleks, KBC Firule

SVK

Sveučilišna knjižnica, Ruđera Boškovića 31

GKMM

Gradska knjižnica Marka Marulića, Ulica slobode 2

HHI

Hrvatski hidrografski institut, Zrinsko-Frankopanska 161

PM

Prirodoslovni muzej i zoološki vrt Split, Poljana kneza Trpimira 3 (najaviti se na broj 322 988 s obzirom da je broj polaznika ograničen)

SKY

Sky, restaurant / caffe bar, Put Brodarice 6 („Joker“ centar)

Riva

Obala Hrvatskog narodnog preporoda

Obojena

Šetalište Ivana Meštrovića 35

Publika:
S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama

More Articles...