dcsimg
  • Najbolji način za predviđanje budućnosti jest njezino stvaranje.

    Abraham Lincoln

  • Budućnost pripada onima koji vjeruju u ljepotu svojih snova.

    Eleanor Roosevelt

  • Možda nismo u stanju pripremiti budućnost za svoju djecu, ali smo barem u stanju pripremiti svoju djecu za budućnost.

    Franklin D. Roosevelt

  • Svi su cvjetovi budućnosti u sjemenu sadašnjosti.

    Kineska

  • Budućnost ovisi o tome što radiš danas.

    Mahatma Gandhi

  • Nikada ne mislim o budućnosti – ionako prebrzo dolazi.

    Albert Einstein

  • Prošlost je duh, budućnost je san, sve što imamo je sada.

    Bill Cosby

  • Ako ne mislite o budućnosti, ne možete je ni imati.

    John Galsworthy

  • Problem s budućnosti je u tome što obično stiže prije nego smo mislili.

    Arnold Glasgow

  • Budućnost je uvijek u pokretu.

    Minch Yoda

Print

Utorak, 23. travnja

Posted in Program.

 

23. TRAVNJA  2013.
UTORAK

 

Rektorat

10:00-18:00

Rektorat

Izložba postera

Označavanje karata prošlosti za bolje razumjevanje budućnosti, Božidar Glas, Tomislav Jakopec, Zoran Velagić

Budućnost knjige, Tomislav Jakopec, Andrea Župarić, MonikaPejičić

Prilagodljive mrežne stranice kao budućnost weba, Tomislav Jakopec, Sanja Lapiš, Marta Matijević

Budućnost u pismu i jeziku pohranjena, Milica Lukić, Vera BlaževićKrezić
Terapija budućnosti – ideja ili stvarnost?, Maja Boras, Anja Bjelousov, Dino Pavoković, Deni Pavoković

Robotika u budućnosti, Danijela Pezer

Računala budućnosti, Mirjana Čičak, Gordana Matičević

Koncepti grada budućnosti, Marin Grubišić, Ivana Brkanić

Food timeline, Ines Banjari, Dalibor Karas, Snježana Kožić, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić, Martina Širić, Gorana Eljuga, Nives Stojanović, Tereza Novoselić, Dragana Jelenić, Martina Boc, Maša Novak

Prošlost za budućnost, Dinka Kovačević, Jasmina Lovrinčević,studenti 1. godine diplomskog studija Kulturologije- Katedra za knjižničarstvo

Izvori svjetlosti nove generacije, Dejan Bošnjaković, Željka Mioković, Anita Kvaček, Goran Kurtović

Bioničko oko, Katarina Badak, Andrea Dorokazi, Kristina Duvnjak, Barbara Dumančić

Farmakogenomika, Sonja Šarčević

Medicinska tehnologija: očekivanja i realnost, Ivana Cindrić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Slika budućnosti u dramama Maxa Frischa, Katarina Žeravica

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3, šira populacija

Prometne prilike krajem 1920-ih godina u Osijeku, Anamarija Lukić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3, šira populacija

Razvoj automobilizma u Osijeku tijekom velike depresije, Anamarija Lukić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Kako ćemo liječiti infekcije bakterijama u budućnosti?, Danijela Tavić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3,šira populacija

Epigenetika: od bake do unukeLjubica Glavaš-Obrovac

 

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Budućnost liječenja psihijatrijskih pacijenata, Đorđe Pojatić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3, šira populacija

Budućnost=strelica vremena, Josip Brana

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Kako je Zemlja ugrožena iz svemira , Vladis Vujnović

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3, šira populacija

Budućnost amaterske astronomije, Dalibor Mesarić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3, šira populacija

Astronomi amateri budućnosti u pohode, Dalibor Mesarić, Antonio Kožar, Dario Ramljak, Alen Eredžija, Viktorija Alilović, Ivana Jagurinac, Domagoj Ćavar, Predrag Dimitrijević, Marija Kuterovac

 

Umjetnička akademija

9:00-9:30

UAOS

Predavanje,
šira populacija

Kazalište, kultura, tranzicija ili kako osigurati budućnost funkcioniranja kazališta, Alen Biskupović

Medicinski fakultet

10:00–12:00

MEFOS

Radionica,
S1, S2

Igra koja vam može dati dodatnih 10 godina života, Anita Ćosić, Sanja Novak, Lidija Rašić

Prehrambeno tehnološki fakultet

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S0, S1

Žitarice budućnosti, Ines Banjari, Nives Stojanović, Tereza Novoselić, Gorana Eljuga, Martina Širić, Dragana Jelenić, Ivana Odak, Ružica Vučić, Marija Pušić, Helena Šutalo

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S0, S1

Futurističke energetske bombe, Ines Banjari, Snježana Kožić, Dalibor Karas, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić, Maša Novak, Martina Boc

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
šira populacija

Zeleno - Čisto - Obnovljivo!, Sandra Budžaki, Ivan Kovač, Ana Jelinić, Goran Miljić, Maria Kovač, Darko Adžić, Ivana Čurković, Darijo Šibalić, Mirela Džakić, Helena Trogrlić

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S0, S1

Laboratorij budućnosti, Indira Kosović, Đurđica Ačkar, Ante Lončarić, Marija Nujić, Damir Krstanović, Ivan Tomas, Tomislav Rot, Josipa Mađarić, Iva Čobanković, Gordana Šelo, Zdravko Vulin, Davor Tkalec, Tamara Jurić, Milica Maletić, Tanja Janžek, Tea Šimić

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
šira populacija

Prirodna kozmetika - kozmetika budućnosti!, Stela Jokić, Marina Rajić, Snježana Keleković, Ivana Komušanac, Andrea Bošnjak, Lorena Čakalović, Ana Ćurić, Nikolina Mendešević, Martina Jakovljević, Ana Roth, Lucija Kučko, Anja Bašnec

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S1, S2, S3, šira populacija

Ulja sadašnjosti za majoneze budućnosti, Tihomir Moslavac, Daniela Paulik, Nives Resiga, Ivana Markoljević, Katarina Tomas, Dajana Matić, Anja Bašnec, Ivana Jakobović, Danica Hrg, Marija Joskić, Maja Morača, Valentina Besten

Osnovna škola „Darda“

10:40–12:15 

Osnovna škola „Darda“

Radionica,
4. razred OŠ

Što mi treba za zdravu budućnost?, Zvonimir Tomac, Azra Staščik, Dušana Marić

Gimnazija „Matija Mesić“ Slavonski Brod

12:00-12:45

Gimnazija „Matija Mesić“ Slavonski Brod

Radionica,
S3

Termografija u medicini i tehnici, Zvonimir Janković, Marija Živić

Katolički bogoslovni fakultet

12:00-12:30

KBF

Predavanje,
S3, šira populacija

Budućnost započinje u sadašnjosti, Marko Tomić

Ekonomski fakultet

13:15-15:00

EFOS, dvorana 7

Radionica,
S3, šira populacija

U poduzetnikovim cipelama (i šeširu)?, Anamarija Delić, Sunčica Oberman Peterka

Osnovna škola „Jagoda Truhelka“

14:00-16:00

OŠ „Jagoda Truhelka“

Radionica,
S0, S1, S2

Stereotipi u slikovnicama– što ću biti kad odrastem?, Vlatka Kalafatić, Sara Marijanović, Nina Šćasni, Katarina Dimšić

14:00-16:00

OŠ „Jagoda Truhelka

Radionica, S3

Djeca budućnosti – zatočenici virtualnih svjetova, Vlatka Kalafatić, Katarina Benković, Marina Divić, Katarina Horvat

14:00-16:00

OŠ „Jagoda Truhelka

Radionica,
S0,S1

Knjiga u budućnosti, Lidija Getto, Monika Čuljak, Nikolina Gojević, Manuela Polak, Martina Reba

14:00-16:00

OŠ „Jagoda Truhelka

Radionica,
S0,S1

Obrazovanje i knjižnica budućnosti, Lidija Getto, Nikolina Ćosić, Anja Kurbalija, Maja Varga

REKTORAT Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
EFOS Ekonomski fakultet, Gajev trg 7, Osijek
ETFOS Elektrotehnički fakultet, Ulica kneza Trpimira 2B, Osijek
FFOS Filozofski fakultet, Lorenza Jaegera 9, Osijek
GFOS Građevinski fakultet, Drinska 16a i Crkvena 21, Osijek
KBF Katoličko bogoslovni fakultet, Petra Preradovića 17, Đakovo
MEFOS Medicinski fakultet, Josipa Huttlera 4, Osijek
PTFOS Prehrambeno-tehnološki fakultet, Franje Kuhača 20, Osijek
PFOS Poljoprivredni fakultet, Petra Svačića bb, Osijek
PRAVOS Pravni fakultet, Stjepana Radića 13, Osije
POLJIN Poljoprivredni institut Osijek, Južno predgrađe 17, Osijek
SFSB Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić-Mažuranić  2, Slavonski Brod
UFOS Učiteljski fakultet,  Ulica Cara Hadrijana bb, CAMPUS Osijek
UAOS Umjetnička akademija,  Petra Svačića bb, CAMPUS
OKem Odjel za kemiju, Cara Hadrijana 8/A - Campus, Osijek
OKult Odjel za kulturologiju, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
OFiz Odjel za fiziku, Gajev trg 6, Osijek
OMat Odjel za matematiku, Gajev trg 6, Osijek
Manjež Petra Svačića bb, CAMPUS
Srednja škola „Valpovo“ Dr. Franje Tuđmana 2, Valpovo
Gimnazija „Matija Mesić“ Naselje Slavonija I br. 8, Slavonski Brod
II.  gimnazija Kamila Firingera 5, Osijek
III. gimnazija Kamila Firingera 14, Osijek
Isusovačka klasična gimnazija Trg Vatroslava Lisinskog 1, Osijek
OŠ „ Tin Ujević“ Opatijska 46, Osijek
OŠ „ Darda“ Školska ulica 9, Darda  
OŠ  „Mladost“ Sjenjak 7, Osijek
OŠ „Jagoda Truhelka“ Crkvena 23, Osijek
UGM Udruga Gloria Maris, Svodovi bb, Tvrđa,  Osijek
IKTUS Šetalište kardinala Franje Šepera, Osijek
Trg Ante Starčevića  
   

 

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole

S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole