Print

Srijeda, 24. travnja

Posted in Program.

 

24. TRAVNJA  2013.   
SRIJEDA

 

Rektorat

10:00-18:00

Rektorat

Izložba postera

Označavanje karata prošlosti za bolje razumjevanje budućnosti, Božidar Glas, Tomislav Jakopec, Zoran Velagić

Budućnost knjige, Tomislav Jakopec, Andrea Župarić, MonikaPejičić

Prilagodljive mrežne stranice kao budućnost weba, Tomislav Jakopec, Sanja Lapiš, Marta Matijević

Budućnost u pismu i jeziku pohranjena, Milica Lukić, Vera BlaževićKrezić


Terapija budućnosti – ideja ili stvarnost?, Maja Boras, Anja Bjelousov, Dino Pavoković, Deni Pavoković

Robotika: Pogled u budućnost , Danijela Pezer

Računala budućnosti, Mirjana Čičak, Gordana Matičević

Koncepti grada budućnosti, Marin Grubišić, Ivana Brkanić

Food timeline, Ines Banjari, Dalibor Karas, Snježana Kožić, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić, Martina Širić, Gorana Eljuga, Nives Stojanović, Tereza Novoselić, Dragana Jelenić, Martina Boc, Maša Novak

Prošlost za budućnost, Dinka Kovačević, Jasmina Lovrinčević,studenti 1. godine diplomskog studija Kulturologije- Katedra za knjižničarstvo

Izvori svjetlosti nove generacije, Dejan Bošnjaković, Željka Mioković, Anita Kvaček, Goran Kurtović

Bioničko oko, Katarina Badak, Andrea Dorokazi, Kristina Duvnjak, Barbara Dumančić

Farmakogenomika, Sonja Šarčević

Medicinska tehnologija: očekivanja i realnost, Ivana Cindrić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje, S3

Informacijski stručnjaci – inženjeri budućnosti, Milijana Mičunović, Boris Bosančić, Josipa Selthofer, DarkoLacović

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S1, S2, S3, šira populacija

Epidemije budućnosti, Ines Banjari, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S2, S3, šira populacija

Hrana budućnosti, Ines Banjari, Dalibor Karas i Snježana Kožić

16:00–20:00

Rektorat

Prezentacija,
šira populacija

Voda kao gorivo budućnosti, Sandra Budžaki, Marija Kovač, Goran Miljić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Utjecaj buke na čovjeka, Tomislav Keser, Marina Pajić,Željko Hocenski, Petar Horvat, Dalibor Mesarić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Norme, standardi, propisi, Željko Hocenski, Ivana Josipović, Tomislav Keser, Petar Horvat, Dalibor Mesarić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Budućnost nadzora buke, Tomislav Keser, Dario Pović,Željko Hocenski, Petar Horvat, Dalibor Mesarić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Računalni sustav nadzora buke, Tomislav Keser, Filip Bajić,Željko Hocenski, Petar Horvat, DaliborMesarić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Dinamički prikaz u realnom vremenu, Željko Hocenski, Ivan Kalafatić, Tomislav Keser, Petar Horvat, Dalibor Mesarić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3

Vjerojatnost pojave velikih voda, Anamarija Rabi, Lidija Tadić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3

Različiti scenariji klimatskih promjena, Željko Šreng, Lidija Tadić

Medicinski fakultet

9:00–11:30

MEFOS

Radionica,
šira populacija

Čovjek ili bakterije – tko će imati posljednju riječ?, Svjetlana Marić, Kristina Fogadić, Irena Frohlich

12:00-13:00

MEFOS

Radionica,
S2,

Budući kemičari, Marijana Jukić, Kristina Ivić, Katarina Mišković,  Ljubica. Glavaš-Obrovac

III. gimnazija

10:00-11:30

III. gimnazija

Radionica,
S3

Budućnost jezika, Tanja Gradečak-Erdeljić, Ana Mikić Čolić, Martina Bertić, Gabrijela Crnjak, Dorijan Gudurić

Prehrambeno tehnološki fakultet

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S0, S1

Žitarice budućnosti, Ines Banjari, Nives Stojanović, Tereza Novoselić, Gorana Eljuga, Martina Širić, Dragana Jelenić, Ivana Odak, Ružica Vučić, Marija Pušić, Helena Šutalo

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S0, S1

Futurističke energetske bombe, Ines Banjari, Snježana Kožić, Dalibor Karas, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić, Maša Novak, Martina Boc

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
šira populacija

Zeleno - Čisto - Obnovljivo!, Sandra Budžaki, Ivan Kovač, Ana Jelinić, Goran Miljić, Maria Kovač, Darko Adžić, Ivana Čurković, Darijo Šibalić, Mirela Džakić, Helena Trogrlić

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S0, S1

Laboratorij budućnosti, Indira Kosović, Đurđica Ačkar, Ante Lončarić, Marija Nujić, Damir Krstanović, Ivan Tomas, Tomislav Rot, Josipa Mađarić, Iva Čobanković, Gordana Šelo, Zdravko Vulin, Davor Tkalec, Tamara Jurić, Milica Maletić, Tanja Janžek, Tea Šimić

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
šira populacija

Prirodna kozmetika - kozmetika budućnosti!, Stela Jokić, Marina Rajić, Snježana Keleković, Ivana Komušanac, Andrea Bošnjak, Lorena Čakalović, Ana Ćurić, Nikolina Mendešević, Martina Jakovljević, Ana Roth, Lucija Kučko, Anja Bašnec

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S1, S2, S3, šira populacija

Ulja sadašnjosti za majoneze budućnosti, Tihomir Moslavac, Daniela Paulik, Nives Resiga, Ivana Markoljević, Katarina Tomas, Dajana Matić, Anja Bašnec, Ivana Jakobović, Danica Hrg, Marija Joskić, Maja Morača, Valentina Besten

Ekonomski fakultet

12:00-14:00

EFOS, dvorana 13

Radionica,
S3, šira populacija

Zašto je važno biti poduzetan?, Sunčica Oberman Peterka

Osnovna škola „Mladost“

12:00-13:00

OŠ „Mladost“

Radionica,
S0, S1

Zainteresiranim koracima budućnosti, Janja Lučić, Dječje gradsko vijeće grada Osijeka

II. gimnazija

13:30-14:00

II. gimnazija

Radionica,  S0, S1, S2

Multiculturalism – a way to future, Lidija Getto, Kristina Malbašić, Vanda Šajer, Daniel Antunović -

Odjel za matematiku

16:00-17:00

OMat

Radionica,
S3, šira populacija

Trikovi, strikovi, posude i molekule, Krešimir Molcanov *

 

17:00-18:00

OMat

Radionica,
S3, šira populacija

Biraj i dijeli, Franka Miriam Brueckler *

 

 

*Obavezna najava za grupe na e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ."

 

Filozofski fakultet

17:00–18:00

FFOS,
učionica 66

Okrugli stol,
S3, šira populacija

Znanstveno-fantastična književnost: zašto je važno pisati, čitati i razmišljati o budućnosti? , Ljubica Matek

 

17:00–18:00

FFOS, Svečana dvorana

Predavanje,
S3, šira populacija

Budućnost u pismu i jeziku pohranjena, Milica Lukić, Vera Blažević Krezić

Pravni fakultet

19:00-20:00

Pravni fakultet Osijek, dvorana 1

Prezentacija,
S3, šira populacija

Simulacija suđenja, Mario Vinković, Stela Baričević, Renata Matijašević, ELSA

 

Otvoreni dan Strojarskog fakulteta u Slavonskom Brodu

REKTORAT Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
EFOS Ekonomski fakultet, Gajev trg 7, Osijek
ETFOS Elektrotehnički fakultet, Ulica kneza Trpimira 2B, Osijek
FFOS Filozofski fakultet, Lorenza Jaegera 9, Osijek
GFOS Građevinski fakultet, Drinska 16a i Crkvena 21, Osijek
KBF Katoličko bogoslovni fakultet, Petra Preradovića 17, Đakovo
MEFOS Medicinski fakultet, Josipa Huttlera 4, Osijek
PTFOS Prehrambeno-tehnološki fakultet, Franje Kuhača 20, Osijek
PFOS Poljoprivredni fakultet, Petra Svačića bb, Osijek
PRAVOS Pravni fakultet, Stjepana Radića 13, Osije
POLJIN Poljoprivredni institut Osijek, Južno predgrađe 17, Osijek
SFSB Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić-Mažuranić  2, Slavonski Brod
UFOS Učiteljski fakultet,  Ulica Cara Hadrijana bb, CAMPUS Osijek
UAOS Umjetnička akademija,  Petra Svačića bb, CAMPUS
OKem Odjel za kemiju, Cara Hadrijana 8/A - Campus, Osijek
OKult Odjel za kulturologiju, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
OFiz Odjel za fiziku, Gajev trg 6, Osijek
OMat Odjel za matematiku, Gajev trg 6, Osijek
Manjež Petra Svačića bb, CAMPUS
Srednja škola „Valpovo“ Dr. Franje Tuđmana 2, Valpovo
Gimnazija „Matija Mesić“ Naselje Slavonija I br. 8, Slavonski Brod
II.  gimnazija Kamila Firingera 5, Osijek
III. gimnazija Kamila Firingera 14, Osijek
Isusovačka klasična gimnazija Trg Vatroslava Lisinskog 1, Osijek
OŠ „ Tin Ujević“ Opatijska 46, Osijek
OŠ „ Darda“ Školska ulica 9, Darda  
OŠ  „Mladost“ Sjenjak 7, Osijek
OŠ „Jagoda Truhelka“ Crkvena 23, Osijek
UGM Udruga Gloria Maris, Svodovi bb, Tvrđa,  Osijek
IKTUS Šetalište kardinala Franje Šepera, Osijek
Trg Ante Starčevića  
   

 

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole

S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole