Print

Petak, 26. travnja

Posted in Program.

26. TRAVNJA   2013.
PETAK

 

Rektorat

10:00-18:00

Rektorat

Izložba postera

Označavanje karata prošlosti za bolje razumjevanje budućnosti, Božidar Glas, Tomislav Jakopec, Zoran Velagić

Budućnost knjige, Tomislav Jakopec, Andrea Župarić, MonikaPejičić

Prilagodljive mrežne stranice kao budućnost weba, Tomislav Jakopec, Sanja Lapiš, Marta Matijević

Budućnost u pismu i jeziku pohranjena, Milica Lukić, Vera BlaževićKrezić

Terapija budućnosti – ideja ili stvarnost?, Maja Boras, Anja Bjelousov, Dino Pavoković, Deni Pavoković

Robotika: Pogled u budućnost , Danijela Pezer

Računala budućnosti, Mirjana Čičak, Gordana Matičević

Koncepti grada budućnosti, Marin Grubišić, Ivana Brkanić

Food timeline, Ines Banjari, Dalibor Karas, Snježana Kožić, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić, Martina Širić, Gorana Eljuga, Nives Stojanović, Tereza Novoselić, Dragana Jelenić, Martina Boc, Maša Novak

Prošlost za budućnost, Dinka Kovačević, Jasmina Lovrinčević,studenti 1. godine diplomskog studija Kulturologije- Katedra za knjižničarstvo

Izvori svjetlosti nove generacije, Dejan Bošnjaković, Željka Mioković, Anita Kvaček, Goran Kurtović

Bioničko oko, Katarina Badak, Andrea Dorokazi, Kristina Duvnjak, Barbara Dumančić

Farmakogenomika, Sonja Šarčević

Medicinska tehnologija: očekivanja i realnost, Ivana Cindrić

Osnovna škola „Jagoda Truhelka“

8:00-10:00

OŠ „Jagoda Truhelka“

Radionica, S0, S1, S2

Zakoračimo u čarobni svijet budućnosti, Željko Rački, Manuela Dudaš, Tena Duran

Osnovna škola „Retfala“

8:00-9:00

OŠ „Retfala“

Radionica,
S0, S1, S2

Naša knjiga budućnosti, Ivana Juka, Dijana Ravlić, Marija Sablić

Umjetnička akademija

8:30–9:00

UAOS

Predavanje,
šira populacija

Rembrandt – majstor svjetla i sjene, Margareta Turkalj Podmanicki

Trg Ante Starčevića

10:00-12:00

Trg Ante Starčevića, Osijek

Radionica,
šira populacija

Higijenskim mjerama do zdravije budućnosti, Dino Pavoković, Maja Boras, Deni Pavoković, Udruga Balans

Otvoreni dan Poljoprivrednog fakulteta

10:00-20:00                

PFOS

Izložba postera

Ekološka poljoprivreda – poljoprivreda budućnosti, Nina Pećar, Renata Baličević, Marija Ravlić 

Budućnost je u prošlosti: tradicijski poljoprivredno-prehrambeni proizvodi Slavonije i Baranje Ružica Lončarić, Kopčić Marina, Vukašinović Ksenija, Nikolić Marina, Lucić Ivana, Steinbruckner Stjepan, Borić Davor, Balažanović Franjo, Pećar Nina, Petrić Boris, Glavašević Boris, Knežević Darko, Krkalo Ivan, Tolušić Zrinka, Zekić Ivan, Soldo Iva, Lalić Zvonimir, Seki Kristina, Grgić Ivana, Bereš Nataša, Peranović Mario, Matijević Marko, Junušić Vice, Rašić Tomislav, Crnac Tomislav, Lacković Marko, Babić Tihomir, Babić Mario, Petričević Ivana, Mitrović Danijela, Miličić Sanja, Vrbat Anamarija, Škoda Ana, Kastriot Marki, Sudar Milan, Miličević Davor

Koze - naša održiva budućnost, Željka Klir, Josip Novoselec

Mogućnost primjene propolisa u hranidbi životinja, Ivana Klarić,  Jelena Muselin

Primjena gljiva u hranidbi životinja, Ivana Klarić, Ante Bagarić, Ivan Hrastinski, Nino Kaser, Ivan Mirković 
Vremenska linija genetske selekcije, Kristina Zirn, Bojana Ljuboja
Vertikalne farme; budućnost poljoprivredne proizvodnje, Vladimir Zebec, Jurica Jović

Zašto baš vegeterijanstvo?, Cavrić Kristina, Zandt Jelena

Vrtovi i parkovi budućnosti, za neke stvarnost, za druge san, Alka Turalija

In vitro propagacija Azaleje, Monika Tkalec, Nada Parađiković, TomislavVinković 

Bio, eko, organska, zdrava, funkcionalna i zdrava hrana budućnosti., Martina Safundžić, Magdalena Rajković

Aflatoksini: toksini budućnosti, Jovana Mladenović, Nevena Vukajlović

Putovanje jedne kokice , Dario Iljkić, Nikolina Dokić

Pravi omjer kvalitete i količine proizvoda, Alberković Dajana, Maksimović Biljana  

11:00-20:00                

PFOS,
Aula Alta

Video projekcija

Budućnost poljoprivredne proizvodnje, Vladimir Zebec

11:00-20:00

PFOS,
Centralni hodnik

Izložba,
šira populacija

Divljač, riba, med – hrana budućnosti - Ribnjak?, Tihomir Florijančić, Ivica Bošković, Siniša Ozimec, Dinko Jelkić, Zlatko Puškadija, Anđelko Opačak, Karolina Tucak, Neška Vukšić, Marin Kovačić

11:00-20:00

PFOS,
Zavod za lovstvo, ribarstvo i pčelarstvo

Izložba,
šira populacija

Divljač, riba, med – hrana budućnosti - Pčelarstvo, Tihomir Florijančić, Ivica Bošković, Siniša Ozimec, Dinko Jelkić, Zlatko Puškadija, Anđelko Opačak, Karolina Tucak, Neška Vukšić, Marin Kovačić

11:00-20:00

PFOS,
Zavod za lovstvo, ribarstvo i pčelarstvo

Izložba,
šira populacija

Divljač, riba, med – hrana budućnosti - Divljač, Tihomir Florijančić, Ivica Bošković, Siniša Ozimec, Dinko Jelkić, Zlatko Puškadija, Anđelko Opačak, Karolina Tucak, Neška Vukšić, Marin Kovačić

11:00-13:00

PFOS,
Praktikum Zavoda za specijalnu zootehniku

Radionica,
S3

Hrana u budućnosti, Danijela Beretin, Barbara Čolik, Tara Taslidžić  

11:00-12:00

PFOS,
Praktikum za oplemenjivanje bilja i sjemenarstvo

Radionica,
S0

Biljke koje budućnost znače, Sonja Marić, Sonja Petrović, Dunja Kovačić, Mara Šubarić, Marija Guberac

12:00-14:00

PFOS,
Praktikum za fiziologiju i ishranu bilja

Radionica,
šira populacija

Želim biti znanstvenik i raditi u laboratoriju u, Marija Špoljarević, Meri Engler,  Katica Klešić

13:00-15:00

PFOS,
Praktikum Zavoda za agroekonomiju

Radionica,
S1

Zelena ekonomija – mogućnost za budućnost, Ljubica Ranogajec, Jadranka Deže, Teodora Todorčić Vekić. Antonella Kapović, Jelena Antukić, Ivana Nuić

12:00-12:10

PFOS

Predavanje,
S2, S3, šira populacija

Ima li budućnosti bez nematoda?, Mirjana Brmež  

12:10-12:20

PFOS

Predavanje,
S0, S1, S2, S3, šira populacija

Druga strana kukaca, Ankica Sarajlić

12:20-12:30

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Značaj erudita za budućnost znanosti; budućnost erudita u znanosti, Vlatko Galić

12:30-12:40

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Putovanje jedne kokice , Nikolina Dokić, Dario Iljkić

12:55-13:05

PFOS

Predavanje,
šira populacjia

Pravi omjer kvalitete i količine proizvoda, Alberković Dajana, Maksimović Biljana  

13:05-13:15

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Animalni proizvodi u budućnosti, Boris Lukić, Martin Visković

13:15-13:25

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Vremenska linija genetske selekcije, Kristina Zirn, Bojana Ljuboja

13:25-13:35

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Kako očuvati animalne genetske resurse?, Petar Levak

13:35-13:45

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Aflatoksini: toksini budućnosti, Jovana Mladenović, Nevena Vukajlović

14:00-14:10

PFOS

Predavanje,
S3, šira populacija

Nove metode u poljoprivredi - Agrošumarstvo,Vladimir Ivezić

 

14:10-14:20

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Hrana u budućnosti, Danijela Beretin, Barbara Čolik, Tara Taslidžić

14:20-14:30

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost razvoja regije je u suradnji, Snježana Tolić, Krunoslav Zmaić

14:30-14:40

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost konjičkog turizma u Hrvatskoj, Mirjana Baban, Maja Vuić

14:55-15:05

PFOS

Predavanje,
S3, šira populacija

Zloupotreba povjerenja potrošača– otkrivanje u animalnim proizvodima, Goran Kerep, Boris Lukić, Ivona Đurkin

15:05-15:15

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Bio, eko, organska, zdrava, funkcionalna i zdrava hrana budućnosti., Martina Safundžić, Magdalena Rajković

15:15-15:25

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Zašto baš vegeterijanstvo?, Cavrić Kristina, Zandt Jelena

15:25-15:35

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost korištenja kobiljeg mlijeka u prehrani ljudi, Mirjana Baban, Tena Plečić

15:35-15:45

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost u testiranju ponašanja konja u terapijskom jahanju, Mirjana Baban, Nera Pavičić

16:00-16:10

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost zaprežnog konjičkog sporta, Mirjana Baban, Danko Drobnjak

16:10-16:20

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost endurance konjičkog sporta u Hrvatskoj, Mirjana Baban, Petar Mišanec

16:20-16:30

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost dresurnog jahanja, Mirjana Baban, Viktorija Vivjora

16:30-16:40

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost western jahanja u Hrvatskoj, Mirjana Baban, Tomislav Katančić

17:00-18:00

PFOS

Debata

Gmo proizvodi, zašto za, a zašto protiv?!, Ivona Bećirović, Antonija Kokić, Dajana Alberković, Biljana Maksimović, Martin Visković, KristinaZirn, Bojana Ljuboja, Petar Levak, Jovana Mladenović, Nevena Vukajlović, Jelena Zandt, Martina Safunđić, Magdalena Rajković, Kristina Cavrić

Ekonomski fakultet

12:00-14:00          

EFOS, dvorana 7

Radionica,
S3, šira populacija

Govorite tako da vas slušaju, Ljerka Sedlan Koenig

Odjel za matematiku

14:00–15:00

OMat

Radionica, S1, S2

Pogled u budućnost, Ljerka Jukić Matić

Umjetnička akademija

19:00-20:00

Svečana dvorana Umjetničke akademije

Protokol

Svečano zatvaranje FZ 2013 
Koncert studenata odsjeka za glazbenu umjetnost, Berislav Jerković

REKTORAT Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
EFOS Ekonomski fakultet, Gajev trg 7, Osijek
ETFOS Elektrotehnički fakultet, Ulica kneza Trpimira 2B, Osijek
FFOS Filozofski fakultet, Lorenza Jaegera 9, Osijek
GFOS Građevinski fakultet, Drinska 16a i Crkvena 21, Osijek
KBF Katoličko bogoslovni fakultet, Petra Preradovića 17, Đakovo
MEFOS Medicinski fakultet, Josipa Huttlera 4, Osijek
PTFOS Prehrambeno-tehnološki fakultet, Franje Kuhača 20, Osijek
PFOS Poljoprivredni fakultet, Petra Svačića bb, Osijek
PRAVOS Pravni fakultet, Stjepana Radića 13, Osije
POLJIN Poljoprivredni institut Osijek, Južno predgrađe 17, Osijek
SFSB Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić-Mažuranić  2, Slavonski Brod
UFOS Učiteljski fakultet,  Ulica Cara Hadrijana bb, CAMPUS Osijek
UAOS Umjetnička akademija,  Petra Svačića bb, CAMPUS
OKem Odjel za kemiju, Cara Hadrijana 8/A - Campus, Osijek
OKult Odjel za kulturologiju, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
OFiz Odjel za fiziku, Gajev trg 6, Osijek
OMat Odjel za matematiku, Gajev trg 6, Osijek
Manjež Petra Svačića bb, CAMPUS
Srednja škola „Valpovo“ Dr. Franje Tuđmana 2, Valpovo
Gimnazija „Matija Mesić“ Naselje Slavonija I br. 8, Slavonski Brod
II.  gimnazija Kamila Firingera 5, Osijek
III. gimnazija Kamila Firingera 14, Osijek
Isusovačka klasična gimnazija Trg Vatroslava Lisinskog 1, Osijek
OŠ „ Tin Ujević“ Opatijska 46, Osijek
OŠ „ Darda“ Školska ulica 9, Darda  
OŠ  „Mladost“ Sjenjak 7, Osijek
OŠ „Jagoda Truhelka“ Crkvena 23, Osijek
UGM Udruga Gloria Maris, Svodovi bb, Tvrđa,  Osijek
IKTUS Šetalište kardinala Franje Šepera, Osijek
Trg Ante Starčevića  
   

 

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole

S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole