dcsimg
  • Najbolji način za predviđanje budućnosti jest njezino stvaranje.

    Abraham Lincoln

  • Budućnost pripada onima koji vjeruju u ljepotu svojih snova.

    Eleanor Roosevelt

  • Možda nismo u stanju pripremiti budućnost za svoju djecu, ali smo barem u stanju pripremiti svoju djecu za budućnost.

    Franklin D. Roosevelt

  • Svi su cvjetovi budućnosti u sjemenu sadašnjosti.

    Kineska

  • Budućnost ovisi o tome što radiš danas.

    Mahatma Gandhi

  • Nikada ne mislim o budućnosti – ionako prebrzo dolazi.

    Albert Einstein

  • Prošlost je duh, budućnost je san, sve što imamo je sada.

    Bill Cosby

  • Ako ne mislite o budućnosti, ne možete je ni imati.

    John Galsworthy

  • Problem s budućnosti je u tome što obično stiže prije nego smo mislili.

    Arnold Glasgow

  • Budućnost je uvijek u pokretu.

    Minch Yoda

Print

Petak, 26. travnja

Posted in Program.

26. TRAVNJA   2013.
PETAK

 

Rektorat

10:00-18:00

Rektorat

Izložba postera

Označavanje karata prošlosti za bolje razumjevanje budućnosti, Božidar Glas, Tomislav Jakopec, Zoran Velagić

Budućnost knjige, Tomislav Jakopec, Andrea Župarić, MonikaPejičić

Prilagodljive mrežne stranice kao budućnost weba, Tomislav Jakopec, Sanja Lapiš, Marta Matijević

Budućnost u pismu i jeziku pohranjena, Milica Lukić, Vera BlaževićKrezić

Terapija budućnosti – ideja ili stvarnost?, Maja Boras, Anja Bjelousov, Dino Pavoković, Deni Pavoković

Robotika: Pogled u budućnost , Danijela Pezer

Računala budućnosti, Mirjana Čičak, Gordana Matičević

Koncepti grada budućnosti, Marin Grubišić, Ivana Brkanić

Food timeline, Ines Banjari, Dalibor Karas, Snježana Kožić, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić, Martina Širić, Gorana Eljuga, Nives Stojanović, Tereza Novoselić, Dragana Jelenić, Martina Boc, Maša Novak

Prošlost za budućnost, Dinka Kovačević, Jasmina Lovrinčević,studenti 1. godine diplomskog studija Kulturologije- Katedra za knjižničarstvo

Izvori svjetlosti nove generacije, Dejan Bošnjaković, Željka Mioković, Anita Kvaček, Goran Kurtović

Bioničko oko, Katarina Badak, Andrea Dorokazi, Kristina Duvnjak, Barbara Dumančić

Farmakogenomika, Sonja Šarčević

Medicinska tehnologija: očekivanja i realnost, Ivana Cindrić

Osnovna škola „Jagoda Truhelka“

8:00-10:00

OŠ „Jagoda Truhelka“

Radionica, S0, S1, S2

Zakoračimo u čarobni svijet budućnosti, Željko Rački, Manuela Dudaš, Tena Duran

Osnovna škola „Retfala“

8:00-9:00

OŠ „Retfala“

Radionica,
S0, S1, S2

Naša knjiga budućnosti, Ivana Juka, Dijana Ravlić, Marija Sablić

Umjetnička akademija

8:30–9:00

UAOS

Predavanje,
šira populacija

Rembrandt – majstor svjetla i sjene, Margareta Turkalj Podmanicki

Trg Ante Starčevića

10:00-12:00

Trg Ante Starčevića, Osijek

Radionica,
šira populacija

Higijenskim mjerama do zdravije budućnosti, Dino Pavoković, Maja Boras, Deni Pavoković, Udruga Balans

Otvoreni dan Poljoprivrednog fakulteta

10:00-20:00                

PFOS

Izložba postera

Ekološka poljoprivreda – poljoprivreda budućnosti, Nina Pećar, Renata Baličević, Marija Ravlić 

Budućnost je u prošlosti: tradicijski poljoprivredno-prehrambeni proizvodi Slavonije i Baranje Ružica Lončarić, Kopčić Marina, Vukašinović Ksenija, Nikolić Marina, Lucić Ivana, Steinbruckner Stjepan, Borić Davor, Balažanović Franjo, Pećar Nina, Petrić Boris, Glavašević Boris, Knežević Darko, Krkalo Ivan, Tolušić Zrinka, Zekić Ivan, Soldo Iva, Lalić Zvonimir, Seki Kristina, Grgić Ivana, Bereš Nataša, Peranović Mario, Matijević Marko, Junušić Vice, Rašić Tomislav, Crnac Tomislav, Lacković Marko, Babić Tihomir, Babić Mario, Petričević Ivana, Mitrović Danijela, Miličić Sanja, Vrbat Anamarija, Škoda Ana, Kastriot Marki, Sudar Milan, Miličević Davor

Koze - naša održiva budućnost, Željka Klir, Josip Novoselec

Mogućnost primjene propolisa u hranidbi životinja, Ivana Klarić,  Jelena Muselin

Primjena gljiva u hranidbi životinja, Ivana Klarić, Ante Bagarić, Ivan Hrastinski, Nino Kaser, Ivan Mirković 
Vremenska linija genetske selekcije, Kristina Zirn, Bojana Ljuboja
Vertikalne farme; budućnost poljoprivredne proizvodnje, Vladimir Zebec, Jurica Jović

Zašto baš vegeterijanstvo?, Cavrić Kristina, Zandt Jelena

Vrtovi i parkovi budućnosti, za neke stvarnost, za druge san, Alka Turalija

In vitro propagacija Azaleje, Monika Tkalec, Nada Parađiković, TomislavVinković 

Bio, eko, organska, zdrava, funkcionalna i zdrava hrana budućnosti., Martina Safundžić, Magdalena Rajković

Aflatoksini: toksini budućnosti, Jovana Mladenović, Nevena Vukajlović

Putovanje jedne kokice , Dario Iljkić, Nikolina Dokić

Pravi omjer kvalitete i količine proizvoda, Alberković Dajana, Maksimović Biljana  

11:00-20:00                

PFOS,
Aula Alta

Video projekcija

Budućnost poljoprivredne proizvodnje, Vladimir Zebec

11:00-20:00

PFOS,
Centralni hodnik

Izložba,
šira populacija

Divljač, riba, med – hrana budućnosti - Ribnjak?, Tihomir Florijančić, Ivica Bošković, Siniša Ozimec, Dinko Jelkić, Zlatko Puškadija, Anđelko Opačak, Karolina Tucak, Neška Vukšić, Marin Kovačić

11:00-20:00

PFOS,
Zavod za lovstvo, ribarstvo i pčelarstvo

Izložba,
šira populacija

Divljač, riba, med – hrana budućnosti - Pčelarstvo, Tihomir Florijančić, Ivica Bošković, Siniša Ozimec, Dinko Jelkić, Zlatko Puškadija, Anđelko Opačak, Karolina Tucak, Neška Vukšić, Marin Kovačić

11:00-20:00

PFOS,
Zavod za lovstvo, ribarstvo i pčelarstvo

Izložba,
šira populacija

Divljač, riba, med – hrana budućnosti - Divljač, Tihomir Florijančić, Ivica Bošković, Siniša Ozimec, Dinko Jelkić, Zlatko Puškadija, Anđelko Opačak, Karolina Tucak, Neška Vukšić, Marin Kovačić

11:00-13:00

PFOS,
Praktikum Zavoda za specijalnu zootehniku

Radionica,
S3

Hrana u budućnosti, Danijela Beretin, Barbara Čolik, Tara Taslidžić  

11:00-12:00

PFOS,
Praktikum za oplemenjivanje bilja i sjemenarstvo

Radionica,
S0

Biljke koje budućnost znače, Sonja Marić, Sonja Petrović, Dunja Kovačić, Mara Šubarić, Marija Guberac

12:00-14:00

PFOS,
Praktikum za fiziologiju i ishranu bilja

Radionica,
šira populacija

Želim biti znanstvenik i raditi u laboratoriju u, Marija Špoljarević, Meri Engler,  Katica Klešić

13:00-15:00

PFOS,
Praktikum Zavoda za agroekonomiju

Radionica,
S1

Zelena ekonomija – mogućnost za budućnost, Ljubica Ranogajec, Jadranka Deže, Teodora Todorčić Vekić. Antonella Kapović, Jelena Antukić, Ivana Nuić

12:00-12:10

PFOS

Predavanje,
S2, S3, šira populacija

Ima li budućnosti bez nematoda?, Mirjana Brmež  

12:10-12:20

PFOS

Predavanje,
S0, S1, S2, S3, šira populacija

Druga strana kukaca, Ankica Sarajlić

12:20-12:30

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Značaj erudita za budućnost znanosti; budućnost erudita u znanosti, Vlatko Galić

12:30-12:40

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Putovanje jedne kokice , Nikolina Dokić, Dario Iljkić

12:55-13:05

PFOS

Predavanje,
šira populacjia

Pravi omjer kvalitete i količine proizvoda, Alberković Dajana, Maksimović Biljana  

13:05-13:15

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Animalni proizvodi u budućnosti, Boris Lukić, Martin Visković

13:15-13:25

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Vremenska linija genetske selekcije, Kristina Zirn, Bojana Ljuboja

13:25-13:35

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Kako očuvati animalne genetske resurse?, Petar Levak

13:35-13:45

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Aflatoksini: toksini budućnosti, Jovana Mladenović, Nevena Vukajlović

14:00-14:10

PFOS

Predavanje,
S3, šira populacija

Nove metode u poljoprivredi - Agrošumarstvo,Vladimir Ivezić

 

14:10-14:20

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Hrana u budućnosti, Danijela Beretin, Barbara Čolik, Tara Taslidžić

14:20-14:30

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost razvoja regije je u suradnji, Snježana Tolić, Krunoslav Zmaić

14:30-14:40

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost konjičkog turizma u Hrvatskoj, Mirjana Baban, Maja Vuić

14:55-15:05

PFOS

Predavanje,
S3, šira populacija

Zloupotreba povjerenja potrošača– otkrivanje u animalnim proizvodima, Goran Kerep, Boris Lukić, Ivona Đurkin

15:05-15:15

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Bio, eko, organska, zdrava, funkcionalna i zdrava hrana budućnosti., Martina Safundžić, Magdalena Rajković

15:15-15:25

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Zašto baš vegeterijanstvo?, Cavrić Kristina, Zandt Jelena

15:25-15:35

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost korištenja kobiljeg mlijeka u prehrani ljudi, Mirjana Baban, Tena Plečić

15:35-15:45

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost u testiranju ponašanja konja u terapijskom jahanju, Mirjana Baban, Nera Pavičić

16:00-16:10

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost zaprežnog konjičkog sporta, Mirjana Baban, Danko Drobnjak

16:10-16:20

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost endurance konjičkog sporta u Hrvatskoj, Mirjana Baban, Petar Mišanec

16:20-16:30

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost dresurnog jahanja, Mirjana Baban, Viktorija Vivjora

16:30-16:40

PFOS

Predavanje,
šira populacija

Budućnost western jahanja u Hrvatskoj, Mirjana Baban, Tomislav Katančić

17:00-18:00

PFOS

Debata

Gmo proizvodi, zašto za, a zašto protiv?!, Ivona Bećirović, Antonija Kokić, Dajana Alberković, Biljana Maksimović, Martin Visković, KristinaZirn, Bojana Ljuboja, Petar Levak, Jovana Mladenović, Nevena Vukajlović, Jelena Zandt, Martina Safunđić, Magdalena Rajković, Kristina Cavrić

Ekonomski fakultet

12:00-14:00          

EFOS, dvorana 7

Radionica,
S3, šira populacija

Govorite tako da vas slušaju, Ljerka Sedlan Koenig

Odjel za matematiku

14:00–15:00

OMat

Radionica, S1, S2

Pogled u budućnost, Ljerka Jukić Matić

Umjetnička akademija

19:00-20:00

Svečana dvorana Umjetničke akademije

Protokol

Svečano zatvaranje FZ 2013 
Koncert studenata odsjeka za glazbenu umjetnost, Berislav Jerković

REKTORAT Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
EFOS Ekonomski fakultet, Gajev trg 7, Osijek
ETFOS Elektrotehnički fakultet, Ulica kneza Trpimira 2B, Osijek
FFOS Filozofski fakultet, Lorenza Jaegera 9, Osijek
GFOS Građevinski fakultet, Drinska 16a i Crkvena 21, Osijek
KBF Katoličko bogoslovni fakultet, Petra Preradovića 17, Đakovo
MEFOS Medicinski fakultet, Josipa Huttlera 4, Osijek
PTFOS Prehrambeno-tehnološki fakultet, Franje Kuhača 20, Osijek
PFOS Poljoprivredni fakultet, Petra Svačića bb, Osijek
PRAVOS Pravni fakultet, Stjepana Radića 13, Osije
POLJIN Poljoprivredni institut Osijek, Južno predgrađe 17, Osijek
SFSB Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić-Mažuranić  2, Slavonski Brod
UFOS Učiteljski fakultet,  Ulica Cara Hadrijana bb, CAMPUS Osijek
UAOS Umjetnička akademija,  Petra Svačića bb, CAMPUS
OKem Odjel za kemiju, Cara Hadrijana 8/A - Campus, Osijek
OKult Odjel za kulturologiju, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
OFiz Odjel za fiziku, Gajev trg 6, Osijek
OMat Odjel za matematiku, Gajev trg 6, Osijek
Manjež Petra Svačića bb, CAMPUS
Srednja škola „Valpovo“ Dr. Franje Tuđmana 2, Valpovo
Gimnazija „Matija Mesić“ Naselje Slavonija I br. 8, Slavonski Brod
II.  gimnazija Kamila Firingera 5, Osijek
III. gimnazija Kamila Firingera 14, Osijek
Isusovačka klasična gimnazija Trg Vatroslava Lisinskog 1, Osijek
OŠ „ Tin Ujević“ Opatijska 46, Osijek
OŠ „ Darda“ Školska ulica 9, Darda  
OŠ  „Mladost“ Sjenjak 7, Osijek
OŠ „Jagoda Truhelka“ Crkvena 23, Osijek
UGM Udruga Gloria Maris, Svodovi bb, Tvrđa,  Osijek
IKTUS Šetalište kardinala Franje Šepera, Osijek
Trg Ante Starčevića  
   

 

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole

S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole

Print

Četvrtak, 25. travnja

Posted in Program.

 

25. TRAVNJA   2013.
ČETVRTAK

 

Rektorat

10:00-18:00

Rektorat

Izložba postera

Označavanje karata prošlosti za bolje razumjevanje budućnosti, Božidar Glas, Tomislav Jakopec, Zoran Velagić

Budućnost knjige, Tomislav Jakopec, Andrea Župarić, MonikaPejičić

Prilagodljive mrežne stranice kao budućnost weba, Tomislav Jakopec, Sanja Lapiš, Marta Matijević

Budućnost u pismu i jeziku pohranjena, Milica Lukić, Vera Blažević Krezić


Terapija budućnosti – ideja ili stvarnost?, Maja Boras, Anja Bjelousov, Dino Pavoković, Deni Pavoković

Robotika: Pogled u budućnost , Danijela Pezer

Računala budućnosti, Mirjana Čičak, Gordana Matičević

Koncepti grada budućnosti, Marin Grubišić, Ivana Brkanić

Food timeline, Ines Banjari, Dalibor Karas, Snježana Kožić, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić, Martina Širić, Gorana Eljuga, Nives Stojanović, Tereza Novoselić, Dragana Jelenić, Martina Boc, Maša Novak

Prošlost za budućnost, Dinka Kovačević, Jasmina Lovrinčević,studenti 1. godine diplomskog studija Kulturologije- Katedra za knjižničarstvo

Izvori svjetlosti nove generacije, Dejan Bošnjaković, Željka Mioković, Anita Kvaček, Goran Kurtović

Bioničko oko, Katarina Badak, Andrea Dorokazi, Kristina Duvnjak, Barbara Dumančić

Farmakogenomika, Sonja Šarčević

Medicinska tehnologija: očekivanja i realnost, Ivana Cindrić

Osnovna škola „Tin Ujević“

8:50 – 10:35 

Osnovna škola „Tin Ujević“

Radionica,
4. razred OŠ

Što mi treba za zdravu budućnost?, Zvonimir Tomac, Azra Staščik, Dušana Marić

Odjel za matematiku

10:00-11:00

OMat

Radionica,
S3, šira populacija

Snjeguljica i sedam kristalnih sustava, Krešimir Molcanov*

11:00-12:00

OMat

Radionica,
S3, šira populacija

Kockanje, nogomet, kriminal i potresi, Franka Miriam Brueckler*

12:00-12:30

OMat

Predavanje,
S3, šira populacija

Popločavanja, kristali, kvazikristali, Franka Miriam Brueckler, Krešimir Molcanov

14:00–15:00

OMat,
učionica 9

Radionica,
S1, S2

Zamisli jedan broj, Mateja Đumić, Rebeka Čordaš

*Obavezna najava za grupe na e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Odjel za kemiju

10:00–12:00

Odjel za kemiju

Radionica
S3, šira populacija

Zelena kemija, Valentina Bušić, Magdalena Damjanović, Dora Harangozo, Ivana Fržić, Natalija Stupar, Doroteja Pavić

13:00–16:00

Odjel za kemiju

Prezentacija
S3, šira populacija

Hoćemo li stariti u budućnosti?, Anamarija Šter, Nikolina Filipović, Jelena Brdarić

13:00–16:00

Odjel za kemiju

Prezentacija i pokus
S3, šira
populacija

Materijali budućnosti, Berislav Marković, Mija Miličević, Marko Ivić

13:00–16:00

Odjel za kemiju

Prezentacija
S3, šira populacija

Nula, beskonačno, savršeno-pojam supravodljivosti, Ivan Vicković, Jelena Budimčić

13:00–16:00

Odjel za kemiju

Prezentacija, S3, šira populacija

Vojnik budućnosti, Nikola Sakač, Bernardo Marciuš

Otvoreni dan Strojarskog fakulteta u Slavonskom Brodu

10:30-12:15

SFSB,
laboratorij

Radionica,
S2,S3

Robotika u budućnosti, Todor Ergić, Štefanija Klarić, Miroslav Duspara

11:00-12:00

SFSB,
učionica G113

Predavanje
SO, S1, S2

Budućnost: „Big Brother“ na djelu!, Gordana Matičević, Mirjana Čičak

Udruga Gloria Maris

12:00–13:00

Udruga Gloria Maris

Radionica,
S1, S2

Zdravlje iz mora za budućnost, Željko Popović, Vladimir Filipović, Kristina Penava, Sara Goll, Katarina Mikić, Marijana Paradžiković

 

Učiteljski fakultet

12:00–13:00

UFOS
IKTUS

Prezentacija
studenti, šira populacija

Vježbanjem do zdravije budućnosti, Dražen Rastovski, Marija Kukić, Martina Marković, Marija Zadro i Sanela Tot, Tanja Dogan

Ekonomski fakultet

12:00-14:00      

EFOS, dvorana 7

Radionica,
S3, šira populacija

Kako biti pun ideja?, Sanja Pfeifer

Isusovačka klasična gimnazija s pravom javnosti u Osijeku

12:30-13:30

Isusovačka klasična gimnazija s pravom javnosti

Radionica,
S3

Studenski aktivizam za ekološki svjetonazor budućnosti, Snježana Tolić, Ana Zelić, Sandra Zelić, Dora Šahini

 

Medicinski fakultet

15:00–16:00

MEFOS

Radionica, S1,S2

Organiziraj svoju budućnost!, Jelena Jakab, Ana Jakab, Matea Matić

Prehrambeno tehnološki fakultet

 

PTFOS

Debata,
S3

Hrana kao energent: da ili ne?, Ante Lončarić, Marija Nujić, Marina Tišma, Stela Jokić, Đurđica Ačkar,  Ines Banjari, Ivana Pavleković,  Indira Kosović, Goran Miljić, Ivan Kovač

Filozofski fakultet

15:00–16:00

FFOS,
Svečana dvorana

Radionica,
šira populacija

Budućnost odgoja, Darija Rupčić, Maja Bungić

15:00–16:00

FFOS,
Svečana dvorana

Predavanje,
S3, šira populacija

Transhumanizam, Darija Rupčić, Mario Radovanović

15:00–16:00

FFOS,
Svečana dvorana

Predavanje,
šira populacija

Utopija: jučer, danas, sutra, Darija Rupčić, Slaven Lendić

16:00-17:30

FFOS, dvorana 16

Radionica, S3, šira populacija

Novi načini prezentacije sadržaja: Praktična izrada elektroničke knjige u EPUB formatu, Antun Matanović, Ivana Manojlović, Tomislav Jakopec

Elektrotehnički fakultet

17:30-18:30

ETF

Predavanje,
S1, S2, S3

Roboti, Robert Cupec, Emmanuel Karlo Nyarko, Damir Filko

REKTORAT Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
EFOS Ekonomski fakultet, Gajev trg 7, Osijek
ETFOS Elektrotehnički fakultet, Ulica kneza Trpimira 2B, Osijek
FFOS Filozofski fakultet, Lorenza Jaegera 9, Osijek
GFOS Građevinski fakultet, Drinska 16a i Crkvena 21, Osijek
KBF Katoličko bogoslovni fakultet, Petra Preradovića 17, Đakovo
MEFOS Medicinski fakultet, Josipa Huttlera 4, Osijek
PTFOS Prehrambeno-tehnološki fakultet, Franje Kuhača 20, Osijek
PFOS Poljoprivredni fakultet, Petra Svačića bb, Osijek
PRAVOS Pravni fakultet, Stjepana Radića 13, Osije
POLJIN Poljoprivredni institut Osijek, Južno predgrađe 17, Osijek
SFSB Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić-Mažuranić  2, Slavonski Brod
UFOS Učiteljski fakultet,  Ulica Cara Hadrijana bb, CAMPUS Osijek
UAOS Umjetnička akademija,  Petra Svačića bb, CAMPUS
OKem Odjel za kemiju, Cara Hadrijana 8/A - Campus, Osijek
OKult Odjel za kulturologiju, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
OFiz Odjel za fiziku, Gajev trg 6, Osijek
OMat Odjel za matematiku, Gajev trg 6, Osijek
Manjež Petra Svačića bb, CAMPUS
Srednja škola „Valpovo“ Dr. Franje Tuđmana 2, Valpovo
Gimnazija „Matija Mesić“ Naselje Slavonija I br. 8, Slavonski Brod
II.  gimnazija Kamila Firingera 5, Osijek
III. gimnazija Kamila Firingera 14, Osijek
Isusovačka klasična gimnazija Trg Vatroslava Lisinskog 1, Osijek
OŠ „ Tin Ujević“ Opatijska 46, Osijek
OŠ „ Darda“ Školska ulica 9, Darda  
OŠ  „Mladost“ Sjenjak 7, Osijek
OŠ „Jagoda Truhelka“ Crkvena 23, Osijek
UGM Udruga Gloria Maris, Svodovi bb, Tvrđa,  Osijek
IKTUS Šetalište kardinala Franje Šepera, Osijek
Trg Ante Starčevića  
   

 

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole

S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole

Print

Srijeda, 24. travnja

Posted in Program.

 

24. TRAVNJA  2013.   
SRIJEDA

 

Rektorat

10:00-18:00

Rektorat

Izložba postera

Označavanje karata prošlosti za bolje razumjevanje budućnosti, Božidar Glas, Tomislav Jakopec, Zoran Velagić

Budućnost knjige, Tomislav Jakopec, Andrea Župarić, MonikaPejičić

Prilagodljive mrežne stranice kao budućnost weba, Tomislav Jakopec, Sanja Lapiš, Marta Matijević

Budućnost u pismu i jeziku pohranjena, Milica Lukić, Vera BlaževićKrezić


Terapija budućnosti – ideja ili stvarnost?, Maja Boras, Anja Bjelousov, Dino Pavoković, Deni Pavoković

Robotika: Pogled u budućnost , Danijela Pezer

Računala budućnosti, Mirjana Čičak, Gordana Matičević

Koncepti grada budućnosti, Marin Grubišić, Ivana Brkanić

Food timeline, Ines Banjari, Dalibor Karas, Snježana Kožić, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić, Martina Širić, Gorana Eljuga, Nives Stojanović, Tereza Novoselić, Dragana Jelenić, Martina Boc, Maša Novak

Prošlost za budućnost, Dinka Kovačević, Jasmina Lovrinčević,studenti 1. godine diplomskog studija Kulturologije- Katedra za knjižničarstvo

Izvori svjetlosti nove generacije, Dejan Bošnjaković, Željka Mioković, Anita Kvaček, Goran Kurtović

Bioničko oko, Katarina Badak, Andrea Dorokazi, Kristina Duvnjak, Barbara Dumančić

Farmakogenomika, Sonja Šarčević

Medicinska tehnologija: očekivanja i realnost, Ivana Cindrić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje, S3

Informacijski stručnjaci – inženjeri budućnosti, Milijana Mičunović, Boris Bosančić, Josipa Selthofer, DarkoLacović

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S1, S2, S3, šira populacija

Epidemije budućnosti, Ines Banjari, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S2, S3, šira populacija

Hrana budućnosti, Ines Banjari, Dalibor Karas i Snježana Kožić

16:00–20:00

Rektorat

Prezentacija,
šira populacija

Voda kao gorivo budućnosti, Sandra Budžaki, Marija Kovač, Goran Miljić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Utjecaj buke na čovjeka, Tomislav Keser, Marina Pajić,Željko Hocenski, Petar Horvat, Dalibor Mesarić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Norme, standardi, propisi, Željko Hocenski, Ivana Josipović, Tomislav Keser, Petar Horvat, Dalibor Mesarić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Budućnost nadzora buke, Tomislav Keser, Dario Pović,Željko Hocenski, Petar Horvat, Dalibor Mesarić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Računalni sustav nadzora buke, Tomislav Keser, Filip Bajić,Željko Hocenski, Petar Horvat, DaliborMesarić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Dinamički prikaz u realnom vremenu, Željko Hocenski, Ivan Kalafatić, Tomislav Keser, Petar Horvat, Dalibor Mesarić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3

Vjerojatnost pojave velikih voda, Anamarija Rabi, Lidija Tadić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3

Različiti scenariji klimatskih promjena, Željko Šreng, Lidija Tadić

Medicinski fakultet

9:00–11:30

MEFOS

Radionica,
šira populacija

Čovjek ili bakterije – tko će imati posljednju riječ?, Svjetlana Marić, Kristina Fogadić, Irena Frohlich

12:00-13:00

MEFOS

Radionica,
S2,

Budući kemičari, Marijana Jukić, Kristina Ivić, Katarina Mišković,  Ljubica. Glavaš-Obrovac

III. gimnazija

10:00-11:30

III. gimnazija

Radionica,
S3

Budućnost jezika, Tanja Gradečak-Erdeljić, Ana Mikić Čolić, Martina Bertić, Gabrijela Crnjak, Dorijan Gudurić

Prehrambeno tehnološki fakultet

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S0, S1

Žitarice budućnosti, Ines Banjari, Nives Stojanović, Tereza Novoselić, Gorana Eljuga, Martina Širić, Dragana Jelenić, Ivana Odak, Ružica Vučić, Marija Pušić, Helena Šutalo

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S0, S1

Futurističke energetske bombe, Ines Banjari, Snježana Kožić, Dalibor Karas, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić, Maša Novak, Martina Boc

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
šira populacija

Zeleno - Čisto - Obnovljivo!, Sandra Budžaki, Ivan Kovač, Ana Jelinić, Goran Miljić, Maria Kovač, Darko Adžić, Ivana Čurković, Darijo Šibalić, Mirela Džakić, Helena Trogrlić

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S0, S1

Laboratorij budućnosti, Indira Kosović, Đurđica Ačkar, Ante Lončarić, Marija Nujić, Damir Krstanović, Ivan Tomas, Tomislav Rot, Josipa Mađarić, Iva Čobanković, Gordana Šelo, Zdravko Vulin, Davor Tkalec, Tamara Jurić, Milica Maletić, Tanja Janžek, Tea Šimić

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
šira populacija

Prirodna kozmetika - kozmetika budućnosti!, Stela Jokić, Marina Rajić, Snježana Keleković, Ivana Komušanac, Andrea Bošnjak, Lorena Čakalović, Ana Ćurić, Nikolina Mendešević, Martina Jakovljević, Ana Roth, Lucija Kučko, Anja Bašnec

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S1, S2, S3, šira populacija

Ulja sadašnjosti za majoneze budućnosti, Tihomir Moslavac, Daniela Paulik, Nives Resiga, Ivana Markoljević, Katarina Tomas, Dajana Matić, Anja Bašnec, Ivana Jakobović, Danica Hrg, Marija Joskić, Maja Morača, Valentina Besten

Ekonomski fakultet

12:00-14:00

EFOS, dvorana 13

Radionica,
S3, šira populacija

Zašto je važno biti poduzetan?, Sunčica Oberman Peterka

Osnovna škola „Mladost“

12:00-13:00

OŠ „Mladost“

Radionica,
S0, S1

Zainteresiranim koracima budućnosti, Janja Lučić, Dječje gradsko vijeće grada Osijeka

II. gimnazija

13:30-14:00

II. gimnazija

Radionica,  S0, S1, S2

Multiculturalism – a way to future, Lidija Getto, Kristina Malbašić, Vanda Šajer, Daniel Antunović -

Odjel za matematiku

16:00-17:00

OMat

Radionica,
S3, šira populacija

Trikovi, strikovi, posude i molekule, Krešimir Molcanov *

 

17:00-18:00

OMat

Radionica,
S3, šira populacija

Biraj i dijeli, Franka Miriam Brueckler *

 

 

*Obavezna najava za grupe na e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ."

 

Filozofski fakultet

17:00–18:00

FFOS,
učionica 66

Okrugli stol,
S3, šira populacija

Znanstveno-fantastična književnost: zašto je važno pisati, čitati i razmišljati o budućnosti? , Ljubica Matek

 

17:00–18:00

FFOS, Svečana dvorana

Predavanje,
S3, šira populacija

Budućnost u pismu i jeziku pohranjena, Milica Lukić, Vera Blažević Krezić

Pravni fakultet

19:00-20:00

Pravni fakultet Osijek, dvorana 1

Prezentacija,
S3, šira populacija

Simulacija suđenja, Mario Vinković, Stela Baričević, Renata Matijašević, ELSA

 

Otvoreni dan Strojarskog fakulteta u Slavonskom Brodu

REKTORAT Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
EFOS Ekonomski fakultet, Gajev trg 7, Osijek
ETFOS Elektrotehnički fakultet, Ulica kneza Trpimira 2B, Osijek
FFOS Filozofski fakultet, Lorenza Jaegera 9, Osijek
GFOS Građevinski fakultet, Drinska 16a i Crkvena 21, Osijek
KBF Katoličko bogoslovni fakultet, Petra Preradovića 17, Đakovo
MEFOS Medicinski fakultet, Josipa Huttlera 4, Osijek
PTFOS Prehrambeno-tehnološki fakultet, Franje Kuhača 20, Osijek
PFOS Poljoprivredni fakultet, Petra Svačića bb, Osijek
PRAVOS Pravni fakultet, Stjepana Radića 13, Osije
POLJIN Poljoprivredni institut Osijek, Južno predgrađe 17, Osijek
SFSB Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić-Mažuranić  2, Slavonski Brod
UFOS Učiteljski fakultet,  Ulica Cara Hadrijana bb, CAMPUS Osijek
UAOS Umjetnička akademija,  Petra Svačića bb, CAMPUS
OKem Odjel za kemiju, Cara Hadrijana 8/A - Campus, Osijek
OKult Odjel za kulturologiju, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
OFiz Odjel za fiziku, Gajev trg 6, Osijek
OMat Odjel za matematiku, Gajev trg 6, Osijek
Manjež Petra Svačića bb, CAMPUS
Srednja škola „Valpovo“ Dr. Franje Tuđmana 2, Valpovo
Gimnazija „Matija Mesić“ Naselje Slavonija I br. 8, Slavonski Brod
II.  gimnazija Kamila Firingera 5, Osijek
III. gimnazija Kamila Firingera 14, Osijek
Isusovačka klasična gimnazija Trg Vatroslava Lisinskog 1, Osijek
OŠ „ Tin Ujević“ Opatijska 46, Osijek
OŠ „ Darda“ Školska ulica 9, Darda  
OŠ  „Mladost“ Sjenjak 7, Osijek
OŠ „Jagoda Truhelka“ Crkvena 23, Osijek
UGM Udruga Gloria Maris, Svodovi bb, Tvrđa,  Osijek
IKTUS Šetalište kardinala Franje Šepera, Osijek
Trg Ante Starčevića  
   

 

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole

S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole

Print

Utorak, 23. travnja

Posted in Program.

 

23. TRAVNJA  2013.
UTORAK

 

Rektorat

10:00-18:00

Rektorat

Izložba postera

Označavanje karata prošlosti za bolje razumjevanje budućnosti, Božidar Glas, Tomislav Jakopec, Zoran Velagić

Budućnost knjige, Tomislav Jakopec, Andrea Župarić, MonikaPejičić

Prilagodljive mrežne stranice kao budućnost weba, Tomislav Jakopec, Sanja Lapiš, Marta Matijević

Budućnost u pismu i jeziku pohranjena, Milica Lukić, Vera BlaževićKrezić
Terapija budućnosti – ideja ili stvarnost?, Maja Boras, Anja Bjelousov, Dino Pavoković, Deni Pavoković

Robotika u budućnosti, Danijela Pezer

Računala budućnosti, Mirjana Čičak, Gordana Matičević

Koncepti grada budućnosti, Marin Grubišić, Ivana Brkanić

Food timeline, Ines Banjari, Dalibor Karas, Snježana Kožić, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić, Martina Širić, Gorana Eljuga, Nives Stojanović, Tereza Novoselić, Dragana Jelenić, Martina Boc, Maša Novak

Prošlost za budućnost, Dinka Kovačević, Jasmina Lovrinčević,studenti 1. godine diplomskog studija Kulturologije- Katedra za knjižničarstvo

Izvori svjetlosti nove generacije, Dejan Bošnjaković, Željka Mioković, Anita Kvaček, Goran Kurtović

Bioničko oko, Katarina Badak, Andrea Dorokazi, Kristina Duvnjak, Barbara Dumančić

Farmakogenomika, Sonja Šarčević

Medicinska tehnologija: očekivanja i realnost, Ivana Cindrić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Slika budućnosti u dramama Maxa Frischa, Katarina Žeravica

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3, šira populacija

Prometne prilike krajem 1920-ih godina u Osijeku, Anamarija Lukić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3, šira populacija

Razvoj automobilizma u Osijeku tijekom velike depresije, Anamarija Lukić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Kako ćemo liječiti infekcije bakterijama u budućnosti?, Danijela Tavić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3,šira populacija

Epigenetika: od bake do unukeLjubica Glavaš-Obrovac

 

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Budućnost liječenja psihijatrijskih pacijenata, Đorđe Pojatić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3, šira populacija

Budućnost=strelica vremena, Josip Brana

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
šira populacija

Kako je Zemlja ugrožena iz svemira , Vladis Vujnović

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3, šira populacija

Budućnost amaterske astronomije, Dalibor Mesarić

16:00–20:00

Rektorat

Predavanje,
S3, šira populacija

Astronomi amateri budućnosti u pohode, Dalibor Mesarić, Antonio Kožar, Dario Ramljak, Alen Eredžija, Viktorija Alilović, Ivana Jagurinac, Domagoj Ćavar, Predrag Dimitrijević, Marija Kuterovac

 

Umjetnička akademija

9:00-9:30

UAOS

Predavanje,
šira populacija

Kazalište, kultura, tranzicija ili kako osigurati budućnost funkcioniranja kazališta, Alen Biskupović

Medicinski fakultet

10:00–12:00

MEFOS

Radionica,
S1, S2

Igra koja vam može dati dodatnih 10 godina života, Anita Ćosić, Sanja Novak, Lidija Rašić

Prehrambeno tehnološki fakultet

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S0, S1

Žitarice budućnosti, Ines Banjari, Nives Stojanović, Tereza Novoselić, Gorana Eljuga, Martina Širić, Dragana Jelenić, Ivana Odak, Ružica Vučić, Marija Pušić, Helena Šutalo

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S0, S1

Futurističke energetske bombe, Ines Banjari, Snježana Kožić, Dalibor Karas, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić, Maša Novak, Martina Boc

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
šira populacija

Zeleno - Čisto - Obnovljivo!, Sandra Budžaki, Ivan Kovač, Ana Jelinić, Goran Miljić, Maria Kovač, Darko Adžić, Ivana Čurković, Darijo Šibalić, Mirela Džakić, Helena Trogrlić

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S0, S1

Laboratorij budućnosti, Indira Kosović, Đurđica Ačkar, Ante Lončarić, Marija Nujić, Damir Krstanović, Ivan Tomas, Tomislav Rot, Josipa Mađarić, Iva Čobanković, Gordana Šelo, Zdravko Vulin, Davor Tkalec, Tamara Jurić, Milica Maletić, Tanja Janžek, Tea Šimić

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
šira populacija

Prirodna kozmetika - kozmetika budućnosti!, Stela Jokić, Marina Rajić, Snježana Keleković, Ivana Komušanac, Andrea Bošnjak, Lorena Čakalović, Ana Ćurić, Nikolina Mendešević, Martina Jakovljević, Ana Roth, Lucija Kučko, Anja Bašnec

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S1, S2, S3, šira populacija

Ulja sadašnjosti za majoneze budućnosti, Tihomir Moslavac, Daniela Paulik, Nives Resiga, Ivana Markoljević, Katarina Tomas, Dajana Matić, Anja Bašnec, Ivana Jakobović, Danica Hrg, Marija Joskić, Maja Morača, Valentina Besten

Osnovna škola „Darda“

10:40–12:15 

Osnovna škola „Darda“

Radionica,
4. razred OŠ

Što mi treba za zdravu budućnost?, Zvonimir Tomac, Azra Staščik, Dušana Marić

Gimnazija „Matija Mesić“ Slavonski Brod

12:00-12:45

Gimnazija „Matija Mesić“ Slavonski Brod

Radionica,
S3

Termografija u medicini i tehnici, Zvonimir Janković, Marija Živić

Katolički bogoslovni fakultet

12:00-12:30

KBF

Predavanje,
S3, šira populacija

Budućnost započinje u sadašnjosti, Marko Tomić

Ekonomski fakultet

13:15-15:00

EFOS, dvorana 7

Radionica,
S3, šira populacija

U poduzetnikovim cipelama (i šeširu)?, Anamarija Delić, Sunčica Oberman Peterka

Osnovna škola „Jagoda Truhelka“

14:00-16:00

OŠ „Jagoda Truhelka“

Radionica,
S0, S1, S2

Stereotipi u slikovnicama– što ću biti kad odrastem?, Vlatka Kalafatić, Sara Marijanović, Nina Šćasni, Katarina Dimšić

14:00-16:00

OŠ „Jagoda Truhelka

Radionica, S3

Djeca budućnosti – zatočenici virtualnih svjetova, Vlatka Kalafatić, Katarina Benković, Marina Divić, Katarina Horvat

14:00-16:00

OŠ „Jagoda Truhelka

Radionica,
S0,S1

Knjiga u budućnosti, Lidija Getto, Monika Čuljak, Nikolina Gojević, Manuela Polak, Martina Reba

14:00-16:00

OŠ „Jagoda Truhelka

Radionica,
S0,S1

Obrazovanje i knjižnica budućnosti, Lidija Getto, Nikolina Ćosić, Anja Kurbalija, Maja Varga

REKTORAT Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
EFOS Ekonomski fakultet, Gajev trg 7, Osijek
ETFOS Elektrotehnički fakultet, Ulica kneza Trpimira 2B, Osijek
FFOS Filozofski fakultet, Lorenza Jaegera 9, Osijek
GFOS Građevinski fakultet, Drinska 16a i Crkvena 21, Osijek
KBF Katoličko bogoslovni fakultet, Petra Preradovića 17, Đakovo
MEFOS Medicinski fakultet, Josipa Huttlera 4, Osijek
PTFOS Prehrambeno-tehnološki fakultet, Franje Kuhača 20, Osijek
PFOS Poljoprivredni fakultet, Petra Svačića bb, Osijek
PRAVOS Pravni fakultet, Stjepana Radića 13, Osije
POLJIN Poljoprivredni institut Osijek, Južno predgrađe 17, Osijek
SFSB Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić-Mažuranić  2, Slavonski Brod
UFOS Učiteljski fakultet,  Ulica Cara Hadrijana bb, CAMPUS Osijek
UAOS Umjetnička akademija,  Petra Svačića bb, CAMPUS
OKem Odjel za kemiju, Cara Hadrijana 8/A - Campus, Osijek
OKult Odjel za kulturologiju, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
OFiz Odjel za fiziku, Gajev trg 6, Osijek
OMat Odjel za matematiku, Gajev trg 6, Osijek
Manjež Petra Svačića bb, CAMPUS
Srednja škola „Valpovo“ Dr. Franje Tuđmana 2, Valpovo
Gimnazija „Matija Mesić“ Naselje Slavonija I br. 8, Slavonski Brod
II.  gimnazija Kamila Firingera 5, Osijek
III. gimnazija Kamila Firingera 14, Osijek
Isusovačka klasična gimnazija Trg Vatroslava Lisinskog 1, Osijek
OŠ „ Tin Ujević“ Opatijska 46, Osijek
OŠ „ Darda“ Školska ulica 9, Darda  
OŠ  „Mladost“ Sjenjak 7, Osijek
OŠ „Jagoda Truhelka“ Crkvena 23, Osijek
UGM Udruga Gloria Maris, Svodovi bb, Tvrđa,  Osijek
IKTUS Šetalište kardinala Franje Šepera, Osijek
Trg Ante Starčevića  
   

 

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole

S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole

Print

Ponedjeljak, 22. travnja

Posted in Program.

 

22. TRAVNJA  2013.
PONEDJELJAK

 

Rektorat

10:00-18:00

Rektorat

Izložba postera

Označavanje karata prošlosti za bolje razumjevanje budućnosti, Tomislav Jakopec, Zoran Velagić

Budućnost knjige, Tomislav Jakopec, Andrea Župarić, MonikaPejičić

Prilagodljive mrežne stranice kao budućnost weba, Tomislav Jakopec, Sanja Lapiš, Marta Matijević

Budućnost u pismu i jeziku pohranjena, Milica Lukić, Vera Blažević Krezić

Terapija budućnosti – ideja ili stvarnost?, Maja Boras, Anja Bjelousov, Dino Pavoković, Deni Pavoković

Robotika: Pogled u budućnost , Danijela Pezer

Računala budućnosti, Mirjana Čičak, Gordana Matičević

Koncepti grada budućnosti, Marin Grubišić, Ivana Brkanić

Food timeline, Ines Banjari, Dalibor Karas, Snježana Kožić, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić, Martina Širić, Gorana Eljuga, Nives Stojanović, Tereza Novoselić, Dragana Jelenić, Martina Boc, Maša Novak

Prošlost za budućnost, Dinka Kovačević, Jasmina Lovrinčević,studenti 1. godine diplomskog studija Kulturologije- Katedra za knjižničarstvo

Izvori svjetlosti nove generacije, Dejan Bošnjaković, Željka Mioković, Anita Kvaček, Goran Kurtović

Bioničko okoKatarina Badak, Andrea Dorokazi, Kristina Duvnjak, Barbara Dumančić

Farmakogenomika, Sonja Šarčević

Medicinska tehnologija: očekivanja i realnost, Ivana Cindrić

16.00–17.30

Rektorat

Protokol,
predavanje,
domjenak

Svečano otvorenje Festivala znanosti 2012. Osijek
Uvodna predavanja:
Znanstvena rješenja za drugačiju budućnost čovječanstva, Jovica Hardi
Naša budućnost je svijetla i radosna!, Ines Drenjančević

Medicinski fakultet

8:00-9:30

MEFOS

Radionica,
S3

Budućnost je u tvojoj glavi , Ivona Šijan, Ivana Božić

9:00–11:30

MEFOS

Radionica,
šira populacija

Čovjek ili bakterije – tko će imati posljednju riječ?, Svjetlana Marić, Kristina Fogadić, Irena Frohlich

 

13:00-14:00

MEFOS, Kabinet za histologiju i patologiju

Radionica
S3

Hamburger i čvarci danas, infarkt u budućnosti?, Zvonimir Kvas,  Jakov Milić, Ksenija Marjanović

12:00-13:30

MEFOS

Radionica,
S3, šira populacija

Supermeni među nama, Josip Silović, Marko Perić, Domagoj Šnajder, Marko Šutalo

Poljoprivredni institut

9:00–11:00

Poljoprivredni institut Osijek

Radionica,
S1

Sjeme kao izvor života, Antonela Markulj, Mario Franić, Ana Josipović, Maja Kovačević, Mirna Volenik

9:00–11:00

-Tovljač- pokušalište Poljoprivrednog instituta Osijek
- Fitopatološki laboratorij Poljoprivrednog instituta Osijek

Radionica,
S1

Zdravstveni pregled voćnjaka, Vesna Tomaš, Marija Viljevac

                                                                                                 

9:00–11:00

Poljoprivredni institut Osijek

Radionica,
S1

Kako znamo da je voće zrelo i za jelo?, Vlatka Jurković, Marija Viljevac, Vesna Tomaš

Prehrambeno tehnološki fakultet

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S0, S1

Žitarice budućnosti, Ines Banjari, Nives Stojanović, Tereza Novoselić, Gorana Eljuga, Martina Širić, Dragana Jelenić, Ivana Odak, Ružica Vučić, Marija Pušić, Helena Šutalo

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S0, S1

Futurističke energetske bombe, Ines Banjari, Snježana Kožić, Dalibor Karas, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić, Maša Novak, Martina Boc

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
šira populacija

Zeleno - Čisto - Obnovljivo!, Sandra Budžaki, Ivan Kovač, Ana Jelinić, Goran Miljić, Maria Kovač, Darko Adžić, Ivana Čurković, Darijo Šibalić, Mirela Džakić, Helena Trogrlić

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S0, S1

Laboratorij budućnosti, Indira Kosović, Đurđica Ačkar, Ante Lončarić, Marija Nujić, Damir Krstanović, Ivan Tomas, Tomislav Rot, Josipa Mađarić, Iva Čobanković, Gordana Šelo, Zdravko Vulin, Davor Tkalec, Tamara Jurić, Milica Maletić, Tanja Janžek, Tea Šimić

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
šira populacija

Prirodna kozmetika - kozmetika budućnosti!, Stela Jokić, Marina Rajić, Snježana Keleković, Ivana Komušanac, Andrea Bošnjak, Lorena Čakalović, Ana Ćurić, Nikolina Mendešević,                      
Martina Jakovljević, Ana Roth, Lucija Kučko, Anja Bašnec

10:00–15:00

PTFOS

Radionica,
S1, S2, S3, šira populacija

Ulja sadašnjosti za majoneze budućnosti, Tihomir Moslavac, Daniela Paulik, Nives Resiga, Ivana Markoljević, Katarina Tomas, Dajana Matić, Anja Bašnec, Ivana Jakobović, Danica Hrg, Marija Joskić, Maja Morača, Valentina Besten

Odjel za matematiku

11:00–11:45

OMat

Radionica,
S1, S2, S3

Koji broj je sljedeći?, Ivana Vuksanović, Ivan Papić

Osnovna škola „Tin Ujević“

12:30-13:30

OŠ „Tin Ujević“

Radionica,
S1,S2,S3,
šira populacija

Urbani eko-vrtovi djelić su lijepe budućnosti, Snježana Tolić, Ana Zelić, Sandra Zelić, Dora Šahini

 

 

Srednja škola „Valpovo“

13:00–13:45

Srednja škola „Valpovo“,
učionica 31

Predavanje,
S2, S3

Budućnost je u obnovljivim izvorima energije, Krunoslav Hornung, Emil Hnatko, Marinko Stojkov -

Ekonomski fakultet

13:00-15:00

EFOS,
dvorana 14

Predavanje,
S3, šira populacija

Kako (i zašto) raditi u timu?, Julija Perić

Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu

14:00-15:00

SFSB

Predavanje,
šira populacija

Budućnost i znanstvena fantastika, Leon Maglić

Elektrotehnički fakultet

18:00:19:00

ETF

Predavanje,
šira populacija

Budućnost mladih, Tomislav Ivančić

Manjež

20:00-

Manjež

Radionica,
šira populacija

Vrt preko noći, Vjeran Hrpka, Marija Heffer, Senka Blažetić, Ladislav Galeta, studenti Umjetničke akademije – odsjeka za likovnu umjetnost, Medicinskog fakulteta Osijek i Odjela za biologiju

20:00- 

Manjež

Art kino noć,
šira populacija

Art performance 'Endart I-IV',  Ivan Ladislav Galeta

20:00-

Manjež

Predavanje,
šira populacija

Zašto permakultura?, Marija Heffer

REKTORAT Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
EFOS Ekonomski fakultet, Gajev trg 7, Osijek
ETFOS Elektrotehnički fakultet, Ulica kneza Trpimira 2B, Osijek
FFOS Filozofski fakultet, Lorenza Jaegera 9, Osijek
GFOS Građevinski fakultet, Drinska 16a i Crkvena 21, Osijek
KBF Katoličko bogoslovni fakultet, Petra Preradovića 17, Đakovo
MEFOS Medicinski fakultet, Josipa Huttlera 4, Osijek
PTFOS Prehrambeno-tehnološki fakultet, Franje Kuhača 20, Osijek
PFOS Poljoprivredni fakultet, Petra Svačića bb, Osijek
PRAVOS Pravni fakultet, Stjepana Radića 13, Osije
POLJIN Poljoprivredni institut Osijek, Južno predgrađe 17, Osijek
SFSB Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić-Mažuranić  2, Slavonski Brod
UFOS Učiteljski fakultet,  Ulica Cara Hadrijana bb, CAMPUS Osijek
UAOS Umjetnička akademija,  Petra Svačića bb, CAMPUS
OKem Odjel za kemiju, Cara Hadrijana 8/A - Campus, Osijek
OKult Odjel za kulturologiju, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
OFiz Odjel za fiziku, Gajev trg 6, Osijek
OMat Odjel za matematiku, Gajev trg 6, Osijek
Manjež Petra Svačića bb, CAMPUS
Srednja škola „Valpovo“ Dr. Franje Tuđmana 2, Valpovo
Gimnazija „Matija Mesić“ Naselje Slavonija I br. 8, Slavonski Brod
II.  gimnazija Kamila Firingera 5, Osijek
III. gimnazija Kamila Firingera 14, Osijek
Isusovačka klasična gimnazija Trg Vatroslava Lisinskog 1, Osijek
OŠ „ Tin Ujević“ Opatijska 46, Osijek
OŠ „ Darda“ Školska ulica 9, Darda  
OŠ  „Mladost“ Sjenjak 7, Osijek
OŠ „Jagoda Truhelka“ Crkvena 23, Osijek
UGM Udruga Gloria Maris, Svodovi bb, Tvrđa,  Osijek
IKTUS Šetalište kardinala Franje Šepera, Osijek
Trg Ante Starčevića  
   

 

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole

S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole