Print

Četvrtak, 25. travnja

Posted in Program.

 

25. TRAVNJA   2013.
ČETVRTAK

 

Rektorat

10:00-18:00

Rektorat

Izložba postera

Označavanje karata prošlosti za bolje razumjevanje budućnosti, Božidar Glas, Tomislav Jakopec, Zoran Velagić

Budućnost knjige, Tomislav Jakopec, Andrea Župarić, MonikaPejičić

Prilagodljive mrežne stranice kao budućnost weba, Tomislav Jakopec, Sanja Lapiš, Marta Matijević

Budućnost u pismu i jeziku pohranjena, Milica Lukić, Vera Blažević Krezić


Terapija budućnosti – ideja ili stvarnost?, Maja Boras, Anja Bjelousov, Dino Pavoković, Deni Pavoković

Robotika: Pogled u budućnost , Danijela Pezer

Računala budućnosti, Mirjana Čičak, Gordana Matičević

Koncepti grada budućnosti, Marin Grubišić, Ivana Brkanić

Food timeline, Ines Banjari, Dalibor Karas, Snježana Kožić, Ivana Debelić, Maja Grgić, Maja Rečić, Martina Širić, Gorana Eljuga, Nives Stojanović, Tereza Novoselić, Dragana Jelenić, Martina Boc, Maša Novak

Prošlost za budućnost, Dinka Kovačević, Jasmina Lovrinčević,studenti 1. godine diplomskog studija Kulturologije- Katedra za knjižničarstvo

Izvori svjetlosti nove generacije, Dejan Bošnjaković, Željka Mioković, Anita Kvaček, Goran Kurtović

Bioničko oko, Katarina Badak, Andrea Dorokazi, Kristina Duvnjak, Barbara Dumančić

Farmakogenomika, Sonja Šarčević

Medicinska tehnologija: očekivanja i realnost, Ivana Cindrić

Osnovna škola „Tin Ujević“

8:50 – 10:35 

Osnovna škola „Tin Ujević“

Radionica,
4. razred OŠ

Što mi treba za zdravu budućnost?, Zvonimir Tomac, Azra Staščik, Dušana Marić

Odjel za matematiku

10:00-11:00

OMat

Radionica,
S3, šira populacija

Snjeguljica i sedam kristalnih sustava, Krešimir Molcanov*

11:00-12:00

OMat

Radionica,
S3, šira populacija

Kockanje, nogomet, kriminal i potresi, Franka Miriam Brueckler*

12:00-12:30

OMat

Predavanje,
S3, šira populacija

Popločavanja, kristali, kvazikristali, Franka Miriam Brueckler, Krešimir Molcanov

14:00–15:00

OMat,
učionica 9

Radionica,
S1, S2

Zamisli jedan broj, Mateja Đumić, Rebeka Čordaš

*Obavezna najava za grupe na e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Odjel za kemiju

10:00–12:00

Odjel za kemiju

Radionica
S3, šira populacija

Zelena kemija, Valentina Bušić, Magdalena Damjanović, Dora Harangozo, Ivana Fržić, Natalija Stupar, Doroteja Pavić

13:00–16:00

Odjel za kemiju

Prezentacija
S3, šira populacija

Hoćemo li stariti u budućnosti?, Anamarija Šter, Nikolina Filipović, Jelena Brdarić

13:00–16:00

Odjel za kemiju

Prezentacija i pokus
S3, šira
populacija

Materijali budućnosti, Berislav Marković, Mija Miličević, Marko Ivić

13:00–16:00

Odjel za kemiju

Prezentacija
S3, šira populacija

Nula, beskonačno, savršeno-pojam supravodljivosti, Ivan Vicković, Jelena Budimčić

13:00–16:00

Odjel za kemiju

Prezentacija, S3, šira populacija

Vojnik budućnosti, Nikola Sakač, Bernardo Marciuš

Otvoreni dan Strojarskog fakulteta u Slavonskom Brodu

10:30-12:15

SFSB,
laboratorij

Radionica,
S2,S3

Robotika u budućnosti, Todor Ergić, Štefanija Klarić, Miroslav Duspara

11:00-12:00

SFSB,
učionica G113

Predavanje
SO, S1, S2

Budućnost: „Big Brother“ na djelu!, Gordana Matičević, Mirjana Čičak

Udruga Gloria Maris

12:00–13:00

Udruga Gloria Maris

Radionica,
S1, S2

Zdravlje iz mora za budućnost, Željko Popović, Vladimir Filipović, Kristina Penava, Sara Goll, Katarina Mikić, Marijana Paradžiković

 

Učiteljski fakultet

12:00–13:00

UFOS
IKTUS

Prezentacija
studenti, šira populacija

Vježbanjem do zdravije budućnosti, Dražen Rastovski, Marija Kukić, Martina Marković, Marija Zadro i Sanela Tot, Tanja Dogan

Ekonomski fakultet

12:00-14:00      

EFOS, dvorana 7

Radionica,
S3, šira populacija

Kako biti pun ideja?, Sanja Pfeifer

Isusovačka klasična gimnazija s pravom javnosti u Osijeku

12:30-13:30

Isusovačka klasična gimnazija s pravom javnosti

Radionica,
S3

Studenski aktivizam za ekološki svjetonazor budućnosti, Snježana Tolić, Ana Zelić, Sandra Zelić, Dora Šahini

 

Medicinski fakultet

15:00–16:00

MEFOS

Radionica, S1,S2

Organiziraj svoju budućnost!, Jelena Jakab, Ana Jakab, Matea Matić

Prehrambeno tehnološki fakultet

 

PTFOS

Debata,
S3

Hrana kao energent: da ili ne?, Ante Lončarić, Marija Nujić, Marina Tišma, Stela Jokić, Đurđica Ačkar,  Ines Banjari, Ivana Pavleković,  Indira Kosović, Goran Miljić, Ivan Kovač

Filozofski fakultet

15:00–16:00

FFOS,
Svečana dvorana

Radionica,
šira populacija

Budućnost odgoja, Darija Rupčić, Maja Bungić

15:00–16:00

FFOS,
Svečana dvorana

Predavanje,
S3, šira populacija

Transhumanizam, Darija Rupčić, Mario Radovanović

15:00–16:00

FFOS,
Svečana dvorana

Predavanje,
šira populacija

Utopija: jučer, danas, sutra, Darija Rupčić, Slaven Lendić

16:00-17:30

FFOS, dvorana 16

Radionica, S3, šira populacija

Novi načini prezentacije sadržaja: Praktična izrada elektroničke knjige u EPUB formatu, Antun Matanović, Ivana Manojlović, Tomislav Jakopec

Elektrotehnički fakultet

17:30-18:30

ETF

Predavanje,
S1, S2, S3

Roboti, Robert Cupec, Emmanuel Karlo Nyarko, Damir Filko

REKTORAT Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
EFOS Ekonomski fakultet, Gajev trg 7, Osijek
ETFOS Elektrotehnički fakultet, Ulica kneza Trpimira 2B, Osijek
FFOS Filozofski fakultet, Lorenza Jaegera 9, Osijek
GFOS Građevinski fakultet, Drinska 16a i Crkvena 21, Osijek
KBF Katoličko bogoslovni fakultet, Petra Preradovića 17, Đakovo
MEFOS Medicinski fakultet, Josipa Huttlera 4, Osijek
PTFOS Prehrambeno-tehnološki fakultet, Franje Kuhača 20, Osijek
PFOS Poljoprivredni fakultet, Petra Svačića bb, Osijek
PRAVOS Pravni fakultet, Stjepana Radića 13, Osije
POLJIN Poljoprivredni institut Osijek, Južno predgrađe 17, Osijek
SFSB Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić-Mažuranić  2, Slavonski Brod
UFOS Učiteljski fakultet,  Ulica Cara Hadrijana bb, CAMPUS Osijek
UAOS Umjetnička akademija,  Petra Svačića bb, CAMPUS
OKem Odjel za kemiju, Cara Hadrijana 8/A - Campus, Osijek
OKult Odjel za kulturologiju, Trg  Svetog Trojstva  3, Osijek
OFiz Odjel za fiziku, Gajev trg 6, Osijek
OMat Odjel za matematiku, Gajev trg 6, Osijek
Manjež Petra Svačića bb, CAMPUS
Srednja škola „Valpovo“ Dr. Franje Tuđmana 2, Valpovo
Gimnazija „Matija Mesić“ Naselje Slavonija I br. 8, Slavonski Brod
II.  gimnazija Kamila Firingera 5, Osijek
III. gimnazija Kamila Firingera 14, Osijek
Isusovačka klasična gimnazija Trg Vatroslava Lisinskog 1, Osijek
OŠ „ Tin Ujević“ Opatijska 46, Osijek
OŠ „ Darda“ Školska ulica 9, Darda  
OŠ  „Mladost“ Sjenjak 7, Osijek
OŠ „Jagoda Truhelka“ Crkvena 23, Osijek
UGM Udruga Gloria Maris, Svodovi bb, Tvrđa,  Osijek
IKTUS Šetalište kardinala Franje Šepera, Osijek
Trg Ante Starčevića  
   

 

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole

S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole