TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Festival znanosti (izložba Tehničkoga muzeja povodom 10. obljetnice Festivala znanosti)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

10 tehnika na papiru (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Okusi znanosti (izložba Udruge ProGEO Hrvatska)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00–21.00

TM Predvorje

Izložba

Znanost u filateliji (izložba Hrvatskoga filatelističkog saveza)

10.00–21.00

TM Predvorje

Izložba

Geologija zagrebačkih ulica (izložba Geološkoga odsjeka Prirodoslovno-matematičkoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu)

10.00–21.00

TM Predvorje

Film

Voronya (Krubera) – najdublja jama svijeta, autori: Darko Bakšić i Lovro Čepelak

10.00–11.00
S0, S1

TM Velika dvorana

Radionica

Naoblaka od 0 do 10, voditelji: Krešimir Čanić, Ivana Tomašević, Nikola Vikić-Topić, Barbara Sušanj, Ante Ivčević, Dubravka Rasol i Kornelija Špoler Čanić

10.30–11.15 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Antibiotici – 10 najvećih otkrića, voditeljica: Sonja Obranić

10.30–11.30
S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Damir Lacković: Kako je nastala spilja Veternica?

11.00–11.30 S0, S1

TM Velika dvorana

Prezentacija

Mali meteorolog – prezentacija knjižice za djecu, voditelji: Dubravka Rasol, Kornelija Špoler Čanić, Kristian Horvath i Krešimir Čanić

11.00–13.00 S1, S2, S3

TM Dvorište Muzeja

Prezentacija

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

11.00–12.00
S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Zemlja prije 10 milijuna godina, voditelj: Aleksandar Mezga

11.30–12.15
S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

10 otrova koji su obilježili povijest, voditeljica: Ivona Jasprica

11.45–12.45 S1, S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Dunja Mazzocco Drvar: Prognoza i nervoza uoči utakmice Dinamo – Real

12.00–13.00* S1, S2, S3

Botanički vrt*

Prezentacija*

*Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, voditelji: Biserka Juretić, Sanja Kovačić, Darko Mihelj i Vanja Stamenković

12.00–13.00 S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Top 10 najkontraverznijih lijekova, voditeljica: Ana Mornar

12.30–13.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

10 lijekova koji su promijenili svijet, voditeljica: Miranda Sertić

13.00–14.00
S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

CSI: 10 načina kako pronaći i utvrditi identitet DNA, voditeljica: Sandra Šupraha Goreta

13.00–14.30

Caffé BUG

Znanstveni kafić

Top 10 matematičkoga origamija, voditeljica: Franka Miriam Brückler

13.00–14.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Kap vode, kap parfema, voditeljica: Ana Mornar

13.00–14.00 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Ticijana Ban: Forenzika molekula

13.30–14.30
S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Aspirin: 10 za i 10 protiv, voditeljica: Jerka Dumić

14.00–16.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Metrom kroz Svemir – konjukcija i opozicija, voditeljice: Maja Šuveljak i Višnja Srdelić

14.15–15.00

TM Mala dvorana

Film

Izdvojeno iz programa Da Vinci Learning

14.30–15.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Grički top

15.00–15.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 istih, a opet različitih, voditeljice: Margerita Mužić i Marija Mijatović

15.30–16.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Koliko mikroba ima u 10 litara zraka?, voditeljica: Maja Šegvić Klarić

15.30–16.15

TM Velika dvorana

Prezentacija

10 otrovnih biljaka koje skrivaju lijekove, voditeljica: Marija Babac

16.00–17.00
S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Robert Vianello: 10 najznačajnijih molekula 20. stoljeća

16.00–17.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Inteligentna mobilnost, voditelji: Sadko Mandžuka, Edouard Ivanjko, Ivana Ćavar, Pero Škorput i Ivan Grgurević

16.30–17.30 S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10+ hokus-pokusa, voditelji: Sanja Dabelić, Katarina Rajšl i Ivan Gudelj

17.00–17.45 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 x znanost = zabava, voditeljica: Gordana Maravić Vlahoviček

17.30–18.30
S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 najboljih matematičkih trikova, voditeljica: Franka Miriam Brückler

17.15–18.15 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Karmela Barišić: 130 godina Farmaceutsko-biokemijskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

17.30–18.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Što je svjetlost, val ili čestica?, voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

18.00–19.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Kako pratimo potrese u Hrvatskoj?, voditelji: Ivo Allegretti i Tomislav Fiket

18.30–19.30
S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Znanstvene čarolije, voditelji: Monika Bjelčić, Sanja Novak, Natali Nakić, Vedran Vulić, Katarina Lisac, Dana Barišić, Ivana Nogalo i Lana Šarić

18.30–20.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Slaganje modela organskih spojeva, voditelj: Nenad Raos

19.00–20.30 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Branko Katalinić: Čovjek i tehnika – kratka priča o jednoj civilizaciji

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

9.00–17.00 Izložba 500. obljetnica rođenja Gerarda Mercatora, izložba Hrvatskoga kartografskog društva i Geodetskoga fakulteta; autori: Miljenko Lapaine, Nada Vučetić, Ivka Kljajić i Mira Miletić Drder

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00–17.00 Izložba Ukrasni brački kamen, izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja

KULTURNI CENTAR NS Dubrava, Dubrava 51a

10.00–12.00

Radionica

Geodetektivi ili kada kamen priča priču, voditeljica: Ana Marija Tomša

12.00–13.00

Radionica

Izrada makete Mjesečeve površine, voditelji: Tihomir Marjanac i Ana Marija Tomša

V. gimnazija, Klaićeva 1 (uz prijenos na CARNet-u)

13:00-14:30

Predavanje

Alex Bellos: Avanture u zemlji brojeva (predavanje je na engleskom jeziku)