TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Festival znanosti (izložba Tehničkoga muzeja povodom 10. obljetnice Festivala znanosti)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

10 tehnika na papiru (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Okusi znanosti (izložba Udruge ProGEO Hrvatska)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00–21.00

TM Predvorje

Izložba

Znanost u filateliji (izložba Hrvatskoga filatelističkog saveza)

10.00–21.00

TM Predvorje

Izložba

Geologija zagrebačkih ulica (izložba Geološkoga odsjeka Prirodoslovno-matematičkoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu)

10.00–21.00

TM Predvorje

Film

Voronya (Krubera) – najdublja jama svijeta, autori: Darko Bakšić i Lovro Čepelak

10.00–12.00
S0,S1,S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Otkrij metal u rudi, voditeljice: Dragana Mutavdžić Pavlović i Mirta Zrnčić

10.00–12.00
S0,S1,S2,S3

TM Velika dvorana

Radionica

Raskrinkajte boje kromatografijom, voditeljice: Mirta Zrnčić i Dragana Mutavdžić Pavlović

10.00–12.00 S0,S1,S2,S3

TM Velika dvorana

Radionica

Duga na kemijskom stolu, voditeljice: Andrijana Meščić i Silvija Korunda

10.00–12.00 S0,S1,S2,S3

TM Velika dvorana

Radionica

Zabavni i poučni eksperimenti u kemiji, voditeljice: Silvija Korunda i Andrijana Meščić

10.30–11.30
S1, S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Danijela Ašperger: 10 najboljih tvari u čokoladi

12.00–12.30 S0, S1

TM Velika dvorana

Prezentacija

Mali meteorolog – prezentacija knjižice za djecu, voditeljice: Dubravka Rasol, Kornelija Špoler Čanić, Kristian Horvath i Krešimir Čanić

11.45–12.45
S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Franka Miriam Brückler: 10 najznamenitijih matematičkih formula

12.00–13.00 S0, S1, S2

TM Velika dvorana

Radionica

Klima li se naša klima?, voditelji: Nikola Vikić-Topić, Barbara Sušanj, Ante Ivčević, Dubravka Rasol, Kornelija Špoler Čanić, Krešimir Čanić i Ivana Tomašević

12.00–13.00 S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Šumarstvo u Republici Hrvatskoj: ekocid ili opravdano djelovanje, voditelj: Luka Blažić

12.30–14.00 S0, S1, S2

TM Velika dvorana

Radionica

Geodetektivi ili kada kamen priča priču, voditeljica: Ana Marija Tomša

13.00–14.00 S0,S1,S2,S3

TM Mala dvorana

Prezentacija

Dodjela priznanja na natječaju HKD-a za najbolju dječju kartu na temu Život u globaliziranom svijetu, voditeljica: Ivka Kljajić, Ana Kuveždić Divjak

13.30–14.30 S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Geološka baština: odgovornost i (ne)briga, voditeljica: Ljerka Marjanac

14.15–15.00

TM Mala dvorana

Film

Nature tech – Da Vinci Learning

14.00–16.00 PP, S0, S1,
S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Priča o paprati: izradite svoj fosil, voditeljica Ivana Adžić

15.30–16.30 S1 ,S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Jezero kakvo ne poznajete, voditeljica: Ivana Adžić

15.30–17.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Metrom kroz svemir – udaljenosti nekih najsjajnijih zvijezda, voditeljice: Maja Šuveljak i Višnja Srdelić

16.00–17.00 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Ante Radonić: 10 raketa – nosača sa svih strana svijeta

16.30–17.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Znanstvene čarolije, voditelji: Monika Bjelčić, Sanja Novak, Natali Nakić, Vedran Vulić, Katarina Lisac, Dana Barišić, Ivana Nogalo i Lana Šarić

17.15–18.15 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Željka Majić: 10 najmoćnijih prirodnih afrodizijaka

17.30–18.00 S1, S2 ,S3

TM Velika dvorana

Radionica

Tko zna, osvaja 10 papirnatih fezna, voditeljice: Margerita Mužić i Marija Mijatović

18.00–18.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Tko zna, osvaja 10 kovanih fezna, voditeljice: Margerita Mužić i Marija Mijatović

18.30–20.30 S0,S1,S2,S3

TM Velika dvorana

Radionica

Slaganje modela organskih spojeva, voditelj: Nenad Raos

18.30–19.30 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Goran Hudec: Werner von Braun – čovjek iza najvećih raketa

20.00–21.00 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Roman Brajša: Sunčeve aktivnosti kao kaotična pojava

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00–19.00 Izložba Ukrasni brački kamen, izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja