TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Festival znanosti (izložba Tehničkoga muzeja povodom 10. obljetnice Festivala znanosti)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

10 tehnika na papiru (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Okusi znanosti (izložba Udruge ProGEO Hrvatska)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00–21.00

TM Predvorje

Izložba

Znanost u filateliji (izložba Hrvatskoga filatelističkog saveza)

10.00–21.00

TM Predvorje

Izložba

Geologija zagrebačkih ulica (izložba Geološkoga odsjeka Prirodoslovno-matematičkoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu)

10.00–21.00

TM Predvorje

Film

Voronya (Krubera) – najdublja jama svijeta, autori: Darko Bakšić i Lovro Čepelak

10.00–11.00 S0, S1

TM Velika dvorana

Radionica

10 meteoroloških rekorda, voditelji: Ivana Tomašević, Nikola Vikić-Topić, Barbara Sušanj, Ante Ivčević, Dubravka Rasol, Kornelija Špoler Čanić i Krešimir Čanić

10.00–11.00 S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

10 koraka do biologa, voditelji: Matea Jarak, Vanja Tadić i Edukacijski odbor BIUS-a

10.30–11.30 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Marina Rajaković i Miljenko Lapaine: Loksodroma

10.00–11.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Mrežne stranice Državnoga hidrometeorološkog zavoda, voditeljica: Janja Milković

10.00–11.00 S0,S1,S2,S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 rodova oblaka, voditelj: Mladen Matvijev

11.00–12.00
S0, S1, S2

TM Dvorište

Prezentacija

Meteorološka motrenja – meteorološka postaja Tehnički muzej, voditelji: Ana Weissenberger, Janja Milković i učenici Šumarske i drvodjeljske škole – budući meteorološki tehničari

11.00–12.00 S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Infracrvena termografija – toplinska slika svijeta oko nas, voditelj: Nenad Bolf

11.00–12.00 S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 veličanstvenih hrvatskih šuma, voditelj: Josip Horovski

11.00–12.00 S0,S1,S2,S3

TM Velika dvorana

Radionica

Mala tv-prognoza vremena, voditelji: Lovro Kalin i Dunja Mazzocco Drvar

11.00–11.30 S0, S1

TM Velika dvorana

Prezentacija

Mali meteorolog – prezentacija knjižice za djecu, voditelji: Dubravka Rasol, Kornelija Špoler Čanić, Kristian Horvath i Krešimir Čanić

11.45–12.45
S1, S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Vesna Poslončec-Petrić, Dražen Tutić i Ana Kuvedžić Divjak: Kako nastaje karta?

12.00–13.00 S0, S2

TM Velika dvorana

Radionica

Geologija u 10 slika – ljudi i djela, voditeljica: Renata Brezinščak

12.00–13.00* S1, S2, S3

Botanički vrt *

Prezentacija*

*Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkoga fakulteta, voditelji: Biserka Juretić, Sanja Kovačić, Darko Mihelj i Vanja Stamenković

12.00–13.00 S1, S2

TM Velika dvorana

Radionica

Živi fosili, voditeljice: Ana Kroflin i Tajana Ćaćić

12.30–13.30 S1,S2

TM Velika dvorana

Radionica

Kako nastaje karta?, voditelji: Dražen Tutić, Vesna Poslončec-Petrić i Ana Kuvedžić Divjak

13.00–14.00
S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Višnja Bačun Družina: Sudbina bakterija – evolucija

13.00–14.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Motrenje Sunca, voditelj: Darije Maričić

13.00–14.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Moje tijelo, voditeljica: Monika Štetić

14.00–16.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Metrom kroz svemir – udaljenosti u Sunčevu sustavu, voditeljice: Maja Šuveljak i Višnja Srdelić

14.00–15.00

TM Velika dvorana

Radionica

Kamere za astronomska mjerenja u vidljivom dijelu spektra, voditelj: Damir Hržina

14.15–15.00

TM Mala dvorana

Film

Nature tech – Da Vinci Learning

15.00–15.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Nestalo je struje? Upalite 10 limuna!, voditeljice: Margerita Mužić i Marija Mijatović

15.30–16.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 loptica skočica, voditeljice: Margerita Mužić i Marija Mijatović

15.30–16.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Geodezija budućnosti: Primjena laserskoga skenera za 3D–šetnje prostorom, voditelji: Branko Kordić i Boško Pribičević

15.30–17.30 S1, S2, S3

TM Dvorište Muzeja

Prezentacija

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

16.00–17.00

TM Velika dvorana

Prezentacija

Osjetila, voditeljice: Lada Jovović, Maša Lenuzzi, Josipa Skelin i Anita Stojanović

16.00–17.00
S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Brankica Cigrovski-Detelić: Satelitska geodezija i dinamičke pojave na Zemlji

16.00–18.00
S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 toksičnih tvari iz hrane i okoliša, voditeljice: Ksenija Durgo i Ana Butorac

17.00–18.00
S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

1+1=10 ili što kada postanemo prestari za pikulanje?, voditelj: Tomislav Jagušt

17.15–18.15
S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Franka Miriam Brückler: Je li 10=10,0?

18.00–19.00 S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Supravodljivost, voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

18.00–19.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Genetika me u životu uvijek pratila u stopu, voditeljice: Ana Kroflin i Tajana Ćaćić

18.30–20.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Slaganje modela organskih spojeva, voditelj: Nenad Raos

18.30–19.30 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Marek Kukula: Postoje li uistinu crne jame? (predavanje je na engleskom jeziku)

20.00–21.00 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Vladis Vujnović: Kako se računom dolazi do saznanja o svemirskim tijelima

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

9.00–17.00 Izložba 500. obljetnica rođenja Gerarda Mercatora, izložba Hrvatskoga kartografskog društva i Geodetskoga fakulteta; autori: Miljenko Lapaine, Nada Vučetić, Ivka Kljajić i Mira Miletić Drder

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00–17.00 Izložba Ukrasni brački kamen, izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja