TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Festival znanosti (izložba Tehničkoga muzeja povodom 10. obljetnice Festivala znanosti)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

10 tehnika na papiru (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Okusi znanosti (izložba Udruge ProGEO Hrvatska)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00–21.00

TM Predvorje

Izložba

Znanost u filateliji (izložba Hrvatskoga filatelističkog saveza)

10.00–21.00

TM Predvorje

Izložba

Geologija zagrebačkih ulica (izložba Geološkoga odsjeka Prirodoslovno-matematičkoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu)

10.00–21.00

TM Predvorje

Film

Voronya (Krubera) – najdublja jama svijeta, autori: Darko Bakšić i Lovro Čepelak

10.00–11.00 S0,S1,S2,S3

TM Velika dvorana

Radionica

Mrežne stranice Državnoga hidrometeorološkog zavoda, voditeljica: Janja Milković

10.00–11.00
S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 rodova oblaka, voditelj: Mladen Matvijev

10.00–11.00
S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 veličanstvenih hrvatskih šuma, voditelj: Josip Horovski

10.00–11.00
S0,S1,S2,S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

10 dana na kišnom putu, voditeljica: Jelena Parlov

11.00–12.15 S1, S2

TM Velika dvorana

Radionica

10 zanimljivih i zabavnih pokusa, voditeljica: Lidija Preglej i učenici Privatne klasične gimnazije

10.30–11.30

TM Mala dvorana

Predavanje

Marko Košiček: 10 kemijskih spojeva koji su promijenili medicinu

11.00–12.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Mala tv-prognoza vremena, voditelji: Lovro Kalin i Dunja Mazzocco Drvar

11.00–12.00 S0, S1, S2

TM Dvorište

Prezentacija

Meteorološka motrenja – meteorološka postaja Tehnički muzej, voditelji: Ana Weissenberger,

Meteorološka motrenja – meteorološka postaja Tehnički muzej, voditelji: Ana Weissenberger,Meteorološka motrenja – meteorološka postaja Tehnički muzej, voditelji: Ana Weissenberger,Janja Milković i učenici Šumarske i drvodjeljske škole – budući meteorološki tehničari

12.00–13.00 S1, S2, S3

TM Planetarij

Predavanje

Ante Radonić: 10 nebeskih objekata

11.45–12.45 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Iva Kolenković: CO2 – put neba ili put podzemlja?

12.00–13.00 S2, S3

TM Dvorište Muzeja

Radionica

Digitalni pogled u podzemlje, voditelji: Darko Dudjak, Jasna Orešković i Saša Kolar

12.00–12.30 S0, S1, S2

TM Velika dvorana

Prezentacija

Mali meteorolog – prezentacija knjižice za djecu, voditelji: Dubravka Rasol, Kornelija Špoler Čanić, Kristian Horvath i Krešimir Čanić

13.00–14.00 S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Daria Karasalihović Sedlar: Bitka za Sjeverni pol

13.00–16.30 S0,S1,S2,S3,PP

TM Velika dvorana

Radionica

CSI na Rudarsko-geološko-naftnom fakultetu, voditelj: Marko Cvetković

12.30–13.30

TM Velika dvorana

Radionica

Od mora do mora do 10 bofora, voditelji: Kornelija Špoler Čanić, Krešimir Čanić, Ivana Tomašević, Nikola Vikić-Topić, Barbara Sušanj, Ante Ivčević i Dubravka Rasol

14.15–15.00

TM Mala dvorana

Film

Nature tech – Da Vinci Learning

13.00–15.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Živi svijet voda na kopnu, voditelji: Nataša Kletečki i Eduard Kletečki

14.30–16.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Stijene zemljine kore – makrosvijet, voditelji: Bojan Matoš i Alan Vranjković

15.30–16.30 S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Planina ispod mikroskopa, voditelji: Sibila Borojević-Šoštarić i Uroš Barudžija

15.30–17.30 S1, S2, S3

TM Dvorište Muzeja

Prezentacija

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

16.00–17.00 S1, S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Ante Radonić: 10 izuzetnih svemirskih letjelica

16.00–17.00 S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Plazma u mikrovalnoj pećnici, voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

17.00–19.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Kokteli kemičara – kemijska radionica, voditelji: Kristina Mlinac, Danijela Cvijanović, Igor Picek i Vladimir Damjanović

17.15–18.15 S1, S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Anamarija Kutlić: Putovanje svijetom – od rudnika do iPod-a i natrag

17.30–19.00 S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 lunarnih mjeseci – biološka radionica, voditelji: Tamara Nikuševa Martić, Ljiljana Šerman, Zoran Legčević i Lea Hiršl

17.30–19.00 S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Kako mozak broji i računa? – neuroznanstvena radionica, voditelji: Katarina Ilić, Martina Gačić, Nikola Habek i Svjetlana Kalanj Bognar

17.30–19.30

TM Velika dvorana

Radionica

Ritam srca – fiziološka radionica, voditelji: Danka Grčević, Vladiana Crljen, Tomislav Kelava i Alan Šućur

18.30–19.30 S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Zvonimir Šikić: 10% dobiti i 10:1 novčani multiplikator u suvremenoj ekonomiji

20.00–21.00

TM Velika dvorana

Protokol

Nastup pjevačkoga zbora Lege artis Medicinskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

 

 

 

 

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

9.00–17.00 Izložba 500. obljetnica rođenja Gerarda Mercatora, izložba Hrvatskoga kartografskog društva i Geodetskoga fakulteta; autori: Miljenko Lapaine, Nada Vučetić, Ivka Kljajić i Mira Miletić Drder

NOVINARSKI DOM, Perkovčeva 2

17.00–18.00 Predavanje Alex Bellos: Avanture u zemlji brojeva (predavanje je na engleskom jeziku)

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00–17.00 Izložba Ukrasni brački kamen, izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja

KULTURNI CENTAR NS Dubrava, Dubrava 51a

10.00–11.00 Radionica 10 stvari koje niste znali o tekstilnim vlaknima, voditeljica: Marina Marjanac
11.00–13.00 Radionica Vatra iz utrobe Zemlje, voditeljica: Ana Marija Tomša