TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Festival znanosti (izložba Tehničkoga muzeja povodom 10. obljetnice Festivala znanosti)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

10 tehnika na papiru (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Okusi znanosti (izložba Udruge ProGEO Hrvatska)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00–21.00

TM Predvorje

Izložba

Znanost u filateliji (izložba Hrvatskoga filatelističkog saveza)

10.00–21.00

TM Predvorje

Izložba

Geologija zagrebačkih ulica (izložba Geološkoga odsjeka Prirodoslovno-matematičkoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu)

10.00–21.00

TM Predvorje

Film

Voronya (Krubera) – najdublja jama svijeta, autori: Darko Bakšić i Lovro Čepelak

10.00–11.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Mrežne stranice Državnoga hidrometeorološkog zavoda, voditeljica: Janja Milković

10.00–11.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 rodova oblaka, voditelj: Mladen Matvijev

10.00–12.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Moje tijelo, voditeljica: Bojana Davda Sirovina

10.30–11.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Termoakustika i električna energija, voditeljica: Ankica Đukić

10.30–11.30 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Nikola Biliškov: 10 molekula života

11.00–12.00 S0, S1, S2

TM Dvorište Muzeja

Prezentacija

Meteorološka motrenja – meteorološka postaja Tehnički muzej, voditelji: Ana Weissenberger, Janja Milković i učenici Šumarske i drvodjeljske škole – budući meteorološki tehničari

11.00–11.30 S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 sorata jagode, voditelj: Boris Duralija

11.30–12.00 S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Život na 6 nogu – kukci, voditelj: Ivan Juran

11.30–12.30
S1, S2

TM Velika dvorana

Radionica

Znanstvene čarolije, voditelji: Monika Bjelčić, Sanja Novak, Natali Nakić, Vedran Vulić, Katarina Lisac, Dana Barišić, Ivana Nogalo i Lana Šarić

12.00–13.00 S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 slojevitih proizvoda, voditeljica: Ana Pilipović

11.45–12.15
S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Aleksandar Mešić: HACCP, ACTA, Global GAP, hrana…

12.15–12.45 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Milna Tudor: Mlijeko voli djecu – mlijeko je za 10!

12.30–13.30
S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Roboti hodači – od oponašanja životinja do oponašanja ljudi, voditelji: Zdenko Kovačić, Alan Mutka i Damjan Miklić

12.00–14.00 S0, S1

TM Velika dvorana

Radionica

10 čarolija analitičke kemije, voditeljice: Suzana Inić i Jasna Jablan

13.00–13.30 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Nataša Mikulec: 10 najpoznatijih vrsta sira

13.30–14.00 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Zvjezdana Marković: Vinova loza ispod -10!

14.00–16.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Metrom kroz svemir – mjerne jedinice u svemiru, voditeljice: Maja Šuveljak i Višnja Srdelić

14.15–15.00

TM Mala dvorana

Film

Nature tech – Da Vinci Learning

14.30–16.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Slaganje modela organskih spojeva, voditelj: Nenad Raos

15.30–16.30 S1, S2

TM Velika dvorana

Radionica

Živi fosili, voditeljice: Ana Kroflin, Tajana Ćaćić

15.30–16.30 S3

TM Velika dvorana

Radionica

FERmula 1 – tehnička demonstracija proširene stvarnosti, voditelji: Adnan Abdagić, Toni Kork, Nikola Martinec, Petar Mrazović, Robert Mrkonjić, Željko Mijočević, Ana Nekić i Mario Volarević

15.30–17.30 S1, S2, S3

TM Dvorište Muzeja

Prezentacija

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

16.00–17.00
S0, S1

TM Velika dvorana

Radionica

1 tona zraka stoji nam na glavi, kak' to da nas ne smlavi?!, voditelji: Barbara Sušanj, Ante Ivčević, Dubravka Rasol, Kornelija Špoler Čanić, Krešimir Čanić, Ivana Tomašević i Nikola Vikić-Topić

16.00–17.00 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Tomislav Petković: 100 godina Rutherfordova otkrića atomske jezgre

17.00–18.00 S0, S1

TM Velika dvorana

Radionica

Ćiribu-ćiriba za male kemičare, voditelji: Vesna Blažek, Dijana Saftić i Ivo Crnolatac

17.00–18.00 S0, S1, S2

TM Velika dvorana

Radionica

10 koraka do biologa, voditelji: Matea Jarak i Vanja Tadić – Edukacijski odbor BIUS-a

18.00–19.00 S1, S2

TM Velika dvorana

Radionica

Kemijanje je za 10!, voditelji: Ivo Crnolatac, Dijana Saftić i Vesna Blažek

17.15–18.15 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Ivo Uglešić, Boško Milešević, Bojan Franc i Miroslav Šturlan: Sustavzalociranjemunja

18.30–20.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Slaganje modela organskih spojeva, voditelj: Nenad Raos

18.30–19.30 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Roman Brajša: Utjecaj Sunca na Zemlju

20.00–21.00 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Korado Korlević: Svemirski obzor

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

9.00–17.00 Izložba 500. obljetnica rođenja Gerarda Mercatora, izložba Hrvatskoga kartografskog društva i Geodetskoga fakulteta; autori: Miljenko Lapaine, Nada Vučetić, Ivka Kljajić i Mira Miletić Drder

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00–17.00 Izložba Ukrasni brački kamen, izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja