TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Festival znanosti (izložba Tehničkoga muzeja povodom 10. obljetnice Festivala znanosti)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

10 tehnika na papiru (izložba knjiga iz fonda knjižnice Tehničkoga muzeja)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Okusi znanosti (izložba Udruge ProGEO Hrvatska)

10.00–21.00

TM Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00–21.00

TM Predvorje

Izložba

Znanost u filateliji (izložba Hrvatskoga filatelističkog saveza)

10.00–21.00

TM Predvorje

Izložba

Geologija zagrebačkih ulica (izložba Geološkoga odsjeka Prirodoslovno-matematičkoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu)

10.00–21.00

TM Predvorje

Film

Voronya (Krubera) – najdublja jama svijeta, autori: Darko Bakšić i Lovro Čepelak

10.00–11.00
S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Kako su biljke određivale civilizacijski razvoj, voditeljica: Ivana Adžić

10.00–11.00 S0, S1

TM Velika dvorana

Radionica

Nacrtajmo i obojimo svijet dinosaura, voditeljica: Maja Hrustić

10.00–11.30 S0, S1, S2

TM Velika dvorana

Radionica

Slaganje drvenih i papirnatih modela dinosaura, voditeljica: Josipa Adžić

10.30–11.30 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Željko Andreić: 10 godina istraživanja svjetlosnoga onečišćenja u Republici Hrvatskoj

11.00–12.00 S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 koraka do biologa, voditelji: Matea Jarak, Vanja Tadić i Edukacijski odbor BIUS-a

11.00–13.00 S1, S2, S3

TM Dvorište Muzeja

Prezentacija

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

11.00–12.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Voda na Marsu, voditelj: Tihomir Marjanac

11.00–13.00 S0,S1,S2,S3

TM Velika dvorana

Radionica

Pripremi vlastiti beton, voditeljica: Marijana Serdar

11.45–12.45 S1,S2,S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Marin Matošić: Obrada otpadnih voda

12.00–13.00*
S1,S2,S3

Botanički vrt *

Prezentacija*

*Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkoga fakulteta, voditelji: Biserka Juretić, Sanja Kovačić, Darko Mihelj i Vanja Stamenković

12.00–13.00 S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

10 zabluda o velikom prasku, voditelj: Davor Horvatić

12.00–13.00 S0

TM Velika dvorana

Radionica

10 recepata profesora Snapea, voditeljica: Nikolina Bošnjak

13.00–14.00 S0,S1,S2

TM Velika dvorana

Radionica

Čarobni kristali, voditeljica: Nikolina Bošnjak

13.00–14.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Jezero kakvo ne poznajete, voditeljica: Ivana Adžić

13.15–14.15 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Kako pratimo potrese u Hrvatskoj?, voditelji: Ivo Allegretti i Tomislav Fiket

13.00–14.00

TM Velika dvorana

Radionica

Znanstvene čarolije, voditelji: Monika Bjelčić, Sanja Novak, Natali Nakić, Vedran Vulić, Katarina Lisac, Dana Barišić, Ivana Nogalo i Lana Šarić

13.00–14.00 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Kalman Žiha, Vedran Slapničar i Tino Stanković: Titanik – izgubljene iluzije

14.00–14.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Uhvatimo 10 boja duge u staklenu čašu, voditeljice: Margerita Mužić i Marija Mijatović

14.30–15.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Plesni bal 10 grožđica, voditeljice: Margerita Mužić i Marija Mijatović

14.15–15.00

TM Mala dvorana

Film

Izdvojeno iz programa Da Vinci Learning

15.00–17.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Čudesan svijet kristala, voditelj: Vanja Biševac

16.00–17.00

TM Planetarij

Predstavljanje knjige za djecu

TITANIK – katastrofa na moru, nakladnik LUSIO, gošća: Barbara Zmiša, sopran
Uz prigodno predavanje Ante Radonića i Nede Staklarević

15.30–16.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 klasičnih metoda šifriranja, voditeljica: Franka Miriam Brückler

16.00–17.00 S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Matija Gredičak: Molekulska arhitektura

16.00–17.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10+ hokus–pokusa, voditelji: Sanja Dabelić, Katarina Rajšl i Ivan Gudelj

16.00–17.00 S0, S1

TM Velika dvorana

Radionica

10 meteoroloških pokusa, voditelji: Ante Ivčević, Dubravka Rasol, Kornelija Špoler Čanić, Krešimir Čanić, Ivana Tomašević, Nikola Vikić-Topić i Barbara Sušanj

17.00–18.00 S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Prirodne ljepote Hrvatske: 10 geoloških znamenitosti, voditeljica: Karmen Fio

17.00–18.00
S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

10 stvari koje niste znali o tekstilnim vlaknima, voditeljica: Marina Marjanac

17.15–18.15 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Davor Horvatić: Pazi Mirko, apokalipsa!

18.00–20.00 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Metrom kroz svemir – vanjska i unutarnja struktura Sunca, voditeljice: Maja Šuveljak i Višnja Srdelić

18.00–19.00
S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Prezentacija

Kako stvari dišu u vakuumu?, voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

18.30–20.30 S1, S2, S3

TM Velika dvorana

Radionica

Slaganje modela organskih spojeva, voditelj: Nenad Raos

18.30–19.30 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Neven Soić: Kako je nastalo 10 najlakših kemijskih elemenata u svemiru

19.00–20.00 S1, S2

TM Velika dvorana

Prezentacija

Kukci u crtićima, voditeljice: Ana Kroflin i Tajana Ćaćić

20.00–21.00 S2, S3

TM Mala dvorana

Predavanje

Korado Korlević: Godina 2012 – kalendari i katastrofe

GEODETSKI FAKULTET, Kačićeva 26

9.00–17.00 Izložba 500. obljetnica rođenja Gerarda Mercatora, izložba Hrvatskoga kartografskog društva i Geodetskoga fakulteta; autori: Miljenko Lapaine, Nada Vučetić, Ivka Kljajić i Mira Miletić Drder

HRVATSKI PRIRODOSLOVNI MUZEJ, Demetrova 1

10.00–20.00 Izložba Ukrasni brački kamen, izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja