Utorak, 12. travnja 2011.

Tehnički muzej

10.00-21.00

TMV

Izložba

Ruđer Bošković – portret znanstvenika (izložba Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TMV

Izložba

Od mraka do svjetlosti (izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja)

10.00-21.00

TMV

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TMP

Izložba

Ruđer Bošković u filateliji (izložba Hrvatskoga filatelističkog saveza)

10.00-21.00

TMP

Izložba

Speleološka istraživačka oprema (izložba Speleološkoga odsjeka HPD Željezničar)

10.00-21.00

TMP

Izložba

Sunce (izložba radova učenika osnovnih škola Grada Zagreba)

10.00-21.00

TMP

Film

Prirodoslovlje i povijesne sličice Japana, autor i producent: Stjepan Pepeljnjak

10.00-11.00

TMV

Radionica
S1, S2,S3

Koliko boja možemo naći u biljci?, voditelji: Edukacijski odbor BIUS-a

10.00-11.00

Caffé BUG

Znanstveni kafić

Hocus-pocus mathematicus, voditeljica: Franka Miriam Brückler

10.30-11.30

TMV

Radionica
S0,S1,S2,S3

Optičke iluzije, voditeljica: Sanja Dabelić

10.30-11.30

TMM

Predavanje
S2, S3

Tihomir Marjanac: Što se to iz Zemlje dimi?

11.00-12.00

TMV

Radionica
S0,S1,S2,S3

Mala TV-prognoza vremena, voditelj: Lovro Kalin

11.00-13.00

TMD

Prezentacija
S1,S2,S3

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

11.00-12.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Mikrobi i UV-svjetlo: sad ih vidiš, sad ne vidiš, voditeljica: Maja Šegvić Klarić

11.30-12.15

TMV

Radionica
S0,S1,S2,S3

Utjecaj zdrave prehrane na rast i razvoj organizma, voditeljica: Nataša Kletečki

11.45-12.45

TMM

Predavanje
S1,S2,S3

Ante Radonić: Čovjek u svemiru – 50 godina

12.00-13.00

BV*

Prezentacija*
S1,S2,S3

*Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkoga fakulteta, voditelji: Biserka Juretić, Sanja Kovačić, Darko Mihelj, Vanja Stamenković

12.00-13.00

TMV

Radionica
S2,S3

Sudbina jedne tablete, voditeljice: Jasmina Lovrić, Marieta Duvnjak

12.30-13.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

E-škola astronomije, voditelj: Darije Maričić

12.30-13.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Piti ili ne piti, pitanje je sad?, voditeljica: Tajana Preočanin

13.00-15.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Zvjezdana svjetlost, voditeljice: Maja Šuveljak, Višnja Srdelić

13.00-14.00

TMM

Predavanje
S1,S2,S3

Jaša Čalogović: Sunčeva aktivnost i globalno zatopljenje

13.30-14.30

TMV

Prezentacija
S2, S3

Zašto Edward ima akne?, voditelj: Ruđer Novak

14.15-14.45

TMM

Film

Velikani hrvatske znanosti – Herman Dalmatin, redatelj: Željko Belić, urednik serije: Stanislav Govedić, produkcija: HTV

14.30-16.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Prizma, voditelj: Petar Vrkljan

15.30-16.30

TMP

Radionica
S1,S2,S3

Speleologija i speleološke tehnike istraživanja, voditelji: Marin Lukas, Marko Budić

15.30-16.30

TMV

Radionica

Kemija svjetla, voditelj: Vladimir Stilinović

15.30-16.30

TMV

Prezentacija
S1,S2,S3

Sumrak saga: bakterijska svjetlost, voditeljica: Fedora Babić

16.00-17.00

 

TMM

Predavanje
S2, S3

Lovro Hrust: Što su neuronske mreže? – matematički modeli inspirirani neuronima u živim bićima. Primjena u modeliranju okoliša – prognoza kakvoće zraka

16.00-17.00

TMV

Radionica
S2,S3

Laseri u komunikaciji i laserska harfa, voditelji: Damir Aumiler, Mario Rakić, Marijan Bišćan, Zlatko Kregar, Nataša Vujičić

17.00-18.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Zašto je more plavo, a rijeke nisu?, voditeljica: Kristina Pikelj

17.00-18.00

TMV

Radionica
S2,S3

Mala biljka raste u moru i radi… što?, voditelji: Edukacijski odbor BIUS-a

17.30-18.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Može li potres zasvijetliti?, voditelji: Ivo Allegretti, Tomislav Fiket

17.15-18.15

TMM

Predavanje
S2,S3

Ivica Aviani: 100 godina supravodljivosti

17.30-18.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Rubensova cijev, voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

18.00-20.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Zvjezdana svjetlost, voditeljice: Maja Šuveljak, Višnja Srdelić

18.30-20.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Molekule koje čine boje, voditelj: Nenad Raos

18.30-19.30

TMM

Predavanje
S2,S3

Goran Pichler: Svjetlost lasera

20.00-21.00

TMM

Predavanje
S2,S3

Bojan Vršnak: Zvijezde – tvornice kemijskih elemenata

Centar za kulturu Narodnog sveučilišta Dubrava

17.00-18.00

NSD

Predavanje

Sabina Strmić-Palinkaš: Kad mama traži zlato

18.00-19.00

NSD

Predavanje

Luka Blažić: Zagrebački potres

19.00-20.00

NSD

Predavanje

Petra Kovač-Konrad: Speleoronjenje – istraživanje potopljenog podzemlja: Medvjeđa špilja na otoku Lošinju

Geodetski fakultet

09.00-17.00

GF

Izložba

300. obljetnica rođenja Ruđera Josipa Boškovića (izložba Geodetskoga fakulteta)

Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad

14.00-18.00

CZKIO

Prezentacija

Svjetlost i sjena – prostor istraživanja, voditelj: Dario Smetiško

Mjesta događanja

TMV Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 – Miljenko Paunović)
TMM Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18
TMP Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18
TMPL Tehnički muzej, Planetarij, Savska cesta 18
TMD Tehnički muzej, dvorište Muzeja, Savska cesta 18
Caffé BUG Tratinska 36
BV Botanički vrt, Marulićev trg 9a, Samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898-060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)
GF Geodetski fakultet, Kačićeva 26
NSD Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a
CZKIO Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5/1

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama