Subota, 16. travnja 2011.

Tehnički muzej

10.00-21.00

TMV

Izložba

Ruđer Bošković – portret znanstvenika (izložba Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TMV

Izložba

Od mraka do svjetlosti (izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja)

10.00-21.00

TMV

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TMP

Izložba

Ruđer Bošković u filateliji (izložba Hrvatskoga filatelističkog saveza)

10.00-21-00

TMP

Izložba

Speleološka istraživačka oprema (izložba Speleološkoga odsjeka HPD Željezničar)

10.00-21.00

TMP

Izložba

Sunce (izložba radova učenika osnovnih škola Grada Zagreba)

10.00-21.00

TMP

Film

Prirodoslovlje i povijesne sličice Japana, autor i producent: Stjepan Pepeljnjak

10.00-12.00

TMV

Radionica
S1,S2, S3

Raskrinkajte boje kromatografijom, voditeljice: Mirta Zrnčić, Martina Periša

10.00-12.00

TMV

Radionica
S0,S1,S2,S3

Otkrij metal u rudi, voditeljice: Martina Periša, Mirta Zrnčić

10.00-12.00

TMV

Radionica
S0,S1,S2,S3

Zabavni i poučni eksperimenti u kemiji, voditeljice: Andrijana Meščić, Silvija Korunda

10.30-11.30

TMM

Predavanje
S1, S2, S3

Danijela Ašperger: Svjetlost za Teobroma caccao i tama za čokoladu

11.30-12.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Biljčice iz svemira, voditelji: Edukacijski odbor BIUS-a

11.30-13.30

TMP

Radionica
S1,S2,S3

Speleologija i speleološke tehnike istraživanja, voditelj: Marin Lukas, Marko Budić

11.45-12.45

TMM

Predavanje
S3

Irena Škorić: Svjetlost i fotokemija

12.00-13.00

TMV

Radionica
S1, S2, S3

Što znači svjetlost za život u vodi?, voditelji: Lidija Preglej, učenici Privatne klasične gimnazije

12.30-14.00

TMV

Radionica
S0,S1,S2

Naš mali vulkan, voditelji: Smiljana Baran, učenici 3. r. OŠ Dubec

13.00-14.00

TMPL

Predavanje
S1,S2,S3

Ante Radonić: Svijet zvijezda

13.00-14.00

TMM

Predavanje
S1,S2,S3

Petar Vrkljan: Boja – zračenje, oko, struktura

13.30-15.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Zvjezdana svjetlost, voditeljice: Maja Šuveljak, Višnja Srdelić

14.15-14.45

TMM

Film

Velikani hrvatske znanosti – Marko Antun de Dominis , redatelj: Željko Belić, urednik serije: Stanislav Govedić, produkcija: HTV

14.30-16.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Molekule koje čine boje, voditelj: Nenad Raos

15.30-16.00

TMV

Prezentacija
S0,S1,S2,S3

Svjetlosti i sjena na kartama – sjenčani prikazi reljefa; Dodjela nagrada, voditelji: Vesna Poslončec-Petrić, Ana Kuveždić Divjak, Dražen Tutić

15.30-16.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Rubensova cijev, voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

16.00-17.00

TMM

Predavanje
S1,S2,S3

Hrvoje Buljan: Svjetlost u nelinearnim materijalima – od znanosti do tehnologije

16.30-17.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Susjedice i Zapornice – to su neka sela?, voditelji: Edukacijski odbor BIUS-a

17.00-19.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Zvjezdana svjetlost, voditeljice: Maja Šuveljak, Višnja Srdelić

17.15-18.15

TMM

Predavanje
S3

Tatjana Kren: Astronomski izazovi u stoljeću Ruđera Boškovića

18.00-20.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Molekule koje čine boje, voditelj: Nenad Raos

18.30-19.30

TMM

Predavanje
S2,S3

Vladis Vujnović: Svijeća i zvijezda – izvori svjetlosti

20.00-21.00

TMM

Predavanje
S3

Roman Brajša: Ciklus sunčeve aktivnosti

Mjesta događanja

TMV Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 – Miljenko Paunović)
TMM Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18
TMP Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18
TMPL Tehnički muzej, Planetarij, Savska cesta 18
TMD Tehnički muzej, dvorište Muzeja, Savska cesta 18
Caffé BUG Tratinska 36
BV Botanički vrt, Marulićev trg 9a, Samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898-060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)
GF Geodetski fakultet, Kačićeva 26
NSD Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a
CZKIO Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5/1

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama