Srijeda, 13. travnja 2011.

Tehnički muzej

10.00-21.00

TMV

Izložba

Ruđer Bošković – portret znanstvenika (izložba Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TMV

Izložba

Od mraka do svjetlosti (izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja)

10.00-21.00

TMV

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TMP

Izložba

Ruđer Bošković u filateliji (izložba Hrvatskoga filatelističkog saveza)

10.00-21.00

TMP

Izložba

Speleološka istraživačka oprema (izložba Speleološkoga odsjeka HPD Željezničar)

10.00-21.00

TMP

Izložba

Sunce (izložba radova učenika osnovnih škola Grada Zagreba)

10.00-21.00

TMP

Film

Prirodoslovlje i povijesne sličice Japana, autor i producent: Stjepan Pepeljnjak

10.00-11.00

TMV

Prezentacija
S2, S3

Infracrvena termografija – toplinska slika svijeta oko nas, voditelj: Nenad Bolf

10.00-12.00

TMD

Prezentacija
S0,S1,S2,S3

Geodetski instrumenti, voditelj: Zlatko Lasić

10.30-11.30

TMM

Predavanje
S2,S3

Vesna Poslončec-Petrić, Stanislav Frangeš, Dražen Tutić: Svjetlo i sjena na kartama

10.00-11.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Što znači svjetlost za život u vodi?, voditelji: Lidija Preglej, učenici Privatne klasične gimnazije

10.00-11.00

TMV

Radionica
S0,S1,S2,S3

Mrežne stranice Državnoga hidrometeorološkog zavoda, voditeljica: Janja Milković

10.00-11.00

TMV

Radionica
S2,S3

Svjetlosne pojave u meteorologiji, voditelj: Mladen Matvijev

11.00-12.00

TMD

Prezentacija
S0,S1,S2,S3

Meteorološka motrenja – meteorološka postaja Tehnički muzej, voditeljice: Janja Milković, Ana Weissenberger

11.00-12.00

TMV

Radionica
S2,S3

Svjetlost u spiljama i vodi, voditelj: Josip Horovski

11.30-12.30

TMV

Radionica
S2,S3

Svjetlosti i sjena na kartama – sjenčani prikazi reljefa, voditelj: Dražen Tutić

11.30-12.30

TMV

Radionica
S0,S1,S2,S3

Druga strana svjetlosti – različite boje u biljkama, voditelji: Saša Likić, Željka Majić, Jelena Likić

11.45-12.45

TMM

Predavanje
S3

Antonio Petošić: Zvuk – svuda oko nas

12.00-13.30

TMV

Radionica
S3

Opažanje sunca, voditelji: Mateja Dumbović, Jaša Čalogović, Darije Maričić

12.00-13.00

BV*

Prezentacija*
S1,S2,S3

*Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkoga fakulteta, voditelji: Biserka Juretić, Sanja Kovačić, Darko Mihelj, Vanja Stamenković

12.30-14.00

TMV

Radionica
S0,S1

Kada se meteorologija i kemija udruže, voditelji: Kornelija Špoler Čanić, Krešimir Čanić, Kristian Horvath, Dubravka Rasol, Ivana Tomašević, Nikola Vikić Topić

13.00-14.00

TMM

Predavanje
S2,S3

Robert Župan: Josip (Josephus) Ruđer (Rogerius) Bošković (Boscovich) i kartografija

13.00-14.00

TMP

Radionica
S1,S2,S3

Speleologija i speleološke tehnike istraživanja, voditelji: Marin Lukas, Marko Budić

13.00-14.00

TMV

Prezentacija
S2,S3

Hrvatski topografski sustav – karta budućnosti, voditelj: Ivan Landek

14.00-16.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Zvjezdana svjetlost, voditeljice: Maja Šuveljak, Višnja Srdelić

14.00-15.30

TMM

Radionica

Fluorescencija i drugi pokusi, voditelj: Petar Vrkljan

14.15-14.45

TMM

Film

Velikani hrvatske znanosti – Marin Getaldić, redatelj: Željko Belić, urednik serije: Stanislav Govedić, produkcija: HTV

15.00-16.00

TMV

Prezentacija
S1,S2,S3

Realni 3D-prikaz stvarnosti u virtualnom obliku, voditeljica: Ela Vela-Bagić

15.30-16.30

TMV

Radionica
S2,S3

Svjetlost u analizi udjela šećera u sokovima, voditeljice: Ivona Elez, Sanja Lončarić

15.30-16.30

TMV

Radionica
S2,S3

Biljni pigmenti i njihova svojstva, voditeljice: Danijela Bursać Kovačević, Maja Repajić

15.30-17.30

TMD

Prezentacija
S1,S2,S3

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

16.00-17.00

TMM

Predavanje
S2,S3

Ksenija Durgo: Utjecaj sunčeve svjetlosti na život na Zemlji

16.00-18.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Matematički origami, voditelji: Željka Bilać, Maja Kurek, Franka Miriam Brüeckler

17.00-18.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Susjedice i Zapornice – to su neka sela?, voditelji: Edukacijski odbor BIUS-a

17.15-18.15

TMM

Predavanje
S2,S3

Neven Soić: Porijeklo i sastav vidljive materije u svemiru

18.00-19.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Mikrovalna, voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

18.00-19.00

TMP

Radionica
S1,S2,S3

Speleologija i speleološke tehnike istraživanja, voditelj: Marin Lukas, Marko Budić

18.30-20.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Molekule koje čine boje, voditelj: Nenad Raos

18.30-19.30

Caffé BUG

Znanstveni kafić

Kako su šifrirali naši stari?, moderatorica: Franka Miriam Brüeckler

18.30-19.30

TMM

Predavanje
S2,S3

Pavao Knezović: Pjesnik Ruđer Bošković

20.00-21.00

TMM

Predavanje
S3

Stipe Kutleša: Filozofija Ruđera Boškovića

Geodetski fakultet

09.00-17.00

GF

Izložba

300. obljetnica rođenja Ruđera Josipa Boškovića (izložba Geodetskoga fakulteta)

Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad

16.00-18.00

CZKIO

Prezentacija i predavanje

Veliki zagrebački potres, voditelji: Luka Blažić, Tihomir Marjanac

19.00

CZKIO

Tribina

Ljudi pitaju: Veliki zagrebački potres – što nas čeka?, voditelji: Luka Blažić, Tihomir Marjanac

Mjesta događanja

TMV Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 – Miljenko Paunović)
TMM Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18
TMP Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18
TMPL Tehnički muzej, Planetarij, Savska cesta 18
TMD Tehnički muzej, dvorište Muzeja, Savska cesta 18
Caffé BUG Tratinska 36
BV Botanički vrt, Marulićev trg 9a, Samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898-060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)
GF Geodetski fakultet, Kačićeva 26
NSD Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a
CZKIO Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5/1

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama