Petak, 15. travnja 2011.

Tehnički muzej

10.00-21.00

TMV

Izložba

Ruđer Bošković – portret znanstvenika (izložba Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TMV

Izložba

Od mraka do svjetlosti (izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja)

10.00-21.00

TMV

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TMP

Izložba

Ruđer Bošković u filateliji (izložba Hrvatskoga filatelističkog saveza)

10.00-21.00

TMP

Izložba

Speleološka istraživačka oprema (izložba Speleološkog odsjeka HPD Željezničar)

10.00-21.00

TMP

Izložba

Sunce (izložba radova učenika osnovnih škola Grada Zagreba)

10.00-21.00

TMP

Film

Prirodoslovlje i povijesne sličice Japana, autor i producent Stjepan Pepeljnjak

10.00-11.00

TMV

Radionica
S0,S1,S2,S3

Mrežne stranice Državnoga hidrometeorološkog zavoda, voditeljica: Janja Milković

10.00-11.00

TMV

Radionica
S2,S3

Svjetlosne pojave u meteorologiji, voditelj: Mladen Matvijev

10.00-12.00

TMV

Radionica
S0,S1,S2

Čarolije boja u analitičkoj kemiji, voditeljice: Suzana Inić, Jasna Jablan

10.30-11.30

TMV

Prezentacija
S2,S3

Područje primjene laserske svjetlosti, voditelj: Zlatko Glogović

10.30-11.30

TMM

Predavanje
S3

Tin Komljenović: Svjetlovodi – medij za komunikaciju u 21. stoljeću

11.00-12.00

TMD

Prezentacija
S0,S1,S2,S3

Meteorološka motrenja – meteorološka postaja Tehnički muzej, voditeljice: Janja Milković, Ana Weissenberger

11.00-12.30

TMP

Radionica
S1,S2,S3

Speleologija i speleološke tehnike istraživanja, voditelj: Marin Lukas, Marko Budić

11.00-12.00

TMV

Radionica
S2,S3

Primjena infracrvene termografije, voditelj: Bojan Milovanović

11.30-12.15

TMV

Radionica
S0,S1,S2,S3

Utjecaj zdrave prehrane na rast i razvoj organizma, voditeljica: Nataša Kletečki

11.30-12.30

TMV

Radionica
S0,S1,PP

Može li potres zasvijetliti?, voditelji: Ivo Allegretti, Tomislav Fiket

11.45-12.45

TMM

Predavanje
S2,S3

Suzana Rimac Brnčić, Mladen Brnčić: Ultraljubičasta svjetlost

12.00-13.30

TMV

Radionica
S0,S1,S2,S3

Mikroorganizmi u zraku, vodi i tlu, voditeljice: Marija Vuković, Marijana Vidaković, Nina Kopčić, Ivana Ćosić

12.30-14.00

TMV

Radionica
S0,S1,S2

Čarolije boja u analitičkoj kemiji, voditeljice: Suzana Inić, Jasna Jablan

13.00-14.00

TMM

Predavanje
S2,S3

Marin Matošić: Obradom otpadnih voda do bistre i čiste vode

14.00-16.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Zvjezdana svjetlost, voditeljice: Maja Šuveljak, Višnja Srdelić

14.15-14.45

TMM

Film

Velikani hrvatske znanosti – Ruđer Bošković, redatelj: Željko Belić, urednik serije: Stanislav Govedić, produkcija: HTV

14.30-15.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Nemaju oči, a vide svjetlost i idu samo na nju!, voditelji: Edukacijski odbor BIUS-a

15.30-16.30

TMP

Radionica
S1,S2,S3

Speleologija i speleološke tehnike istraživanja, voditelji: Marin Lukas, Marko Budić

15.30-17.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Ljubičasto u kemiji, voditelj: Petar Vrkljan

15.30-17.30

TMD

Prezentacija
S1,S2,S3

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

16.00-17.00

TMV

Prezentacija
S2,S3

Koliko boja možemo naći u biljci?, voditelji: Edukacijski odbor BIUS-a

16.00-16.30

TMM

Predavanje
S2,S3

Nataša Mikulec: Zašto je mlijeko bijelo?

16.30-17.00

TMM

Predavanje

Aleksandar Mešić: Kako se kontrolira hrana?

16.30-18.00

TMV

Radionica
S0,S1,S2,S3

Kako uhvatiti svjetlost?, voditeljice: Snežana Kirin-Mataković, Zdravka Cindrić, Marina Grčić

18.00-19.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Tekući dušik, voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

17.15-17.45

TMM

Predavanje
S2,S3

Zlatko Svećnjak, Tea Horvat: Svjetlost nas hrani!

17.45-18.15

TMM

Predavanje
S2,S3

Boris Duralija: Kratak ili dug dan – što to znači voćkama?

18.30-20.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Molekule koje čine boje, voditelj: Nenad Raos

18.30-19.30

TMM

Predavanje
S2,S3

Miljenko Lapaine, Dražen Tutić: Bošković i Zemljin oblik

20.00-21.00

TMM

Predavanje
S2,S3

Korado Korlević: Svjetlosno onečišćenje

Geodetski fakultet

09.00-17.00

GF

Izložba

300. obljetnica rođenja Ruđera Josipa Boškovića (izložba Geodetskoga fakulteta)

Mjesta događanja

TMV Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 – Miljenko Paunović)
TMM Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18
TMP Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18
TMPL Tehnički muzej, Planetarij, Savska cesta 18
TMD Tehnički muzej, dvorište Muzeja, Savska cesta 18
Caffé BUG Tratinska 36
BV Botanički vrt, Marulićev trg 9a, Samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898-060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)
GF Geodetski fakultet, Kačićeva 26
NSD Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a
CZKIO Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5/1

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama