Četvrtak, 14. travnja 2011.

Tehnički muzej

10.00-21.00

TMV

Izložba

Ruđer Bošković – portret znanstvenika (izložba Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TMV

Izložba

Od mraka do svjetlosti (izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja)

10.00-21.00

TMV

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TMP

Izložba

Ruđer Bošković u filateliji (izložba Hrvatskoga filatelističkog saveza)

10.00-21.00

TMP

Izložba

Speleološka istraživačka oprema (izložba Speleološkoga odsjeka HPD Željezničar)

10.00-21.00

TMP

Izložba

Sunce (izložba radova učenika osnovnih škola Grada Zagreba)

10.00-21.00

TMP

Film

Prirodoslovlje i povijesne sličice Japana, autor i producenta: Stjepan Pepeljnjak

10.00-11.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Biljčice iz svemira!, voditelji: Edukacijski odbor BIUS-a

10.00-11.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Mala TV-prognoza vremena, voditelj: Lovro Kalin

10.30-11.30

TMV

Prezentacija
S2,S3

Klizišta, voditeljica: Danijela Mavrić

10.30-11.30

TMM

Predavanje
S1,S2,S3

Kristijan Kovač: Triboluminiscencija

10.00-12.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Izrada gipsanih fosila, voditeljica: Ana Marija Tomša

11.00-13.00

TMD

Prezentacija
S1,S2,S3

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

11.00-12.00

TMV

Prezentacija
S2,S3

Zagrebački potres, voditelj: Luka Blažić

11.00-12.00

TMV

Prezentacija
S2,S3

Svjetlost = Energija, voditeljica: Ankica Đukić

11.45-12.45

TMM

Predavanje
S1,S2,S3

Mateja Dumbović: Kako nastaje polarna svjetlost?

12.00-13.00

BV*

Prezentacija*
S1,S2,S3

*Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, voditelji: Biserka Juretić, Sanja Kovačić, Darko Mihelj, Vanja Stamenković

12.00-13.00

TMV

Prezentacija
S2,S3

Speleoronjenje – istraživanje potopljenog podzemlja: Medvjeđa špilja na otoku Lošinju, voditeljica: Petra Kovač-Konrad

12.00-13.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Sastavljanje modela dinosaura, voditeljica: Josipa Adžić

12.30-13.30

TMV

Prezentacija
S2,S3

Tko to tamo živi?, voditelj: Tihomir Marjanac

13.00-14.00

TMV

Prezentacija
S1,S2,S3

Bespilotna letjelica Marica, voditelj: Petar Bišćan

13.15-14.00

TMV

Prezentacija
S2,S3

Samobalansirajući mobilni robot – Tilter, voditelji: Tomislav Tomašić, Andrea Demetlika

13.00-14.30

TMV

Radionica

A kaj se može napraviti od te hrpe smeća iliti 1, 2, 3 – u magli izgubljeni, voditelji: Krešimir Čanić, Kornelija Špoler Čanić, Kristian Horvath, Dubravka Rasol, Ivana Tomašević, Nikola Vikić Topić

13.00-14.00

TMM

Predavanje
S2,S3

Damir Horvatić: Sve je to dragi moji čisti Boškovićizam!

14.00-15.00

TMV

Prezentacija

Formula: student, voditelj: Vjeko Žiljak

14.00-15.30

TMM

Radionica

Ljubičasto u kemiji, voditelj: Petar Vrkljan

14.15-14.45

TMM

Film

Velikani hrvatske znanosti – Frane Petrić, redatelj: Željko Belić, urednik serije: Stanislav Govedić, produkcija: HTV

15.30-16.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Igrajmo se!, voditeljica: Franka Miriam Brückler

16.00-18.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Svijet minerala, voditelj: Vanja Biševac

16.00-17.00

TMM

Predavanje
S2,S3

Damir Lacković: Iz muzeja u prirodu

16.00-17.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

U potrazi za metalima, voditeljica: Sabina Strmić-Palinkaš

16.00-17.00

TMV

Radionica
S2,S3

Infracrvena termografija – pogled u nevidljivo, voditelj: Alan Rodić

17.00-18.00

TMV

Prezentacija
S2,S3

Misteriozna svjetlost, voditelj: Davor Horvatić

17.15-18.15

TMM

Predavanje
S2,S3

Što je matematika?, Popularnoznanstvena glumačka trupa TETRAEDROLI

18.00-20.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Zvjezdana svjetlost, voditeljice: Maja Šuveljak, Višnja Srdelić

18.00-19.00

TMV

Prezentacija
S1,S2,S3

Putovati brže od svjetlosti v.2.0, voditelj: Damir Horvatić

18.00-19.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Vakuum, voditelji: Fizika Ekspress – projekt Studentske sekcije Hrvatskoga fizikalnog društva

18.30-19.30

TMM

Predavanje
S2,S3

Korado Korlević: Štetnost sunčanja

19.00-20.00

TMV

Prezentacija
S2,S3

Padovi meteorita u Hrvatskoj nakon Hrašćine 1751., voditelj: Tihomir Marjanac

19.00-20.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Molekule koje čine boje, voditelj: Nenad Raos

20.00-21.00

TMM

Predavanje
S2,S3

Mladen Martinis: Ruđer Bošković u svjetlu moderne znanosti

Geodetski fakultet

09.00-17.00

GF

Izložba

300. obljetnica rođenja Ruđera Josipa Boškovića (izložba Geodetskoga fakulteta)

Mjesta događanja

TMV Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 – Miljenko Paunović)
TMM Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18
TMP Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18
TMPL Tehnički muzej, Planetarij, Savska cesta 18
TMD Tehnički muzej, dvorište Muzeja, Savska cesta 18
Caffé BUG Tratinska 36
BV Botanički vrt, Marulićev trg 9a, Samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898-060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)
GF Geodetski fakultet, Kačićeva 26
NSD Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a
CZKIO Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5/1

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama