Ponedjeljak, 11. travnja 2011.

Tehnički muzej

10.00-21.00

TMV

Izložba

Ruđer Bošković – portret znanstvenika (izložba Tehničkoga muzeja)

10.00-21.00

TMV

Izložba

Od mraka do svjetlosti (izložba Hrvatskoga prirodoslovnog muzeja)

10.00-21.00

TMV

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00

TMP

Izložba

Ruđer Bošković u filateliji (izložba Hrvatskoga filatelističkog saveza)

10.00-21.00

TMP

Izložba

Speleološka istraživačka oprema (izložba Speleološkoga odsjeka HPD Željezničar)

10.00-21.00

TMP

Izložba

Sunce (izložba radova učenika osnovnih škola Grada Zagreba)

10.00-21.00

TMP

Film

Prirodoslovlje i povijesne sličice Japana, autor i producent: Stjepan Pepeljnjak

10.00-11.00

TMV

Radionica
S2, S3

Svjetlost u spiljama i vodi, voditelj: Josip Horovski

10.00-11.00

TMV

Radionica
S0,S1,S2,S3

Mrežne stranice Državnoga hidrometeorološkog zavoda, voditeljica: Janja Milković

10.00-11.00

TMV

Radionica
S2,S3

Svjetlosne pojave u meteorologiji, voditelj: Mladen Matvijev

11.00-12.00

TMD

Prezentacija
S0,S1,S2,S3

Meteorološka motrenja – meteorološka postaja Tehnički muzej, voditeljice: Janja Milković, Ana Weissenberger

10.30-11.30

TMM

Predavanje

Ante Radonić: Svjetlost iz dubokoga svemira

11.00-12.00

TMV

Radionica
S2,S3

Mjehurići, voditelj: Dominik Cinčić

11.30-12.30

TMV

Radionica
S0,S1,PP

Nemaju oči, a vide svjetlost i idu samo na nju!, voditelji: Edukacijski odbor BIUS-a

11.30-12.30

TMP

Radionica
S1,S2,S3

Speleologija i speleološke tehnike istraživanja, voditelji: Marin Lukas, Marko Budić

11.45-12.45

TMM

Predavanje
S2,S3

Indramani Sharma: Umjetna rasvjeta i svjetlosno onečišćenje

12.00-13.00

TMV

Prezentacija
S1,S2,S3

Priča o zemljomjerstvu i geodetskim instrumentima, voditelj: Božidar Kanajet

12.00-13.00

TMV

Radionica
S2,S3

Fotografiranje Mjeseca, Sunca i planeta, voditelj: Damir Hržina

13.00-14.00

TMM

Predavanje
S3

Željka Majić: Zašto krijesnice svijetle?

14.15-14.45

TMM

Film

Velikani hrvatske znanosti – Ruđer Bošković, redatelj: Željko Belić, urednik serije: Stanislav Govedić, produkcija: HTV

13.00-14.30

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Fluorescencija i drugi pokusi, voditelj: Petar Vrkljan

14.30-16.00

TMV

Radionica
S0,S1,S2,S3

Molekule koje čine boje, voditelj: Nenad Raos

15.00-16.30

TMV

Radionica
S0,S1

Ruđer je brojio pijavice, prebroji ti tornada!, voditelji: Kristian Horvath, Kornelija Špoler Čanić, Krešimir Čanić, Dubravka Rasol, Ivana Tomašević, Nikola Vikić Topić

15.30-16.30

TMV

Radionica
S2,S3

Fleksagoni, voditeljica: Franka Miriam Brüeckler

15.30-17.30

TMD

Prezentacija
S1,S2,S3

PEL – pokretni ekološki laboratorij za ispitivanje kakvoće zraka, voditelj: Gordan Golja

16.00-17.00

TMM

Predavanje
S1,S2,S3

Sanja Dolanski Babić: Od geometrijske optike do fizike lasera – svjetlost u medicini

16.00-17.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Laseri u komunikaciji i laserska harfa, voditelji: Damir Aumiler, Mario Rakić, Marijan Bišćan, Zlatko Kregar, Nataša Vujičić

17.00-19.00

TMV

Radionica
S1,S2,S3

Sad me vidiš, sad me ne vidiš! - neuroznanstvena radionica, voditelji: Katarina Ilić, Martina Gačić, Nikola Habek, Svjetlana Kalanj Bognar

17.15-18.15

TMM

Predavanje
S1,S2,S3

Dubravka Rasol, Kornelija Špoler Čanić, Kristian Horvath, Krešimir Čanić: Biti meteorolog je lako, pitaj me kako

17.30-19.00

TMV

Radionica
S2,S3

Što sve u stanici možemo vidjeti svjetlosnim mikroskopom? – biološka radionica, voditelji: Tamara Nikuševa Martić, Ljiljana Šerman, Dora Fabijanović, Matea Kovačević, Nina Vrsaljko

17.30-19.00

TMV

Radionica
S2,S3

Što znamo o svjetlosti? – radionica iz fizike, voditelji: Kristina Serec, Marin Kosović, Tijana Gvozdenović, Vanja Zvonar, Sanja Dolanski Babić

18.00-19.30

TMV

Radionica

Zvjezdana svjetlost, voditeljice: Maja Šuveljak, Višnja Srdelić

18.30-19.30

TMM

Predavanje
S3

Tomislav Petković: Boškovićevi pogledi na konačne sastojke materije u fizici. Povodom 300. obljetnice rođenja

20.00-21.00

TMV

Protokol

Nastup pjevačkog zbora Lege artis Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Centar za kulturu Narodnog sveučilišta Dubrava

17.00-18.00

NSD

Prezentacija

Naš mali vulkan, voditelji: Smiljana Baran i članovi Ekokluba NS Dubrava

18.00-19.00

NSD

Predavanje

Tihomir Marjanac: Što se to iz Zemlje dimi?

19.00-20.00

NSD

Predavanje

Damir Lacković: Putovanje Namibijom

Geodetski fakultet

09.00-17.00

GF

Izložba

300. obljetnica rođenja Ruđera Josipa Boškovića (izložba Geodetskoga fakulteta)

Mjesta događanja

TMV Tehnički muzej, Velika dvorana, Savska cesta 18 (zbog prostornih ograničenja u Tehničkom muzeju za najave grupa molimo nazvati na telefon 01/4844 050 – Miljenko Paunović)
TMM Tehnički muzej, Mala dvorana, Savska cesta 18
TMP Tehnički muzej, predvorje Velike dvorane, Savska cesta 18
TMPL Tehnički muzej, Planetarij, Savska cesta 18
TMD Tehnički muzej, dvorište Muzeja, Savska cesta 18
Caffé BUG Tratinska 36
BV Botanički vrt, Marulićev trg 9a, Samo uz prethodnu najavu na telefon 01/4898-060/kućni 2. U obilazak se kreće u 12:00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkoga vrta, nasuprot Gundulićeve ulice)
GF Geodetski fakultet, Kačićeva 26
NSD Centar za kulturu Narodnoga sveučilišta Dubrava, Dubrava 51a
CZKIO Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5/1

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama