Utorak, 12. travnja 2011.

8.00 – 15.00

PRIM

Radionice S0, S1, S2, S3

Zone podmorja, voditeljica: Ivana Radonić

9.00 – 15.00

PRIM

Radionice S0, S1, S2, S3

Bioluminiscencija – svjetlost u morskim dubinama, voditeljica: Mirela Petrić

Pogled u svijet školjkaša, voditeljica: Daria Ezgeta Balić

Životinje Jadrana i svjetlost, voditeljica: Meri Bilan

10.00 – 16.00

R

Eksperimenti

Eksperimenti, demonstracije i prezentacije na štandovima

10.00 – 15.00

PMF

Predavanje

Pozvana predavanja poznatih trenera / osnivanje udruge Alumni KIF-a

10.00 – 19.00

PM

Izložba/

Prezentacija

Svjetlost i vid pod morem

 

11.00 – 12.00

ZPM

Predavanje

Nadan M. Petri, Ivan Bronzović, Hrvoje Stipančević, Pavle Jovović: Svjetlost i vid pod morem

11.00 – 12.00

FESB

Predavanje

Nikola Godinović: Kako otkrivamo tajne svemira?

12.00 – 13.00

FESB

Predavanje

Željan Lozina: Primjena laserskoga Doppler-vibrometra za mjerenje mehaničkih vibracija

12.00 – 13.00

KZV

Predavanje

Nikola Kallay: Kako uspjeti u znanosti?

13.00 – 14.00

FESB

Predavanje

Dragan Poljak: Maxwellovo ujedinjenje elektromagnetizma i svjetlosti

13.00 – 14.00

KZV

Predavanje

Dario Hrupec: Kozmičke gama-zrake: glasnici iz okolina crnih rupa

14.00 – 15.00

FESB

Predavanje

Damir Vučina: 3D-skeniranje i parametrizacija oblika

14.00 – 15.00

KZV

Predavanje

Saša Ceci: Kako znati da nam netko prodaje glupost? Slučaj zločestoga zračenja i čarobnoga štita

15.00 – 16.00

KZV

Predavanje

Dragan Poljak: Maxwellovo ujedinjenje elektromagnetizma i svjetlosti

16.00 – 18.00

KZV

Natjecanje

Laboratorij slave, voditeljica: Livia Puljak

17.00 – 18.00

PM

Predavanje

Nadan M. Petri, Ivan Bronzović, Hrvoje Stipančević, Pavle Jovović: Svjetlost i vid pod morem

17.30 – 19.00

LVX

Znanstveni kafić

Tihomir Betti: Solarne ćelije – tehonologija budućnosti

18.00 – 19.00

 

SKS

Pitajte znanstvenika, S1, S2

Pejo Bročić: Didaktičke društvene igre „Upoznaj Hrvatsku“

 

18.00 – 20.00

KZV

Tribina

Nikola Kallay, Slobodan Bosanac, Dario Hrupec, Saša Ceci, Dragan Poljak: Znanost i pseudoznanost: mogu li zajedno egzistirati u modernom društvu?, moderator: Franjo Sokolić

20.00 – 22.00

SKY

Promatranje

Astrovečer, promatranje zvijezda uz svijeće

Cijeli dan

MGS

Izložba

Pod svjetlom mikroskopa, Izložba fotografija optičkih iluzija, Fizika svjetlosti

Cijeli dan

FK

Izložba

Inovatori pokreću svijet

10.00 – 14.00

16.00 – 18.00

G1

Izložba

Svjetlo

15:30 – 19:30

RNj

Izložba

Igra svjetlosti

Mjesta događanja

FESB Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića bb
GU Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15
INFO Infozona, Jerina 1
KIF Kineziološki fakultet, Teslina 6
HHI Hrvatski hidrografski institut, Zrinsko-frankopanska ulica 161
SKS Sveučilišna knjižnica u Splitu, Ruđera Boškovića 31
R Splitska riva
SKY Restoran i caffe bar Sky, Centar Joker, Put Brodarice 6
LVX Kavana Lvxor, Kraj sv. Ivana 11
SEM Kavana Semafor, Kralja Tomislava 8a
PMF Prirodoslovno–matematički fakultet, Teslina 12

KZV Kinoteka Zlatna vrata, Pučko otvoreno učilište, Dioklecijanova 7
MGS Muzej Grada Splita, Papalićeva 1
PRIM Prirodoslovni muzej Grada Splita, Poljana kneza Trpimira 3
KTF Kemijsko-tehnološki fakultet, Teslina 10
MF Medicinski fakultet, Šoltanska 2
ZPM Zavod za pomorsku medicinu, Šoltanska 1
PM PIK Mornar, Uvala Baluni bb
KBC Biblioteka Klinike za dječje bolesti, Spinčićeva 1, IV. kat
P Peristil
FK Fotoklub Split, Marmontova 5
ZSM Zvjezdano selo Mosor
OS Obojena svjetlost, caffe bar, plaža Kašuni
G1 Knjižnica I. gimnazije, Teslina 10

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama