Ponedjeljak, 11. travnja 2011.

8.00 – 15.00

PRIM

Radionice S0, S1, S2, S3

Zone podmorja, voditeljica: Ivana Radonić

10.00 – 16.00

R

Eksperimenti

Eksperimenti, demonstracije i prezentacije na štandovima

10.00 – 11.00

FESB

Predavanje

Roko Pleština: Istražujući kvantni svemir: Veliki sudarač hadrona na CERN-u

11.00 – 13.00

PDP

Protokol

Službena ceremonija otvorenja Festivala znanosti u Splitu

13.00 – 14.00

FESB

Predavanje

Dragan Poljak: Doprinos znanosti Ruđera Boškovića

14.00 – 15.00

FESB

Predavanje

Zdeslav Benzon, Ivica Puljak: Pogled u budućnost: Znanstvena fantastika i moderna znanost

16.00 – 17.00

INFO

Predavanje

Josipa Marin, Ljubo Znaor, Željka Duplančić: Tko je ugasio svjetlo?

16.00 – 17.00

FESB

Predavanje

Lovre Krstulović-Opara, Neven Alujević, Danko Govorčin, Marednić Petar, Edo Modun:

Primjena termografije u tehnici, zgradarstvu i energetskoj certifikaciji

17.00 – 18.00

KZV

Predavanje

Ivica Vilibić: Uragani na Jadranu

17.00 – 18.00

INFO

Predavanje

Dario Sambunjak, Ana Marušić, Dalibora Rako: Traženje svjetlosti u tamnom oceanu znanstvenih dokaza

18.00 – 19.00

INFO

Predavanje

Ante Vučković: Metaforičnost svjetlosti

17.30 – 19.00

LVX

Znanstveni kafić

Danko Bosanac: Ima li života u svemiru?

20.00 – 22.00

ZSM

Promatranje

Promatranje noćnoga neba

Cijeli dan

MGS

Izložba

Pod svjetlom mikroskopa, Izložba fotografija optičkih iluzija, Fizika svjetlosti

Cijeli dan

FK

Izložba

Inovatori pokreću svijet

10:00 – 14:00 16:00 – 18:00

G1

Izložba

Svjetlo

Mjesta događanja

FESB Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića bb
GU Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15
INFO Infozona, Jerina 1
KIF Kineziološki fakultet, Teslina 6
HHI Hrvatski hidrografski institut, Zrinsko-frankopanska ulica 161
SKS Sveučilišna knjižnica u Splitu, Ruđera Boškovića 31
R Splitska riva
SKY Restoran i caffe bar Sky, Centar Joker, Put Brodarice 6
LVX Kavana Lvxor, Kraj sv. Ivana 11
SEM Kavana Semafor, Kralja Tomislava 8a
PMF Prirodoslovno–matematički fakultet, Teslina 12

KZV Kinoteka Zlatna vrata, Pučko otvoreno učilište, Dioklecijanova 7
MGS Muzej Grada Splita, Papalićeva 1
PRIM Prirodoslovni muzej Grada Splita, Poljana kneza Trpimira 3
KTF Kemijsko-tehnološki fakultet, Teslina 10
MF Medicinski fakultet, Šoltanska 2
ZPM Zavod za pomorsku medicinu, Šoltanska 1
PM PIK Mornar, Uvala Baluni bb
KBC Biblioteka Klinike za dječje bolesti, Spinčićeva 1, IV. kat
P Peristil
FK Fotoklub Split, Marmontova 5
ZSM Zvjezdano selo Mosor
OS Obojena svjetlost, caffe bar, plaža Kašuni
G1 Knjižnica I. gimnazije, Teslina 10

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama