Petak, 15. travnja 2011.

8.00 – 15.00

PRIM

Radionice S0, S1, S2, S3

Zone podmorja, voditeljica: Ivana Radonić

9.00 – 17.00

GAF

Otvoreni dan

Luka Petričević, Bruna Kovačević, Mirjana Radoš, Frane Dumandžić: Dani arhitekture

10.00 – 16.00

R

Eksperimenti

Eksperimenti, demonstracije i prezentacije na štandovima

10.00 – 14.00

KIF

Radionica S1, S2, S3

Djeca i sport

 

10.00 – 12.00

SKS

Radionica S3

Anita Tičinović, Irena Urem, Margita Zakarija, Dubravka Dujmović: Širenje informacijske pismenosti

10.00 – 11.00

FESB

Predavanje

Hrvoje Fulgosi: Fotosinteza - futuristicka energija ugljikovodika

11.00 – 12.00

FESB

Predavanje

Goran Pihler: Svjetlost raznobojnih lasera

12.00 – 13.00

FESB

Predavanje i demonstracija

Ivica Aviani: Hod po vodi

13.00 – 13.45

13.45 – 14.30

SKS

Predavanje

Goran Senjanović: Kako opisujemo svijet oko sebe?

Daniel Denegri: Kako mjerimo svijet oko sebe?

16.00 – 17.00

INFO

Predavanje

Mira Morović: Svjetlost u moru i satelitska detekcija

16.00 – 17.00

PMF

Predavanje

Kako studiraju studenti PMF-a susjednih država?

17.00 – 17.30

INFO

Predavanje

Renato Tomaš: Luminiscencija – hladno svjetlucanje

17.00 – 19.30

KZV

Predavanja

Goran Senjanović, Daniel Denegri, Srđan Čapkun, Frano Barbir, Janoš Terzić, Željka Fuchs:

Zašto volimo znanost?,moderator: Ivica Puljak

18.00 – 19.00

INFO

Predavanje

Ivica Barišić, Paško Ivančić: Komunikacije i sigurnost plovidbe

18.00 – 19.30

SEM

Znanstveni kafić

Tatjana Mileta: Alergena pelud u Dalmaciji

19.00 – 20.00

INFO

Predavanje

Ivica Barišić, Paško Ivančić, Kristina Vladislavić: Distribucija MSI 2001. – 2010.

Cijeli dan

MGS

Izložba

Pod svjetlom mikroskopa, Izložba fotografija optičkih iluzija, Fizika svjetlosti

10. 00 – 14.00

16.00 – 18.00

G1

Izložba

Svjetlo

15:30 – 19:30

RNj

Izložba

Igra svjetlosti

Mjesta događanja

FESB Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića bb
GU Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15
INFO Infozona, Jerina 1
KIF Kineziološki fakultet, Teslina 6
HHI Hrvatski hidrografski institut, Zrinsko-frankopanska ulica 161
SKS Sveučilišna knjižnica u Splitu, Ruđera Boškovića 31
R Splitska riva
SKY Restoran i caffe bar Sky, Centar Joker, Put Brodarice 6
LVX Kavana Lvxor, Kraj sv. Ivana 11
SEM Kavana Semafor, Kralja Tomislava 8a
PMF Prirodoslovno–matematički fakultet, Teslina 12

KZV Kinoteka Zlatna vrata, Pučko otvoreno učilište, Dioklecijanova 7
MGS Muzej Grada Splita, Papalićeva 1
PRIM Prirodoslovni muzej Grada Splita, Poljana kneza Trpimira 3
KTF Kemijsko-tehnološki fakultet, Teslina 10
MF Medicinski fakultet, Šoltanska 2
ZPM Zavod za pomorsku medicinu, Šoltanska 1
PM PIK Mornar, Uvala Baluni bb
KBC Biblioteka Klinike za dječje bolesti, Spinčićeva 1, IV. kat
P Peristil
FK Fotoklub Split, Marmontova 5
ZSM Zvjezdano selo Mosor
OS Obojena svjetlost, caffe bar, plaža Kašuni
G1 Knjižnica I. gimnazije, Teslina 10

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama