Četvrtak, 14. travnja 2011.

8.00 – 15.00

PRIM

Radionice S0, S1, S2, S3

Zone podmorja, voditeljica: Ivana Radonić

9.00 –15.00

HHI

Otvoreni dan Predavanja

Hrvatski hidrografski institut – prošlost, sadašnjost i budućnost

 

9.00 – 15.00

KTF

Otvoreni dan

Otvoreni dani Kemijsko-tehnološkoga fakulteta

10.00 – 16.00

R

Eksperimenti

Eksperimenti, demonstracije i prezentacije na štandovima

10.00 – 11.00

KL

Igrokaz S0

Čarolija ili fizika, voditeljica: Sanda Đivanović

15.00 – 16.00

KZV

Predavanje/

Demonstracija

Nazif Demoli: Holografija

15.00 – 15.30

SKS

Predavanje

Ivanka Lovrenčić: Metali u sedimentima Kaštelanskoga zaljeva

15.30 – 16.00

SKS

Predavanje

Grozdan Kušpilić: Kaštelanski zaljev jučer i danas: Promjene kemijskih osobina

16.00 – 19.00

KZV

Predavanja

Studentska predavanja

16.00 – 16.30

SKS

Predavanje

Mladen Šolić: Kaštelanski zaljev jučer i danas: Promjene u planktonu

16.30 – 17.00

SKS

Predavanje

Nevenka Mikac: Zagađenje živom u Kaštelanskom zaljevu

17.00 – 19.00

SKS

Tribina

Nevenka Mikac, Ivanka Lovrenčić Mikelić, Grozdan Kušpilić, Mladen Šolić: Zagađenje Kaštelanskoga zaljeva

17.30 – 18.30

GAF

Predavanje

Ante Munjiza: Science of Discontinua

18.00 – 19.00

SKS

Pitajte znanstvenika, S2

Matko Marušić

18.00 – 19.30

SEM

Znanstveni kafić

Mario Čagalj: Cyber-terorizam

20.00 – 22.00

P

Demonstracija

Damir Aumiler: Svjetlosna harfa

Cijeli dan

MGS

Izložba

Pod svjetlom mikroskopa, Izložba fotografija optičkih iluzija, Fizika svjetlosti

Cijeli dan

FK

Izložba

Inovatori pokreću svijet

10.00 – 14.00

16.00 – 18.00

G1

Izložba

Svjetlo

15:30 – 19:30

RNj

Izložba

Igra svjetlosti

Mjesta događanja

FESB Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje, Ruđera Boškovića bb
GU Galerija umjetnina, Kralja Tomislava 15
INFO Infozona, Jerina 1
KIF Kineziološki fakultet, Teslina 6
HHI Hrvatski hidrografski institut, Zrinsko-frankopanska ulica 161
SKS Sveučilišna knjižnica u Splitu, Ruđera Boškovića 31
R Splitska riva
SKY Restoran i caffe bar Sky, Centar Joker, Put Brodarice 6
LVX Kavana Lvxor, Kraj sv. Ivana 11
SEM Kavana Semafor, Kralja Tomislava 8a
PMF Prirodoslovno–matematički fakultet, Teslina 12

KZV Kinoteka Zlatna vrata, Pučko otvoreno učilište, Dioklecijanova 7
MGS Muzej Grada Splita, Papalićeva 1
PRIM Prirodoslovni muzej Grada Splita, Poljana kneza Trpimira 3
KTF Kemijsko-tehnološki fakultet, Teslina 10
MF Medicinski fakultet, Šoltanska 2
ZPM Zavod za pomorsku medicinu, Šoltanska 1
PM PIK Mornar, Uvala Baluni bb
KBC Biblioteka Klinike za dječje bolesti, Spinčićeva 1, IV. kat
P Peristil
FK Fotoklub Split, Marmontova 5
ZSM Zvjezdano selo Mosor
OS Obojena svjetlost, caffe bar, plaža Kašuni
G1 Knjižnica I. gimnazije, Teslina 10

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama