Srijeda, 13. travnja 2011.

10.00

UAOS

Izložba

Izložba studentskih lutaka, voditeljica: Ria Trdin

10.00

Rektorat

Izložba

Izložba postera na temu SVJETLOST  (postavljeno do petka 15. travnja 2011. do 19.00 sati)

20.00-21.00

CAMPUS

Instalacija

Instalacije u nastanku, voditelji: Saša Došen, Andrej Mirčev, studenti II. godine likovne kulture

12.00-14.00

UFSB

Integrirane radionice učenici 4. razreda OŠ

Integrirane radionice, voditeljica: Irena Krumes Šimunović

Čuvari svjetlosti, voditeljice: Gordana Klarić, Marta Žambok, Silvija Bradvica

Vilinska šuma i svjetlo budućnosti, voditeljice: Suzana Kelić, Andrea Planinić, Marijana Alasić

Carstvo svjetlosti, voditeljice: Lovorka Menalo, Jasmina Horvatović, Maja Ćurić

12.00-14.00

MEFOS

Radionica,

studenti

Kojom bojom zračimo?, voditeljica: Željka Perić

12.00-14.00

PTFOS

Radionica

S0, S1, S2, S3

Sun-in-glass power, voditelji: Ines Banjari, Ivana Petrović, Ivan Domazet, Valentina Jalšić, Iva Prpić

12.00-14.00

OŠ Retfala

Radionica

Svjetlosno onečišćenje, voditeljica: Lidija Kuštro (učenici 4. razreda)

12.00-14.00

OŠ Retfala

Radionica,

Riba duginih boja, voditeljica: Sonja Vranić (učenici 1. razreda)

12.00-14.00

OŠ J. Lovretića, Dom Sv. Ana

Radionica 2x

Kako vidimo?, voditeljice: Dajana Gašo-Sokač, Tatjana Nikolić

15.00-16.00

EFOS

Okrugli stol

Šopingomanija – manipulacije bojama i dizajnom, moderatori: Romana Perković, Damir Kašuba

12.00-14.00

OBiol

Radionica
S0, S1, S2, S3

Zašto ja svijetlim, a ti ne?, voditeljice: Lara Barišić, Anamarija Jonaš, Nikolina Bek

12.00-14.00

OBiol

Radionica
S0, S1, S2, S3

Moć svjetlosti, voditeljice: Ivana Matković, Lucija Kuna, Maja Pekez

12.00-14.00

PTFOS

Radionica 2x

Mikroskopiranje algi, voditelji: Hrvoje Pavlović, Lidija Lenart

12.00-14.00

PTFOS

Radionica
S0, S1, S2, S3

Zlatni dukati iz pećnice, voditeljice: Indira Kosović, Ivana Petrović, Valentina Jalšić, Iva Prpić, Marija Nujić

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje
S2, S3, studenti

Mirjana Baban, Marijeta Dežo, Elena Ćosić, Maja Sakač: Svjetlost i njezina praktična primjena pomoću kromoterapije kod sportskih konja

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Snježana Tolić, Slavica Pušić, Sanja Jelić, Dora Šahini: Fotokreacija, rekreacija i vrtna senzacija

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Ines Banjari, Nives Stojanović: Život = Svjetlost

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje
S2, S3

Bojan Šarkanj, Sanja Juranić: Primjena bioluminiscencije u detekciji toksina

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Marina Tišma, Mateja Fegeš: Jesu li mikroalge čudo?

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Ines Banjari, Ivana Petrović: Hrana zarobljena sunčevim zrakama

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Natalija Velić, Kristina Habschied: Bakterijska žetva svjetlosti

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Kristina Suman, Goran Miljić: Hrana koja svijetli u mraku

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Vedran Gradvol, Hrvoje Pavlović: Alge – svjetlosne tvornice hrane

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Karmela Puljiz: Svjetlo kao medij u suvremenoj umjetnosti

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Katarina Žeravica: Svjetlost u kazalištu

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Livija Kroflin: Igra svjetla i sjene u kazalištu sjena

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Tina Gašpar: Boje glazbe

18.00-19.00

Rektorat

Debatni klub

Svjetlosno se onečišćenje može smanjiti, moderatorice: Ines Komić, Sara Hocenski

Mjesta događanja

REKTORAT Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Trg Svetoga Trojstva 3, Osijek
EFOS Ekonomski fakultet, Trg Ljudevita Gaja 7, Osijek
ETFOS Elektrotehnički fakultet, Kneza Trpimira 2b, Osijek
FFOS Filozofski fakultet, Lorenza Jägera 9, Osijek
GFOS Građevinski fakultet, Drinska 16a-18 i Crkvena 21, Osijek
KBF Katolički bogoslovni fakultet, Petra Preradovića 17, Đakovo
MEFOS Medicinski fakultet, Josipa Huttlera 4, Osijek
PTFOS Prehrambeno-tehnološki fakultet, Franje Kuhača 20, Osijek
PFOS Poljoprivredni fakultet, Trg Svetoga Trojstva 3, Osijek
SFSB Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić-Mažuranić 2, Slavonski Brod
UFOS Učiteljski fakultet, Cara Hadrijana bb, campus, Osijek
UFSB Učiteljski fakultet, dislocirani studij u Slavonskom Brodu, Gundulićeva 20, Slavonski Brod
UAOS Umjetnička akademija, Petra Svačića bb, campus, Osijek              
Obiol, Ofiz, Omat Odjel za biologiju, Odjel za fiziku, Odjel za matematiku, Gajev trg 6, Osijek

Okem Odjel za kemiju, Franje Kuhača 20, Osijek
CAMPUS Zgrada MANJEŽ (ulaz kod ETF-a), Cara Hadrijana bb, campus, Osijek
DV Sjenčica Dječji vrtić Sjenčica, Sjenjak 8, Osijek
OPG Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo „Tolić Snježana”, Vladimira Nazora 2, 31550 Ladimirevci
OŠ A. Mihanovića Osnovna škola Antuna Mihanovića, Gundulićeva 5a, Osijek
OŠ I. Filipovića Osnovna škola Ivana Filipovića, Kalnička 48, Osijek
OŠ F. Krežme Osnovna škola Franje Krežme, Školska 3, Osijek
OŠ J. Lovretića Osnovna škola Josipa Lovretića, Ulica Josipa Jurja Strossmayera 142, 32252 Otok
OŠ Retfala Osnovna škola Retfala, Kapelska 51a, Osijek
II. gimnazija II. gimnazija Osijek, Kamila Firingera 5, Osijek
III. gimnazija III. gimnazija Osijek, Kamila Firingera 14, Osijek
Dom Sv. Ana Dječji dom Sv. Ana Vinkovci, Anina 2d, Vinkovci
Tvrđa Tvrđa, Trg Svetoga Trojstva 3, Osijek
Udruga G. Maris Udruga Gloria Maris, Svodovi bb, Osijek
SDV Svečana dvorana Umjetničke akademije u Osijeku, Petra Svačića bb, Osijek

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama