Petak, 15. travnja 2011.

10.00

UAOS

Izložba

Izložba studentskih lutaka, voditeljica: Ria Trdin

10.00-19.00

Rektorat

Izložba

Izložba postera na temu  SVJETLOST  (postavljeno do petka 15. travnja 2011. do 19.00 sati)

20.0-21.00

CAMPUS

Instalacija

Instalacije u nastanku, voditelji: Saša Došen, Andrej Mirčev, studenti II. godine likovne kulture

12.00-14.00

Udruga G. Maris

Radionica
S1, S2

Svjetlost različito boji alge, voditelji: Željko Popović, Vladimir Filipović

12.00-14.00

Ofiz

Radionica

Fluorescencije kinina i njezino suzbijanje ionima klora, voditelji: Igor Lukačević, Ivan Švaganović, Zoran Vidaković

12.00-14.00

Omat,
OŠ F. Krežme

Radionica 2x
S1, S2, S3

Primjena Sunčeve svjetlosti pri određenim izračunavanjima, voditeljice: Rebeka Čordaš, Mateja Đumić, Ivana Vuksanović

12.00-14.00

OŠ F. Krežme

Radionica
S2

Kako obojiti vatru?, voditeljice: Nela Malatesti, Martina Mihaljević, Jelena Budimčić

12.00-14.00

OŠ F. Krežme,
Okem

Radionica 2x
S0, S1, S2, S3

Mudrost i toplina u svijetu indikatora, voditeljice: Dajana Gašo-Sokač, Sunčica Podolski, Vlatka Antunović

12.00-14.00

OŠ F. Krežme

Radionica
S2

Kako vidimo? Životinje koje vide noću, voditeljice: Dajana Gašo-Sokač, Tatjana Nikolić, Vlatka Antunović, Ivan Zibar

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Anita Ćosić, Sanja Novak: Potaknimo endorfin

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Marija Heffer, Lada Zibar: Melatonin – hormon snova ili zašto spavati noću

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Ines Drenjančević, Aleksandar Kibel: Svjetlost ljubi kožu – ili ne?

16.0019.00

Rektorat

Predavanje

Ivona Šijan, Ivana Božić: Optičke iluzije

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Dunja Falak, Monika Logara: Biološki sat

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Ivana Vručina: Svjetlost i komarci

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Marija Dundović: Čine li kreme za sunčanje više štete nego koristi?

16.00-19.00

Rektorat

Predavanje

Matej Šag, Sara Kević: I bi luciferin!

16.00-19.00

Udruga G. Maris

Predavanje
S2,S3

Željko Popović, Vladimir Filipović: Svjetlost različito boji alge

18.00-19.00

Rektorat

Debatni klub

Solarna je energija energija budućnosti, moderatorice: Ines Komić, Sara Hocenski

19.30-20.30

SDV

Koncert

Koncert studenata Odsjeka za glazbenu umjetnost, voditelji: Antoaneta Radočaj-Jerković, Berislav Jerković

Svečano zatvaranje Festivala znanosti

Mjesta događanja

REKTORAT Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Trg Svetoga Trojstva 3, Osijek
EFOS Ekonomski fakultet, Trg Ljudevita Gaja 7, Osijek
ETFOS Elektrotehnički fakultet, Kneza Trpimira 2b, Osijek
FFOS Filozofski fakultet, Lorenza Jägera 9, Osijek
GFOS Građevinski fakultet, Drinska 16a-18 i Crkvena 21, Osijek
KBF Katolički bogoslovni fakultet, Petra Preradovića 17, Đakovo
MEFOS Medicinski fakultet, Josipa Huttlera 4, Osijek
PTFOS Prehrambeno-tehnološki fakultet, Franje Kuhača 20, Osijek
PFOS Poljoprivredni fakultet, Trg Svetoga Trojstva 3, Osijek
SFSB Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić-Mažuranić 2, Slavonski Brod
UFOS Učiteljski fakultet, Cara Hadrijana bb, campus, Osijek
UFSB Učiteljski fakultet, dislocirani studij u Slavonskom Brodu, Gundulićeva 20, Slavonski Brod
UAOS Umjetnička akademija, Petra Svačića bb, campus, Osijek              
Obiol, Ofiz, Omat Odjel za biologiju, Odjel za fiziku, Odjel za matematiku, Gajev trg 6, Osijek

Okem Odjel za kemiju, Franje Kuhača 20, Osijek
CAMPUS Zgrada MANJEŽ (ulaz kod ETF-a), Cara Hadrijana bb, campus, Osijek
DV Sjenčica Dječji vrtić Sjenčica, Sjenjak 8, Osijek
OPG Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo „Tolić Snježana”, Vladimira Nazora 2, 31550 Ladimirevci
OŠ A. Mihanovića Osnovna škola Antuna Mihanovića, Gundulićeva 5a, Osijek
OŠ I. Filipovića Osnovna škola Ivana Filipovića, Kalnička 48, Osijek
OŠ F. Krežme Osnovna škola Franje Krežme, Školska 3, Osijek
OŠ J. Lovretića Osnovna škola Josipa Lovretića, Ulica Josipa Jurja Strossmayera 142, 32252 Otok
OŠ Retfala Osnovna škola Retfala, Kapelska 51a, Osijek
II. gimnazija II. gimnazija Osijek, Kamila Firingera 5, Osijek
III. gimnazija III. gimnazija Osijek, Kamila Firingera 14, Osijek
Dom Sv. Ana Dječji dom Sv. Ana Vinkovci, Anina 2d, Vinkovci
Tvrđa Tvrđa, Trg Svetoga Trojstva 3, Osijek
Udruga G. Maris Udruga Gloria Maris, Svodovi bb, Osijek
SDV Svečana dvorana Umjetničke akademije u Osijeku, Petra Svačića bb, Osijek

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama