Četvrtak, 14. travnja 2011.

10.00

UAOS

Izložba

Izložba studentskih lutaka, voditeljica: Ria Trdin

10.00

Rektorat

Izložba

Izložba postera na temu SVJETLOST  (postavljeno do petka 15. travnja 2011. do 19.00 sati)

20.00-21.00

CAMPUS

Instalacija

Instalacije u nastanku, voditelji: Saša Došen, Andrej Mirčev, studenti II. godine likovne kulture

10.00-12.00

DV Sjenčica

Projektni dan

Dijete – svjetlost, voditelji: Ida Somolanji, odgojitelji mentori, studenti 2. godine preddiplomskoga sveučilišnog studija ranoga i predškolskoga odgoja i obrazovanja

10.00-12.00

Tvrđa

Radionica
S0

Iskrimo GPS-om kroz Tvrđu, voditelji: Maja Brust Nemet, studenti 1. godine integriranoga preddiplomskoga i diplomskoga studija za školskoga učitelja

12.00-14.00

SFSB,
MEFOS

Radionica

Od snimanja površine stopala kodirane svjetlosnim uzorkom do ortopedskoga uloška, voditelji: Pero Raos, Karlo Obrovac, Josip Stojšić, Marija Somolanji

12.00-14.00

SFSB

Radionica
studenti

Istražujmo čelik svjetlom, voditelji: Andrijana Milinović, Željko Rosandić, Vladimir Pecić, Danijel Kutičić

12.00-14.00

SFSB

Radionica
S1, S2

Let there be light, voditelji: Željka Rosandić, Eva Lokotar Vojnović, Lorna Dubac Nemet

12.00-14.00

III. gimnazija

Radionice
S2, S3

U potrazi za zlatom i srebrom, voditelji: Dajana Gašo-Sokač, Mirjana Jurišić, Milan Pajić

12.00-14.00

Obiol

Radionica
S1, S2, S3

Sjaj u tami, voditeljice: Mateja Knezović, Elvira Kuna, Andreja Kust

12.00-14.00

Obiol

Radionica
S1, S2, S3

Svjetlost – izvor života, voditeljice: Jelena Spišić, Martina Pavičić, Ljubica Blažević

12.00-14.00

Omat

Radionica
S3

Geometrijski likovi u projektivnoj geometriji, voditelji: Slobodan Jelić, Domagoj Ševerdija

12.00-14.00

Omat,
OŠ F. Krežme

Radionica 2x
S1, S2, S3

Pobjedničke strategije, voditelji: Ljerka Jukić Matić, Ivan Matić

12.00-14.00

Ofiz,
OŠ A. Mihanovića

Radionica 2x

Sunce ti žarko!, voditelji: Igor Lukačević, Ivan Švaganović, Zoran Vidaković

12.00-14.00

UFOS,
CAMPUS

Scensko-
dramsko -glazbeni
prikaz, studenti

Umjetnost svjetla, voditelji: Ida Somolanji, studenti 2. godine preddiplomskoga sveučilišnoga studija ranoga i predškolskoga odgoja i obrazovanja

16.00-19.00

SFSB

Predavanje

Antun Stoić, Ivan Samardžić, Miroslav Duspara: Primjena svjetlosne energije za tehnologije razdvajanja i spajanja materijala

16.00-19.00

SFSB

Predavanje

Pero Raos, Karlo Obrovac, Josip Stojšić, Tomislav Galeta: Digitalizacija dijelova ljudskoga tijela temeljena na projekciji svjetlosnoga obrasca kao osnova moderne izrade ortoza i proteza

16.00-19.00

SFSB

Predavanje

Pero Raos, Josip Stojšić, Marija Somolanji: Polimerna optička vlakna

19.00-20.30

UAOS

Prezentacija

Tamara Stavisskaya, Maja Lučić: Prezentacija završnih etida iz kolegija Animacija V – igra udvoje

19.15-20.00

UFOS,

CAMPUS

Radionica

Svjetlosni grafiti, voditelji: Ksenija Romstein, studenti 2. godine predškolskoga odgoja

Mjesta događanja

REKTORAT Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Trg Svetoga Trojstva 3, Osijek
EFOS Ekonomski fakultet, Trg Ljudevita Gaja 7, Osijek
ETFOS Elektrotehnički fakultet, Kneza Trpimira 2b, Osijek
FFOS Filozofski fakultet, Lorenza Jägera 9, Osijek
GFOS Građevinski fakultet, Drinska 16a-18 i Crkvena 21, Osijek
KBF Katolički bogoslovni fakultet, Petra Preradovića 17, Đakovo
MEFOS Medicinski fakultet, Josipa Huttlera 4, Osijek
PTFOS Prehrambeno-tehnološki fakultet, Franje Kuhača 20, Osijek
PFOS Poljoprivredni fakultet, Trg Svetoga Trojstva 3, Osijek
SFSB Strojarski fakultet u Slavonskom Brodu, Trg Ivane Brlić-Mažuranić 2, Slavonski Brod
UFOS Učiteljski fakultet, Cara Hadrijana bb, campus, Osijek
UFSB Učiteljski fakultet, dislocirani studij u Slavonskom Brodu, Gundulićeva 20, Slavonski Brod
UAOS Umjetnička akademija, Petra Svačića bb, campus, Osijek              
Obiol, Ofiz, Omat Odjel za biologiju, Odjel za fiziku, Odjel za matematiku, Gajev trg 6, Osijek

Okem Odjel za kemiju, Franje Kuhača 20, Osijek
CAMPUS Zgrada MANJEŽ (ulaz kod ETF-a), Cara Hadrijana bb, campus, Osijek
DV Sjenčica Dječji vrtić Sjenčica, Sjenjak 8, Osijek
OPG Obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo „Tolić Snježana”, Vladimira Nazora 2, 31550 Ladimirevci
OŠ A. Mihanovića Osnovna škola Antuna Mihanovića, Gundulićeva 5a, Osijek
OŠ I. Filipovića Osnovna škola Ivana Filipovića, Kalnička 48, Osijek
OŠ F. Krežme Osnovna škola Franje Krežme, Školska 3, Osijek
OŠ J. Lovretića Osnovna škola Josipa Lovretića, Ulica Josipa Jurja Strossmayera 142, 32252 Otok
OŠ Retfala Osnovna škola Retfala, Kapelska 51a, Osijek
II. gimnazija II. gimnazija Osijek, Kamila Firingera 5, Osijek
III. gimnazija III. gimnazija Osijek, Kamila Firingera 14, Osijek
Dom Sv. Ana Dječji dom Sv. Ana Vinkovci, Anina 2d, Vinkovci
Tvrđa Tvrđa, Trg Svetoga Trojstva 3, Osijek
Udruga G. Maris Udruga Gloria Maris, Svodovi bb, Osijek
SDV Svečana dvorana Umjetničke akademije u Osijeku, Petra Svačića bb, Osijek

Publika

S0 – predškolski uzrast i niži razredi osnovne škole
S1 – 5. i 6. razred osnovne škole
S2 – 7. i 8. razred osnovne škole, 1. razred srednje škole
S3 – 2., 3. i 4. razred srednje škole
PP – djeca s posebnim potrebama