TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18


10.00-21.00



Velika dvorana


Izložba

Visions of science (izložba fotografija)

10.00-21.00


Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00


Predvorje

Izložba

Znanost u filateliji (filatelistička izložba)

10.00-21.00


Predvorje

Interaktivne web instalacije

Andreja Kulunčić: Zatvorena zbilja - embrio; Cyborg shop

10.00-18.00


CZKIO Susedgrad*

Izložba

Klima kroz geološku prošlost Zemlje

10.00-11.00


Velika dvorana

Radionica

Pogledajte vremenske prognoze širom svijeta (web stranice DHMZ-a i SMO-a) , voditeljica: mr. Janja Milković

10.00-11.00


Velika dvorana

Radionica

Vegetacija, tlo i voda , voditelj: Josip Horovski

10.00-11.30


Velika dvorana

Radionica

Snimi svoju simetričnu fotku , voditelj: Zvonimir Ambruš

10.30-11.30


Mala dvorana

Predavanje

Aleksandar Mezga: Život nakon dinosaura - vladavina pretpovijesnih sisavaca

11.00-13.00


Velika dvorana

Radionica

Mineral - ta divna stvorenja , voditelj: Vanja Biševac

11.30-13.30


Velika dvorana

Radionica

Slaganje modela stereoizomera , voditelj: dr. Nenad Raos

11.45-12.45


Mala dvorana

Predstavljanje

Multimedijalni CD Vodič kroz Tehnički muzej, izdavač: Tehnički muzej, dizajn i izrada: Novena

12.00-13.00


Botanički vrt**

Prezentacija

Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta , voditeljica: mr. Biserka Juretić

13.00-14.00


Planetarij

Predstava

Ante Radonić: Zvjezdana prašina

13.00-15.00


Velika dvorana

Prezentacija i radionica

mr. Aleksandar Mezga: Izrada 3D modela dinosaura

16.00-17.00


Mala dvorana

Predstavljanje

dr. Jasenka Piljac Žegarac: Multimedijalni CD Vinsko bogatstvo Hrvatske - domovina Zinfandela

16.00-17.00


Velika dvorana

Radionica

Prikaz simetričnih i nesimetričnih predmeta, voditelj: dr. Nenad Raos

17.00-19.00


Velika dvorana

Radionica

Upoznavanje s Prelogovom nomenklaturom (CIP) stereoizomera , voditelj: dr. Nenad Raos

17.15-18.15


Mala dvorana

Predavanje

mr. Dijana Dominis: Otkrivanje dalekih planeta pomoću efekta gravitacijske leće

18.00-19.00


Velika dvorana

Radionica

Što je kemičaru lijevo, a što desno - Pasteurov pokus, voditelj: Krešimir Molčanov

18.00-19.00


Velika dvorana

Radionica

Igrom do znanja o energiji i okolišu, voditelj: dr. Julije Domac

18.30-19.30


Mala dvorana

Predavanje

akademik Dionis Emerik Sunko: Sjećanja na Vladimira Preloga u Zagrebu

19.30-20.00


Velika dvorana

Prezentacija

Pokusi Nikole Tesle , voditelj: Marijo Zrna

20.00-21.00


Velika dvorana

Protokol

Svečano otvorenje Festivala znanosti


*Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice (Zagreb).

**Samo uz prethodnu najavu na telefon 01/48 44 002. U obilazak se kreće u 12.00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkog vrta, nasuprot Gundulićeve ulice).


TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18


10.00-21.00



Velika dvorana


Izložba

Visions of science (izložba fotografija)

10.00-21.00


Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00


Predvorje

Izložba

Znanost u filateliji (filatelistička izložba)

10.00-21.00


Predvorje

Interaktivne web instalacije

Andreja Kulunčić: Zatvorena zbilja - embrio; Cyborg shop

10.00-18.00


CZKIO Susedgrad*

Izložba

Klima kroz geološku prošlost Zemlje

10.00-11.00


Velika dvorana

Radionica

Pogledajte vremenske prognoze širom svijeta (web stranice DHMZ-a i SMO-a) , voditeljica: mr. Janja Milković

10.00-11.00


Velika dvorana

Radionica

Vegetacija, tlo i voda , voditelj: Josip Horovski

10.00-11.00


Velika dvorana

Radionica

Određivanje optičkog skretanja , voditelj: dr. Nenad Raos

10.30-11.30


Mala dvorana

Predavanje

Kristina Pikelj: Znanost pod mikroskopom

11.00-11.30


Velika dvorana

Prezentacija

Pokusi Nikole Tesle , voditelj: Mario Mirković

11.30-13.30


Velika dvorana i dvorište Muzeja

Radionica

Meteorološka mjerenja u jami Sniježnici (Gorski kotar), voditeljice: Dubravka Rasol i Kornelija Špoler Čanić

11.45-12.45


Mala dvorana

Predavanje

dr. Ticijana Ban: Laseri i nešto mračno, nešto sporo i nešto vrlo hladno

12.00-14.00


Velika dvorana

Radionica

E-škola astronomije i astrofotografija , voditelji: Darije Maričić i Damir Hržina

12.00-14.00


Velika dvorana

Radionica

Upoznavanje s Prelogovom nomenklaturom (CIP) stereoizomera , voditelj: dr. Nenad Raos

12.00-13.00


Botanički vrt**

Prezentacija

Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta , voditeljica: mr. Biserka Juretić

12.00-14.00


CZKIO Susedgrad*

Okrugli stol

Mladi, priroda i prirodne znanosti – primjer spilje Veternice (Medvednica) , voditelji: dr.Tihomir Marjanac i Leo Prebanić

13.00-14.00


Mala dvorana

Predavanje

dr. Goran Pichler: Ultrabrzi laseri

16.00-17.00


Mala dvorana

Predavanje

dr. Jerka Dumić: Čine li nas šećeri ljudima?

16.00-17.00


Velika dvorana

Radionica

Igrom do znanja o energiji i okolišu , voditelj: dr. Julije Domac

16.00-18.00


Velika dvorana

Radionica

Slaganje modela stereoizomera , voditelj: dr. Nenad Raos

17.00-18.00


Velika dvorana

Radionica

Evolucijski algoritmi u konstruiranju, voditelj: Tino Stanković

17.15-18.15


Mala dvorana

Predavanje

dr. Gordan Lauc: Zašto smo pod stresom?

18.00-19.00


Velika dvorana

Predavanje i prezentacija

Renato Filipin: Čudesni svijet Nikole Tesle

18.00-19.00


Astronomsko društvo Korenica*****

Predavanje

Ana Marija Tomša: Astronomski uzroci klimatskih promjena

18.30-19.30


Mala dvorana

Predavanje

dr. Krešimir Pavlovski: Tamna strana svemira

19.00-20.30


Velika dvorana i dvorište Muzeja

Radionica

Noćni leptiri , voditeljica: Nataša Kletečki

19.00-20.00


CZKIO Susedgrad*

Predavanje

dr.Tihomir Marjanac: Astronomski uzroci klimatskih promjena

20.00-21.00


Mala dvorana

Predavanje

dr. Kruno Kovačević: Nobelovac Vladimir Prelog - učitelj hrvatskih kemičara


*Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice (Zagreb).

**Samo uz prethodnu najavu na telefon 01/48 44 002. U obilazak se kreće u 12.00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkog vrta, nasuprot Gundulićeve ulice).

*****Astronomsko društvo Korenica, Ulica Josipa Jovića 87, Korenica

TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18


10.00-21.00



Velika dvorana


Izložba

Visions of science (izložba fotografija)

10.00-21.00


Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00


Predvorje

Izložba

Znanost u filateliji (filatelistička izložba)

10.00-21.00


Predvorje

Interaktivne web instalacije

Andreja Kulunčić: Zatvorena zbilja - embrio; Cyborg shop

10.00-18.00


CZKIO Susedgrad*

Izložba

Klima kroz geološku prošlost Zemlje

10.00-12.00


Velika dvorana

Radionica

Izrada 2D modela dinosaura , voditeljica: Ana Marija Tomša

10.30-11.30


Mala dvorana

Predavanje

dr. Goran Klobučar: Biomonitoring vodenih okoliša

11.00-12.00


Velika dvorana

Radionica

Pogledajte vremenske prognoze širom svijeta (web stranice DHMZ-a i SMO-a) , voditeljica: mr. Janja Milković

11.00-12.00


Velika dvorana

Radionica

Prikaz simetričnih i nesimetričnih predmeta, voditelj: dr. Nenad Raos

11.00-13.00


Kafić V. element****

Sci kafe

„Stalna na tom svijetu samo mijena jest…“, voditelji: dr. Nenad Judaš i Petar Vrkljan

11.45-12.45


Mala dvorana

Predavanje

dr. Roman Brajša: Rotacija i aktivnost Sunca

12.00-13.00


Velika dvorana

Radionica

Druženje s molekulom DNA, voditeljica: Lidija Preglej

12.00-14.00


Velika dvorana

Prezentacija i radionica

Topologija iliti matematika pomoću traka, konopa, kravata i lisica (bez repa) , voditeljica: dr. Franka Miriam Brückler

12.00-13.00


Botanički vrt**

Prezentacija

Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta , voditeljica: mr. Biserka Juretić

13.00-14.00


Mala dvorana

Predavanje

dr. Krešimir Pavlovski: Prvih pet milijardi godina našeg Sunca

13.00-15.00

Velika dvorana

Radionica

Upoznavanje s Prelogovom nomenklaturom (CIP) stereoizomera , voditelj: dr. Nenad Raos

15.30-16.00


Velika dvorana

Prezentacija

Pokusi Nikole Tesle , voditelj: Mario Mirković

16.00-17.00


Mala dvorana

Predavanje

dr.Tihomir Marjanac: Znanost u «Školi u prirodi»

16.00-17.30


Velika dvorana

Radionica

Snimi svoju simetričnu fotku , voditelj: Zvonimir Ambruš

16.00-18.00


Velika dvorana

Radionica

Slaganje modela stereoizomera , voditelj: dr. Nenad Raos

17.00-18.00


Velika dvorana

Predavanje i prezentacija

Renato Filipin: Čudesni svijet Nikole Tesle

17.15-18.15


Mala dvorana

Predavanje

mr. Ljerka Marjanac: Oledba obalnih Dinarida

18.00-20.00


Velika dvorana

Radionica

Izrada gipsanih replika fosila , voditeljica: Ana Marija Tomša

18.00-20.00


Velika dvorana

Radionica

E-škola astronomije i astrofotografija, voditelji: Darije Maričić i Damir Hržina

18.30-19.30


Mala dvorana

Predavanje

dr. Vladimir Muljević i dr. Zvonimir Jakobović: Nikola Tesla – veliki izumitelj

18.30-19.30


Velika dvorana

Prezentacija

dr. Vladis Vujnović i Ana Kadoić: Asimetrija i magnetno polje

20.00-21.00


Mala dvorana

Predavanje

dr. Vladis Vujnović: Svemirski Sunčevi opservatoriji


*Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice (Zagreb).

**Samo uz prethodnu najavu na telefon 01/48 44 002. U obilazak se kreće u 12.00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkog vrta, nasuprot Gundulićeve ulice).

****Kafić V. element, Tratinska 2.


TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18


10.00-21.00



Velika dvorana


Izložba

Visions of science (izložba fotografija)

10.00-21.00


Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00


Predvorje

Izložba

Znanost u filateliji (filatelistička izložba)

10.00-21.00


Predvorje

Interaktivne web instalacije

Andreja Kulunčić: Zatvorena zbilja - embrio; Cyborg shop

10.00-18.00


CZKIO Susedgrad*

Izložba

Klima kroz geološku prošlost Zemlje

10.00-11.30


Velika dvorana

Radionica

Snimi svoju simetričnu fotku, voditelj: Zvonimir Ambruš

10.00-12.00


Velika dvorana

Radionica

Modeli svemirskih letjelica, voditelji: Kolorado Kolarevic i Valentina Mladinov

10.30-11.30


Mala dvorana

Predavanje

dr. Neven Duić: Energija i okoliš

11.00-13.00


Velika dvorana i dvorište Muzeja

Radionica

Meteorološka mjerenja u jami Sniježnici (Gorski kotar) , voditeljice: Dubravka Rasol i Kornelija Špoler Čanić

11.30-12.30


Velika dvorana

Radionica

Igrom do znanja o energiji i okolišu , voditelj: dr. Julije Domac

11.45-12.45


Mala dvorana

Predavanje

dr. Željko Andreić: Tajanstveni svijet vrlo niskih radiofrekvencija (prikladno i za slabovidne osobe)

12.00-13.00


Velika dvorana

Radionica

Druženje s molekulom DNA, voditeljica: Lidija Preglej

12.00-13.00


Botanički vrt**

Prezentacija

Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta , voditeljica: mr. Biserka Juretić

13.00-14.00


Mala dvorana

Predstavljanje

Knjiga Y - Porijeklo muškarca autora Stevea Jonesa, urednik: Ognjen Strpić, izdavač: Jesenski i Turk

13.00-13.30


Velika dvorana

Prezentacija

Pokusi Nikole Tesle , voditelj: Mario Mirković

13.30-15.30


Velika dvorana

Radionica

Upoznavanje s Prelogovom nomenklaturom (CIP) stereoizomera , voditelj: dr. Nenad Raos

16.00-17.00


Mala dvorana

Predavanje

dr. Drago Roša: Sunce i heliosfera

16.00-18.00


Velika dvorana

Radionica

Slaganje modela stereoizomera , voditelj: dr. Nenad Raos

16.00-18.00


Velika dvorana

Radionica

E-škola astronomije i astrofotografije , voditelji: Darije Maričić i Damir Hržina

16.30-17.30


Velika dvorana

Radionica

Kiralnost i optička aktivnost , voditelj: dr. Nenad Raos

17.00-18.00


Velika dvorana

Radionica

Ta divna svjetlost , voditeljica: dr. Ticijana Ban

17.15-18.15


Mala dvorana

Predavanje

dr. Srećko Jelenić: GMO naš svagdašnji

18.00-19.00


Velika dvorana

Predavanje i prezentacija

Renato Filipin: Čudesni svijet Nikole Tesle

18.30-19.30


Mala dvorana

Predavanje

dr. Bojan Vršnak: Zemljin magnetni štit

19.00-20.30


Velika dvorana i dvorište Muzeja

Radionica

Noćni leptiri , voditeljica: Nataša Kletečki

19.00-20.00


CZKIO Susedgrad

Predavanje

dr.Tihomir Marjanac: Tajna tsunamija

20.00-21.00


Mala dvorana

Predavanje

Korado Korlević: Istraživanja sa zvjezdarnice u Višnjanu

20.00-22.00


Galerija SC*******

Interaktivna situacija

Zoran Todorović: Asimilacija

20.00-22.00


Dom Crvenog križa Sljeme***

Radionica

Zemlja u svemiru , voditeljica: Ana Marija Tomša


*Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice (Zagreb).

**Samo uz prethodnu najavu na telefon 01/48 44 002. U obilazak se kreće u 12.00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkog vrta, nasuprot Gundulićeve ulice).

***Radionica zatvorenog tipa za polaznike „Škole prirode“. Dom Crvenog križa (959m) nalazi se na vrhu Malog Sljemena, Medvednica.

******* Galerija SC, Studentski centar, Savska 25


TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18


9.00-12.00



Dom Crvenog križa Sljeme***


Radionica

Upoznajmo planet Zemlju i napravimo svoje fosile , voditeljica: Ana Marija Tomša

10.00-21.00


Velika dvorana

Izložba

Visions of science (izložba fotografija)

10.00-21.00


Velika dvorana

Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00


Predvorje

Izložba

Znanost u filateliji (filatelistička izložba)

10.00-21.00


Predvorje

Interaktivne web instalacije

Andreja Kulunčić: Zatvorena zbilja - embrio; Cyborg shop

10.00-18.00


CZKIO Susedgrad*

Izložba

Klima kroz geološku prošlost Zemlje

10.00-11.00


Velika dvorana

Radionica

Određivanje optičkog skretanja , voditelj: dr. Nenad Raos

10.30-11.30


Mala dvorana

Predavanje

dr. Vlatka Zoldoš Pećnik: Oslikavanje kromosoma u istraživanjima genoma čovjeka, životinja i biljaka

11.00-13.00


Velika dvorana

Radionica

Modeli svemirskih letjelica, voditelji: Kolorado Kolarevic i Valentina Mladinov

11.00-13.00


Velika dvorana i dvorište Muzeja

Radionica

Meteorološka mjerenja u jami Sniježnici (Gorski kotar) , voditeljice: Dubravka Rasol i Kornelija Špoler Čanić

11.00-13.00


Velika dvorana

Radionica

Upoznavanje s Prelogovom nomenklaturom (CIP) stereoizomera , voditelj: dr. Nenad Raos

11.45-12.45


Mala dvorana

Predavanje

Tatjana Kren: Sto godina od otkrića planetoida (589) Croatia

12.00-13.00


Velika dvorana

Radionica

Druženje s molekulom DNA, voditeljica: Lidija Preglej

12.00-13.00


Velika dvorana

Prezentacija

Primjena lasera u zavarivanju i rezanju , voditelji: Tanja Tomić i Zlatko Glogović

12.00-13.00


Botanički vrt**

Prezentacija

Stručno vodstvo kroz Botanički vrt Prirodoslovno-matematičkog fakulteta , voditeljica: mr. Biserka Juretić

12.30-14.00


Velika dvorana

Radionica

Snimi svoju simetričnu fotku , voditelj: Zvonimir Ambruš

13.00-14.00


Mala dvorana

Predstavljanje

Knjiga Promišljanje grada - studije iz nove urbane antropologije autorice Sethe M. Low (ur.), urednica: Valentina Gulin Zrnić, izdavač: Jesenski i Turk

13.00-14.00

Velika dvorana

Prezentacija

Podvodno zavarivanje i ispitivanje off-shore konstrukcija, voditelj: Tanja Tomić i Zlatko Glogović

14.30-15.00


Velika dvorana

Prezentacija

Pokusi Nikole Tesle , voditelj: Mario Mirkovic

15.00-16.00


Velika dvorana

Radionica

Kiralnost i optička aktivnost , voditelj: dr. Nenad Raos

15.00-17.00


Velika dvorana

Radionica

Minerali – ta divna stvorenja , voditelj: Vanja Biševac

16.00-17.00


Mala dvorana

Predavanje

Aleksandar Mezga: Kad sudinosauri vladali Zemljom...

17.00-18.00


Velika dvorana

Radionica

Što je kemičaru lijevo, a što desno - Pasteurov pokus , voditelj: Krešimir Molčanov

17.15-18.15


Mala dvorana

Predavanje

dr. Mladen Martinis: Metode otkrivanja ekstrasolarnih planeta

17.30-18.30


Velika dvorana

Radionica

Slaganje modela stereoizomera , voditelj: dr. Nenad Raos

18.30-19.30


Mala dvorana

Predavanje

dr. Mladen Martinis: Početak i kraj svemira

18.30-19.00


Velika dvorana

Prezentacija

Pokusi Nikole Tesle , voditelj: Marijo Zrna

19.00-21.00


MM Centar********

Prezentacija

Rob La Frenais (Velika Britanija): Arts Catalyst – the science art agency

20.00-21.00


Mala dvorana

Predavanje

Korado Korlević: Vanjski dio Sunčeva sustava


*Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice (Zagreb).

**Samo uz prethodnu najavu na telefon 01/48 44 002. U obilazak se kreće u 12.00 sati s glavnog ulaza iz Mihanovićeve ulice (sjeverna strana Botaničkog vrta, nasuprot Gundulićeve ulice).

***Radionica zatvorenog tipa za polaznike „Škole prirode“. Dom Crvenog križa (959m) nalazi se na vrhu Malog Sljemena, Medvednica.

******** MM Centar, Studentski centar, Savska 25


TEHNIČKI MUZEJ, Savska 18


10.00-21.00



Velika dvorana

Izložba

Visions of science (izložba fotografija)

10.00-21.00


Velika dvorana
Izložba

Popularnoznanstvene knjige, časopisi i multimedijsko izdavaštvo

10.00-21.00


Predvorje
Izložba

Znanost u filateliji (filatelistička izložba)

10.00-21.00


Predvorje
Interaktivne web instalacije

Andreja Kulunčić: Zatvorena zbilja - embrio; Cyborg shop

10.00-13.00


CZKIO Susedgrad*
Izložba

Klima kroz geološku prošlost Zemlje

10.00-11.00


Velika dvorana
Radionica

Kiralnost i optička aktivnost , voditelj: dr. Nenad Raos

10.30-11.30


Mala dvorana
Predavanje

dr. Sandra Babić: Lijekovi - novi zagađivači okoliša

11.00-11.30


Velika dvorana
Prezentacija

Pokusi Nikole Tesle , voditelj: Marijo Zrna

11.30-13.30


Velika dvorana
Radionica

Slaganje modela stereoizomera , voditelj: dr. Nenad Raos

11.45-12.45


Mala dvorana
Predavanje

dr. Petar Kružić: Veliki bijeli morski pas – mit o demonu

12.00-13.00


Velika dvorana
Radionica

Lijekovi - novi zagađivači okoliša, voditeljice: mr. Danijela Ašperger i mr. Dragana Mutavdžić

12.00-13.00


Velika dvorana
Radionica

Igrom do znanja o energiji i okolišu , voditelj: dr. Julije Domac

13.00-14.00

Mala dvorana
Film

Beautiful physics , produkcija: British Council

15.00-17.00


Velika dvorana
Radionica

Određivanje optičkog skretanja , voditelj: dr. Nenad Raos

15.30-16.30


Planetarij
Predstava

Ante Radonić: Prema rubovima Sunčeva sustava

16.30-17.30


Mala dvorana
Predavanje

dr. Mirna Flögel-Mršić: Zakoni održivosti života

18.00-20.00


Velika dvorana
Radionica

Upoznavanje s Prelogovom nomenklaturom (CIP) stereoizomera , voditelj: dr. Nenad Raos

18.30-20.00


Mala dvorana
Predavanje-predstava

dr. Saša Ostojić: Trebate li i vi genetičko savjetovanje?


*Centar za kulturu i obrazovanje Susedgrad, Argentinska 5, Gajnice (Zagreb).


FESTIVAL POTPOMOGLI   MEDIJSKI POKROVITELJ



 
 
ORGANIZATORI








SUORGANIZATORI

Biološki odsjek Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu












Kontejner – biro suvremene umjetničke prakse





Studentski centar, Kultura promjene




 
copyright ©2006. Festival Znanosti
Sva prava zadržana.