12.00 - 13.00



HKD


Protokol

Svečano otvorenje Festivala znanosti

15.00 - 16.00


HKD

Predavanje

Franka Miriam Brueckler : I kristali su matematičari (o simetrijama)

16.00 - 17.00


HKD

Predavanje

Vedran Krčadinac: Matematika i kriptografija

17.00 - 18.00


HKD

Predavanje

Saša Zelenika, Tomislav Pernjak, Ivan Poropat : Nikola Tesla – čarobnjak vizija

18.00 - 19.00


HKD

Predavanje

Antonio Šiber: Nanometarski komadići platonske ljepote i arhitektura Buckminstera Fullera

19.30 - 21.00


HKD

Sci kafe

Što je to zabavno u matematici i fizici?
gosti: Saša Zelenika, Antonio Šiber


HKD Hrvatski kulturni dom Sušak, Strossmayerova 13

Z Riječka zvjezdarnica, Sveti križ 33

PMR Prirodoslovni muzej u Rijeci , Lorenzov prolaz 1

S Š Riječke srednje š kole ( sadržaji zatvorenog tipa )

O Š Riječke osnovne škole ( sadržaji zatvorenog tipa )

GV Gradskavijećnica , Korzo 16

RKK Ronilački klub Kostrena

SK Sveučilišna knjižnica Rijeka, Dolac 1



9.00 – 11.00

13.00 – 15.00

17.00 – 19.00


PMR


Radionica

Mala potraga za blagomPrirodoslovni muzej iza zatvorenih vrata ili Kukci (za djecu predškolske dobi i učenike osnovne škole), voditeljica: Iva Tomljenović

11.30 – 12.30

15.30 – 16.30

PMR

Film

Projekcija filma (Plavi planet, Kukci)



Radionica

Metode uspješnog čitanja, voditeljice: Mauro Lacovich, Ivana Pleše




Radionica

Kako uspješno učiti?, voditeljice: Marta Lončar, Maja Frencl

11.00 – 13.00



KPA
Radionica
Životne zajednice u moru ( s osvrtom na za štićene vrste i zajednice podmorja Kostrene) ( za učenike osnovnih i srednjih škola), voditelji : Milvana Arko - Pijevac , Marin Kirinčić, Željka Modrić, Borut Kružić

12.00


SK

Izložba

Otvaranje izložbe Nikola Tesla u fondu Sveučilišne knjižnice Rijeka

12.00 – 17.00


SK

Izložba

Nikola Tesla u fondu Sveučilišne knjižnice Rijeka



Radionica

Crno-bijeli svijet, voditeljica: Diana Stolac



Radionica

Kombinatorika, voditeljica: Vedrana Mikulić



Predavanje

Igor Rončević: Površinska napetost

17.00 – 19.00

PMR

Radionica

Mala potraga za blagomPrirodoslovni muzej iza zatvorenih vrata ili Kukci (za djecu predškolske dobi i učenike osnovne škole), voditeljica: Iva Tomljenović

17.30 – 18.30


HKD

Predavanje

Korado Korlević: Spasimo noć

18.30 – 19.30


HKD

Predavanje

Mladen Kučinić: Kukci - najuspješnija skupina organizama na Zemlji

20.00 – 21.00


HKD

Sci kafe

Tko govori u ime Zemlje?
gosti: Korado Korlević, Mladen Kučinić


HKD Hrvatski kulturni dom Sušak, Strossmayerova 13

Z Riječka zvjezdarnica, Sveti križ 33

PMR Prirodoslovni muzej u Rijeci , Lorenzov prolaz 1

S Š Riječke srednje š kole ( sadržaji zatvorenog tipa )

O Š Riječke osnovne škole ( sadržaji zatvorenog tipa )

GV Gradskavijećnica , Korzo 16

RKK Ronilački klub Kostrena

SK Sveučilišna knjižnica Rijeka, Dolac 1








Radionica

Priča o zraku, voditeljice: Marta Žuvić-Butorac, Branka Milotić




Radionica

Strujanje fluida, voditeljice: Ana Buchberger, Branka Milotić




Film
Beautiful Physics
10.00 – 17.00


SK
Izložba
Nikola Tesla u fondu Sveučilišne knjižnice Rijeka

10.00 – 10.30


GV

Proglašenje

Proglašenje dobitnika nagrade Nacionalne zaklade za znanost, visoko školstvo i tehnologijski razvoj Republike Hrvatske

10.30 – 11.15


GV

Prezentacije

Prezentacije radova nagrađenih studenata

11.30 – 12.30


GV

Predavanje

Velimir Srića: Važnost leadershipa za razvoj Hrvatske

13.00 – 15.00



GV

Tribina

Piramida obrazovanja - izazovi i pristupi rješenjima
gosti: Zlatan Car, Bojan Čukić, Predrag Pale

10.00 – 17.00


SK

Izložba

Nikola Tesla u fondu Sveučilišne knjižnice Rijeka

15.00 – 16.00


GV
Predavanje
Velimir Srića: Važnost leadershipa za razvoj Hrvatske

15.30 – 16.30


HKD

Predavanje

Dražen Domijan: Koristimo li zaista samo 10% mozga?

16.30 – 17.30


HKD

Predavanje

Svjetlana Kolić-Vehovec: Učenje i pamćenje - dar i prokletstvo

17.30 – 18.30


HKD

Predavanje

Bojan Čukić: Biometrija - zaštita ili prijetnja osobnim slobodama ?

18.30 – 19.30


HKD

Predavanje

Predrag Pale: Učenje i poučavanje - poticaji za promjene?

20.00 – 21.30


HKD

Radionica

Udruga Alarm: Javna izvedba radionice forum kazališta na temu učenja i poučavanja


HKD Hrvatski kulturni dom Sušak, Strossmayerova 13

Z Riječka zvjezdarnica, Sveti križ 33

PMR Prirodoslovni muzej u Rijeci , Lorenzov prolaz 1

S Š Riječke srednje š kole ( sadržaji zatvorenog tipa )

O Š Riječke osnovne škole ( sadržaji zatvorenog tipa )

GV Gradskavijećnica , Korzo 16

RKK Ronilački klub Kostrena

SK Sveučilišna knjižnica Rijeka, Dolac 1








Radionica

Priča o ravnoteži, voditeljice: Barbara Šaina, Đenifer Micoli




Radionica

Kako vidimo predmete?, voditeljice: Barbara Šaina, Đenifer Micoli




Radionica

Zaokružimo igru, voditeljice: Andrea Švob, Sanja Križ, Sanja Rukavina




Radionica

Geometrijska tijela, voditeljice: Doris Dumičić, Ivana Grbin, Sanja Rukavina




Radionica

Pošalji mi SMS, voditeljica: Anastazija Vlastelić




Predavanje

Lidija Pletenac: Geometrija u CAD-modeliranju

11.30 – 12.30


Z

Predavanje

Vanesa Ujčić, Alen Ožbolt: Naša zvijezda Sunce

12.30 – 13.00


Z

Promatranje

Promatranje Sunca

12.30 – 13.30


Z

Predavanje

Dinko Brautović: SOHO

13-30 – 14.30


Z

Promatranje

Promatranje Sunca

10.00 – 17.00


SK

Izložba

Nikola Tesla u fondu Sveučilišne knjižnice Rijeka




Predavanje

Ivan Dražić: Marin Getaldić – otac hrvatske matematike




Radionica

Topologija, voditeljica: Sintija Tropper

17.30 – 18.15


Z

Predavanje

Ivica Ćiković, Gojko Vinčić: Svjetlosno zagađenje

18.30 – 19.15


Z

Predavanje

Dijana Dominis: Ekstrasolarni planeti

19.30 – 20.15


Z

Predavanje

Ivica Ćiković, Gojko Vinčić: Pomračine Sunca u Španjolskoj i Turskoj

20.30 – 21.00


Z

Predavanje

Vanesa Ujčić, Alen Ožbolt: Kako smo prvi put izmjerili veličinu našeg planeta

21.00 – 22.00


Z

Pričaonica

It is full of stars


HKD Hrvatski kulturni dom Sušak, Strossmayerova 13

Z Riječka zvjezdarnica, Sveti križ 33

PMR Prirodoslovni muzej u Rijeci , Lorenzov prolaz 1

S Š Riječke srednje š kole ( sadržaji zatvorenog tipa )

O Š Riječke osnovne škole ( sadržaji zatvorenog tipa )

GV Gradskavijećnica , Korzo 16

RKK Ronilački klub Kostrena

SK Sveučilišna knjižnica Rijeka, Dolac 1








Radionica

Put u kino, voditeljice: Karmen Brenčić, Biserka Hibšer, Sanja Rukavina




Radionica

Matematika – put do pobjede, voditeljica: Sanja Rukavina




Radionica

Eksperimentalno određivanje broja pi , voditeljica: Barbara Šaina




Radionica

Zlatni rez, voditeljica: Vedrana Mikulić




Radionica

Kako poboljšati koncentraciju?, voditeljice: Šarlota Šajina, Marta Miletić




Radionica

Uspješno usmeno odgovaranje, voditeljice: Ivana Ljubić, Mia Šetić




Radionica

Strujanje fluida, voditeljice: Ana Buchberger, Branka Milotić




Predavanje

Igor Rončević: Zlatni rez

10.00 – 17.00


SK

Izložba

Nikola Tesla u fondu Sveučilišne knjižnice Rijeka

17.00 – 18.00


HKD

Predavanje

Saša Ostojić, Nina Pereza: San o besmrtnosti – zašto starimo?

18.00 – 19.00


HKD

Predavanje

Vladimir Takšić: Emocionalna inteligencija - sve što ste željeli znati, a tražili ste na pogrešnom mjestu

19.00 – 20.00


HKD

Predavanje

Sandi Blagonić: Big brother – između trivijalizacije i demokratizacije

20.30 – 22.00


HKD

Sci kafe

Ljudska inteligencija i ljudske slabosti
gosti: Vladimir Takšić, Sandi Blagonić

22.00 – 22.30


HKD

Druženje

ZATVARANJE FZ-a


HKD Hrvatski kulturni dom Sušak, Strossmayerova 13

Z Riječka zvjezdarnica, Sveti križ 33

PMR Prirodoslovni muzej u Rijeci , Lorenzov prolaz 1

S Š Riječke srednje š kole ( sadržaji zatvorenog tipa )

O Š Riječke osnovne škole ( sadržaji zatvorenog tipa )

GV Gradskavijećnica , Korzo 16

RKK Ronilački klub Kostrena

SK Sveučilišna knjižnica Rijeka, Dolac 1

 
 
ORGANIZATORI









SUORGANIZATORI











FESTIVAL POTPOMOGLI



 
copyright ©2006. Festival Znanosti
Sva prava zadržana.