9.00 – 11.00




OB


Radionica

*Radionice u laboratorijima Odjela za biogiju

Pogled ispod obrva: Prozor u svijet ili priča o svjetlosti (Gorica Grozdanić)

12.00 – 13.30

14.00 – 15.30

MEF

Radionica

§ *Radionice u laboratorijima Medicinskog fakulteta

Laboratorij za anatomiju: Oblivian – anatomija lica (Kibel, Šimac, Wertheimer)

Laboratorij za biologiju: Tko danas nije oprao zube, ili kako se peru kirurzi (Marić, Vajn)

Laboratorij za fiziologiju: Lažete li? – reći će detektor laži (Drenjančević – Perić, Gros)

Laboratorij vještina: Vještina disanja za druge (Butković, Vučković)

DNA laboratorij: Kako prepoznati kravu Šanu? (Džijan, Pavlinić)

16.00 – 17.30

PF

Radonica

*Radionice u laboratorijima Poljoprivrednog fakulteta

Ivana Majić: Nematode – najbrojniji životinjski organizmi

 

8.00 – 14.00


OŠAM

Izložba

Humani genom

14.00 – 14.45


Matematička gimnazija

Predavanje i debata

Tatjana Turković: Što o ravnopravnosti spolova misle Slavonci i Dalmatinci?

16.00 – 17.30



RS – D

Radionica

* Radionice za učenike srednjih škola

Borko Baraban: Jezična radionica – jezikom protiv jezičnih besmislica

Radionice su namijenjene ograničenom broju učenika osnovnih (§) ili srednjih (*) škola prema prethodnom dogovoru (tel. 031 232 608, Irena Labak, prof.)

16.00 – 18.00

RS – D

Izložba i radionice

Izložba postera i radionice: Pitajte eksperte

Izložba fotografija: Slike s pričom

Dokumentarni film: Selekcija medonosnih pčela

18.00 – 18.30


RS – A

Protokol

Svečanost otvaranja Festivala znanosti 2006

18.30 – 19.00


 

RS – A

Protokol

Obilazak izložbe i radionica uz kavu i kolače

19.00 – 19.25


RS – A

Predavanje

Damir Zucić: Pakleni šund: znanstvene spoznaje koje guramo pod tepih

19.25 – 19.50


RS – A

Predavanje

Gordan Lauc: Zašto smo pod stresom?

19.50 – 20.15


RS – A

Predavanje

Pavle Rudan: Što je biološka antropologija?

20.15 – 20.40


RS – A

Predavanje

Petar Pervan: Fizika sladoleda




9.00 – 11.00




OB


Radionica

*Radionice u laboratorijima Odjela za biologiju

Pogled ispod obrva: Prozor u svijet ili priča o svjetlosti (Gorica Grozdanić)

11.00 – 12.30


OŠAS

Radionice

§Goran Ćurić i Barbara Viljetić: Vidjeti je znati

12.00 – 13.30

14.00 – 15.30

MEF

Radionica

§ *Radionice u laboratorijima Medicinskog fakulteta

Laboratorij za anatomiju: Oblivian – anatomija lica (Kibel, Šimac, Wertheimer)

Laboratorij za biologiju: Tko danas nije oprao zube, ili kako se peru kirurzi (Marić, Vajn)

Laboratorij za fiziologiju: Lažete li? – reći će detektor laži (Drenjančević – Perić, Gros)

Laboratorij vještina: Vještina disanja za druge (Butković, Vučković)

DNA laboratorij: Kako prepoznati kravu Šanu? (Džijan, Pavlinić)

12.00 – 14.00

PF

Radionice

*Pokusi u laboratorijima Poljoprivrednog fakulteta:

Drago Bešlo: Od DNA do proteina

13.30 – 14.30

MEF

Radionica

Radionica za studente medicine: Zlostavljanje tračem

Voditelj radionice: Ana Diklić

14.00 – 15.00

OK

Radionica

Radionice za učenike osnovne i srednje škole

Anita Blagus: Od alkemičara do kemičara

8.00 – 14.00

OŠAM

Izložba

Humani genom


13.00 – 13.45

GGŠ

Predavanje

Marija Heffer – Lauc: Hodajuće enciklopedije


17.00 – 18.30

RS – D

Radionica

* Radionice za učenike srednjih škola

Borko Baraban: Jezična radionica – jezikom protiv jezičnih besmislica

Radionice su namijenjene ograničenom broju učenika osnovnih (§) ili srednjih (*) škola prema prethodnom dogovoru (tel. 031 232 608, Irena Labak, prof.)

16.00 – 18.00

 

RS – D

Izložba i radionice

Izložba postera i radionice: Pitajte eksperte

Izložba fotografija: Slike s pričom

Dokumentarni film: Selekcija medonosnih pčela

18.00 – 18.20


RS – A

Predavanje

Oskar Springer: Bez učenja do znanja

18.20 – 18.30


RS – A

Predavanje

Senka Majić: Uživaju li bakterije u seksu?

18.30 – 18.40


RS – A

Predavanje

Ljiljana Krstin: Dobri duh virusa

18.40 – 18.50


RS – A

Predavanje

Davorka Jarić: Prijatelji iz podzemlja

19.00 – 20.00


RS – A

Debata

Eksperimenti na životinjama: da ili ne?

20.30 – 21.30


HTOS

Sci kafe

Ana Diklić: Koliko maskara otvara Vaš pogled? (Biondić, Drkelić, Grgić, Kišić)




9.00 – 11.00


OB


Radionica

*Radionice u laboratorijima Odjela za biologiju

Pogled ispod obrva: Prozor u svijet ili priča o svjetlosti (Gorica Grozdanić)

13.00 – 13.45


Predavanje

*Oskar Springer: Preživjeti na 12 000 metara nadmorske visine

10.00 – 12.00

ETF OS

FER ZGB

PF RI

FESB ST

FOI VŽ

EF OS

Video – konferencija

Ante Lauc: Sinergija ljudskog, fizičkog i financijskog kapitala za autopoietični razvitak

12.00 – 13.30

14.00 – 15.30

MEF

Radionica

§ *Radionice u laboratorijima Medicinskog fakulteta

Laboratorij za anatomiju: Oblivian – anatomija lica (Kibel, Šimac, Wertheimer)

Laboratorij za biologiju: Tko danas nije oprao zube, ili kako se peru kirurzi (Marić, Vajn)

Laboratorij za fiziologiju: Lažete li? – reći će detektor laži (Drenjančević – Perić, Gros)

Laboratorij vještina: Vještina disanja za druge (Butković, Vučković)

DNA laboratorij: Kako prepoznati kravu Šanu? (Džijan, Pavlinić)

13.30 – 14.30

MEF

Radionica

Radionica za studente sestrinstva: Zlostavljanje tračevima

Voditelj radionice: Ana Diklić

13.00 – 17.00


OŠAM

Izložba

Humani genom

14.00 – 15.30

OŠAM

Radionica

* Radionice za učenike srednjih škola

Borko Baraban: Jezična radionica – Jezikom protiv jezičnih besmislica

14.00 – 17.00

OŠAM

Predavanje

Radionica

Izložba

§ Radionice za učenike osnovnih škola

Slavica Ćosić: Kolođvar – Wasserburg: priča iz stare slavonske utvrde

14.00 – 15.00

15.00 – 16.00

OŠAM

Predavanje

Predavanje za učenike osnovnih škola

Toni Škrinjar: Svijet opojnih droga

19.00 – 20.00

OŠHS

Radionica

§ Radionica za učenike osnovnih škola

Goran Hajnal: Što se vidi kroz teleskop?

18.00 – 19.00


TKŠ

Predavanje

*Katarina Pekanov: Biti CRO – aktivan

Radionice su namijenjene ograničenom broju učenika osnovnih (§) ili srednjih (*) škola prema prethodnom dogovoru (tel. 031 232 608, Irena Labak, prof.)

16.00 – 18.00

RS – D

Izložba i radionice

Izložba postera i radionice: Pitajte eksperte

Izložba fotografija: Slike s pričom

Dokumentarni film: Selekcija medonosnih pčela

18.00 – 18.10


RS – A

Predavanje

Tamara Alkamis: Memi: ljepljiva znanja i vještine

18.10 – 18.20


RS – A

Predavanje

Tomislav Pongrac: Strahovi naši svagdašnji

18.20 – 18.30


RS – A

Predavanje

Stefan Mrđenović: Navigacijski uređaji ljudske glave

18.30 – 18.40


RS – A

Predavanje

Nikola Vorkapić: Teorija superstruna

18.40 – 18.50


RS – A

Predavanje

Ana Stanić: Neodoljivi ax i feromoni

18.50 – 19.00


 

Pauza

 

19.00 – 19.10


RS – A

Predavanje

Vjekoslav Wertheimer: Gospođice, nisam li Vas već negdje vidio?

19.10 – 19.20


RS – A

Predavanje

Aleksandar Kibel: Oksitocin: hormon vjerovanja i dugotrajnih veza

19.20 – 19.30


RS – A

Predavanje

Antun Šumanovac: Zašto bolujemo od glavobolje?

19.30 – 19.40


RS – A

Predavanje

Nataša Bek: Vremeplovi

19.40 – 19.50


RS – A

Predavanje

Mateja Batnožič i Dejana Brkić: Zašto žene žive dulje

19.50 – 20.00


RS – A

Pauza

 

20.00 – 21.00


RS – A

Debata

Kokot/Mrđenović: Je li dobro biti dobar?

20.30 – 21.30


HOS

Sci kafe

Mirković/Šimek/Teodorović: Ekološka vs. konvencionalna poljoprivreda: postoji li odgovor?




9.00 – 11.00


OB


Radionica

*Radionice u laboratorijima Odjela za biologiju

Pogled ispod obrva: Prozor u svijet ili priča o svjetlosti (Gorica Grozdanić)

12.00 – 13.30

14.00 – 15.30

MEF

Radionica

§ *Radionice u laboratorijima Medicinskog fakulteta

Laboratorij za anatomiju: Oblivian – anatomija lica (Kibel, Šimac, Wertheimer)

Laboratorij za biologiju: Tko danas nije oprao zube, ili kako se peru kirurzi (Marić, Vajn)

Laboratorij za fiziologiju: Lažete li? – reći će detektor laži (Drenjančević – Perić, Gros)

Laboratorij vještina: Vještina disanja za druge (Butković, Vučković)

DNA laboratorij: Kako prepoznati kravu Šanu? (Džijan, Pavlinić)

8.00 – 16.00


OŠAM

Izložba

Humani genom

14.00 – 15.00

OK

Radionica

Radionice za učenike osnovne i srednje škole

Anita Blagus: Od alkemičara do kemičara

14.00 – 15.30

OŠAM

Radionica

* Radionice za učenike srednjih škola

Borko Baraban: Jezična radionica – Jezikom protiv jezičnih besmislica

14.00 – 15.30

OŠAM

Prezentacije

Prezentacije za učenike osnovnih i srednjih škola:

Ljubica Werner i učenici 3. razreda II gimnazije: Kako se hranimo?

Radionice su namijenjene ograničenom broju učenika osnovnih (§) ili srednjih (*) škola prema prethodnom dogovoru ( tel. 031 232 608, Irena Labak,prof)

 

16.00 – 18.00

RS – D

Izložba i radionice

Izložba postera i radionice: Pitajte eksperte

Izložba fotografija: Slike s pričom

Dokumentarni film: Selekcija medonosnih pčela

18.00 – 18.15


RS – A

Predavanje

Mirna Habuda –Stanić: Istine i zablude o vodi za piće

18.15 – 18.30


RS – A

Predavanje

Valentina Šimunić: Biljni pigmenti i zdravlje

18.30 – 18.45


RS – A

Predavanje

Drago Kraljević: Biodizel

18.45 – 19.00


 

Pauza

 

19.00 – 19.10


RS – A

Predavanje

Ivan Glavaš: Organska proizvodnja

19.10 – 19.20


RS – A

Predavanje

Boris Lukić: Kravlje ludilo

19.20 – 19.30


RS – A

Predavanje

Maja Popadić: Nikola Tesla – čovjek ispred svog vremena

19.30 – 20.30


RS – A

Simulirano suđenje

Studenti Pravnog fakulteta: Pištolj je slučajno opalio

 

20.30 – 21.30


HTOS

Sci kafe

Vesna Svetličić: Nanotehnologija: od majica koje se ne znoje do osvajanja Svemira




8.00 – 11.30


SŠV


Radionice

* Radionice za učenike srednjih škola

Tatjana Andraković,prof: Promovirajmo svoj proizvod

9.00 – 11.00

OB

Radionica

*Radionice u laboratorijima Odjela za biologiju

Pogled ispod obrva: Prozor u svijet ili priča o svjetlosti (Gorica Grozdanić)

12.00 – 13.30

14.00 – 15.30

MEF

Radionica

§ *Radionice u laboratorijima Medicinskog fakulteta

Laboratorij za anatomiju: Oblivian – anatomija lica (Kibel, Šimac, Wertheimer)

Laboratorij za biologiju: Tko danas nije oprao zube, ili kako se peru kirurzi (Marić, Vajn)

Laboratorij za fiziologiju: Lažete li? – reći će detektor laži (Drenjančević – Perić, Gros)

Laboratorij vještina: Vještina disanja za druge (Butković, Vučković)

DNA laboratorij: Kako prepoznati kravu Šanu? (Džijan, Pavlinić)

12.00 – 14.00

PF

Radionice

*Pokusi u laboratorijima Poljoprivrednog fakulteta:

Drago Bešlo: Od DNA do proteina

8.00 – 14.00


OŠAM

Izložba

Humani genom

15.45 – 16.30


FFSD

Predavanje

Ana Diklić: Zlostavljanje tračem

14.00 – 15.00


IKG

Predavanja

Tena Velki i Ankica Matasović: Poremećaji emocija: anksioznost i depresija

14.00 – 15.30


IKG

Radionica

* Radionice za učenike srednjih škola

Borko Baraban: Jezična radionica – Jezikom protiv jezičnih besmislica

14.00 – 14.45


UTŠ

Predavanje

Darko Grgić: Zaboravljene namirnice – močvarno bilje u prehrani Šokaca

Radionice su namijenjene ograničenom broju učenika osnovnih (§) ili srednjih (*) škola prema prethodnom dogovoru (tel. 232 608 , Irena Labak,prof)

 

16.00 – 18.00

RS – D

Izložba i radionice

Izložba postera i radionice: Pitajte eksperte

Izložba fotografija: Slike s pričom

Dokumentarni film: Selekcija medonosnih pčela

18.00 – 18.20


RS – A

Predavanje

Hrvoje Fulgosi: Dvojbeni GMO

18.20 – 18.30


RS – A

Predavanje

Tomislav Bogdanović: Presvlačenje vretenaca – beba je rođena

18.30 – 18.40


RS – A

Predavanje

Vlatka Gaća: List po list i dođe jesen

18.40 – 18.50


RS – A

Predavanje

Mario Jakopec: Mali zeleni

18.50 – 19.00


RS – A

Predavanje

Vesna Peršić: Bioassay na algama u procjeni trofije i limitirajućih nutrienata

19.00 – 19.10


RS – A

Predavanje

Irena Jug: I biljke boluju od stresa

19.10 – 19.20


RS – A

Pauza

 

19.20 – 19.30


RS – A

Predavanje

Boris Mamula: Ovisnost o kokainu: pomodni plemići i retardirane bebe

19.30 – 19.40


RS – A

Predavanje

Zoran Gorjanac: Shizofrenija: istine i zablude moderne dijagnostike

19.40 – 19.50


RS – A

Predavanje

Anamarija Soldo i Maja Tolušić: Dolina Snova

19.50 – 20.10


RS – A

Predavanje

Zdenko Samardžija: Slavonski i srijemski zmajevi – imamo li vampira?

20.10 – 20.30


RS – A

Predavanje

Darko Grgić: Zaboravljene namirnice – močvarno bilje u prehrani Šokaca

20.30 – 21.30


HOS

Sci kafe

Miroslava Jaramaz: Znamo li što jedemo?




9.30 – 12.00



TKŠ


Radionica

Etno – art

9.30 – 10.30


OŠIK

Interaktivni
sat

Učenici osmih razreda: Ptičja gripa


 

 
 
ORGANIZATORI





ORGANIZACIJSKI ODBOR

Sandra Bilonić, dipl. ing

dr.sc. Edita Borić

Ana Diklić, novinar-urednik

dr.sc. Marija Heffer-Lauc

dr.sc. Gordan Lauc

Irena Labak, prof

mr.sc. Jasmina Lovrinčević

Marina Ništ, prof.

Maja Popadić

dr.sc. Drago Šubarić

Marko Vučković

 

copyright ©2006. Festival Znanosti
Sva prava zadržana.