Ponedjeljak 12.05.
     

TM MD
Predavanje

18.30 -19.30

Miroslav Radman: Mi i naš DNA
(moderatorica Tanja Rudež)

     
Utorak 13.05.
     
TM MD Predavanje  17.00 -17.45 Željko Kućan: Watson, Crick i DNA: uzbudljiva priča o otkriću
(moderator Srećko Jelenić)
     
TM MD
Predavanje
18.00 -18.45 Vladimir Delić: Rekombiniranje DNA u epruveti
(moderator Srećko Jelenić)
     
Srijeda 14.05.
     
TM MD
Radionica
18.30 -19.30 Nenad Raos: Molekularni strojevi
(moderator Ante Radonić)
     
TM MD
Predavanje
20.00 -21.00 Gordan Lauc: DNA, DNA, jesam li to ja?
Utvrđivanje identiteta analizom DNA
     
VARAŽDIN    
KavavaKorzo
Predavanje
18.00 Vladimir Muljević: Varaždinac koji je otkrivao Ameriku
     
Četvrtak 15.05.
     
TM MD
Predavanje
18.30 -19.30 Goran Pichler: Svijet ultrahladnih atoma i molekula
     
TM MD
Predavanje
20.00 -21.00 Korado Korlević: Svemirska straža
(moderator Ante Radonić)
     
Aula Sveučilišta
Predavanje
17.00 Davorin Medaković: Znanstvena istraživanje na Antarktici
     
Petak 16.05.
     
TM MD
Predavanje
17.00 -18.00

Goran Pichler: Novi laseri za 21. stoljeće
(moderator Ante Radonić)

     
TM MD
Predavanje
18.30 -19.30

Dragan Roša: Planeti drugih zvijezda
(moderator Ante Radonić)

     
TM MD
Predavanje
20.00 -21.00

Stipe Kutleša: Ruđer Bošković
(moderator Ante Radonić)

     
RIJEKA    
   

Gradska Vijećnica
Predavanje

14.00 Goranka Bilalbegović:Nanoznanost i nanotehnologije: istraživanja struktura većih od atoma i manjih od glave pribadače
     
Gradska Vijećnica
Predavanje
15.00 Jasminka Giacometti: Utjecaj kemijskih karakteristika maslinovog ulja na zdravlje čovjeka
     
Gradska Vijećnica
Predavanje
16.00 Davorin Medaković: Znanstvena istraživanja na Antarktici
     
Gradska Vijećnica
Predavanje
17.00 Tarzan Legović: Sustav za održavanje života u interplanetarnim letovima
     
VARAŽDIN    
     
Kavana Korzo
Predavanje
18.00 Nina Lipljin: Balada o crvenom ekscentriku
     
Subota 17.05.
     

TM MD
Predavanje

18.30 -19.30

Ante Radonić: Hubbleov svemirski teleskop

     
TM MD
Predavanje
20.00 -21.00

Ante Graovac: Kako narisati nanostrukture
(moderator Ante Radonić)

     
KCCK
Predavanje
16.00 Domjan Svilković: Kako do teleskopa
     
KCCK
Predavanje  
17.00  Ivica Crljenica: Svjetlosno onečišćenje
     
KCCK
Predavanje
  
18.00  Ana Bedalov: Otkrivanje novih svjetova 
     
KCCK
Predavanje
19.00 Bojan Pećnik: Pod afričkim nebom 2003-edukacijska ekspedicija
     
RIJEKA    
   
Palazzo Modello
Predavanje
12 -00 Bojan Polić: Od strukture DNA do funkcionalne genomike
     
Palazzo Modello
Predavanje
13.00 Bojana Brajenović-Milić: Najčešći uzroci mentalne ratrdacije u ljudi
     
Palazzo Modello
Predavanje
14.00 Senka Vuković i Nelida Črnjarić-Žic: Rijeke, poplave, matematika i računala
     
Palazzo Modello
Predavanje
15.00 Ines Radošević: Ravninske kristalografske grupe
     
Palazzo Modello
Predavanje
16.00 Zoran Kaliman: Antiatom-postoje li antigalaktike?
     
Nedjelja 18.05.
     
TM MD
Predavanje
11.00 -12.00 Caroline Watt: Izazovi parapsihologije
(moderatorica Dunja Bonacci Skenderović, simultano prevođenje)
     
TM MD
Predavanje
13.00 -13.30 Richard Wiseman: Psihologija sreće
(moderatorica Dunja Bonacci Skenderović, simultano prevođenje)
     
TM MD
Predavanje
18.30 -19.30 Ante Radonić: Istraživanje Marsa
     
    <-- program festivala

L e g e n d a
TM MD
- Tehnički muzej Mala dvorana
TM VD - Tehnički muzej Valika dvorana
TM KAB - Tehnički muzej Kabinet

TM PLA - Tehnički muzej Planetarij

TM 5.EL - Tehnički muzej Kafić 5.element
KCCK - Kulturni centar Centra Kaptol
PMF FTZ- Prirodoslovno matematički fakultet Fizika

MMC - Multimedijalni centar Studentskog centra
OŠ MED - Osnovna škola Medvedgrad